26. marts,
Vārda dienas: Eiženija, Ženija
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Pagaidu plāns veselības nozares finansēšanai ir Eiropas Komisijas atļauja par 0,1–0,5 procentiem pārsniegt budžeta deficītu tuvākajos trīs gados. Finanšu ministrija nodokļu reformas ietvaros piedāvā daļēji finansēt veselības nozari arī no sociālā budžeta, par ko gaidāmas asas politiskas diskusijas. Nekāda cita reformu plāna, kā nodrošināt ilgtspējīgu veselības aprūpes nozares darbību, nav.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācija Sustento aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju atbalstīt akciju Es par 12% veselībai un portālā manabalss.lv balsot par to, lai veselības aprūpes finansējums 2018. gadā tiek palielināts vismaz līdz 12 procentiem no kopējā valsts budžeta.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Ja mediķu prasības ne Saeimā, ne valdībā netiks uzklausītas, ārsti un māsas no pirmā jūnija atteiksies strādāt pagarināto normālo darbu laiku, kas var paralizēt medicīniskās palīdzības nodrošināšanu diennakts režīmā.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Nacionālais veselības dienests (NVD) noraida ģimenes ārstu pārmetumus par e-veselības sistēmas izmantošanas līguma nosacījumiem un sistēmas tehnisko gatavību, uzsverot, ka darbs pie sistēmas uzlabošanas notiek nepārtraukti.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Lai palielinātu darba samaksu neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķiem nepieciešami aptuveni 3 miljoni eiro.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Skaists un veselīgs smaids ne tikai parāda mūsu rūpes par savu izskatu, bet arī atspoguļo vispārējās veselības stāvokli.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Līgumu slēgšana ar ģimenes ārstiem par pievienošanos e-veselības sistēmai notiek diezgan gausi, pašlaik tai pievienojušies vien 186 ģimenes ārsti, kas ir tikai 14 procenti no visiem ģimenes ārstiem. Ārstniecības iestāžu skaits, kuras noslēgušas līgumu par Vienotās veselības nozares elektroniskās informācijas sistēmas lietošanu, ir lielāks – 825. Veselības ministrijas ierēdņi apliecina, ka gatavi apzvanīt katru ģimenes ārstu, lai noskaidrotu, kas viņu kavē noslēgt līgumu un sākt lietot e-veselību.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Dzemdību speciālistu un vecmāšu algu palielināšanai no Veselības ministrijas (VM) budžeta plānots novirzīt septiņus miljonus eiro, ceturtdien pēc tikšanās ar Rīgas dzemdību nama pārstāvjiem teica veselības ministre Anda Čakša.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Pavisam drīz jau klāt pavasaris – laiks, kad visapkārt mostas daba un ikvienam no mums ir īpaši svarīgi uzplaukt gan iekšēji, gan ārēji. Jauns tēls palīdzēs aiz muguras atstāt drēgnā laika izraisīto nomākto garastāvokli un ar jaunu sparu mesties dzīvē. Labākais veids, kā uzplaukt līdz ar pavasari, ir parūpēties par savu smaidu.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Atalgojuma problēma veselības aprūpes nozarē ir ļoti samilzusi un risinājums vajadzīgs jau nākamā pusgada laikā, pauž Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) direktore Sarmīte Villere.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Valsts asinsdonoru centrs uzņēmies tādas finanšu saistības, kuras pārsniedz tam pieejamo finansējumu, un asinsdonoru centra rīcībā nav finansējuma, lai tās nosegtu, tas ir viens no secinājumiem disciplinārlietas izmeklēšanā, pēc kuras Valsts asinsdonoru centra direktore Iveta Ozoliņa ir atbrīvota no amata. Pati I. Ozoliņa Veselības ministrijas (VM) vērtējumam un disciplinārsodam nepiekrīt un, iespējams, lēmumu viņu atbrīvot no amata apstrīdēs tiesā.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Veselības ministre Anda Čakša pēc tikšanās ar premjerministru Māri Kučinski paziņoja, ka atalgojums varētu pieaugt ne tikai dzemdību speciālistiem un vecmātēm, bet arī tiem, kas slimnīcās nodrošina neatliekamo palīdzību 24 stundu režīmā.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Veselības ministrija vēl nevar atbildēt uz jautājumu, kas un no kāda naudasmaka atmaksās Eiropas Savienībai pusmiljonu eiro, kuri neatbilstoši izlietoti e-veselības sistēmas izveidē. Pat vēl vairāk – ministrija pieļauj iespēju apstrīdēt Centrālās finanšu un līgumu aģentūras (CFLA) lēmumu, jo uzskata, ka tā nav ņēmusi vērā atsevišķus faktus.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Papildus līdzekļu, lai risinātu aktuālās problēmas veselības aprūpē, šobrīd budžetā nav. Tā šorīt intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” atzina Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Nākamgad līdz ar reformām veselības aprūpes sistēmai papildus jāsaņem vismaz 150 miljoni eiro, norāda veselības ministre Anda Čakša.
 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk
Jaunākie komentāri
Mediju apskats