16. janvāris, Trešdiena
Vārda dienas: Lida, Lidija
Pagājušajā ceturtdienā 13. Saeima atbalstīja lēmumprojektu par obligātā iepirkuma komponentes (OIK) atcelšanu. Ekonomikas ministrijai (EM) steidzami jāizstrādā normatīvie akti, lai valsts atbalstu subsidētās elektroenerģijas ražotājiem atceltu jau no šā gada 31. marta. Par šo dokumentu līksmā, skurbā dejā apkampās gan pozīcija, gan opozīcija. OIK atcelšanas autortiesības ir Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS), kurai nākamajā valdībā vieta nav paredzēta, tomēr tās lielākā naidniece Jaunā konservatīvā partija (JKP) un arī deputāti no citām partijām ZZS piedāvāto lēmumu atbalstīja.
Lasīt tālāk
Atlikt ziņuSlēpt ziņu
Rolands Prīverts daudzus gadus nodarbojies ar narkotiku kontrabandu - viņa 56 gadus vecais mūžs bijis raibs kā dzeņa vēders. Lai gan vairāk Prīverts narkotikas netirgo, Jura Vaidakova materiālā "Kā Prīverts izdzīvoja briesmīgākajā cietumā Ekvadorā" izdevumā "Kas Jauns" viņš atklājis, ka kontrabandista darbs ir kā mākslas darbs.

Eiropas Komisijas (EK) tehniskās palīdzības neatkarīgie eksperti JASPERS Independent Quality Review snieguši pozitīvu atzinumu par a/s Latvijas dzelzceļš (LDz) projektu Latvijas dzelzceļa tīkla elektrifikācija. Īstenojot šo projektu, elektrificēti tiks teju 700 kilometru dzelzceļa līnijas.

Iepazīstoties ar publiski pieejamo "Deklarācijas par Krišjāņa Kariņa vadītā Ministru kabineta iecerēto darbību" projektu, biedrība "Latvijas Ceļu būvētājs" (LCB), konstatē, ka autoceļiem tajā ir veltītas tikai dažas lielākoties deklaratīvas frāzes.

No šodienas apmeklētājiem atkal būs pieejams atjaunotais Gastronomijas paviljons, informēja Rīgas Centrāltirgus pārstāve Zane Lapko.

Pēc mēnešiem gariem aizkulišu strīdiem un piecas dienas ilgušām oficiālajām debatēm britu parlamenta apakšnams šovakar lems par valdības un Eiropas Savienības panākto Brexit nosacījumu apstiprināšanu. Neraugoties uz premjeres Terēzas Mejas un citu amatpersonu izmisīgajām pūlēm, deputātu vairākums sliecas vienošanos noraidīt. Ja tā patiešām notiks, pastāv vesela gūzma tālākās notikumu gaitas scenāriju – sākot ar haotisku Brexit 29. marta vakarā un beidzot ar to, ka Apvienotā Karaliste tomēr paliks ES sastāvā.


Ieilgušā jaunās valdības veidošanas procesa dēļ Krišjāņa Kariņa veidotais Ministru kabinets savu politisko iniciatīvu realizēšanu atlicis uz 2020. gadu. Šādu lēmumu topošā koalīcija pieņēmusi, lai pēc iespējas ātrāk varētu apstiprināt valsts budžetu šim gadam.

Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes profesors, filozofijas doktors, politologs Juris Rozenvalds intervijā Neatkarīgajai raksturo politisko situāciju valstī pēc 13. Saeimas vēlēšanām, vērtē vēl aizvien neizveidotās jaunās izpildvaras izredzes un riskus.

Uzņēmuma Latvijas loto iesaistīšanās interneta azartspēļu un sporta derību biznesā notiek pretrunā Konkurences padomes iebildēm. Nav tādas tirgus nepilnības, kas valstij būtu jāremontē, padarot azartspēles daudzveidīgākas un pēc iespējas vieglāk pieejamas plašākam sabiedrības lokam.

Pirmais aizejošā ministra Kaspara Gerharda (NA) mēģinājums atlaist Rīgas domi cieta izgāšanos, likumprojekts pat netika iekļauts valdības sēdē. Dokumentu kritizēja kā nepilnīgu un norādītie pārkāpumi pamatā bija pieļauti iepriekšējā sasaukumā domē, vēsta Tv3 raidījums “Nekā personīga”.

Pirms mēneša Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) saistībā ar iespējamiem koruptīviem “Rīgas satiksmes” iepirkumiem veica 30 kratīšanas un aizturēja septiņus cilvēkus. Starp viņiem bija arī partijas “Gods kalpot Rīgai” biedrs Aleksandrs Krjačeks, bet kratīšana notika vicemēra Andra Amerika dzīvesvietā. Ameriks noliedza darījumu vai kādas citas saites ar iespējamo kukuļdošanas shēmas radītāju – Māri Martinsonu. TV3 raidījumam “Nekā personīga” izdevies noskaidrot, ka Martinsonam piederējuši abi ātro kredītu uzņēmumi, kuru obligācijas Ameriks iegādājies un no kuriem procentu maksājumos saņēmis vairākus simtus tūkstošu eiro – lielāko pēdējo gadu ienākumu daļu.

Obligātā iepirkuma komponentes (OIK) vietā cits atbalsta mehānisms zaļās enerģijas ražotājiem nebūtu jāievieš, uzskata partijas “KPV LV” ekonomikas ministra amata kandidāts Didzis Šmits.

Eiropas Centrālās bankas (ECB) īstenotās valsts sektora vērtspapīru pirkšanas programmas (PSPP) ietvaros Latvijas Banka pagājušā gada beigās bija iegādājusies Latvijas valsts un eiro zonas starptautisko organizāciju vērtspapīrus kopumā 7,423 miljardu eiro apmērā, liecina Latvijas Bankas publiskotā informācija.

Par 200 000 dolāru izsolē Floridā pārdots 1943.gada bronzas penijs.

Parīt būs izšķirošā diena Lielbritānijas izstāšanās procesā, un tādu izšķirošu brīžu vēl būs daudz līdz pat 31. martam, bet varbūt arī pēc tā. Joprojām nevienam nav zināms, kā darbosies valstu dienesti, kas būs atļauts un kas nē no deal gadījumā. Proti, ja vienošanās starp Lielbritāniju un Eiropas Savienību netiks saskaņota, ratificēta, parakstīta un nestāsies spēkā. Tas šobrīd ir ticamākais scenārijs, un Latvijas valsts pārvalde tam gatavojas.

Nacionālajā attīstības plānā 2021.–2027. gadam (NAP2027) paredzēts atcelt «vecumu kā dzīves posmu, kas saistīts ar fizisku vārgumu, nevarību un nepieciešamību pēc citu cilvēku palīdzības».

Šodien topošās valdības veidotājs Krišjānis Kariņš potenciālajiem koalīcijas partneriem parakstīšanai piedāvās Fiskālo paktu, kas paredzēs stingru pieturēšanos budžeta rāmim un tiekšanos pēc bezdeficīta budžeta. Parakstīts šis dokuments var būtiski ietekmēt partiju ieceres par darāmajiem darbiem, kuri, visticamāk, šonedēļ tiks nostiprināti deklarācijā par K. Kariņa vadītā Ministru kabineta iecerēto darbību.

Pašvaldībām no 2019. gada 1. septembra būs obligāti jānodrošina līdzfinansējums privātajām izglītības iestādēm, ko dibinājusi sabiedriskā labuma organizācija vai sociālais uzņēmums. Šobrīd iezīmējusies tendence, ka arī citu dibinātāju skolas cenšas pārreģistrēties, lai varētu pretendēt uz vietvaru finansējumu. Pašvaldības bažījas, ka galu galā tām nāksies maksāt visām privātskolām, bet tajā pašā laikā – optimizēt savas skolas.

Pēdējā iespēja dzīvokļu īpašniekiem ielēkt ēku atjaunošanas vilciena pēdējā vagonā – Eiropas Savienības fondu finansējums daudzdzīvokļu namu atjaunošanai būs pieejams vēl divus gadus. Dzīvokļu īpašniekiem lēmums bija jāpieņem jau vakar, tas nozīmē, vismaz pērn.

Latvijā gada vidējā inflācija pagājušajā gadā bija 2,5%, informēja Centrālajā statistikas pārvaldē.

Transportlīdzekļu ekspluatācijas nodokļa kopējais pieaugums ir balstīts tajos pašos melīgajos automašīnu izmešu datos, kas izraisīja dīzeļgeitas skandālu, totāli diskreditējot visu Eiropas autobūves industriju. Turklāt tas ir arī netaisnīgs, jo aprēķinā netiek ņemts vērā sadedzinātās degvielas apjoms un reāli radītie izmeši.

Lai gan netiešas norādes liecina, ka valdība otrdien beidzot ir pieņēmusi lēmumu par to, vai atļaut Radio SWH īpašnieku maiņu, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens, kurš ir atbildīgs par lēmumprojekta virzīšanu Ministru kabinetā, atsakās atzīt pat to, ka šis jautājums valdībā tiešām ir izskatīts.

Čekas aģentu uzskaites kartītes – vairāk nekā 4000 – pērnā gada 20. decembrī – PSRS Valsts drošības komitejas dzimšanas dienā – ir veiksmīgi izbērtas tīmeklī visu interesentu aplūkošanai. Kartītes ir atšķirīgas: daļa ir sarkani pārsvītrotas, daļai nav ierakstīta aģenta iesauka, daļai ir piezīmes, daļai – nav.

Neatkarīgi no tā, kurš politiskais spēks pēc jaunās valdības izveidošanas vadīs Izglītības un zinātnes ministriju, vai kurš ieņems nozares ministra krēslu, ir jāturpina darbs pie izglītības satura reformas īstenošanas, lielāku uzmanību pievēršot kvalitātes izvērtēšanai, uzsver Neatkarīgās izglītības biedrības valdes priekšsēdētāja Zane Ozola. 

Nesen tika atvērti tā saucamie "čekas maisi", kad sabiedrība uzzināja daudzu to Latvijā pazīstamu cilvēku vārdus, kas padomju laikos sadarbojās ar VDK. Komponists Raimods Pauls godīgi atzīst - par to visu vispār neko nevēlas dzirdēt. Tā viņš sacījis žurnālistes Agneses Meieres materiālā izdevumā "Ieva".
 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats