17. augusts, Piektdiena
Vārda dienas: Oļegs, Vineta
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

2018. gada 2. ceturksnī, salīdzinot ar 2017. gada 2. ceturksni, būvniecības produkcijas apjoms1 pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās pieauga par 31,6%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) jaunākie dati. Būvniecības apjoma kāpums bija ēku būvniecībā – par 47,7%, inženierbūvniecībā – par 27,8% un specializētajos būvdarbos – par 21,5%.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) pozitīvi novērtējusi P. Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas jaunā korpusa pirmās kārtas funkcionalitāti un atzinusi, ka jaunā korpusa ēka tiek izmantota atbilstoši plānotajam. Jau nākamā gada pavasarī Stradiņa slimnīca uzsāks jaunā korpusa otrās kārtas celtniecību.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Ceļu būvētāji pašlaik strādā 114 no šai sezonai ieplānotajiem 150 objektiem, no kuriem 14 vietās darbi jau pabeigti, vēsta NRA.lv.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Būvniecības jomā Latvijā šobrīd vērojams izteikts darbinieku trūkums, un būvnieki cer, ka valdība atvieglos nosacījumus darbaspēka ievešanai, ar to domājot tieši darbaspēku no Baltkrievijas un Ukrainas, Latvijas Radio atklāja Latvijas Būvuzņēmēju partnerības vadītāja vietniece Anna Upena.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Patlaban ceļu būvniecības jomā vērojams izteikts darba roku trūkums, šorīt intervijā Latvijas Radio atzina uzņēmuma “Latvijas Valsts ceļi” (LVC) valdes priekšsēdētājs Jānis Lange.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Latvijas Būvuzņēmēju partnerība kā vienīgā no Latvijas nevalstiskajām organizācijām ir iestājusies Eiropas Būvniecības industrijas federācijā (FIEC). Tā ir ietekmīgākā būvniecības nozares darba devēju un uzņēmēju interešu paudēja Eiropas Savienībā, kas iekļauta Eiropas Komisijas interešu organizāciju sarakstā, ar kurām tai saskaņā ar Līgumu par ES darbību ir jākonsultējas nozares vārdā.

Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Osta ir Rīgas iespēja, un tā ne tuvu nav izmantota. Dzirdam dažādus un bieži vien ne pozitīvus viedokļus par ostu kā Rīgas sastāvdaļu. Tad man ir jāuzdod jautājums: kas tad būtu Rīga bez ostas – vai tā vispār būtu? Osta šajā vietā noteikti ir bijusi daudz senāk nekā Rīga. Man nav rozā briļļu, un es nedomāju, ka ostas saimnieciskajā darbībā viss ir ideālā kārtībā, tāpēc šodien priekšā ir daudz izaicinājumu gan ostai, gan Rīgai, gan sabiedrībai kopumā. 
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Vakar Engurē tika ielaists ūdenī katamarāns, kas spējīgs pārpeldēt visus pasaules okeānus un izskatīsies ļoti solīdi jebkurā bagātnieku jahtu piestātnē.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Valsts darba inspekcija (VDI) uzsāk tematisko pārbaudi būvniecības uzņēmumos par darba aizsardzības normatīvo aktu prasību ievērošanu, kuras galvenais mērķis ir nelaimes gadījumu darbā skaita mazināšana. Pārbaude norisināsies visā Latvijā un ilgs līdz pat aktīvās būvniecības sezonas beigām.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Februārī Rīgas domes Īpašuma departaments pārņēma savā īpašumā Āgenskalna tirgu. Tika izsludināts konkurss tirgus nomas tiesībām uz 30 gadiem, pieteicies viens pretendents. Izsole notiks 18. maijā. Pēdējos mēnešos ir nojaukti iepriekšējā tirgus apsaimniekotāja SIA Roveks sabūvētie tirdzniecības kioski, kas aizsedza vēsturisko ēku, kā arī padomju laikos uzceltais sakņu paviljons.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

“Būvnieki spēruši milzu soli uz priekšu,” – komentējot piedāvāto ģenerālvienošanās par minimālajām algām nozarē un valdības atbalstu grozījumiem Darba likumā, sacīja Latvijas Darbadevēju konfederācijas (LDDK) ģenerāldirektore Līga Meņģelsone.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Laiks, kad ceļinieku profesija saistījās ar lāpstu un greideri, ir sen pagājis – tagad ceļu būvē un uzturēšanā tiek izmantota mūsdienīga, bieži vien datorizēta tehnika, kas ne tikai atvieglo roku darbu, bet arī sniedz iespēju darbu paveikt augstākā kvalitātē, samazinot cilvēka riska faktoru ietekmi uz gala rezultātu. Taču pavisam bez cilvēka ceļu nozare nepastāvēs nekad, jo mēs nevaram piespiest dabu klausīt datoriem un iekārtām, savukārt iekārtas un datori nekad nesajutīs īsto brīdi, kad ceļam vajag palīdzību: kad jākaisa, kad jāšķūrē sniegs, kad jārok, kad jāgreiderē, kad jāasfaltē, kad jāpļauj zāle un jārok grāvis.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Lai arī būvniecības sezona jau rit pilnā sparā, daļēji sagrautajā kultūras namā Enerģētiķis Salaspils centrā celtnieki joprojām nav atgriezušies. Būvniecības valsts kontroles birojs pieprasījis veikt jaunu tehnisko apsekošanu. Objekts ir bīstams.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Brīdī, kad pieņemts lēmums būvēt savu privātmāju, nākamais solis pēc apbūves gabala iegādes ir izvēlēties ēkas projektu. SIA “Arhitekt” piedāvājumā ir gan gatavi māju projekti, gan individuāla projektu izstrādāšana.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Saeima ceturtdien, 15.martā, pieņēma lēmumu par atbalstu Rail Baltica projekta tālākai virzībai. Lēmumā Saeima aicina Latvijas Republikas Ministru kabinetu sniegt visu nepieciešamo atbalstu sekmīgai projekta realizācijai, lai nodrošinātu, ka projekts tiek īstenots plānotajā termiņā, nezaudējot Eiropas Savienības (ES) politisko un finansiālo atbalstu.
 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk
Jaunākie komentāri
Mediju apskats