25. augusts,
Vārda dienas: Ivonna, Ludis, Ludvigs
Jau trešo mēnesi nerimst protesti Ķīnas autonomajā apgabalā Honkongā. Ir pilnīgi saprotami, ka cilvēki, kuri visu mūžu ir dzīvojuši demokrātiskā iekārtā, izjūt simpātijas pret tiem, kuru brīvības un tiesības tiek ierobežotas.
Lasīt tālāk
Atlikt ziņuSlēpt ziņu
AS “PNB Banka” 2019. gada 22. augustā iesniedza pieteikumu Rīgas Administratīvajā apgabala tiesā pret Finanšu un kapitāla tirgus komisiju (FKTK), par tās pieņemto lēmumu apturēt Bankas darbību, informē bankā.

Valdība otrdien atbalstīja Veselības ministrijas pieprasījumu turpmākos trīs gadus piešķirt 144 miljonus eiro veselības nozares budžetam. 

Veicot AS “Kesko Senukai Latvia” (Sabiedrība) 2018. un 2019. gadā īstenotās komercprakses izvērtējumu, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) konstatēja būtiskus pārkāpumus, kas saistīti ar patērētāju maldināšanu par Sabiedrības piedāvāto preču cenām. Sabiedrībai ir uzlikts tiesisks pienākums nekavējoties izbeigt konkrēto negodīgo komercpraksi, kā arī soda nauda 20 000 EUR apmērā.

Par Jura Pūces reformu, par valdības darbiem un nedarbiem, par Egila Levita pirmajiem soļiem un citām aktualitātēm Neatkarīgās intervija ar Saeimas deputātu Viktoru Valaini (Zaļo un zemnieku savienība (ZZS)).

Ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro intervijā LTV raidījumā Rīta Panorāma pieļāva, ka tuvākajos gados varētu ieviest īpašu maksājumu energoneefektīvu ēku īpašniekiem. 

Labklājības ministrija izziņojusi šāgada pensiju indeksācijā piemērojamos indeksus – vispārējā gadījumā tas būs 1,0719, tomēr, tā kā pensiju palielinājums atkarīgs no katra pensionāra darba jeb apdrošināšanas stāža, arī šie indeksi ir dažādi. Lielāki tiem, kuriem lielāks darba stāžs. Vēl jāņem vērā, ka uz rokas saņemamo pensijas apmēru ietekmēs arī pēc pensijas indeksācijas piemērotais iedzīvotāju ienākuma nodoklis, kas nenoliedzami samazinās pensijas pielikumu.

Delna, kas citiem pārmet netaisnīgu un bezatbildīgu apiešanos ar valsts budžeta līdzekļiem, par savu finanšu izlietošanu sabiedrību informē ļoti vāji. Skanstes tramvaja projekta uzraudzībai Delnai tika atvēlēti 356 731 eiro no Eiropas Komisijas (EK), taču, kā tie tikuši tērēti, informācija Delnas mājaslapā nav atrodama. Uz Neatkarīgās jautājumu par trešdaļas miljona izlietošanu Skanstes tramvaja projekta uzraudzībai, Delna strikti atbildēja: «Detalizētāka informācija netiks sniegta.»

Kamēr krāpnieki internetā piedāvā par nelielu komisiju atgūt PNB bankā zaudētos noguldījumus, bet maksātnespējas administratoru cunfte berzē rokas drīzo dzīru gaidās, pati PNB banka nemaz negrasās tik viegli padoties un apgalvo, ka tai naudas pietiek. Jaunie īpašnieki, kas gan vēl nav saņēmuši uzraudzības institūciju akceptu bankas pirkuma darījumam, jau iedarbinājuši kontaktus ASV vēstniecībā.

«Jaunā konservatīvā partija (JKP) ar savu juristu un sponsoru bloku organizē valstī ekonomiskas, politiskas un tiesiskas varas sagrābšanu un veic to ar savu ministru un ierēdņu rokām, cenšoties iegūt savā kontrolē institūcijas ar vislielākajiem budžeta un investīciju resursiem, kā arī ar nekustamajiem īpašumiem. Tas ir jauna totalitārisma paveids, kas tiek īstenots ar politisku spiedienu,» teic Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) prezidents Ojārs Spārītis, vērtēdams minētā politveidojuma psihotisko stāvokli (tam raksturīgi murgi un halucinācijas). 

Lai atlaistu Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes locekļus reputācijas zaudējuma dēļ, nepieciešams juridiski konstatēts fakts, kas to apliecina, jo šāds Saeimas lēmums ir uzskatāms par administratīvu un var tikt pārsūdzēts tiesā. Tādēļ viens no reālākajiem variantiem, kā nomainīt padomes sastāvu pirms tās pilnvaru termiņa beigām, ir panākt vienošanos ar to.

AS “PNB Banka” jaunie akcionāri un Bankas valde ir pārliecināti, ka Banka šobrīd ir maksātspējīga un tās likviditāte ir pietiekama. Jaunie akcionāri tāpat ir sagatavojuši plānu jaunām investīcijām Bankas kapitālā 146 miljonu eiro apmērā, vēsta bankas paziņojums.

"Rīgas satiksmes" pārstāve Baiba Bartašēviča LNT raidījumam "900 sekundes" apliecina, ka pienāks brīdis, kad trolejbusu Rīgā vairs nebūs. Trolejbusi ir pirmie rindā uz noņemšanu, kad sāks darboties lētāks videi draudzīgs transports.

Latvijas Olu un putnu gaļas ražotāju asociācija nosūtījusi Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam aicinājumu nekavējoties apturēt olu un olu produktu importu no trešajām valstīm. Uz tik radikālu rīcību Latvijas putnkopības nozarē strādājošos pamudinājis fakts, ka šogad vairākkārt olu produktu kravās no Ukrainas konstatētas salmonellas baktērijas.

Latvijā arvien vairāk trūkst darbaspēka, tomēr vienlaikus liela daļa nodarbināto, īpaši ar zemāku ienākumu līmeni, baidās zaudēt esošo darbu slimības dēļ. 39 procenti Latvijas iedzīvotāju darbspējīgā vecumā norāda, ka Latvijā strādājošais nevar atļauties slimot, jo baidās zaudēt darbu, liecina Biofarmaceitisko zāļu ražotāju asociācijas Latvijā veiktā aptauja.

Arī pēc tam, kad premjers Krišjānis Kariņš un satiksmes ministrs Tālis Linkaits pavēstījuši sabiedrībai par valdības lielo darba uzvaru, atvēlot drukātās preses izplatīšanai nepieciešamo naudu, uzņēmums Latvijas pasts atsakās šo naudu paņemt un līguma projektā preses izdevējiem iestrādājis būtisku cenu sadārdzinājumu.

Latvijas Bankas apgalvojums, ka iespējamība saņemt viltotu banknoti patiešām esot ļoti niecīga, maz palīdz reizēs, kad iemaksu bankomāts aprij 50 eiro uz neatdošanu, jo uzskata to par viltotu. Gadījumos, kad Latvijas Bankas ekspertīzē tiek konstatēts banknotes viltojums, tā tiek iznīcināta, tās īpašniekiem zaudējumus neatlīdzinot. Diemžēl visbiežāk tiek viltotas 50 eiro banknotes. Tātad zaudējums no šādas banknotes iegūšanas savā īpašumā ir visai sāpīgs.

VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) prognozē, ka Jaunā Rīgas teātra (JRT) būvnieki "ReRe Būve 1" mēģinās panākt lieguma uzlikšanu turpmākiem JRT būvdarbiem,  pauda VNĪ valdes priekšsēdētājs Andris Vārna.

Daugavpils reģionālā slimnīca, kura pārtraukusi, bet drīzumā gatavojas atjaunot plānveida operācijas, ir krīzes katalizators veselības aprūpē slimnīcās. Notiekošais Daugavpilī uz ārkārtas sēdi pulcinājis Saeimas Sociālo un darba lietu komisiju, taču tāds ārstu un māsu trūkums, par ko atklāti pateica daugavpilieši, ir visās slimnīcās.

Valdība konceptuāli atbalstījusi Labklājības ministrijas sagatavoto plānu minimālo ienākumu atbalsta sistēmas pilnveidošanai 2020. un 2021. gadā. Minimālo pensiju plānots palielināt līdz 99 eiro jau nākamgad. Plāns paredz arī citas apņemšanās, kuru izpildi vismaz labklājības ministre Ramona Petraviča norādījusi kā savu prioritāti, tomēr lielākā izšķiršanās būs par finansējumu – vai minimālo pensiju palielināšanai tā pietiks. Minimālā pensija Latvijā nav palielināta jau vairāk nekā desmit gadu.

Jāņa Bordāna vadītās Tieslietu ministrijas un Uzņēmumu reģistra (UR) ierēdņi sagatavojuši likuma grozījumus likumā Par Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistru, kurus ieviešot, būs vismaz divējāds negatīvs efekts sabiedrības interesēm.

Latvijas veikalos identisku produktu cenas mēdz atšķirties ne tikai starp dažādiem tirgotājiem, bet pat viena mazumtirdzniecības tīkla ietvaros. Atšķirīgu atlaižu un dažādu pamatcenu piemērošana identiskiem produktiem tirgotājam ļauj novirzīt pircēju plūsmu sev vēlamā virzienā, iegūt priekšrocības konkurences cīņā un galu galā gūt lielāku peļņu.

Par virzību apņemšanās izpildē likvidēt obligāto iepirkuma komponenti (OIK), mazināt elektrības sadalīšanas augstās izmaksas, Latvenergo padomes atlaišanu un ekonomikas izaugsmes veicināšanu Neatkarīgās intervija ar ekonomikas ministru Ralfu Nemiro (KPV LV).

Tieslietu ministra Jāņa Bordāna un viņa vadītās partijas vicelīderu dusmas par Valsts drošības dienesta (VDD) priekšnieka Normunda Mežvieta pārapstiprināšanu amatā lietpratēji skaidro ar bijušā Satversmes aizsardzības biroja (SAB) Iekšējās drošības daļas priekšnieka Aigara Sparāna vēlmēm kontrolēt kadru politiku slepenajās struktūrās.

Pusvārdā aprauts Latvijas veiksmes stāsts par eksportu kā ekonomiskās attīstības dzinējspēku.
 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats