25. septembris, Pirmdiena
Vārda dienas: Rauls, Rodrigo
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Jau šonedēļ Saeimas parlaments lems par Veselības aprūpes finansēšanas likumu, pēc Ministru kabineta komitejas sēdē sacīja valdības vadītājs Māris Kučinskis (ZZS).
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) atbalsta veselības aprūpes finansēšanas likumprojektu. Taču gadījumā, ja tas tiks mainīts, arodbiedrība rīkos jaunus protestus. Tā intervijā LTV “Rīta panorāmai” paziņoja LVSADA priekšsēdētājs Valdis Keris.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Ne tikai Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija (OECD), bet arī Pasaules Veselības organizācija un dažāda līmeņa Eiropas struktūras vairākkārt norādījušas, ka Latvijā pārāk augsti ir pacientu līdzmaksājumi un pārāk augstas pacientu iemaksas. Diemžēl pacientu iemaksas, kas ne vienu vien pacientu pēc ārstēšanās slimnīcā ir iedzinušas izmisumā, nākamgad nav plānots samazināt.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Lielāko daļu ārstu satrauc neskaidras reformas un birokrātija. To intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” teica Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) vadītājs Pēteris Apinis.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Vairs nebūs jaunu parādu dzēšanas pieprasījumu Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā (RAKUS) un Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcā (PSKUS), pēc valdības ārkārtas sēdes žurnālistiem apliecināja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Gada laikā kopš ārstniecības iestādēm un aptiekām brīvprātīgai lietošanai ir pieejami e-veselības sistēmas pakalpojumi tās lietotāji autorizējušies sistēmā vairāk nekā 1,3 miljonus reižu, informēja Nacionālā veselības dienesta (NVD) pārstāve Evija Štālberga.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Valdība, atbalstot nākamā gada prioritāros pasākumus, kam nākamā gada budžetā novirzīs papildu finansējumu gandrīz 290 miljonu apmērā, kā absolūtu prioritāti izvirzījusi veselības nozari.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Veselības ministre Anda Čakša intervijā Latvijas Radio norāda, ka viens no iemesliem, kāpēc bezrecepšu medikamenti Latvijā ir dārgāki nekā kaimiņvalstīs, ir sabiedrības tieksme lietot pārāk daudz dažādu medikamentu, pat ja tie nav nepieciešami.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Veselības ministre Anda Čakša cer ar rakstisku piedāvājumu Latvijas Ģimenes ārstu asociācijai palielināt kapitācijas naudu jeb summu, ko ārsts ik mēnesi saņem par katru pacientu, pielikt punktu ģimenes ārstu streikam.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Lielāko Latvijas slimnīcu finansiālā situācija ir neapskaužama – ieņēmumi, kurus tās saņem no valsts budžeta, nesedz izdevumus, kā rezultātā slimnīcām nākas sadzīvot ar zaudējumiem.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Ministru kabinets atlicis Veselības ministrijas sagatavoto izmaiņu izskatīšanu par ķīmijterapijas zāļu iegādi onkoloģiskajiem pacientiem.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Ģimenes ārstu streiku kopš jūlija vidus joprojām turpina aptuveni 500 ģimenes ārstu. Streika forma gan ir mīkstināta un dienā tiek pieņemti ne vairāk par 20 pacientiem. Streiku solīts turpināt līdz 1. oktobrim, taču ir pamats domāt, ka tas varētu turpināties ilgāk.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Veselības ministre Anda Čakša kā iespējamo veidu, kā ietaupīt veselības nozares budžetu, min centralizētu medikamentu iepirkšanu.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Slimības lapu ierobežošanai tiks meklēti citi risinājumi, atzina Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Līdzīgi kā šogad, arī nākamgad veselības aprūpes nozare papildus tiks finansēta no budžeta deficīta saskaņā ar Eiropas Komisijas pieļauto deficīta atkāpi. Tas veselības kasi papildinās 2018. gadā ar 113,4 miljoniem eiro. Saskaņā ar valdības lēmumu veselības nozarei nākamgad papildus vēl tiks piešķirti vairāk nekā 80 miljoni eiro reformas ieviešanai.
 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk
Jaunākie komentāri
Mediju apskats