14. decembris, Piektdiena
Vārda dienas: Auseklis, Gaisma
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Analizējot vairāk nekā 50 recepšu un bezrecepšu zāļu, tostarp valsts kompensēto medikamentu, cenas, Starptautisko Inovatīvo farmaceitisko firmu asociācija (SIFFA) secinājusi, ka Latvijā gandrīz visos gadījumos lieltirgotāju un aptieku zāļu cenu piecenojumi ir augstāki nekā Igaunijā un Lietuvā. Zāļu cenu Latvijā ietekmē arī pievienotās vērtības nodoklis (PVN), kas ir augstāks ne tikai kā Lietuvā un Igaunijā, bet arī virknē attīstīto Eiropas valstu.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Veselības nozarē krīze ir kopš 2009. gada, kad nozarei tika būtiski samazināts finansējums, uzskata Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) prezidente Ilze Aizsilniece.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir gatava steidzamā kārtā izskatīt jautājumu par Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) finansējumu, ja to lūgs Finanšu ministrija (FM) un Veselības ministrija (VM), intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” apstiprināja komisijas jaunievēlētais priekšsēdētājs Mārtiņš Bondars (AP).
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Maksa par nepamatotu Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) izsaukumu tiks palielināta par 40%, trešdien lēma valdība. Līdz šim par nepamatotu izsaukumu maksa bija 40,14 eiro, bet turpmāk par šādu “pakalpojumu” būs jāmaksā 56,56 eiro.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Šodien, 15. novembrī, Valsts sekretāru sanāksmē izsludināts Veselības ministrijas sagatavotais rīcības plāns veselības aprūpes eksporta pakalpojumu jomas attīstībai 2019.-2023.gadam. Tajā ietverti rīcības virzieni un konkrēti pasākumi veselības  eksporta attīstīšanai. 
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Lēmumu par papildu finansējumu mediķu atalgojumam jāpieņem jaunajai valdībai – uz vienu mēnesi palielināt atalgojumu Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) darbiniekiem nebūtu prātīgi, uzskata finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Latvijā normatīvajos aktos atļautie maksimālie zāļu piecenojumi, ko zāļu lieltirgotavas un aptiekas var noteikt ražotāja zāļu cenai, kā arī pievienotās vērtības nodoklis (PVN), ir ievērojami augstāki nekā Lietuvā un Igaunijā. Tādejādi mūsu valsts iedzīvotāji par zālēm aptiekā maksā būtiski vairāk nekā mūsu kaimiņvalstīs, liecina Starptautisko inovatīvo farmaceitisko firmu asociācijas (SIFFA) aprēķini.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Veicot muitas kontroles pasākumus lidostā “Rīga”, VID Muitas pārvaldes amatpersonas kādas personas bagāžā atklāja lielu daudzumu recepšu medikamentu impotences ārstēšanai. Oficiālo preču zīmju īpašnieku sniegtie atzinumi liecina, ka šie medikamenti ir viltoti.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Mediķu atalgojuma palielināšanai 2019. gadā papildus nepieciešami 103 miljoni eiro, kuri pašreizējā budžeta plānā nav paredzēti. Mediķu algu jautājums nosaukts kā galvenais Veselības ministrijas sagatavotajā prioritāšu sarakstā. Kam jāveido nākamā gada budžets – aizejošajai vai nākamajai valdībai saskaņā ar savām prioritātēm?
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Mediķu algu pieaugums 2019. gadā ir jaunās valdības atbildība, šorīt intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” atzina Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Veselības aprūpes budžets ir neizsmeļams darba un dāsnu ienākumu avots ne vien farmācijas nozarei, bet arī informācijas tehnoloģiju kompānijām. E-veselības izveidē līdz šā gada sākumam iztērēti 16,4 miljoni eiro, bet vēl citos nozares IT projektos, kuru īstenošana turpinās, kopējā ieguldāmā summa pārsniedz 13 miljonus eiro.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Veselības aprūpes sistēmas reformu jeb precīzāk veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanas sasaisti ar veiktajām sociālajām iemaksām varētu atlikt. Ņemot vērā diskusijas politiskajā telpā, neatkarīgi no tā, kuras partijas veidos nākamo valdību, tas būs reālākais variants, kā vienoties par izmaiņām veselības aprūpē. Veselības aprūpes finansēšanas likums, kas ir spēkā jau no šā gada sākuma, paredz ieviest valsts obligāto veselības apdrošināšanu, nosakot jaunu pamata principu valsts apmaksātas veselības aprūpes sniegšanā iedzīvotājiem, proti, veselības pakalpojumu saņemšana ir sasaistīta ar sociālo iemaksu veikšanas faktu.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Labklājības ministrija, pārdalot sociālajā budžetā ietaupīto naudu, vienu miljonu eiro atvēlēs valsts sociālās aprūpes centru darbinieku prēmijām – par labu darbu pagājušajā gadā. Vidējais prēmijas apmērs ir 309 eiro.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Diemžēl Latvijā nav piepildījušās dzimstības prognozes šim gadam, kas ļāva Labklājības ministrijai samazināt izdevumus valsts sociālajiem pabalstiem, novirzot 4,6 miljonus eiro pabalstu naudu citiem mērķiem.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Ģimenes ārsti obligātās veselības apdrošināšanas sistēmā saskata riskus gan pacientu veselībai, gan arī valsts budžetam, tāpēc iestājas par sistēmas atcelšanu.
 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk
Jaunākie komentāri
Mediju apskats