15. novembris, Ceturtdiena
Vārda dienas: Leopolds, Unda, Undīne
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Latvija šobrīd ir pirmā no Baltijas valstīm, kas daļai pārtikas produktu – šajā gadījumā augļiem un dārzeņiem – ieviesusi samazināto pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi. Pozitīvie ieguvumi, ko devusi šī iniciatīva, vieš cerības, ka nākotnē samazināto PVN likmi varētu piemērot arī citiem pārtikas produktiem, piemēram, maizei, pienam, gaļai.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Ņemot vērā, ka ilgstošā sausuma izraisītās sekas lauksaimniecībā atzītas par valsts mēroga dabas katastrofu, Valsts ieņēmumu dienests (VID) varēs sadalīt termiņos vai atlikt uz laiku nodokļu maksājumus lauksaimniekiem, kurus Zemkopības ministrijas deleģētā SIA “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” būs atzinusi par valsts mēroga dabas katastrofā cietušajām personām lauksaimniecībā. 
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Latvijas lauksaimnieki kopā ar Lietuvas, Igaunijas un Polijas zemniekiem 18. oktobrī Briselē plāno protestēt pret nevienlīdzīgiem tiešmaksājumiem Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu starpā. Šāda iespēja tika pārrunāta vakar Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes (LOSP) sapulcē.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Pagājušā gada rudens un šā gada sliktie laika apstākļi Latvijas lauksaimniekiem ir radījuši aptuveni 400 miljonu eiro lielus zaudējumus. Situāciju nav glābusi arī sējumu un stādījumu apdrošināšana, jo pret sausuma radītām sekām Latvijā pagaidām neapdrošina, ziņo NRA.lv.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Ilgstošais karstums un sausums Latvijas lauksaimniekiem radījis teju 359 miljonu eiro lielus zaudējumos, liecina provizoriskās aplēses.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Ilgstošā sausuma rezultātā graudu raža Latvijā būs aptuveni par 30% mazāka nekā pagājušajā gadā, Latvijas Radio atzinis Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) speciālists Oskars Balodis.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centra (LTVC) vadītāja Inguna Gulbe Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” vēstīja par iespējamu cenu pieaugumu vistas gaļai un olām, jo to ražošanā tiek izmantoti graudi, kuriem sausuma dēļ šovasar ir bijusi slikta raža.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Šīs vasaras lielais karstums un sausums ir ietekmējis arī zaļbarības ražu, un lopkopji daudzviet Latvijā jau ķērušies klāt skābbarības ziemas krājumiem. Šī iemesla dēļ lopbarības trūkuma krīze vēl vairāk varētu saasināties ziemā, kas nozīmē, ka daudzas saimniecības var ciest vairāku tūkstošu eiro lielus zaudējumus, svētdien vēsta “LNT ziņas”.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Āfrikas cūku mēra (ĀCM) skartajā Saldus novada SIA “Druvas Unguri” līdz šim likvidētas 2365 cūkas, informēja Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) pārstāve Ilze Meistere.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Latvijā reģistrēts līdz šim lielākais Āfrikas cūku mēra (ĀCM) uzliesmojums mājas cūkām kopš pirmā uzliesmojuma 2014. gadā. Slimība konstatēta SIA „Druvas Unguri” cūku novietnē Saldus novadā ar 15 570 cūku lielu ganāmpulku. Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) novietnē veic slimības apkarošanas pasākumus. Uzņēmuma darbs ir apturēts.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Valdība ārkārtas sēdē lēmusi piešķirt 367 000 eiro ar Āfrikas cūku mēri (ĀCM) slimo cūku likvidācijai Saldus novada saimniecībā “Druvas Unguri”, šorīt intervijā Latvijas Radio atklāja Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) vadītājs Māris Balodis.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Nav skaidrs, kāda situācija ar cenām būs janvārī un februārī, bet līdz rudenim dārzeņu cenu kāpums nav gaidāms, jo tad vēl ražas pietiks, Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” skaidroja kooperatīvās sabiedrības “Mūsmājas dārzeņi” vadītāja Edīte Stradiņa.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Lai arī šī gada sausums un karstums, kas lielākajā valsts daļā valdīja aprīlī, maijā un jūnijā, būtiski ietekmēs graudu ražu, ābolu un plūmju ražas šogad gaidāmas visai labas. Par to šorīt intervijā Latvijas Radio informēja Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) vecākais speciālists dārzkopībā Māris Narvils.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS) Briselē ticies ar Eiropas Savienības (ES) lauksaimniecības un lauku attīstības komisāru Filu Hoganu un lūdzis sniegt finansiālo atbalstu lauksaimniekiem šajā ārkārtas situācijā. Vienlaikus ministrs brīdina, ka atbalstu nepiešķirs ātrāk par nākamo gadu.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Situācija lauksaimniecībā sausuma dēļ ir kritiska – raža daudzviet ir izkaltusi, šorīt intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” atzina biedrības “Zemnieku saeima” priekšsēdētājs Juris Lazdiņš.
 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk
Jaunākie komentāri
Mediju apskats