19. februāris, Pirmdiena
Vārda dienas: Zane, Zuzanna
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Ja Ekonomikas ministrija (EM) neatradīs risinājumu situāciju, kuras dēļ zemniekiem elektrības rēķini pieauguši par 40% – 80%, “Zemnieku saeima” martā gaidāmajā kongresā varētu prasīt ekonomikas ministra Arvila Ašeradena (V) demisiju. Tā LTV raidījumā “Rīta panorāma” atzina “Zemnieku saeimas” līderis Juris Lazdiņš.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Zemkopības ministrs Jānis DŪKLAVS intervijā Neatkarīgajai sniedz visai aptverošu Latvijas lauku un lauksaimniecības vērtējumu.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

T.s. “Brexit” negatīvo ietekmi Lielbritānijā sajutuši arī lauksaimnieki, kas spiesti atstāt uz laukiem sapūšanai tonnām dārzeņu, jo Apvienotajā Karalistē būtiski samazinājies lauksaimniecībā strādājošo viesstrādnieku skaits, vēsta “The Independent”.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Nelabvēlīgo klimatisko apstākļu dēļ pēdējās divas sezonas dārzeņu audzētājiem Latvijā bija īpaši smagas. Izvērtējot pašreizējo situāciju, biedrības “Zemnieku saeima” janvāra beigās nosūtīja vēstuli Ministru prezidentam un Zemkopības ministram ar aicinājumu atbalstīt Latvijas dārzeņu un augļu audzētājus.

Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Latvijā no jauna gada vērojams būtisks piena iepirkuma cenu kritums. Satraucoties par jaunu krīzi piena nozarē, ražotāji aicina valsti iejaukties un beidzot sakārtot tirgu, pretējā gadījumā draudot visu Latvijas pienu vest uz ārzemēm.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Latvijas laukos ārvalstu darbaspēka piesaiste ir gandrīz neizbēgama, intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” sacīja “Zemnieku saeima” vadītājs Juris Lazdiņš, prognozējot, ka tas varētu notikt jau nākamgad.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

7. decembrī Konkurences padome (KP) pieņēma lēmumu atļaut Igaunijā reģistrētai sabiedrībai Usaldusfond Baltcap Infrastructure Fund iegūt izšķirošu ietekmi pār trim Latvijas enerģijas ražošanas uzņēmumiem – SIA “AD Biogāzes stacija”, SIA “Agro Iecava” un SIA “RZS ENERGO” – un diviem lauksaimniecības uzņēmumiem – SIA “Aizkalnu tehnika” un SIA “BGGS serviss”.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Eiropas Komisija (EK) nav iecerējusi veikt vērienīgas pārmaiņas nākotnes ES Kopējās lauksaimniecības politikā (KLP), bet gan to modernizēt un vienkāršot.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Zaudēta iespēja uzlabot izkropļoto Eiropas Savienības Kopējo lauksaimniecības politiku un uzlabot vides stāvokli Eiropas laukos, informē Latvijas Ornitoloģijas biedrība.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) paļaujas uz zemkopības ministru, ka kompensācijas par lietavu nodarītajiem zaudējumiem zemniekiem tiks izdalītas godīgi un saprātīgi.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Plūdu skartajām lauksaimniecības teritorijām valdība dāsni atvēlēja kopumā gandrīz 15 miljonus eiro. Ņemot vērā neskaitāmas zemnieku sūdzības, par to, ka šo atbalstu tā arī nav sajutuši, Valsts kontrole sola pārbaudīt, kā sadalīts valsts atvēlētais atbalsts.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Ziemāju lauki visā Latvijā pašlaik ir kā raibs lupatdeķis, – pakalni zaļi, ielejas izmirkušas, lielā mitruma dēļ daudzviet, kas sākuši dīgt, nosmakuši un sapuvuši – tos nāksies pārsēt ar vasarājiem. Šādu neiepriecinošu ainu iezīmē Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) augkopības speciālistu veiktie apsekojumi.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Zemkopības ministrija izskata iespējas uz laiku atbrīvot zemniekus no kredītsaistību un ES fondu projektu pienākumu pildīšanas arī tajos novados, kur ārkārtas situācija nav izsludināta. Ja juridiski alternatīvas nebūs, valdībai tiks prasīta ārkārtas situācija visā Latvijas teritorijā.

Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Augusta un septembra lietavas atstājušas sekas arī uz sakņu un dārzeņu ražu. Kompensāciju gan par sapuvušajām bietēm vai nenovāktajiem sīpoliem dārzeņu audzētāji, visticamāk, nesaņems.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Biedrība “Zemnieku saeima” otrdien, 7. novembrī, vērtēs iespēju aicināt valdību izsludināt ārkārtas situāciju lauksaimniecībā visā Latvijas teritorijā.
 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk
Jaunākie komentāri
Mediju apskats