19. februāris, Pirmdiena
Vārda dienas: Zane, Zuzanna
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Pacienti un mediķi aicina Saeimu un valdību uzlabot melanomas – agresīva ādas vēža – ārstēšanas praksi. Eurostat dati liecina, ka Latvija Eiropas valstu vidū uzrāda pietiekami zemus melanomas sastopamības rādītājus, ieņemot sesto zemāko vietu, bet mirstības rādītāji Latviju ierindo augstajā trešajā vietā, mirstībai sasniedzot vairāk nekā 40 procentus.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Natālija, Līga, Olga, Aivars, Tatjana, Ivita – tie ir tikai dažu vēža pacientu vārdi, kuri lūguši sabiedrības atbalstu un ziedojumus medikamentu iegādei. Lai arī katram pacientam ir savs unikāls dzīvesstāsts un pieredze, kā atklāts ļaundabīgs audzējs – plaušu, krūts, zarnu, olnīcu vēzis, melanoma, sarkoma, šo cilvēku stāsti cīņā par zālēm ir ļoti līdzīgi – ārstu konsīlijs, lēmums par efektīvākām zālēm, lūgums tās apmaksāt par valsts budžeta līdzekļiem un atteikums.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Nacionālais veselības dienests informē, ka 90 procenti ārstniecības iestāžu, kas nodrošina speciālistu konsultācijas, diagnostiskos izmeklējumus, dienas stacionāra un citus ambulatoros pakalpojumus, ir noslēgušas līgumu par valsts apmaksātu ambulatoru medicīnas pakalpojumu sniegšanu 2018. gadā un turpmākos divus gadus.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Veselības aprūpes finansēšanas likums ir totāls brāķis, kas nemazinās rindas, intervijā laikrakstam “Neatkarīgā” norāda tiesībsargs Juris Jansons.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Lai novērstu e- veselības sistēmas problēmas ģimenes ārstiem ir jāstrādā arī pa naktīm un brīvdienās, intervijā LTV raidījumam “Rīta panorāma” norādīja Lauku ģimenes ārstu asociācijas vadītāja un Saeimas deputāte Līga Kozlovska (ZZS).
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Saruna ar tiesībsargu Juri Jansonu par tiesiskās apziņas līmeni sabiedrībā un tā dinamiku; par ledus sakustēšanos sabiedrības attieksmē pret bērnunamu pastāvēšanu; par nepieciešamību novērst netaisnības 1996. gadā pieņemtajā pensiju likumā un par to, vai jaunais veselības aprūpes finansēšanas modelis atbilst tiesiskas un ilgtspējīgas valsts principiem.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

E-veselības sistēmas “klibuma” iemesls ir tāds, ka šis projekts tapis un ticis pasūtīts ne gluži godprātīgi, intervijā “900 sekundēm” sacīja politiķe Ilze Viņķele (Kustība “Par!”).
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Uzbrukums e-veselības sistēmai, visticamāk, ir pasūtīts, jo šādi uzbrukumi ir “brīvi nopērkami melnajā tirgū”, intervijā LTV raidījumam “Rīta panorāma” atzina informācijas tehnoloģiju (IT) drošības incidentu novēršanas institūcijas “CERT” speciālists Varis Teivāns.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Uzbrukumu e-veselības sistēmai organizējis kāds, kuram bijusi motivācija negatīvi ietekmēt šī projekta publisko tēlu, uzskata CERT.LV direktores vietnieks Varis Teivāns.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Sākot ar «netipiskām darbībām» e-veselības darbības traucēšanai un beidzot ar reālu uzbrukumu sistēmai – tas viss noticis dažās dienās, kad Saeimai un prokuratūrai prasa atrast atbildīgās amatpersonas par e-veselības izveidi un traucējumiem pilno darbību. Visticamāk, uzbrukums sistēmai veikts, lai pārbaudītu, uz ko sistēma un tās sargi ir spējīgi. Tas varētu tikt uzlūkots arī kā ideoloģisks uzbrukums – par e-veselības darbu ir saņemts daudz sūdzību, taču līdz šim atbildīgās iestādes apgalvojušas: ar e-veselību viss ir kārtībā, problēmas ir pašiem lietotājiem.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) netaisās atkāpties no e- veselības ieviešanas, norādot, ka, lai sakārtotu veselības aprūpes nozari, nepieciešama precīza uzskaite par cilvēkiem, kas saņem valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Nedienas ar e-veselības sistēmu joprojām turpinās. Lietotāju atbalsta dienests saņem 500 – 600 zvanus dienā par problēmām saistībā ar sistēmas darbību.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Nacionālais veselības dienests un Latvijas Slimnīcu biedrība vienojušies par nepieciešamību pārskatīt un izdalīt terciāro pakalpojumu tarifus no kopējo veselības aprūpes pakalpojumu tarifu klāsta. Tie ir augsta līmeņa, sarežģīti veselības aprūpes pakalpojumi, piemēram, transplantācijas, kuras arī būtu jāapmaksā atbilstoši, pēc speciāli noteikta tarifa.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) finansējums varētu pieaugt straujāk, trešdien intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” atzina Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Nacionālais veselības dienests konsekventi turpina apgalvot, ka e-veselības sistēmā nekādi tehniski traucējumi vairs netiek novēroti, savukārt ģimenes ārsti un pacienti turpina saskarties ar e-veselības darbības problēmām.
 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk
Jaunākie komentāri
Mediju apskats