20. jūlijs, Ceturtdiena
Vārda dienas: Ramona, Ritma
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Atsaucoties uz Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas sniegto informāciju medijiem, Nacionālais veselības dienests (NVD) vērš uzmanību, ka ģimenes ārstu prakses nevar sniegt pacientiem valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus kā maksas pakalpojumus. Turklāt ģimenes ārstu protesta laikā valsts apmaksātos pakalpojumus iedzīvotāji nepieciešamības gadījumā var saņemt arī pie dežūrārstiem.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Nacionālais veselības dienests (NVD) paziņojis, ka ģimenes ārstu prakses nevar sniegt pacientiem valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus kā maksas pakalpojumus. Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas (LĢĀA) pārstāve Solvita Olsena NVD paziņojumu  sauc par nelikumīgu.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Ģimenes ārstu streika dēļ slimnīcu uzņemšanas nodaļās ir vērojams vairāk pacientu, kas slimnīcu personālam nozīmē papildu slodzi. Tā intervijā Latvijas Radio norādīja Latvijas Slimnīcu biedrības vadītājs Jevgēņijs Kalējs.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Turpinoties ģimenes ārstu streikam, Latvijas Ģimenes ārstu asociācija (LĢĀA) nolēmusi spert soli pretī pacientiem un no otrdienas, 18. jūlija, mainīs protesta formu. Kā uzsver LĢĀA vadītāja Sarmīte Veide, turpmāk tiks pieņemti ne vairāk kā 20 pacienti dienā. Tas nozīmē, ka daudziem pieraksts pie ārsta būs jāgaida pat ilgāk nekā trīs nedēļas. Pagaidām valdība un nozares atbildīgā ministre šo situāciju risināt negrasās.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Neapmierināti ar valdības un Veselības ministrijas piedāvājumu, Latvijas Ģimenes ārstu asociācija nolēmusi turpināt streiku, taču, mainot protesta forma, ģimenes ārsti atsāks pieņemt pacientus. Streika komiteja arī aicina ģimenes ārstus neparakstīt eveselības līgumu un eveselību nelietot, un šāds solis konfliktu starp Veselības ministriju un asociāciju, visticamāk, vēl vairāk padziļinās.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Veselības ministre Anda Čakša apšauba, ka Latvijas Ģimenes ārstu asociācija pārstāv visus savus biedrus un uzskata, ka ir jādod iespēja izteikties ģimenes ārstiem pašiem.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Papildu miljoni veselībai nedrīkst pazust melnajā caurumā, intervijā laikrakstam “Neatkarīgā” sacīja bijušais veselības ministrs Guntis Belēvičs, norādot, ka, ja ģimenes ārsti skaļi neprasīs, tad viņiem nekas netiks.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Ģimenes ārstu streika prasības sākumā bija tik šauras un mazas, ka šķita– divreiz apsēdīsies pie viena galda streika komiteja un valdība divu, trīs cilvēku sastāvā, iedzers tasi kafijas, paspiedīs rokas, vienosies, bet pēc tam televīzijas kamerām stāstīs par saviem panākumiem smaidu sejā.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Šodien, 12. jūlijā, ģimenes ārsti var piedalīties vienas dienas streika akcijā “Valdība vilcinās, ārsti dara”, kurā uz vienu dienu tiek apturēts streiks.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Valdību veidojošo partiju koalīcija vakar vienojās rakstiski apstiprināt, ka veselības nozarei tiks nodrošināts finansējums četru procentu apmērā no iekšzemes kopprodukta, taču solīts makā nekrīt – šādu finansējumu medicīnai ir solījušas vismaz vēl divas valdības pirms Māra Kučinska vadītā Ministru kabineta. Bez rakstiska apliecinājuma, ka ģimenes ārstu prasības tiks izpildītas, ģimenes ārsti streiku nepārtrauks.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Rit jau otrā ģimenes ārstu streiku nedēļa. Streika komiteja aicinās ārstus trešdien, 12. jūlijā, sniegt valsts apmaksātos pakalpojumus vismazāk aizsargātajiem pacientiem – trūcīgajiem, pensionāriem, bērniem.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) pauž neizpratni par ģimenes ārstu rīcību, norādot, ka valdībai arī nav iespēju piekāpties ģimenes ārstu prasību priekšā.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Latvijas Ģimenes ārstu asociāciju neapmierina Ministru prezidenta Māra Kučinska piedāvātais kompromiss, tāpēc arī šonedēļ visā Latvijā turpināsies ģimenes ārstu streiks. Savukārt Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācija ir apmierināta ar piedāvāto, taču sagaida, ka vienošanās tiks parakstīta no veselības ministres, premjera un politisko partiju vadītāju puses.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Latvijas Ģimenes ārstu asociācija (LĢĀA) tomēr neplāno atkāpties no savām prasības un pagaidām streiku pārtraukt neplāno, paziņojusi LĢĀA vadītāja Sarmīte Veide.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Ģimenes ārsti streiku varētu pārtraukt, ja no valdības vadītāja Māra Kučinska saņems priekšlikumus ģimenes ārstu situācijas uzlabošanai kā atbildi uz streika prasībām. Tāpat ģimenes ārsti vēlas saņemt rakstiskas garantijas no visu valdību veidojošo politisko spēku vadītājiem, lai būtu droši, ka prasības tiks īstenotas. Saņemot šos apliecinājumus, ģimenes ārstu asociācijas gatavas lemt par streika pārtraukšanu.
 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk
Jaunākie komentāri
Mediju apskats