25. novembris, Sestdiena
Vārda dienas: Kadrija, Kate, Katrīna
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) pauž sašutumu par Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas lēmumu, kas liedza topošajā Veselības aprūpes finansēšanas likumprojektā paredzēt konkrētas finanšu garantijas nozares darbinieku algu pieaugumam 2019. un 2020. gadā.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Politiķu diskusijas vainagojušās ar secinājumu, ka Veselības aprūpes finansēšanas likuma pamata tekstā tomēr jāiekļauj konkrēta norma par veselības nozares finansējumu.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Vienā no valstiski nozīmīgākajām un vadošajām ārstniecības iestādēm – Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā – ierīce, ar ko glābj vēža slimnieku dzīvības, gadiem ilgi regulāri iziet no ierindas. Pacienti, kurus plosa dzīvībai bīstamie audzēji, un ārstējošais personāls sašutis, jo ilggadējie lūgumi nodrošināt pienācīgus ārstēšanās apstākļus tiek ignorēt, vēsta raidījums "Bez Tabu".
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Veselības inspekcijas jaunajai vadītājai Indrai Dreikai ambīcijas ir lielas. Lai gan organizācija viņas pakļautībā ir vien divas nedēļas, viņa jau secinājusi, ka galvenokārt jānodrošina iespēja veikt pamatfunkcijas un darbs jāpadara efektīvāks.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Turpinot pakāpenisku atteikšanos no patlaban likumā noteiktā pagarinātā normālā darba laika mediķiem, Saeima trešdien, 22. novembrī, galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Ārstniecības likumā. Saskaņā ar grozījumiem tiks samazināts pagarinātā normālā darba laika ilgums, kā arī noteikti tā apmaksas principi 2018. un 2019. gadā.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Lai arī nākamgad paredzēts būtiski palielināt finansējumu veselības aprūpes nozarei, tomēr Veselības aprūpes finansēšanas likumā šī summa nav iezīmēta. Taču mediķi cer, ka parlaments tomēr atbalstīs nozares attīstību arī pēc 2018.gada.

Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Ņemot vērā slikto Rīgas 1.slimnīcas finanšu situāciju, Rīgas domes vadība iecerējusi to apvienot ar Rīgas Dzemdību namu un, iespējams, arī Rīgas 2.slimnīcu, vēsta laikraksts “Latvijas Avīze”.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Tuvojoties obligātajam E-veselības lietošanas uzsākšanas termiņam 2018. gada 1. janvārim, jau vairāk nekā 60 % ģimenes ārstu ir noslēguši līgumus par E-veselības lietošanu. Visaktīvāk ģimenes ārsti E-veselību lieto Zemgalē – līdz šim līgumus noslēguši jau 80 %.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Ārstniecības iestādēm, tostarp ģimenes ārstiem, lai noslēgtu nākamā gada līgumu par valsts apmaksātu veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu un saņemtu valsts budžeta finansējumu, priekšnosacījums būs e-veselības sistēmas lietošana. Slimnīcām par šo jaunievedumu līgumu slēgšanā jāsatraucas nebūs, jo tās visas jau e-veselībai ir pievienojušās, taču šāda noteikuma izvirzīšana ģimenes ārstiem, no kuriem pat puse nelieto e-veselību, var izraisīt jaunus konfliktus starp Veselības ministriju un ģimenes ārstus pārstāvošajām organizācijām.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija citu pēc cita skata priekšlikumus Veselības aprūpes finansēšanas likumā. Līdz šim deputāti ir vienojušies jau par vairākiem būtiskiem punktiem, pirms likumprojektu apstiprināt otrajā lasījumā. Viens no būtiskākajiem ir rosinājums, ko deputāti jau ir apstiprinājuši, un tas paredz: veselības aprūpes publiskais finansējums pakāpeniski palielinās un veido vismaz četrus procentus no iekšzemes kopprodukta.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Šorīt pie Saeimas ēkas aptuveni 20 cilvēki ar plakātiem un ragavām piketē pret pirmajā lasījumā pieņemto Veselības aprūpes finansēšanas likumprojektu un tajā iekļauto normu, kas paredz, ka veselības aprūpes pakalpojumu klāsts ir saistīts ar veiktajām sociālās apdrošināšanas iemaksām.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Tiek plānoti grozījumi veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtībā. Lai palielinātu kapitācijas naudu ģimenes ārstiem būs jāizpilda vairāki kritēriji.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Veselības ministrijas (VM) piedāvājums koplīguma vietā noslēgt memorandu, kā arī citi priekšlikumi ģimenes ārstiem nav pieņemami, kā rezultātā jau vairākus mēnešus turpinās ģimenes ārstu streiks. Veselības ministre Anda Čakša uzsvērusi, ka Latvijas Ģimenes ārstu asociācija (LĢĀA) saviem biedriem uzspiež streiku. Asociācija šādas ziņas noraida.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Kopš deviņdesmito gadu sākuma slimnīca Linezers bija pazīstama ar specializāciju hematoloģijā, taču jau vistuvākajā laikā kādreizējās klīnikas ēkas nonāks Aizsardzības ministrijas valdījumā.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Veselības ministre Anda Čakša aicina Latvijas Ģimenes ārstu asociāciju (LĢĀA) nemēģināt neuzspiest ģimenes ārstiem streiku gripas sezonā. Pēc ministres sacītā, tas būtu “noziedzīgi pret iedzīvotājiem”.
 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk
Jaunākie komentāri
Mediju apskats