26. aprīlis, Trešdiena
Vārda dienas: Alīna, Rūsiņš, Sandris
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Āfrikas cūku mēris turpina izplatīties Latvijā un šobrīd šīs ļoti lipīgā slimība konstatēta faktiski visā valsts teritorijā. Neskarts palicis vien neliels apgabals Kurzemē.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Šorīt intervijā raidījumā "900 sekundes" Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) vadītājs Māris Balodis atzina, ka Latvija un Igaunija ir vienīgās valstis Eiropā, kur vēl nav reģistrēts neviens putnu gripas gadījums.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Zemnieki valdības piedāvātajās nodokļu reformās neko labu neredz, jo tās nesniegs uzlabojumus lauksaimnieku darbā, intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja biedrības “Zemnieku Saeima” valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Krievijas importa embargo Eiropas Savienība ir pilnībā pārvarējusi un situācija lauksaimniecībā uzlabojas, tā intervijā laikrakstam “Neatkarīgā Rīta avīze” pauda zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Otrdien, 21.februārī, Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija galīgajā lasījumā skatīs likumprojektu “Grozījumi likumā “Par zemes privatizāciju lauku apvidos” ”. Biedrība “Zemnieku saeima” gan uz otro, gan trešo lasījumu iesniegusi virkni priekšlikumus, taču līdz šim no tiem neviens nav ticis atbalstīts no deputātu puses.

Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Pārtikas un veterinārais dienests brīdina – augsti patogēnā putnu gripa H5N8 turpina izplatīties Eiropas valstīs – pagājušajā nedēļā Polijā vien ir konstatēti pieci jauni putnu gripas uzliesmojumi, kuru dēļ putnkopības saimniecībām nācās likvidēt vairāk nekā 320 tūkstošus mājputnu.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Šorīt intervijā raidījumā "900 sekundes" Latvijas zemkopības ministrs Jānis Dūklavs vēstīja, ka Āfrikas cūku mēra (ĀCM) skartā saimniecība Krimuldā saņems kompensāciju 695 000 eiro apmērā.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Āfrikas cūku mēri pirmoreiz Latvijā konstatēja 2014. gada jūnijā Krāslavas novadā tālu pie Baltkrievijas robežas. Kopš tā laika vīrusa infekcijas ierobežošanai iztērēti jau 13 miljoni eiro, tomēr pasākumi ir izrādījušies neefektīvi. Slimība tikusi jau līdz Kurzemei.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Bīstamā cūku slimība Latvijai jau ir izmaksājusi aptuveni 13 miljonus eiro, tā ir skārusi 77 novadus, 46 saimniecības, un Āfrikas cūku mēra (ĀCM) dēļ divarpus gadu laikā jau ir likvidēts kopumā vairāk nekā 6000 mājas cūku.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Krimuldas cūku novietne Rukas bija kā paraugs biodrošības pasākumu ievērošanā, lai izvairītos no Āfrikas cūku mēra.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Kadastrālās vērtības, kuras izmanto nekustamā īpašuma nodokļa aprēķināšanai, šogad pieaugušas aptuveni 22 tūkstošiem īpašumu – lielākoties atjaunotām kultūrvēsturiskām ēkām un daudzstāvu dzīvokļiem. 322 tūkstošos lauku īpašumu šogad palielinājušās arī speciālās kadastrālās vērtības lauksaimniecības zemei, kas nozīmē, ka šo īpašumu saimniekiem šogad nekustamā īpašuma nodoklī (NĪN) var nākties maksāt vairāk.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Piena iepirkuma cenas straujais kāpums, kas pašlaik ir vērojams Latvijas tirgū, nav pamatots, uzskata biedrības “Zemnieku saeima” priekšsēdētājs Juris Lazdiņš, aicinot domāt ilgtermiņā.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Lauksaimnieki vērsušies Zemkopības ministrijā ar lūgumu pēc atbalsta graudkopībai. Kā uzsver biedrība Zemnieku saeima, šogad graudu raža ir piedzīvojusi dramatisku kritumu – ievākts par trešo daļu mazāk nekā pērn, bet graudu cena samazinājusies gandrīz uz pusi.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Pēc Lauku atbalsta dienesta (LAD) aicinājuma pieteikties Eiropas Savienības atbalstam par piena ražošanas sašaurināšanu dienests saņēmis 591 pieteikumu, kuros pausta apņēmība samazināt pārstrādei nododamo piena daudzumu par kopumā 6649 tonnām.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Teju trīs ceturtdaļas Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka mežus pēdējos gados izcērt vairāk nekā iepriekš.
 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk
Jaunākie komentāri
Mediju apskats