23. aprīlis, Pirmdiena
Vārda dienas: Georgs, Jurģis, Juris
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Pēdējo trīs gadu laikā līgumus par mācīšanos un strādāšanu ārpus Rīgas esošā ārstniecības iestādē – reģionālajā slimnīcā – noslēguši vairāk nekā simt rezidentu. Lai arī jaunajiem ārstiem, kuri izvēlas rezidentūru ārpus Rīgas, maksā par 30 procentiem lielāku atalgojumu, rezidentu skaits reģionos tomēr nav pieaudzis elpu aizraujošos tempos.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Lai uzlabotu kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību, turpinās ES fondu programma par investīcijām ārstniecības iestāžu infrastruktūras un tehnoloģiju attīstībā. Programmas trešajā atlases kārtā projektu īstenošanai no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) pieejami vairāk nekā 13,4 miljoni eiro.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

“Visi runā par reformām. Es uzskatu, ka reformu nav. Nekas sistēmā pēc būtības netiek mainīts, bet tiek dalīta nauda. Visi tagad ir pārņemti ar naudas dalīšanu – kam dos, kam nedos. Un to sauc par galveno reformu,” neiroķirurgs un Saeimas deputāts Renārs Putniņš sacīja RīgaTV 24 raidījumā "Kur tas suns aprakts?", komentējot situāciju veselības nozarē.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Valdības un Saeimas bezdarbība jau drīzumā var novest pie neatliekamās medicīniskās palīdzības nepārtrauktības pārrāvumiem, šādas bažas pauž Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA).
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Veselības ministrija plāno veikt piecu savā padotībā esošo iestāžu reorganizāciju. Veselības inspekcija vairs neveiks veselības aprūpes pakalpojumu pieejamības un valsts budžeta līdzekļu izlietojuma uzraudzību un kontroli. Šie pienākumi tiks uzticēti Nacionālajam veselības dienestam. Savukārt Valsts sporta medicīnas centrs vispār tiks likvidēts, tā vietā izveidojot Antidopinga biroju.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Darbs pie e-veselības sistēmas uzlabošanas turpināsies vēl vismaz divus līdz trīs gadus, paziņojusi veselības ministre Anda Čakša (ZZS).
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Veselības ministrijas vēstule Saeimas deputātiem atklāj, kādas algas saņem valsts kapitālsabiedrību – slimnīcu – vadītāji. Algas ir robežās no 1300 līdz pat 8000 eiro, kur zemākā alga ir Ludzas medicīnas centra vadībai, bet lielākā – Rīgas Austrumu slimnīcas jaunajam valdes priekšsēdētājam.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Zobārsti sadarbībā ar Labklājības ministriju un pensionāru organizācijām vienojušies izstrādāt modeli, kā veicināt zobārstniecības pakalpojumu pieejamību senioriem.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Attālākajos Latvijas pagastos iedzīvotājiem nav pieejamības ģimenes ārsta pakalpojumam, un šo jautājumu gada laikā Veselības ministrija neesot spējusi izkustināt no vietas, secina Valsts kontrole, kura pirms gada iepazīstināja ar revīzijā par ambulatoro veselības aprūpi atklātajām problēmām. Daudzos pagastos iedzīvotājus pieņem feldšeri, taču diemžēl viņi nevar, piemēram, izrakstīt kompensējamās zāles vai izsniegt norīkojumu uz izmeklējumiem. Veselības ministrija savukārt iebilst: mēs nevaram piespiest ģimenes ārstus strādāt laukos.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Šodien, 15.martā Valsts sekretāru sanāksmē tika izsludināts Veselības ministrijas (VM) sagatavotais Ministru kabineta noteikumu projekts, kas paredz izstrādāt veselības aprūpes pakalpojumu saņēmēju datubāzi. Plānots, ka datubāzē tiks nodrošināta informācija par personām, kurām ir tiesības saņemt valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Veselības aprūpe šogad saņēmusi lielāko papildu finansējumu vairāku gadu desmitu laikā. Kā ar šīs naudas izmantošanu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamības un kvalitātes uzlabošanā sokas Latvijas lielākajai slimnīcai – Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcai (RAKUS) –, saruna ar RAKUS šā gada 8. janvārī amatā iecelto valdes priekšsēdētāju Imantu Paeglīti.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

E-veselības sistēmā ikviens iedzīvotājs var norādīt kontaktpersonu, ar kuru ārstniecības personas var sazināties neatliekamā gadījumā. Līdz šim visbiežāk iedzīvotāji norādījuši savu dzīvesbiedru.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Mediķu atalgojuma publiskošana nebūtu samērīga, proti, sabiedrībai tas nesniegtu lielāku labumu, nekā algu atklāšana varētu nodarīt kaitējumu ārstniecības personu privātumam, uzskata Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA).
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Ja Saeima nolems publiskot visu valsts un pašvaldības kapitālsabiedrību darbinieku atlīdzību apmēru, tad Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) apsvērs iespēju vēsties Satversmes tiesā (ST).

Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Pacienti un mediķi aicina Saeimu un valdību uzlabot melanomas – agresīva ādas vēža – ārstēšanas praksi. Eurostat dati liecina, ka Latvija Eiropas valstu vidū uzrāda pietiekami zemus melanomas sastopamības rādītājus, ieņemot sesto zemāko vietu, bet mirstības rādītāji Latviju ierindo augstajā trešajā vietā, mirstībai sasniedzot vairāk nekā 40 procentus.
 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk
Jaunākie komentāri
Mediju apskats