25. jūlijs, Otrdiena
Vārda dienas: Jēkabs, Žaklīna
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Latvijas Juristu apvienības biedru sēdē izskatīts neparasts jautājums – vai tieslietu ministram ir nepieciešamas tiesības dot mutvārdu rīkojumu nogalināt cilvēku. Runa ir par ieslodzījuma vietām.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns, uzstājoties kultūras festivālā Rumānijā, paziņojis, ka ASV miljardieris Džordžs Soross kopā ar Eiropas Savienības (ES) līderiem plāno izveidot “jaunu hibridizētu, muslimizētu Eiropu”.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Valsts policija pabeidz izmeklēšanu kriminālprocesā, kurā celta apsūdzība pret kādu bijušo tiesu izpildītāju, kurš pēc amata atstāšanas, pēc Valsts policijas rīcībā esošās informācijas, kavējis savā rīcībā esošo izpildu lietu nodošanu nākamajam tiesu izpildītājam un līdz ar to arī sekmīgu šo lietu vešanu. Ar šādu rīcību bijusī amatpersona būtībā paralizējusi, darbu pie šīm izpildu lietām, radot būtisku kaitējumu ar likumu aizsargātām personu interesēm. Jūnija izskaņā izmeklēšana kriminālprocesā pabeigta un nodota prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers ir pārliecināts, ka prokuratūra, uzraugot un izmeklējot tā dēvēto oligarhu lietu, rīkojusies pēc labākās sirdsapziņas un ievērojot likumu. Ja parlamentārās izmeklēšanas komisija, kuru vēlas izveidot Vienotība, konstatēs pretējo, viņš aicina uzsākt ģenerālprokurora atlaišanas procedūru.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers intervijā laikrakstam “Neatkarīgā” pauž, ka “oligarhu sarunu” izpaušana ir noziegums, jo veikto sarunu ieraksti ir valsts noslēpuma statusā.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Tā dēvētās Rīdzenes sarunas, kuru atreferējumos ietekmīgiem politiķiem, tajā skaitā Aivaram Lembergam, tiek piedēvēta politisko un ekonomisko norišu vēlamo attīstības scenāriju plānošana, nav leģitīmas. Par to, aicinot pierādīt pretējo, ir pārliecināts sarunās visbiežāk citētais A. Lembergs.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

''Tā saucamo “oligarhu lietu” pret mani īstenojuši "Jaunās konservatīvās partijas" deputāti un bijušie Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja darbinieki Juris Jurašs un Juta Strīķe,'' uzskata Ventspils mērs Aivars Lembergs.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Latvijas Zvērinātu advokātu padome izsaka nosodījumu apzinātiem mēģinājumiem ietekmēt sabiedrisko domu pretēji tiesiskas valsts pamatprincipiem, kā arī apzināti un nepamatoti graut sabiedrības uzticēšanos tieslietu sistēmai un tās augstākajām amatpersonām. Izsakām aicinājumu politiķiem un žurnālistiem nošķirt politiskās un tiesiskās atbildības izvērtēšanas procesus valstī.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Žurnālā “Ir” publiskotās viesnīcā “Rīdzene” ierakstītās sarunas ir falsifikācija un to autentiskums nav pierādīts, līdz ar to Ventspils mērs Aivars Lembergs medijiem izsūtījis vēstuli, kurā pieprasa ekspertīzes slēdzienu par to, ka sarunas notikušas. Ja mediju rīcībā šāda slēdziena nav, tad, visticamāk, varētu sekot tiesas darbi un lūgums atsaukt medijos atrodamās publikācijas, kas nomelno Ventspils mēra vārdu.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Paruna vēsta, ka divi latvieši savstarpējo nesaskaņu dēļ drīzāk nodibinās trīs partijas, nevis meklēs kompromisu. To apliecina arī piecu savulaik trīs politiskos spēkus apvienojušās Vienotības Saeimas deputātu aiziešana no organizācijas. Eksperti norāda, ka šajā tendencē vainojama gan partiju nespēja mainīties, gan elektorāta attieksmes īpatnības.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Veselības ministre Anda Čakša ir bērniņa gaidībās, kas nozīmē, ka vismaz uz kādu laiku viņas vietu ieņems kāds cits, raksta “Latvijas Avīze”.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers vēlreiz ir apliecinājis, ka saistībā ar tā dēvētās “oligarhu lietas” izbeigšanu nav notikusi apzināta ļaunprātība. Viņš ir gatavs sadarboties ar Saeimas parlamentārās izmeklēšanas komisiju un vērtēt arī savu atbildību notikušajā.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Balansējot uz iznīcības robežas, Vienotība tomēr ar bezcerīgu manevru cenšas pierādīt sabiedrībai un partneriem koalīcijā, ka tajā vēl dzirkstī enerģija un vēlme saglabāt politisko ietekmi nekur nav zudusi. Tā Rīdzenes sarunu kontekstā Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) aicina nomainīt zemkopības ministru Jāni Dūklavu.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Atbrīvošanās no tiem, kas triju partiju veidotajā Vienotībā tā arī neiejutās, veco kadru izslēgšana no organizācijas vadības un jaunas valdes ievēlēšana. Šādi ir Vienotības uzdevumi, kas jāīsteno nākamajā kongresā, par kura norises laiku šodien lems partijas valde. Tās priekšsēdētāja vietnieks Edvards Smiltēns to dēvē par organizācijas restartu.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Vienotības vēlmei pārbaudīt Rīdzenes sarunu autentiskumu un to, cik godprātīgi izmeklēta to detonētā oligarhu lieta, lemts piepildīties. Izveidot parlamentāro komisiju aicinās arī Nacionālā apvienība (NA) un Latvijas Reģionu apvienība. Nav izslēgts, ka mainīsies arī Zaļo un zemnieku savienības pozīcija, kura līdz šim bija pasīvi noraidoša.
 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk
Jaunākie komentāri
Mediju apskats