21. novembris, Otrdiena
Vārda dienas: Andis, Zeltīte
«Glabā un sargā to,» pirms gadiem trīsdesmit, varbūt mazliet vairāk, teica kapteiņa atraitne Daina Šķiezna-Elsberga, ielikdama man plaukstā Latvijas karoga nozīmīti – mazliet apbružātu un savecējušu. Tā bija atnākusi līdz astoņdesmitajiem gadiem, brienot padomju okupācijas melnumā, tomēr cauri vieglajam sūbējumam kā ceļa norāde vizēja sarkanbaltsarkanais karogs un triju zvaigžņu zelts.

Lasīt tālāk
Atlikt ziņuSlēpt ziņu
Ziemāju lauki visā Latvijā pašlaik ir kā raibs lupatdeķis, – pakalni zaļi, ielejas izmirkušas, lielā mitruma dēļ daudzviet, kas sākuši dīgt, nosmakuši un sapuvuši – tos nāksies pārsēt ar vasarājiem. Šādu neiepriecinošu ainu iezīmē Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) augkopības speciālistu veiktie apsekojumi.

Pasaules Brīvo latviešu apvienība (PBLA) paudusi atbalstu pārejai uz izglītību latviešu valodās Latvijas valsts skolās. Apvienība nosūtījusi atklātu vēstuli Ministru prezidentam Mārim Kučinskis (ZZS).

Maksātnespējīgajai AS “KVV Liepājas metalurgs” atrasts investors, kurš par metalurga iegādi piesolījis 42 miljonus eiro, vēsta raidījums “LNT Ziņas”.

Ir apritējuši jau gandrīz desmit gadi, kopš notiek Ventspils mēra Aivara Lemberga krimināllietas izskatīšana tiesā. Šajā laika posmā prokuratūra sākotnējo apsūdzību pamanījusies grozīt divreiz, nepamatoti piemērojusi soda sankcijas un neskaitāmas reizes ignorējusi likuma burtu, nostiprinot pārliecību, ka attiecībā uz Ventspils mēru tiesiskums kā jēdziens neeksistē.

Satversmes tiesa (ST) arī pēc juridisko personu pieteikuma par neatbilstošu Satversmei ir atzinusi Solidaritātes nodokļa likuma 6.pantā noteiktās nodokļa likmes. Pants atzīts par spēkā neesošo no 2019.gada, lai dotu valdībai laiku izstrādāt alternatīvu risinājumu, neradot problēmas valsts budžetam.

Latvijas lielākās uzņēmēju biedrības Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras padomes locekļi uzskata, ka nekādā gadījumā nedrīkst pieļaut obligātās iepirkuma komponentes (OIK) kāpumu, tieši pretēji – no šīm izmaksām, domājot par gala elektrības cenu, maksimāli ātri jāatsakās, tādējādi cenšoties uzlabot uzņēmumu starptautisko konkurētspēju.

Ieviešot skolās jauno mācību saturu, būtiski ir, kā to praksē īstenos pedagogi. Tas nozīmē, ka augstskolām, gatavojot jaunos skolotājus, vajadzēs piedāvāt jaunas programmas. Ir arī plānotas citas izmaiņas, kuru ieviešanai kopumā jau tiek ieguldīti 3,5 miljoni eiro no valsts budžeta, taču nozares ministrija vēlētos saņemt vēl 3 miljonus eiro – valsts pētījumu programmai pedagoģijas zināšanu bāzes izveidei.

Lai arī Ventspilī jau šobrīd sekmīgi attīstās apstrādes rūpniecība un pilsētas ekonomiku kopumā raksturo augstāks attīstības līmenis nekā citviet Latvijā, Ventspils mērs Aivars Lembergs pauž pārliecību, ka darbs pie labvēlīgu uzņēmējdarbības attīstības apstākļu radīšanas ir tikai sācies.

Tuvojoties obligātajam E-veselības lietošanas uzsākšanas termiņam 2018. gada 1. janvārim, jau vairāk nekā 60 % ģimenes ārstu ir noslēguši līgumus par E-veselības lietošanu. Visaktīvāk ģimenes ārsti E-veselību lieto Zemgalē – līdz šim līgumus noslēguši jau 80 %.

Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa otrreizējai caurlūkošanai Saeimai nodotos grozījumus likumā “Par tiesu varu” parlaments atkārtoti izskatīs nākamgad 18.janvārī.

Spēcīgā ekonomikas izaugsme gada pirmajos trīs ceturkšņos ir sasniegusi arī darba tirgu – pēc vairāk nekā gada pārtraukuma nodarbināto skaits ir palielinājies par 0,9 %, salīdzinot ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu, kas ir straujākais nodarbināto skaita pieaugums kopš 2015. gada beigām. Kopumā gada 3. ceturksnī nodarbināti bija 903 tūkstoši iedzīvotāju vecumā no 15-74 gadiem, kas ir par 8 tūkstošiem vairāk nekā gadu iepriekš.

Augstu vilni sit “deputātu staigāšana” pirms gaidāmajām Saeimas vēlēšanām, kā rezultātā neizpaliek arī jaunu partiju veidošana. Cerība, ka pie varas palīdzēs nokļūt ja ne viens, tad otrs politiskais grupējums, šobrīd ir raksturīga ne vienam vien Latvijas politiķim. 

Mājokļu cenas turpina mērenu pieaugumu tāpēc, ka cilvēki tic mājokļu cenu pieauguma turpinājumam.

Jau kopš 2014.gada Latvijas Tirgotāju asociācija (LTA) norādīja uz aplamu rīcību godprātīgas pirkumu reģistrācijas uzlabošanā. Laikā, kad pasaulē vērojama tehnoloģiju attīstība, Latvijā tiek ieviests tas, kas jau pieder pagātnei - normatīvajā regulējumā dominē tādi “akmens laikmeta” termini kā: fiskālais atmiņas bloks, izejas koda iesniegšana VID, plombēšanas akts, kases ierīces tehniskā pase, u.c. mūsdienām neiedomājamas lietas. Turpretī LTA ir piedāvājusi citas efektīvas un lētas metodes pirkumu uzskaitei, piemēram, virknes kodus. 

Rīgas apgabaltiesa otrdien, 14.novembrī, pasludinājusi vilcienu un tramvaju vagonu ražotāja AS “Rīgas vagonbūves rūpnīca” maksātnespēju.

Lēmums par dalību dzelzceļa elektrifikācijas programmā nav vienkāršs, vienlaikus tas ir būtisks ieguldījums nākotnē, kuru vajadzētu apsvērt, preses konferencē pauda Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Kādēļ gan tiek organizēts un veikts bizness? Atbilde ir vienkārša – lai gūtu peļņu, kuru pēc tam dividenžu veidā saņems pats biznesmenis. Šo patiesību, man liekas, šodien zina jebkurš, pat bērns… Bet diemžēl to laikam nezina mūsu vadošie gudrinieki…

Četrus gadu laikā kopš lielveikala Maxima sagrūšanas notikušas apjomīgas pārmaiņas būvniecības, sabiedriskās drošības un civilās aizsardzības jomās, aug būvniecības projektos iesaistīto pušu izpratne par atbildību. Taču joprojām reformas nepieciešamas mērķtiecīgākā nozares iekšējā kontrolē, bažas rada arī nepietiekami saskaņota rīcība, secina domnīcas PROVIDUS aptaujātie eksperti.

Trešdien, 15. novembrī, notiks Ministru prezidenta Māra Kučinska (ZSS) un partijas “Vienotība” tikšanās. Partijas pārstāvis Ainars Latkovskis to sauca par zināmā mērā PR gājienu.

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pasūtītā skolu tīkla pētījuma mērķis nav objektīva analīze. Neatkarīgi no skolēnu skaita Latvijā nevar pastāvēt skolas ar zemu izglītības līmeni, otrdien, 14. novembrī, preses konferencē pauda Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Tā dēvētas “oligarhu lietas” parlamentārās izmeklēšanas komisijas (PIK) loceklis Andrejs Judins (V), pazemojot citus, vēlas izcelties un demonstrēt savu pārākumu, intervijā laikrakstam “Neatkarīgā Rīta avīze” pauda Latvijas Reģionu apvienības deputāts un “oligarhu lietas” parlamentārās izmeklēšanas komisijas sekretārs Mārtiņš Šics.

Ne mazums gan Rīgas, gan citu pilsētu ēkas ir katastrofālā stāvoklī un grauj pilsētas kopskatu. Kā intervijā Latvijas Radio atzina valsts AS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) vadītājs Ronalds Neimanis, iemesls dažādu valsts objektu būvniecību ieilgumam ir tādēļ, ka tiek doti nepamatoti solījumi par to, cik ātri būvniecību varētu pabeigt.

Otrdien, 14. novembrī, Ministru kabinets (MK) izskatīja Finanšu ministrijas (FM) sagatavotos grozījumus noteikumos par mikrouzņēmuma nodokļa deklarāciju un to aizpildīšanas kārtību. Noteikumu projekta mērķis ir saskaņot mikrouzņēmuma nodokļu deklarācijas veidlapu ar Saeimā apstiprinātajiem grozījumiem Mikrouzņēmumu nodokļa likumā. No nākamā gada 1. janvāra Nodokļu reformas ietvaros mikrouzņēmumu maksimālais apgrozījums gadā varēs būt 40 tūkstoši eiro līdzšinējo 100 tūkstošu eiro vietā.

Latvijas likumdošana ir nestabila, pārāk bieži tiek grozīti likumi, kā rezultātā cieš sabiedrība un valsts, t.s. “oligarhu lietas” parlamentārās izmeklēšanas komisijas sēdē pauda bijušais Latvijas Republikas Augstākās tiesas (LR AT) priekšsēdētājs Gvido Zemribo.
 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats