19. oktobris, Piektdiena
Vārda dienas: Drosma, Drosmis, Elīna
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Lai arī kopš 1. septembra iedzīvotāji var brīvprātīgi pievienoties valsts veselības apdrošināšanas sistēmai, vairākas Saeimā jaunievēlētās partijas solījušas apstiprināto veselības aprūpes reformu mainīt vai atcelt pavisam.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Jaunā konservatīvā partija (JKP) nevēlas turpināt veselības aprūpes reformu tādā veidā, kā to bija iecerējusi Māra Kučinska (ZZS) valdība.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Konkurences padome, uzraugot kompensējamo zāļu izplatīšanu, secinājusi, ka pastāv sistēmiskas problēmas gan zāļu izplatīšanā, gan to sadales kārtībā, kas ietekmē zāļu pieejamību patērētājiem. Zāļu vairumtirdzniecībā pieaug tirgus koncentrācija, proti, 83 procentus tirgus aizņem četri lielākie vairumtirgotāji, kas rada augstus konkurences riskus.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Nacionālais Veselības dienests ir izsūtījis atkārtotu aicinājumu to zāļu ražotājiem, kuri nav iesnieguši nekādu informāciju par medikamentu cenas samazinājumu no šā gada 1. oktobra. Cenu samazinājums noteiktā apmērā jānodrošina visiem kompensējamiem medikamentiem, kuru cenas pārsniedz simts procentu izmaksu slieksni.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Latvijas iedzīvotāji ik gadu pārmaksā teju 25 miljonus eiro par zālēm, kurām ir pieejama lētāka alternatīva ar līdzvērtīgu efektivitāti, intervijā Latvijas Radio paudusi Nacionālā veselības dienesta (NVD) Zāļu un medicīnisko ierīču departamenta direktore Signe Bokta.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija šonedēļ nolēma aicināt Ministru kabinetu izvērtēt iespēju atcelt pievienotās vērtības nodokli (PVN) kompensējamiem un recepšu medikamentiem.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Pirmo reizi, kopš Pasaules Banka sāka veikt globālo statistiku 1990. gadā, galējā nabadzībā dzīvojošo pasaules iedzīvotāju skaits ir krities zem 750 miljoniem. Tas ir samazinājums par vairāk kā vienu miljardu iedzīvotāju pēdējo 25 gadu laikā. Šī gada 19. septembrī Pasaules Banka saskaņā ar jaunākajiem datiem informēja, ka galējais nabadzības līmenis kopš 2015. gada ir sarucis līdz 10 procentiem un samazinājums turpinājies pēdējo trīs gadu laikā.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Šodien, 25. septembrī, Ministru kabineta sēdē apstiprināts Veselības ministrijas izstrādātais rīkojuma projekts, kas paredz 7 valsts kapitālsabiedrību – slimnīcu – 2017. gadā gūto peļņu neizmaksāt dividendēs, bet novirzīt iestāžu infrastruktūru uzlabošanai.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Pirmajā pašmāju telemedicīnas vietnē “DoctorOnline”, kas darbu uzsāka šā gada jūnija beigās, jau reģistrējušies vairāk nekā 500 pacienti un video konsultācijām pieejami vairāk nekā 30 ārsti, pārstāvot 21 specialitāti. Vietnē reģistrējušies gan ģimenes ārsti un pediatri, arodārsti un ķirurgi, gan arī psihoterapeiti, miega slimību ārsti, uztura speciālisti un seksologi.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka pirmajā septembra nedēļā brīvprātīgās veselības apdrošināšanas iemaksas ir veikuši jau 193 iedzīvotāji vairāk nekā 22 tūkstošu eiro apmērā. Aptuveni 40% iedzīvotāju veselības apdrošināšanas iemaksas veikuši ne tikai par šo, bet jau arī par 2019. gadu.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Pamatīgu spriedzi var sagādāt tas, ka cilvēks netiek galā ar saviem darba pienākumiem. Reizēm cēlonis patiešām ir objektīvs, jo pienākumu ir pārāk daudz. Arī tas ir jautājums, kas jārisina, iesaistot priekšniekus, jo pastāvīga pārslodze noved pie izsīkuma, negatīvi ietekmē visa kolektīva mikroklimatu un beigu beigās rada zaudējumus uzņēmumam kopumā. Bet, pirms doties pie priekšniecības ar savām prasībām, jāpadomā, vai faktori, kas traucē paveikt darbu, neslēpjas arī darbiniekā pašā.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Zāļu ražotājs “Grindeks” un Latvijas Organiskās sintēzes institūts 22. augustā plāno parakstīt sadarbības līgumu, un tas ir saistīts ar darbu pie jaunas zāļu kandidātvielas, intervijā Latvijas Radio atklājis institūta direktors Osvalds Pugovičs.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Mūsdienu cilvēks nereti ir karjerists, kas radis lielāko dienas daļu veltīt darbam, un tehnoloģiju attīstība ļauj darbam kļūt par neatņemamu ikdienas sastāvdaļu arī tad, kad izejam no biroja –  īpaši, ja runājam par intelektuālo darbu. No līdzcilvēkiem bieži dzirdam frāzi “Man nav laika, jāstrādā”, un tāds ir mūsdienu cilvēka portrets – bieži pārstrādājamies, nepiedomājot, cik būtiska ir arī pilnvērtīga atpūta un ar kādām sekām šāds nepārdomāts skrējiens ilgtermiņā var rezultēties. Nav pārsteigums, ka tas var beigties gan ar fiziskās, gan psihoemocionālās veselības problēmām. Turklāt cilvēki par jau ieilgušo slikto pašsajūtu satraukties pārsvarā sāk vien tad, kad bez ārsta vizītes neiztikt un pārstrādāšanās rezultātā zaudēto labsajūtu nav iespējams atgūt paša spēkiem. 
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Strādāt ceturtdaļslodzi bērna kopšanas atvaļinājumā, saņemot arī pilnu pabalstu, varētu jau no nākamā gada 1. janvāra. Par to šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” informēja labklājības ministrs Jānis Reirs (V).
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Teju 40% Latvijas iedzīvotāju saskārušies ar darba pienākumu izraisītām veselības problēmām, tostarp katrs trešais (31%) –  ar fiziskās veselības problēmām, bet 7% atzinuši, ka piedzīvojuši izdegšanas sindromu, liecina jaunākais “Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss”.  Arodslimību ārste, Rīgas Stradiņa universitātes Darba drošības un vides veselības institūta vadošā pētniece,  Dr. Med. Jeļena Reste norāda, ka šie rezultāti diezgan precīzi parāda patieso ainu Latvijā.
 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk
Jaunākie komentāri
Mediju apskats