25. septembris, Otrdiena
Vārda dienas: Rauls, Rodrigo
Sazvērestības teoriju piekritēji jau paguva saistīt Romas katoļu baznīcas pāvesta Franciska vizīti Latvijā ar Saeimas priekšvēlēšanu kampaņu. Jā! Pavesta vizīte notika desmit dienas pirms Latvijas Saeimas vēlēšanām. Taču šī vizīte nekādā mēra nav pieskaņota Latvijas iekšpolitiskajiem notikumiem. Pāvests neapmeklēja tikai Latviju, bet vienā vizītē – visas Baltijas valstis. Galvenais vizītes pamatojums ir neatkarības simtgades svinības visās trijās Baltijas valstīs šogad. Turklāt šāda vizīte varēja notikt tikai laikā, kad pāvests bija brīvs no citiem pienākumiem.

Lasīt tālāk
Atlikt ziņuSlēpt ziņu
Vadošais atjaunojamo resursu un dīzeļdegvielas ražotājs pasaulē Neste divpadsmito gadu pēc kārtas ir izraudzīts iekļaušanai Dow Jones pasaules ilgtspējas indeksā (DJSI). Kompānija atkārtoti iekļauta DJSI World un DJSI Europe kā viens no ilgtspējīgākajiem  uzņēmumiem pasaulē. Šogad Neste uzrāda labākos rezultātus starp industrijas spēlētājiem klimata stratēģijas, vides pārskatu sagatavošanas un ar ūdens resursiem saistītu risku pārvaldības jomā, kas uzņēmumam palīdzējis ieņemt augstākās vietas ilgtspējas līderu sarakstā.

Šodien, 25. septembrī, Ministru kabineta sēdē apstiprināts Veselības ministrijas izstrādātais rīkojuma projekts, kas paredz 7 valsts kapitālsabiedrību – slimnīcu – 2017. gadā gūto peļņu neizmaksāt dividendēs, bet novirzīt iestāžu infrastruktūru uzlabošanai.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija apstiprinājusi AS "Gaso" iesniegto dabasgāzes sadales sistēmas pakalpojuma tarifa projektu, kas paredz ieviest fiksētu maksu par pieslēgumu atbilstoši pieslēguma atļautajai slodzei neatkarīgi no dabasgāzes patēriņa apjoma. Vienlaikus dabasgāzes sadales cena lielai daļai lietotāju tiks samazināta par 11% līdz 52%. Tarifu projekta kalkulators pieejams mājaslapā www.gaso.lv.

Ņemot vērā komersantu lielo interesi par ES fondu programmu ražošanas telpu attīstībai apstrādes rūpniecības uzņēmumiem (turpmāk – atbalsta programma), Ekonomikas ministrija sagatavoja noteikumus otrās projektu iesniegumu atlases kārtas īstenošanai. 2018. gada 25. septembra sēdē Ministru kabinets apstiprināja sagatavotos Ministru kabineta noteikumus. 

Ekonomikas ministrijai ir jānāk ar skaidru redzējumu par nebanku kreditēšanas nozares tiesisko regulējumu, tai skaitā par katru no politiķu virzītajiem grozījumiem Patērētāju tiesību aizsardzības likumā, uzsakta Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācija. Otrdien, 25. septembrī, Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija turpinās skatīt politiķu virzītās izmaiņas.

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) pieļauj iespēju uz laiku uzņemties Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta uzraudzību. Tā šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” atzina pats premjers.A

Bēdīgi slavenā Marijas ielas grausta īpašnieki ir ignorējuši Rīgas domes prasības sakārtot īpašumu Rīgas centrā – Marijas ielā 6. Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde arī nav spējusi ietekmēt abus īpašniekus, jo pašreizējie likumi, lai arī ļauj atsavināt īpašumu, bet ar nosacījumiem, un, protams, tā ir arī nauda. Ko līdz īpašums, ja to nevarēs atjaunot un uzturēt, raksta NRA.lv.

Lai palīdzētu Eiropas uzņēmumiem izvairīties no ASV sankcijām, Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis izveidos maksājumu sistēmu.

Turpinoties Vašingtonas un Pekinas tirdzniecības karam, pirmdien spēkā stājušies ASV muitas tarifi uz Ķīnas ražojumiem 200 miljardu dolāru apmērā.

Latvijas Banka trešdien, 26. septembrī, izlaidīs Zemgalei veltītu 2 eiro piemiņas monētu. Ar šo monētu tiek noslēgta Latvijas kultūrvēsturiskajiem apgabaliem veltītā 2 eiro piemiņas monētu sērija, kas ir viens no Latvijas Bankas veltījumiem Latvijas valsts 100 gadu jubilejā. 2016. gadā tika izlaista 2 eiro piemiņas monēta ar Vidzemes ģerboni, bet pērn – monētas ar Kurzemes un Latgales ģerboņiem.

Pretēji bažām par nodokļu ieņēmumu kritumu, Latvijai raksturīgiem augļiem un dārzeņiem samazinot pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi, šī nodokļa ieņēmumi pārspējuši visas cerības. Kā intervijā laikrakstam “Diena” atzina zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS), samazinātais PVN var būt arī citiem produktiem.

Latvija šobrīd ir daudz labāk sagatavota iespējamai ekonomikas krīzei, nekā pirms tam. Tā šorīt intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” atzina Latvijas Bankas padomes loceklis Mārtiņš Kazāks.

Latvijas viesmīlības nozare apmaiņā pret samazinātas pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmes ieviešanu nozarē sola sakārtot savu jomu, palielinot darbību baltajā sektorā, intervijā Latvijas Radio stāstīja Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas pārstāve Santa Graikste. 

ASV noteikusi papildu sankcijas vairākām Krievijas un Ķīnas Tautas Republikas privātpersonām un kompānijām. ASV lēmums saistīts ar Krievijas Krievijas iejaukšanos citu valstu iekšpolitiskajos procesos un tās īstenoto agresīvo politiku.

Saeima ceturtdien, 20. septembrī, pirmajā lasījumā pieņēma grozījumus Kredītiestāžu likumā, kas paredz īstenot vairākus pasākumus Latvijas finanšu sistēmas stiprināšanai un tās ilgtermiņa stabilitātes veicināšanai.

Saeima ceturtdien, 20. septembrī, konceptuāli atbalstīja grozījumus likumā “Par nodokļiem un nodevām”, kas nodokļu nomaksas jomā paredz stingrāk kontrolēt preču tirdzniecību un pakalpojumu sniegšanu internetā.

Saeima ceturtdien, 20. septembrī, pirmajā lasījumā atbalstīja vairākas iniciatīvas straujākam pensiju pieaugumam vairākām pensionāru grupām.

Latvijai par attiecīgajiem finanšu noziegumiem jāpiemēro lielāki sodi, šorīt intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” sacīja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerAāldirektora p.i. Dace Pelēkā.


Latvijas lauksaimnieki kopā ar Lietuvas, Igaunijas un Polijas zemniekiem 18. oktobrī Briselē plāno protestēt pret nevienlīdzīgiem tiešmaksājumiem Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu starpā. Šāda iespēja tika pārrunāta vakar Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes (LOSP) sapulcē.

Stradiņa slimnīcas A korpusa loģiskais turpinājums jeb otrās kārtas celtniecība varētu izmaksāt vismaz par ceturto daļu dārgāk, nekā to paredz valdības pieņemtais lēmums un slimnīcas aprēķinātās būvniecības izmaksas.

Sarunas par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) šobrīd atrodas krustcelēs – tajās joprojām ir daudz domstarpību, kas nozīmē, ka Briseles un Londonas plāns noslēgt “Brexit” vienošanos līdz oktobra vidum, visticamāk, netiks izpildīts.

Jauno Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektoru varētu iecelt esošā valdība, bet tas būs atkarīgs no tā, cik daudz laika VID vadītāja amata konkursa vērtēšanas komisijai aizņems pretendentu izvērtēšana, žurnālistiem atzina finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

2012. gada nogalē Austrālijā tika pieņemts likums par standartizētu cigarešu iepakojumu. 2017. gadā šādu likumu pieņēma arī Francija, kas kļuva par pirmo valsti Eiropā, kur stājās spēkā šāds regulējums. Kādas izmaiņas notikušas pēc šo likumu pieņemšanas? Austrālijā palielinājās nelikumīgās tirdzniecības jeb melnā tirgus apmēri, un Francijā tabakas izstrādājumu tirdzniecības apjomi samazinājās par 8%.

Eiropas Savienības (ES) fondu vadības un kontroles sistēmas uzturēšanai un darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” ietvaros īstenoto projektu administrēšanas nodrošināšanai nākamo trīs gadu periodam būs pieejams ES fondu finansējums 47,6 miljonu eiro apmērā. 
 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats