21. novembris, Otrdiena
Vārda dienas: Andis, Zeltīte
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Ziemāju lauki visā Latvijā pašlaik ir kā raibs lupatdeķis, – pakalni zaļi, ielejas izmirkušas, lielā mitruma dēļ daudzviet, kas sākuši dīgt, nosmakuši un sapuvuši – tos nāksies pārsēt ar vasarājiem. Šādu neiepriecinošu ainu iezīmē Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) augkopības speciālistu veiktie apsekojumi.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Zemkopības ministrija izskata iespējas uz laiku atbrīvot zemniekus no kredītsaistību un ES fondu projektu pienākumu pildīšanas arī tajos novados, kur ārkārtas situācija nav izsludināta. Ja juridiski alternatīvas nebūs, valdībai tiks prasīta ārkārtas situācija visā Latvijas teritorijā.

Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Augusta un septembra lietavas atstājušas sekas arī uz sakņu un dārzeņu ražu. Kompensāciju gan par sapuvušajām bietēm vai nenovāktajiem sīpoliem dārzeņu audzētāji, visticamāk, nesaņems.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Biedrība “Zemnieku saeima” otrdien, 7. novembrī, vērtēs iespēju aicināt valdību izsludināt ārkārtas situāciju lauksaimniecībā visā Latvijas teritorijā.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Šobrīd valsts atbalsts paredzēts tiem lietavās cietušajiem lauksaimniekiem, kas novākt ražu pat necentās, neiekļaujot tos, kas pūlējās saglābt izaudzēto, pirmdien intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja biedrības “Zemnieku saeima” priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja-Burmistre.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Plūdos cietušajiem lauksaimniekiem valsts no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem plāno kompensēt apmēram 71% no ieguldītajiem līdzekļiem, pirmdien intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja biedrības “Zemnieku saeima” priekšsēdētājs Juris Lazdiņš.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētājs Žans Klods Junkers sola sniegt visu iespējamo atbalstu plūdos cietušajiem Latvijas zemniekiem.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Obligātā civiltiesiskā transportlīdzekļu apdrošināšanas (OCTA) modelis Latvijā ir ačgārns, pauž Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) ģenerāldirektors Guntis Vilnītis.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Valdības akceptētie grozījumi Sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas likumā paredz, ka transportlīdzekļu īpašniekiem turpmāk OCTA būs jāiegādājas ne tikai tad, ja transportlīdzekli izmanto ceļu satiksmē, bet arī tad, ja ar to pārvietojas pa tīrumiem, mājas pagalmu vai jebkuru citu vietu, kur iespējama transportlīdzekļa braukšana.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Lauku atbalsta dienests (LAD) no lauksaimniekiem kopumā saņēmis 2981 pieteikumu platību apsekošanai kompensāciju saņemšanai par spēcīgo lietavu un plūdu rezultātā iznīcinātajiem lauksaimniecības kultūraugu sējumiem un sagatavoto sienu. Tomēr pastāv iespēja, ka kompensācijai pieteiktās platības pēc apsekošanas tiek samazinātas.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Eiropas Savienībā Kopējā lauksaimniecības politika (KLP) tika ieviesta 1962. gadā. Toreiz tā bija svarīga, lai garantētu pārtikas drošību pēckara Eiropā. Mūsdienās tā ir pārāk dārga (gandrīz 60 miljardu eiro gadā), nav efektīva un degradē vidi. Tās lielākā problēma ir intensīvās lauksaimniecības bagātīga subsidēšana, kas veicina klimata pārmaiņas, bioloģiskās daudzveidības zudumu, augsnes eroziju un ūdens piesārņojumu.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Augusta un septembra lietavas ietekmēs arī kartupeļu ražu. Iespējams daudzviet nevarēs novākt visu ražu, turklāt nelabvēlīgie laika apstākļi var ietekmēt arī ražas kvalitāti, tā intervijā Latvijas Radio atklāja Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Augkopības nodaļas vecākais dārzkopības speciālists Māris Narvils.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Turpinoties lietavām, situācija ar applūdušajām lauksaimniecības zemēm nav uzlabojusies, šorīt intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS).
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Ieviešot 5% PVN likmi augļiem un dārzeņiem, Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome (LOSP) neatbalsta Finanšu ministrijas pārspīlētos rezultatīvos rādītājus.

Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Plūdu radītie postījumi lauksaimniekiem varētu būt nodarījuši zaudējumus aptuveni 50-60 miljonu apmērā, intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” atzina biedrības “Zemnieku saeima” vadītājs Juris Lazdiņš.
 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk
Jaunākie komentāri
Mediju apskats