21. jūlijs, Sestdiena
Vārda dienas: Meldra, Meldris, Melisa
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Šonedēļ ne tikai Baltijas valstis, bet visu Ziemeļeiropu pārņēmusi īsta svelme. Daudzviet Skandināvijas valstīs pārspēti karstuma rekordi – pat aiz Polārā loka temperatūras stabiņš pārsniedzis plus 30 grādu atzīmi. Sinoptiķi prognozē, ka nekas vēl nav beidzies, arī nākamnedēļ būs sutīgs – gan dienās, gan naktīs. Gaidāmi arī pērkona negaisi.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Ilgstošais sausums Latvijā radījis nopietnas problēmas lauksaimniecībā. Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS) Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” pastāstīja savus novērojumus. Piemēram, kāds lopkopis daļu gaļas lopu nokāvis, bet pārējiem iegādājies barību.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Kopš pavasara ilgstošo sausumu Krīzes vadības padome definējusi kā valsts mēroga dabas katastrofu. Šis definējums ļaus pasargāt lauksaimniekus no soda sankcijām par saistību neizpildi, ja iemesls tam būs bijis sausums, taču tas neparedz iespēju saņemt kompensācijas, uz kurām zemnieki varētu cerēt ārkārtas situācijas izsludināšanas gadījumā.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija (LLKA) aicina Krīzes vadības padomi atbalstīt priekšlikumu sausuma dēļ cietušajiem lauksaimniekiem nepiemērot soda sankcijas par līgumā noteiktajā termiņā neīstenotiem Lauku attīstības programmas pasākumiem.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Nepietiekams agro dārzeņu, tostarp – jauno kartupeļu klāsts, kā arī ievērojami zemākas ražas visu uzglabājamo dārzeņu un augļu kategorijā, – tā situāciju pēc ilgstošā sausuma novērtē Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) vecākais dārzkopības speciālists Māris Narvils.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) un zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS) šodien, 21.jūnijā, apsprieduši ārkārtas situācijas izsludināšanu lauksaimniecībā ilgstošā sausuma dēļ. Panākta vienošanās, ka otrdien, 26.jūnijā, pēc valdības sēdes tiks sasaukta Krīzes vadības padomes sēde, kurā lems par to, vai un kuros reģionos izsludināt ārkārtas situāciju lauksaimniecībā.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Dabas kataklizmu rezultātā nodarīto zaudējumu segšana no valdības budžeta līdzekļiem nav labākais veids kā ieguldīt naudu, komentējot iespējamo palīdzību lauksaimniekiem saistībā ar ilgstošo sausumu sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Latvijas lauki sausuma dēļ dažviet pilnībā iznīkuši. Nespējot sagatavot lopbarību, vairāki lopu audzētāji apsver domu likvidēt ganāmpulku.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Eiropas Komisijas (EK) līdz šim vārdos solītā un pirmdien Eiropas Savienības (ES) Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes sēdē prezentētā ES Kopējās lauksaimniecības politikas (KLP) vienkāršošana pēc 2020. gada tā arī palikusi solījumu līmenī un ar samazinātu finansējumu, pirmdien tikšanās laikā sprieduši zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS) un Vācijas pārtikas un lauksaimniecības ministre Jūlija Kloknere.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Ņemot vērā šīs vasaras sausumu un prognozes par ražas samazināšanos, jādomā par atbalstu lauku apdrošināšanas stimulēšanai, uzskata Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Pēdējo mēnešu laikā daudzviet valstī valda liels karstums, vietām bijušas tikai pāris lietus lāsītes vai nav lijis vispār. Turklāt sinoptiķi sola, ka karstums pārskatāmā laikā saglabāsies. Sausums ir ietekmējis lauksaimniekus un radījis arī būtiskus ražas zudumus. Sausuma dēļ lauku zeme ir burtiski izžuvusi, kļūstot par putekļiem.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes (LOSP) vērš atbildīgo institūciju uzmanību uz nelabvēlīgo un sarežģīto situāciju augļkopības nozarē.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Pieaugusi Latvijas lauksaimnieku interese par lauksaimniecības sējumu apdrošināšanu, intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja Latvijas Apdrošinātāju asociācijas vadītājs Jānis Abāšins.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Piektdien, 1. jūnijā, Eiropas Komisija (EK) publicējusi regulu priekšlikumus par ES Kopējo lauksaimniecības politiku (KLP) 2021.-2027. gadam, ietverot arī tiešmaksājumu un lauku attīstības politikas ES finansējuma sadalījumu dalībvalstu starpā. Tiek paredzēts, ka nākamajā plānošanas periodā KLP lauku attīstībai dalībvalstīm paredzētais finansējums samazināsies par 15%, salīdzinot ar 2014.-2020. gadu, savukārt tiešo maksājumu kopējais samazinājums ES būs 3,9%. 
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Piena iepirkuma vidējā cena maijā Latvijā nav būtiski mainījusies salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi, žurnālistiem atklāja Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības (LPCS) valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks.
 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk
Jaunākie komentāri
Mediju apskats