26. februāris,
Vārda dienas: Amēlija, Evelīna, Mētra
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Līdz šim nav bijis neviena veselības ministra, kas neuzskatītu par savu pienākumu nomainīt lielāko Latvijas slimnīcu vadītājus, un kā vienmēr galvenais arguments ir izskanējis – persona neprot labi pārvaldīt ārstniecības iestādi. Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīca nav izņēmums, un, visticamāk, izplatītā informācija par Valsts kontroles konstatētajām problēmām ir tikai iegansts, lai veiktu amatpersonu pārbīdes.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Ārstu ginekologu–dzemdību speciālistu algas pielikums Rīgas Dzemdību namā šogad ir 15 eirocenti – tas ir absurds situācijā, ka vienā no lielākajām dzemdību slimnīcām katastrofāli trūkst mediķu, kuri gatavi diennakti strādāt un palīdzēt nākt pasaulē mazuļiem. 
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Vides aizsardzības un reģionālās ministrijas (VARAM) konstatētās neatbilstības e-veselības funkcionalitātē attiecas tikai uz tehniskajās specifikācijās noteikto un neskar sistēmas drošību, informēja ministrijas pārstāve Laura Jansone.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Veselības nozarei nepieciešamais finansējums būs saistīts ar sociālo nodokli, bet nodokļa likmes pieaugums nav gaidāms, LTV raidījumā “1:1” sacīja premjers Māris Kučinskis (ZZS).
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Rindu mazināšanai veselības nozarē papildus tiks piešķirti 22 miljoni eiro. Veselības ministre Anda Čakša piekrīt, ka tā nav reforma, tomēr rindu jautājums Latvijas pacientiem ir tik samilzis, kas tas steidzami jārisina. Ar reformu plānu valdība apsolījusi nākt klajā pavasarī.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Pievienotās vērtības nodoklis (PVN), lai gūtu nepieciešamo finansējumu veselības aprūpei, netiks celts. Tā intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” apliecināja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Valsts kontrole (VK), vētījot veselības aprūpes sistēmu, pētījusi, vai ģimenes ārstu prakses ir pieejamas arī tālākajos Latvijas reģionos.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Valsts kontrole kritiski vērtē Veselības ministrijas (VM) spēju ieviest pašas saplānotus politikas dokumentus – plānus un stratēģijas, no kā cieš visa Veselības ministrija. «Ja esošo situāciju nemaina, pat desmitkārtīga finansējuma palielināšana problēmas veselības nozarē neatrisinās,» saka Valsts kontroles padomes locekle un trešā revīzijas departamenta direktore Inga Vārava. Valsts kontrole šodien publisko ziņojumu par veikto revīziju Vai valsts pacientiem spēj nodrošināt efektīvu ambulatoro veselības aprūpi?
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Stradiņa slimnīcas dalībnieku sapulcē slimnīcas valdes priekšsēdētājas amatā iecelta pašreizējā Rīgas Dzemdību nama valdes priekšsēdētāja Ilze Kreicberga. Slimnīcas vadība iecelta bez konkursa rīkošanas, jo vēl pagājušajā gadā rīkotais konkurss uz Stradiņa slimnīcas valdes locekļa amatu beidzies bez rezultāta, informē Veselības ministrija.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

E-veselības projekti funkcionē, tādēļ nav bažu par Latvijas spējām aizstāvēt Eiropas naudas izlietojumu, uzskata veselības ministre Anda Čakša.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija veikusi pārbaudi par Nacionālā veselības dienesta (NVD) īstenoto e-veselības projektu un secinājusi, ka e-veselība darbojas tikai daļēji un dienestam ir ļoti maz laika, lai ieviestu un padarītu pieejamus iedzīvotājiem visus plānotos e-pakalpojumus.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Labāki rezultāti vēža skrīningā, arvien vairāk tieši agrīni atklātu onkoloģisku slimību, diagnostikas un ārstēšanas, arī efektīvu medikamentu pieejamība, medicīniskā rehabilitācija un paliatīvā aprūpe – šādi mērķi ierakstīti Veselības ministrijas sagatavotajā Veselības aprūpes pakalpojumu onkoloģijas jomā uzlabošanas plānā.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Valsts kontrole ir uzsākusi virkni būtisku revīziju, tai skaitā lietderības pārbaudi par augstākās izglītības sistēmu un Latvijas pensiju sistēmas ilgtspēju. Par konstatējām problēmām Valsts kontrolē sniegs ieteikumus to novēršanai.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Nacionālais veselības dienests vēl gatavo medicīnisko pakalpojumu sniedzējiem līgumu projektus par šogad sniedzamo veselības aprūpes pakalpojumu apmēru un finansējumu.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Tikai no nākamā gada jūlija P. Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas jaunuzceltajā A korpusā varēs pieņemt pacientus.
 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk
Jaunākie komentāri
Mediju apskats