14. decembris, Piektdiena
Vārda dienas: Auseklis, Gaisma
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Salīdzinot ar pārējām Baltijas valstīm, Latvijā ir visvienkāršāk uzbūvēt privātmāju paša spēkiem, ievērojot normatīvo regulējumu. Tomēr būvniecības procesa administratīvais slogs un dažādu saskaņojumu laikietilpība to padara sarežģītu un nepamatoti apgrūtinošu gan būvētājiem, gan uzraugiem. Turklāt apjomīgo un sarežģīto normatīvo aktu prasības ne vienmēr ir saistītas ar drošas būvniecības veicināšanu. To revīzijā par būvniecības procesa efektivitāti secinājusi Valsts kontrole.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Nekustamā īpašuma tirgū šobrīd vērojama aktivitāte – ko veicinājusi iedzīvotāju labklājības līmeņa pieaugums, cenu kāpums īres tirgū, kas nereti pārsniedz kredīta maksājuma summas, kā arī banku interese kreditēt pirkumus jaunajos projektos. Zīmīgi, ka Latvijā, pretēji pasaules tendencēm, pie sava mājokļa steidz tikt tieši tūkstošgades paaudze jeb iedzīvotāji, kuru vecums šobrīd ir ap 30 gadiem. Kas tad raksturo šo paaudzi kā mājokļa pircējus?
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Vairākas būvniecības, viesmīlības un apsardzes nozares organizācijas atklātā vēstulē aicina Valsts prezidentu izsludināt likumu “Grozījums Darba likumā”, ko pieņēmusi Saeima 1. novembrī. Vēstulē pausts, ka likuma pieņemšana ir vitāli nepieciešama, lai veicinātu plašāku nozaru koplīgumu slēgšanu un lielāku valsts uzticēšanos sociālajam dialogam.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Pagājušo piektdien, 2. novembrī, VEF Kultūras pilī norisinājās ikgadējais Baltic Real Estate Leaders jeb BREL forums, kas jau ierasti kuplā skaitā pulcēja vadošos nekustamā īpašuma nozares līderus no Latvijas un citām Baltijas un Eiropas valstīm. Starptautiski atzīti jomas profesionāļi dienas garumā uzstājās un diskutēja par dažādiem nozīmīgiem ar nozari saistītiem jautājumiem, daloties pieredzē, aktualizējot tās galvenos izaicinājumus un prognozējot turpmāko attīstību un ietekmi uz Baltijas reģionu.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Par uzvarētājiem atklātajā konkursā būvdarbu veikšanai Nr.LVC2018/34/KF “Valsts galvenā autoceļa A2 Rīga–Sigulda–Igaunijas robeža posma km 25,50-39,40 (abas brauktuves) un valsts galvenā autoceļa A3 Inčukalns–Valmiera posma km 0,00-1,65 segas pārbūve (pastiprināšana)” ir paziņota piegādātāju apvienība “Binders un ACB”, jo tās piedāvājums atbilst visām konkursā izvirzītajām prasībām un tās piedāvātā cena - 38 498 327,17 EUR bez PVN bija viszemākā.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

2018. gada septembrī, salīdzinot ar augustu, būvniecības izmaksu līmenis Latvijā palielinājās par 0,5%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Strādnieku darba samaksa pieauga par 1,2%, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 0,5%, bet būvmateriālu cenas – par 0,1%.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Ja 2016. gadā P. Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas jaunā A korpusa otrās kārtas būvniecības izmaksas nebūtu mākslīgi samazinātas politiskā spiediena dēļ, tagad nevajadzētu meklēt vairāk nekā 30 miljonus eiro, kurus, visticamāk, būs jāatrod nākamā gada valsts budžetā.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

16. oktobrī Nacionālās kultūras padome vienbalsīgi atbalstīja Nacionālās koncertzāles projekta īstenošanu. Turpmākās darbības paredz tālāku apspriešanu ar dažādu nozaru profesionāļiem, lai rastu labākos risinājumus. Latvijas Mākslas augstskolu asociācija aktualizē nepieciešamību veidot jaunas koncertzāles celtniecības programmu, paredzot tās tiešu sasaisti ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) studiju procesu.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Vakar, 18.oktobrī, piedaloties Kultūras ministrei, Rīgas domes un Latvijas Nacionālā kultūras centra pārstāvjiem, kā arī būvniekiem un dažādu ar projektu saistīto institūciju pārstāvjiem, Mežaparka Lielajā estrādē informēja par uzsāktajiem un plānotajiem pārbūves darbiem, kuri turpināsies līdz 2020.gada 18.jūnijam jeb  XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Rīgas pilsētas īres valde ir sagatavojusi pārskatu par darbību no 2017. gada 1. janvāra līdz 31. decembrim.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Latvijas Būvuzņēmēju partnerība rosinājusi Ekonomikas ministriju steidzami papildināt specialitāšu, kurās darbā Latvijā var tikt uzaicināti ārzemnieki, sarakstu, iekļaujot tajā vienkāršās būvniecības profesijas, kā arī atsevišķus kvalificētus strādniekus un amatniekus. Arvien pieaugošais darbaspēka trūkums nelabvēlīgi ietekmē būvniecības nozares spēju apmierināt tirgus pieprasījumu un nodrošināt kvalitatīvu un savlaicīgu Eiropas Savienības fondu apguvi. 
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Stradiņa slimnīcas A korpusa loģiskais turpinājums jeb otrās kārtas celtniecība varētu izmaksāt vismaz par ceturto daļu dārgāk, nekā to paredz valdības pieņemtais lēmums un slimnīcas aprēķinātās būvniecības izmaksas.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Ministru kabineta sēdē šā gada 18. septembrī valdība atbalstīja Ekonomikas ministrijas izstrādātos grozījumus Būvniecības likumā, lai no 2019. gada visa būvniecības procesā nepieciešamā dokumentācija notiktu tikai elektroniski – dokumentācijas iesniegšana, lēmumu pieņemšana un saskaņojumu veikšana notiks Būvniecības informācijas sistēmā (turpmāk – BIS). 
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

2018. gada 11. septembra sēdē Ministru kabinets apstiprināja izmaiņas Latvijas būvnormatīvā LBN 201-15 “Būvju ugunsdrošība” ar mērķi pilnveidot ugunsdrošības prasības, atvieglojot būvniecības ieceres dokumentācijas izstrādi, kā arī novēršot nesamērīgu vai nepamatotu slogu būvniecības ierosinātājiem. 

Atlikt ziņuSlēpt ziņu

"2019. gadā mums vēl kaut kādas astītes no Eiropas naudām paliek, bet 2020. gads būs pilnīgi tukšs," Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" atzina ceļu būvkompāniju biedrības "Latvijas ceļu būvētājs" vadītājs Andris Bērziņš.
 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk
Jaunākie komentāri
Mediju apskats