28. maijs,
Vārda dienas: Vilhelms, Vilis
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Lai piesaistītu papildu finansējumu veselības aprūpei, Latvijā plānots ieviest veselības apdrošināšanu, tomēr pagaidām ar šiem vārdiem katrs saprot kaut ko citu – fiksēts maksājums katram iedzīvotājam vai maksājums proporcionāli ienākumiem, sasaistot to ar kādu no pašlaik jau esošajiem darbaspēka nodokļiem.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Biometrijas datu sistēmas izmantošana pacientu identificēšanai ir pasaulē pieņemta prakse, tā ideju ieviest sistēmu pacientu personas noskaidrošanai pēc pirkstu nospiedumiem Neatkarīgajai komentē Rīgas Austrumu slimnīcā. Taču pirkstu nospiedumu noņemšana gan būs brīvprātīga, un, ja pacients nevēlēsies to darīt, varēs atteikties, parakstot īpašu atteikuma formu.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Atsakoties no normālā pagarinātā darbalaika ārstniecības personām, kas ļauj par virsstundām nemaksāt dubultlikmi, bez pārejas perioda iztikt nevarēs, intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” atzina Saeimas Sabiedrības veselības apakškomisijas vadītājs Romualds Ražuks (V).
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Lai atrastu trūkstošus miljonus eiro veselības aprūpes nozarei, jāskatās uz sociālo iemaksu palielināšanu par vienu procentpunktu, intervijā Latvijas Radio atzīst Zaļo un zemnieku savienības Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Ādas stāvoklis ne tikai atspoguļo mūsu veselības stāvokli, bet nosaka arī to, kā jūtamies emocionāli un kā izskatāmies sabiedrībā. Ādas slimības  rada diskomfortu un neērtības sajūtu, un pazemina pašvērtējumu, tāpēc  pieredzējuši speciālisti var palīdzēt būtiski uzlabot dzīves kvalitāti.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Ilgtspējīgs veselības nozares finansēšanas avots jārod esošajā budžeta piedāvājumā, uzskata Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Trūkstošie miljoni eiro veselības aprūpes nozarei jāmeklē, ieviešot iedzīvotāju iemaksas, šorīt intervijā LTV “Rīta Panorāma” pauda ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (“Vienotība”).
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Valdības apstiprinātajās valsts nodokļu politikas pamatnostādnēs nav dota skaidra atbilde, kā finansēt veselības aprūpi situācijā, kad nozarei katastrofāli trūkst naudas. Ideja par veselības aprūpes līdzfinansēšanu no sociālā budžeta tiek mētāta kā karsts kartupelis, un no valdības neizlēmības ir noguruši gan pacienti, gan mediķi.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Šorīt raidījumā "900 sekundes" finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola vēstīja, ka mediķu algu pieaugumam nākamgad būtu nepieciešami vismaz 80 miljoni eiro.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Šorīt intervijā raidījumā "900 sekundes" Latvijas premjerministrs Māris Kučinskis apgalvoja, ka naudu veselības nozarei varētu iegūt pārskatot citus nodokļus.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Tiesībsargs vēršas Satversmes tiesā pret likumdevēju par Ārstniecības likumā ietvertu neatbilstību konstitūcijā noteiktajam vienlīdzības principam un garantētajām tiesībām uz taisnīgu atlīdzību.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Pagājušajā nedēļā savu priekšvēlēšanu programmu nākamajiem četriem gadiem Rīgas pašvaldībā izziņoja astoņus gadus pie varas esošā partiju Saskaņa un Gods kalpot Rīgai apvienība. Lielākā daļa no gaidāmajiem labumiem jau bija solīti iepriekš, taču ideja veidot savas aptiekas, lai vēlētāji saņemtu lētākus medikamentus ir jaunums. Solījums radies kā pretreakcija nu jau atmestajai valdības idejai atteikties no samazinātā pievienotās vērtības nodokļa zālēm, vēsta TV3 raidījums “Nekā personīga”.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Pēc sarunām par katrā reģionā un slimnīcā plānotajām reformām Latvijas Slimnīcu biedrība kopumā pauž gandarījumu, taču diskutējama vēl ir atsevišķu slimnīcu reforma – kādi veselības pakalpojumi būs pieejami iedzīvotājiem šo slimnīcu teritorijās, piemēram, Tukumā vai Preiļos.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Plānotajā veselības aprūpes reformā nozīmīga vieta jāiezīmē izmaiņām bērnu veselības aprūpes kārtībā. Rīkojoties gudri, iespējams gan uzlabot bērnu veselību, gan saimnieciskāk izmantot nodokļu maksātāju naudu. To otrdien, 18.aprīlī, pēc diskusijas par pediatrijas aprūpes sistēmas turpmāko attīstību uzsvēra Saeimas Sabiedrības veselības apakškomisijas priekšsēdētājs Romualds Ražuks.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Situācijās, kad jāmeklē papildu finansējums veselības nozarei vai jāsavelk stingrāk josta, praktiski vienmēr tiek aktualizēts jautājums par pievienotās vērtības nodokļa (PVN) palielināšanu medikamentiem. Arī šogad. Finanšu ministrija visai ātri paķēra ideju par samazinātas PVN likmes atcelšanu zālēm, taču nu valdību veidojošo partiju politiķi vienojušies šādu ieceri noraidīt.
 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk
Jaunākie komentāri
Mediju apskats