20. jūlijs, Ceturtdiena
Vārda dienas: Ramona, Ritma
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens vakar stādīja priekšā Svetlanu Mjakuškinu, kuru paaugstinājis no Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) departamenta direktores par Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) direktori.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

“Finanšu ministrija ar elektroniskās darba laika uzskaites sistēmas ieviešanu piedāvājusi aizstāt līdzšinējo regulējumu, kas par būvniecībā nodarbinātajiem no 1.jūlija paredzēja veikt sociālās apdrošināšanas avansa maksājumus, kā arī noteikt galvenā būvuzņēmēja atbildību par apakšuzņēmēju. 
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Lielam būvniecības uzņēmumam Latvija ir pārāk mazs tirgus, taču arī atņemtais industriālās drošības sertifikāts nospēlējis savu lomu uzņēmēja Gunta Rāvja plānos. Deviņi viņam piederošie būvniecības uzņēmumi tiek apvienoti vienā holdingā – Skonto grupā – un turpmāk koncentrēsies darbam ārzemēs.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Ar vairāku ceļu būves objektu apmeklējumu vakar satiksmes ministrs Uldis Augulis atkārtoja un paspilgtināja savu jautājumu sabiedrībai, vai tā piekrīt ceļu būves izbeigšanai uzreiz pēc 2018. gada būvdarbu sezonas.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

AS Tower Construction Management noslēdza līgumu ar SIA Merks par daudzfunkcionālā kompleksa Z-Towers būvniecības pēdējā posma veikšanu un objekta nodošanu ekspluatācijā.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Valsts kontrole ir izvērtējusi Rīgas brīvostas paveikto, ieviešot Valsts kontroles izstrādātos ieteikumus Krievu salas projekta plānošanas, cilvēkresursu un finanšu pārvaldības, kā arī efektivitātes un risku vadības jomā, un atzīst tos par pilnībā ieviestiem. Līdz ar to Rīgas brīvosta turpina darbu pie projekta īstenošanas, lai veiksmīgi to pabeigtu līgumā ar Eiropas Komisiju noteiktajā termiņā.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Bieži vien sabiedrībā arhitekta darbu izprot stereotipiski. Valda priekšstats, ka arhitekts zīmē mājas, un tā galvenais uzdevums ir rūpēties par ēku fasāžu dizainu. Patiesībā mākslas radīšana ir tikai maza daļa no arhitektu uzdevumiem – sarežģītākais ir rezultātu padarīt funkcionālu un lietotājam ērtu, tādēļ darbs ir izteikti analītisks. Ēkas funkcija ir tikpat svarīga, kā fasāžu risinājumi.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Rīgas Brīvostas pārvalde (RBP) par veiksmīgu un perspektīvu atzinusi Latvijas Jūrniecības akadēmijas studentu ideju ieviest ūdenstransportu no Rīgas ostas attālinātajām kruīza piestātnēm uz pilsētas centru. Šī ideja ieguva godalgoto pirmo vietu RBP rīkotajā inovāciju konkursā studentiem „Osta pilsētai”.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Ēnu ekonomikas īpatsvars būvniecībā ir kļuvis mazāks, taču nozare joprojām ir līdere ēnu ekonomikā. Tā šorīt intervijā Latvijas Radio pauda Latvijas Būvuzņēmēju partnerības vadītāja Baiba Fromane.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas jaunā korpusa otrās kārtas celtniecību varētu sākt nākamā gada beigās, un slimnīcai konkursā būs jāizvēlas arī būvnieks, jo atbildīgās valsts iestādes neakceptēja priekšlikumu laika taupības nolūkā celtniecību uzticēt tiem pašiem celtniekiem, kuri cēla jaunā korpusa pirmo kārtu. Taču slimnīcas vadība nupat ir pieņēmusi lēmumu atklātā konkursā par to, kas izstrādās otrās kārtas būvprojektu un veiks būvdarbu autoruzraudzību.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

2017. gada 1. ceturksnī, salīdzinot ar 2016. gada attiecīgo periodu, būvniecības produkcijas apjoms1 pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās pieauga par 8,4 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) jaunākie dati.Būvniecības produkcijas apjoms faktiskajās cenās bija 222 milj. eiro.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Ieviešot dzīvē ēnu ekonomikas apkarošanai nepieciešamos risinājumus, būvniecības nozares sākotnējais entuziasms noplacis. Pēdējā Latvijas Būvniecības padomes sēdē dalībnieki tā arī nespēja dot zaļo gaismu darba laika uzskaitei būvobjektos. Konceptuāli piekrita visi, bet, kad nācās balsot, puse atturējās.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Daudz ūdeņu aiztecējis, kopš Pārdaugavā bijušās manufaktūras Tekstiliāna vietā tika plānots īstenot ambiciozu projektu – izsmalcinātus dzīvokļus cilvēkiem ar augstām prasībām. Rūpnīcas grausta nojaukšana nu ir sākta, tā jāpabeidz maijā, bet sapnis par izsmalcinātiem dzīvokļiem vismaz pagaidām nav īstenots.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Kā liecina Lielbritānijas auditorkompānijas “Ernst & Young” (EY) veiktā analīze par “Rail Baltica” projektu, Eiropas Savienībai sedzot projekta izmaksas 85% apmērā, kas ir 5,78 miljardi eiro, Igaunijai nāktos papildus investēt 268 miljonus, Latvijai 393 miljonus un Lietuvai 493 miljonus eiro.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Par dzelzceļa līnijas Rail Baltica izmaksām pagājušā oktobrī tika nosaukti 5 miljardi eiro, bet vakar – jau 5,8 miljardi eiro.
 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk
Jaunākie komentāri
Mediju apskats