20. jūnijs, Trešdiena
Vārda dienas: Maira, Rasa, Rasma
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Veselības ministrija atzīst, ka e-veselībā joprojām varētu būt īslaicīgi traucējumi, taču līdz jūlijam atbildīgās iestādes ir apņēmušās veikt visus nepieciešamos labojumus, lai e-veselība strādātu bez aizķeršanās, Neatkarīgajai pastāstīja Veselības ministrijā. Tāpēc nekādas atkāpes tālākā e-veselības ieviešanā nav plānotas – jau no septembra sāksies elektroniskais nosūtījums pie speciālista vai uz izmeklējumu.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Bērnu slimnīcas daudzfunkcionālajā korpusā atvērts Bērnu slimnīcas fonda informācijas centrs.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Veselības ministrija (VM) vēlas no slimnīcām saņemt informāciju, cik mediķu pašlaik strādā virsstundas un vai slimnīcām ir iespējas nodrošināt veselības aprūpes pakalpojumus pēc atteikšanās no pagarinātā normālā darba laika. Lai izpildītu Satversmes tiesas spriedumu, no nākamā gada 1. janvāra slimnīcām būs nepieciešams papildu finansējums, jo pilnībā būs jāapmaksā virsstundu darbs mediķiem. VM pašlaik min aptuvenus skaitļus, cik eiro būs nepieciešams, taču tie noteikti ir vairāki miljoni.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Satversmes tiesas spriedums, kas paredz no nākamā gada atcelt nepilnvērtīgu samaksu par mediķu virsstundām, maksās aptuveni desmit miljonus eiro, šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Veselības aprūpes sistēma vēl ir ļoti tālu no ideāla, bet ir redzama pozitīva dinamika un patlaban tā piedzīvo svarīgu izrāviena brīdi, šodien debatēs Saeimā par opozīcijas rosināto veselības ministres Andas Čakšas (ZZS) demisiju sacīja pati ministre.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Latvijas ģimenes ārstu asociācija apsver prasīt veselības ministres Andas Čakšas (ZZS) demisiju. Par to paziņojusi asociācijas vadītāja Sarmīte Veide, norādot, ka ģimenes ārsti jau pirms laba laika brīdinājuši, ka e-veselības sistēma ir brāķis, un aicinājuši piesaistīt neatkarīgus ekspertus, kas to objektīvi izvērtētu, taču ministrija rīkojusies tikai tagad.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Kārtība, ka par nepamatotiem ātrās palīdzības izsaukumiem pacientam var likt samaksāt, ir spēkā jau vairākus gadus. Taču tagad Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests aicina Veselības ministriju par 16 eiro palielināt maksu par nepamatotu izsaukumu, turklāt turpmāk rēķinus pacients nedabūs uzreiz, bet vēlāk – pa pastu.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Ārvalstu eksperti ir atraduši kļūdu e-veselības sistēmā un pārrakstīs kodu, tādējādi novēršot līdzšinējās problēmas, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” atzina veselības ministre Anda Čakša (ZZS).
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Ja šobrīd veselības aprūpes sistēmas sāpju bērns ir e-veselība, tad kādreizējais žurnālists, Islāma kultūras centra preses sekretārs Roberts Klimovičs sociālajos tīklos vērš uzmanību uz  kādu citu dramatisku statistiku. Proti, neatkarības gados mediķu skaits Latvijā ir sarucis teju uz pusi, bet slimnīcu skaits samazinājies pat trīskārt.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Valdība atbalstījusi papildus gandrīz divu miljonu eiro piešķiršanu Veselības ministrijai no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, lai tā sakārtotu datu bāzes, pēc kurām atbildīgās iestādes vētīs iedzīvotājus – ir tiesīgi saņemt veselības aprūpes pakalpojumus pilnā apmērā vai nē. Tomēr joprojām ir ļoti daudz neskaidrību. Veselības ministrija faktiski paļaujas uz cilvēku informētību – katram pašam pilnībā jāpārzina sava «nodokļu vēsture» – jo, visticamāk, septembrī, kad iedzīvotājiem piedāvāts samaksāt par veselības apdrošināšanu, datu bāzes vēl nebūs apvienotas un nebūs iespējams noskaidrot, kādā statusā ir katrs pacients.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Lai izveidotu veselības aprūpes saņēmēju datubāzi, nepieciešams savienot kopā 17 valsts institūciju datu bāzes. Un tas izmaksātu aptuveni 2 miljonus eiro, šorīt intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” atzina veselības ministre Anda Čakša (ZZS).
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Ja trūkst ārstu, tad diemžēl arī nauda nevar palīdzēt, tādēļ Veselības ministrija par vienu no svarīgākajiem uzdevumiem izvirzījusi plānu noturēt ārstus nozarē, intervijā laikrakstam “Neatkarīgā” sacīja veselības ministri Andu Čakšu (ZZS).
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Pēdējo trīs gadu laikā līgumus par mācīšanos un strādāšanu ārpus Rīgas esošā ārstniecības iestādē – reģionālajā slimnīcā – noslēguši vairāk nekā simt rezidentu. Lai arī jaunajiem ārstiem, kuri izvēlas rezidentūru ārpus Rīgas, maksā par 30 procentiem lielāku atalgojumu, rezidentu skaits reģionos tomēr nav pieaudzis elpu aizraujošos tempos.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Lai uzlabotu kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību, turpinās ES fondu programma par investīcijām ārstniecības iestāžu infrastruktūras un tehnoloģiju attīstībā. Programmas trešajā atlases kārtā projektu īstenošanai no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) pieejami vairāk nekā 13,4 miljoni eiro.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

“Visi runā par reformām. Es uzskatu, ka reformu nav. Nekas sistēmā pēc būtības netiek mainīts, bet tiek dalīta nauda. Visi tagad ir pārņemti ar naudas dalīšanu – kam dos, kam nedos. Un to sauc par galveno reformu,” neiroķirurgs un Saeimas deputāts Renārs Putniņš sacīja RīgaTV 24 raidījumā "Kur tas suns aprakts?", komentējot situāciju veselības nozarē.
 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk
Jaunākie komentāri
Mediju apskats