26. februāris,
Vārda dienas: Amēlija, Evelīna, Mētra
Sākuma lapa » Redakcijas viedoklis
24. februāris 2017, 2:24
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) un izglītības ministrs Kārlis Šadurskis (Vienotība) acīmredzot no kļūdām nemācas – neraugoties uz iebildumiem un skaļajiem protestiem pret Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) reorganizāciju, ministrija uz tuvāko valdības sēdi 28. februārī gatavo lēmuma projektu par RPIVA likvidāciju.
22. februāris 2017, 19:10
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sasteigtā iecere reorganizēt Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmiju (RPIVA), to pievienojot Latvijas Universitātei (LU), atgādina padomju gadu centienus piecgades plānu izpildīt četros gados vai vēl īsākā termiņā.
21. februāris 2017, 17:39
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Izglītības nozares pārstāvju un sabiedrības vidū arvien stingrāk nostiprinās pārliecība, ka Rīgas pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) pievienošana Latvijas Universitātei (LU) ir nepārdomāts un sasteigts solis, kura pamatā, iespējams vīd, slepenas vienošanās un finanšu shēmas.
17. februāris 2017, 9:09
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Rīga un Rīga, Ušakovs vai ne Ušakovs – par to visu laiku ir liela spriešana. Taču Latvijas valstī nav tikai Rīga un pašvaldību vēlēšanas notiks visur.
16. februāris 2017, 17:04
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Latvijas augstskolu Rektoru padomes ārkārtas sēdē trešdien, 15. februārī, netika pieņemts lēmums saistībā ar Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavoto rīkojumu par Rīgas Pedagoģijas un vadības akadēmijas (RPIVA) reorganizāciju. 
16. februāris 2017, 9:11
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Pēc pēdējo mēnešu inflācijas lēciena Latvijā nav vairs lieki padomāt, cik tālu vai tuvu mēs esam pie pensiju nomināla pārrēķināšanas kaut vai atkal attiecībā 200 : 1, kas nebūt ne senos laikos pielīdzināja sākotnēji ļoti dažādu pensiju lielumus vienai un tai pašai nullei.
15. februāris 2017, 9:15
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Ja nebūtu dažu izņēmumu, varētu padomāt, ka jūnijā ir paredzēts skaistumkonkurss, kura uzvarētāju kronēs par Rīgas mēru.
14. februāris 2017, 11:53
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (Vienotība), kura vārds pēdējā laikā asociējas ar haosu izglītības sistēmā un nepamatotām reformām, tai skaitā augstskolu konsolidāciju un skolu tīklu reorganizāciju, šobrīd ir viens no nepopulārākajiem ministriem valdībā. 
14. februāris 2017, 9:19
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Eiropā, Latvijā un pārējā pasaulē ļaudis jau trīs nedēļas vēro ASV prezidenta Donalda Trampa pirmos soļus amatā. Viens no skaļākajiem notikumiem saistās ar ASV prezidenta izpildrīkojumu drošības apsvērumu dēļ īslaicīgi aizliegt ASV iebraukt septiņu valstu (Irākas, Sīrijas, Irānas, Sudānas, Lībijas, Somālijas un Jemenas) pilsoņiem. Pašlaik federālā tiesa ir apturējusi lēmuma izpildi.
13. februāris 2017, 9:12
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Pāretēji uzņēmēju prognozēm, pērn ieviestā solidaritātes nodokļa maksātāju skaits nevis krities, bet pat pieaudzis, un, kā apgalvo Finanšu ministrija (FM), šā nodokļa iekasēšanas plāns pārsniegts par 10,1%.

10. februāris 2017, 9:22
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Sestdien aprit gads, kopš par Ministru prezidentu kļuva Māris Kučinskis (ZZS). Šā gada laikā premjeram darbā ir bijušas mainīgas sekmes. Ir izdevies puslīdz saliedēt valdību, lai tā strādā kā komanda un ministri nesper zem galda cits citam pa potītēm. Kučinskis kā mieramika prot novērst kašķus un savaldīties pats. Jo triju partiju koalīcija nav nekāda vienkāršā lieta – katra partija ir ar savām ambīcijām un vēlmi pavilkt deķīti uz savu pusi.
9. februāris 2017, 13:30
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Arvien skaļākas ir kļuvušas diskusijas par Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) iecerētajām reformām izglītības nozarē. Vienas no plašāk apspriestajām ir augstskolu reorganizācija, kuru ministrija skaidro ar nepieciešamību panākt iespējami efektīvu valsts budžetu līdzekļu izmantošanu. 
9. februāris 2017, 9:10
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Pēc pāris dienām apritēs Māra Kučinska valdības gads, savukārt pirms pāris dienām apritēja gads kopš pirmo bēgļu uzņemšanas Latvijā Eiropas Savienības kvotu ietvaros.
8. februāris 2017, 9:01
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Protams, skaļākā pašvaldību priekšvēlēšanu kampaņa būs Rīgā. Un, izskatās, ka bezjēdzīgākā arī. Tāpēc, ka tie, kas opozīcijā Saskaņai un Gods kalpot Rīgai, laikam taču negrasās piedāvāt galvaspilsētai savu uzskatāmi, praktiski pamatotu saimniecisko un politisko pārākumu. Tikai kampaņu (izrādi kā tādu). Bet – ar virspusēju kritiku vien, ar latviskuma piesaukšanu vien bez katram pilsētniekam saprotamas alternatīvas vairākumam domē nepietiks.
7. februāris 2017, 15:30
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Pēdējā laikā asas diskusijas izsaukusi Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) iecere reorganizēt Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmiju (RPIVA), pievienojot to Latvijas Universitātei (LU). Kamēr Izglītības un zinātnes ministrija skaidro, ka tas nepieciešams, lai veiktu resursu koncentrāciju un panāktu iespējami efektīvu valsts budžetu līdzekļu izmantošanu, reformu pretinieki pauž sašutumu, ka augstskolas reorganizācija sagrauj sasniegto pedagoģijas izglītībā Latvijā.
 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Reklāma
Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats