19. oktobris, Piektdiena
Vārda dienas: Drosma, Drosmis, Elīna
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Latvija ir ieinteresēta ciešākā Eiropas un Āzijas ekonomiskajā sadarbībā, tostarp transporta un loģistikas jomā. To uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, uzrunājot Turcijā notiekošās 3. Eirāzijas valstu parlamentu priekšsēdētāju konferences “Ekonomiskā sadarbība, vide un ilgtspējīga attīstība Eirāzijā” dalībniekus.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Eiropas platuma sliežu dzelzceļa līnijas projekta “Rail Baltica” padomes priekšsēdētāja Rīa Sillave noliedz demisionējušās “RB Rail” vadītājas Baibas Rubesas pārmetumus, norādot, ka Rubesas atkāpšanās nekavēs projekta projekta īstenošanu.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Biedrības “Baltijas asociācija - transports un loģistika” (BATL) norāda, ka atbildīgā Satiksmes ministrija un ministru prezidents noklusē sabiedrībai patieso dzelzceļa elektrifikācijas projekta cenu - kopējās projekta pirmās kārtas izmaksas būs vismaz par 230 miljoniem lielākas un pārsniegs 670 miljons eiro. 
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

13. septembrī, Latvijas Darba devēju konfederācijā (LDDK) norisinājās starptautiska darba devēju organizāciju vadītāju tikšanās par transporta un loģistikas nozares attīstības iespējām. Sanāksmē piedalījās Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks, Latvijas Republikas Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietnieks Dins Merirands, darba devēju organizāciju pārstāvji no Baltkrievijas, Ķīnas, Krievijas, Vācijas, Latvijas un citām Eiropas un Centrālāzijas valstīm. 
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

2018. gada pirmajā pusgadā, salīdzinot ar 2017. gada pirmo pusgadu, ar sauszemes un cauruļvadu transportu pārvadāto kravu apjoms ir pieaudzis par 3 miljoniem tonnu jeb 5,3%, bet kravu apgrozība1 samazinājusies par 1,4%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Latvijas lidsabiedrība airBaltic nedēļas nogalē Rīgā sagaidīja vienpadsmito Airbus A220-300 lidmašīnu ar reģistrācijas numuru YL-CSK. Līdz 2018. gada beigām airBaltic plāno, ka flotē kopumā būs 14 Airbus A220-300 lidmašīnas.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Valsts ieņēmumu dienests (VID) šogad īpaši aktīvi turpinājis uzraudzīt transportlīdzekļu tirdzniecības jomu, kas ļāvis būtiski ierobežot nelegālo tirgu šajā nozarē. Salīdzinājumā ar 2017. gada pirmo pusgadu, šajā pašā laika periodā 2018. gadā budžeta ieņēmumi palielinājušies par 7,4 miljoniem eiro. 
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Rail Baltica projekta Latvijas sadaļā ienākušies pāris nozīmīgi jaunumi. Izsludināta konkursa otrā kārta Rīgas centrālās stacijas, sliežu ceļa un Daugavas šķērsojuma projektēšanai un būvniecībai. Un ar vairākām nevaldības organizācijām noslēgts sadarbības memorands, kura īstais mērķis ir spiediena izdarīšana uz Rīgas domi. Rail Baltica pilsētai radīs grandiozas attīstības iespējas, taču to izmantošana ir atkarīga vienīgi no pašvaldības.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Latvijas lidsabiedrība airBaltic 2018. gada jūlijā pārvadājusi 452 646 pasažierus jeb par 15% vairāk nekā šajā periodā pērn uz galamērķiem lidsabiedrības maršrutu tīklā Eiropā, Skandināvijā, Krievijā, NVS un Tuvajos Austrumos. No šā gada janvāra līdz jūlijam airBaltic pārvadāja 2 329 485 pasažierus jeb par 19% vairāk nekā pirms gada.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Latvijas dzelzceļa tīkla elektrifikācijas projekta pirmajam posmam 10. augustā izsludināts iepirkums – sarunu procedūra, informēja valsts AS “Latvijas dzelzceļš” (LDz).
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Noslēgumam tuvojas kārtējais elektrovilcienu iepirkums – apzināti četri pretendenti, kuri ir tikuši līdz noslēdzošajai kārtai un paredzams, ka pirmajiem vilcieniem būtu jābūt piegādātiem 2020. gada beigās. Par to intervijā Latvijas Radio informēja “Pasažieru vilciens” (PV) valdes priekšsēdētājs Rodžers Jānis Grigulis.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācija (LPPA) un Satiksmes ministrija pauž vienu un to pašu, ka autobusu pasažieru pārvadājumi pašreizējā veidā ilgstoši turpināties nevarēs.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

International Airlines Group (IAG), Ryanair, easyJet un Wizz Air ir iesniegušas Eiropas Komisijai sūdzības par Franciju, tāpēc ka tās gaisa satiksmes vadības dispečeru streiki ierobežo brīvas pārvietošanās pamatprincipu Eiropas Savienībā (ES). Lidsabiedrības neapšauba tiesības streikot, taču uzskata, ka Francija pārkāpj ES tiesību aktus, streiku laikā neļaujot veikt lidojumus pāri valstij. Pārlidojumu pasažieriem tiek liegta pamatbrīvība ceļot starp dalībvalstīm, kurās nestreiko.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Aizgājušā nedēļā “Ryanair” piloti Īrijā pieteica diennakts streiku, lai cīnītos par savām darbinieku tiesībām, bet Spānijā, Itālijā, Portugālē un Beļģijā strādājošais kompānijas apkalpes personāls jau paziņojis par streiku uzsākšanu 25. un 26. jūlijā, vēsta NRA.lv. “Ryanair” atsakās izpildīt arodbiedrību prasības, kā rezultātā jūlija beigās plānotie streiki potenciāli varētu ietekmēt vairākus simtus tūkstošus pasažieru.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Pa “Latvijas dzelzceļa” infrastruktūru šogad sešos mēnešos veiktais kravu pārvadājumu apjoms tonnkilometros par 1,4% pārsniedz pagājušā gada pirmā pusgada rādītājus, kas liecina, ka palielinājušies kravu pārvadājumu attālumi Latvijas teritorijā. Turklāt pēdējos trīs mēnešos netipiski vasaras sezonai, kad pārvadājumu apjomi parasti samazinās, novērojama kravu apjomu palielināšanās – tā jūnijā pārvadāti kopumā 4 miljoni tonnu, kas par 28,5% pārsniedz pagājušā gada jūnija rādītājus. Īpaši liels pieaugums šajā pusgadā vērojams dzelzceļa savienojumā ar Baltkrieviju.
 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk
Jaunākie komentāri
Mediju apskats