26. aprīlis, Trešdiena
Vārda dienas: Alīna, Rūsiņš, Sandris
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Tiesībsargs vēršas Satversmes tiesā pret likumdevēju par Ārstniecības likumā ietvertu neatbilstību konstitūcijā noteiktajam vienlīdzības principam un garantētajām tiesībām uz taisnīgu atlīdzību.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Pagājušajā nedēļā savu priekšvēlēšanu programmu nākamajiem četriem gadiem Rīgas pašvaldībā izziņoja astoņus gadus pie varas esošā partiju Saskaņa un Gods kalpot Rīgai apvienība. Lielākā daļa no gaidāmajiem labumiem jau bija solīti iepriekš, taču ideja veidot savas aptiekas, lai vēlētāji saņemtu lētākus medikamentus ir jaunums. Solījums radies kā pretreakcija nu jau atmestajai valdības idejai atteikties no samazinātā pievienotās vērtības nodokļa zālēm, vēsta TV3 raidījums “Nekā personīga”.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Pēc sarunām par katrā reģionā un slimnīcā plānotajām reformām Latvijas Slimnīcu biedrība kopumā pauž gandarījumu, taču diskutējama vēl ir atsevišķu slimnīcu reforma – kādi veselības pakalpojumi būs pieejami iedzīvotājiem šo slimnīcu teritorijās, piemēram, Tukumā vai Preiļos.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Plānotajā veselības aprūpes reformā nozīmīga vieta jāiezīmē izmaiņām bērnu veselības aprūpes kārtībā. Rīkojoties gudri, iespējams gan uzlabot bērnu veselību, gan saimnieciskāk izmantot nodokļu maksātāju naudu. To otrdien, 18.aprīlī, pēc diskusijas par pediatrijas aprūpes sistēmas turpmāko attīstību uzsvēra Saeimas Sabiedrības veselības apakškomisijas priekšsēdētājs Romualds Ražuks.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Situācijās, kad jāmeklē papildu finansējums veselības nozarei vai jāsavelk stingrāk josta, praktiski vienmēr tiek aktualizēts jautājums par pievienotās vērtības nodokļa (PVN) palielināšanu medikamentiem. Arī šogad. Finanšu ministrija visai ātri paķēra ideju par samazinātas PVN likmes atcelšanu zālēm, taču nu valdību veidojošo partiju politiķi vienojušies šādu ieceri noraidīt.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) padome šodien, 18.aprīlī, lems par veselības nozares darbinieku vienlaicīgu atteikšanos strādāt pagarināto normālo darba laiku (PNDL).
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Biedrības "Aptieku īpašnieku asociācija", "Latvijas Farmaceitu biedrība" un "Aptieku biedrība" kategoriski iebilst pret ieceri palielināt Pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi medikamentiem no 12% līdz 21%. Latvijā jau šobrīd ir visaugstākā PVN likme medikamentiem starp Baltijas valstīm: Igaunijā zālēm PVN ir 9% un Lietuvā 5%.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Šorīt intervijā raidījumā "900 sekundes" Latvijas veselības ministre Anda Čakša pauda, ka PVN palielināšana medikamentiem, nav labākais risinājums, lai rastu papildus naudu veselības nozarei.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Pacientiem ar aizdomām par vēzi paredzētais „zaļais koridors” Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā darbojas jau sešus mēnešus, nodrošinot gan savlaicīgu ļaundabīgo audzēju diagnostiku, gan ārstēšanu, uzsver Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīca.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Izmantojot zaļo koridoru, ar aizdomām par onkoloģisku slimību uz konsultāciju Rīgas Austrumu slimnīcas Latvijas Onkoloģijas centrā katru nedēļu ierodas vidēji 68 pacienti, no kuriem aptuveni 72 procentiem onkoloģiskā diagnoze tiek apstiprināta.

Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Veicot revīziju par Rīgas Austrumu slimnīcas rīcību ar valsts resursiem, Valsts kontrole secina: atbildība par izveidojušos situāciju ar milzu parādiem ir jāuzņemas gan Veselības ministrijai, kura ilgstoši ir piekopusi «strausa politiku», nereaģējot uz slimnīcas problēmām, kuras tai ir bijušas labi zināmas, gan Rīgas Austrumu slimnīcas vadībai.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Neskatoties uz Austrumu slimnīcas lielo nozīmi veselības aprūpes sistēmā Latvijā, pieaugošo finanšu apgrozījumu un stabilo pacientu skaitu, slimnīcai jau kopš 2011. gada ir ievērojami zaudējumi, kuru uzkrātā summa 2015. gada nogalē sasniegusi 28 miljonus eiro. Zaudējumus, visticamāk, nāksies segt nodokļu maksātājiem. Esošās situācijas iemeslus vērtēja Valsts kontrole revīzijā “Vai Austrumu slimnīcas darbības efektivitāti ir iespējams uzlabot?”.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Nākotnes Latvijas veselības aprūpes sistēmu Veselības ministrija vairs ne tikai iezīmē kartē, bet arī piramīdā, kur apakšā (lasi – kā pamatvajadzības) atrodas primārā aprūpe un steidzamās medicīniskās palīdzības punkti, bet pašā augšgalā – ceturtā līmeņa slimnīcas jeb universitāšu klīnikas.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Veselības ministrija (VM) ir izstrādājusi informatīvo ziņojumu “Par Veselības aprūpes sistēmas reformu”, kurā analizēta esošā situācija veselības aprūpē un nepieciešamās reformas nozarē. Saskaņā ar to, VM rosina stacionāro pakalpojumu sniedzējus iedalīt četros līmeņos, kā arī veidot ārstniecības iestāžu sadarbības teritorijas.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Ar Finanšu ministriju (FM) panākta vienošanās, ka finansējums mediķu algu palielinājumam no nākamā gada ir nepieciešams, intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja veselības ministre Anda Čakša.
 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk
Jaunākie komentāri
Mediju apskats