19. oktobris, Piektdiena
Vārda dienas: Drosma, Drosmis, Elīna
Sākuma lapa » Sabiedrība
Sabiedrība
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Trīs gadu ilgušais jauniešu nodarbinātības pētījums liecina, ka pēdējā gada laikā ir pieaudzis to jauniešu skaits, kuri mēnesī vēlas saņemt no 800 līdz 1200 eiro. Vairāk ir kļuvis arī jauniešu, kuri uzskata, ka viņiem būtu jāsaņem vidēji par 200 eiro lielāks atalgojums nekā šobrīd.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Šobrīd daļa skolu jau ir saņēmušas algas. Neraugoties uz to, ka tās ir par 30 eiro lielākas nekā iepriekš, sasniedzot 710 eiro par likmi, ne visur tās ir kāpušas. Tam ir vairāki iemesli. Viens no tiem – šogad ir pirmais gads, kas liedz pašvaldībām pārdalīt mērķdotāciju starp izglītības iestādēm, līdz ar to mazajām skolām jāiztiek bez «piešprices». Ja vēl skolēnu skaits ir krities, tad algas pieaugums paliek vien uz papīra, vēsta NRA.lv.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Privātpersonu kavēto maksājumu skaits nefinanšu nozaru uzņēmumiem pusgada laikā ir dubultojies, sasniedzot 305 000 neapmaksātu rēķinu, liecina “Kredītinformācijas birojs” (KIB) dati.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Lai pievērstu uzmanību sociālās apdrošināšanas iemaksu nozīmei un ietekmei uz iedzīvotāju nākotnes pensiju un citiem sociālās apdrošināšanas pakalpojumiem, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) sadarbībā ar Valsts ieņēmumu dienestu (VID), izmantojot elektroniskās deklarēšanās sistēmu (EDS), septembra sākumā izsūtīja vēstules gandrīz 414 tūkstošiem iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 42 gadiem.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Lai arī kopš 1. septembra iedzīvotāji var brīvprātīgi pievienoties valsts veselības apdrošināšanas sistēmai, vairākas Saeimā jaunievēlētās partijas solījušas apstiprināto veselības aprūpes reformu mainīt vai atcelt pavisam.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Ceturtdien, 11. oktobrī, publiskots Pasaules Bankas (PB) pētījums ar uzsvaru politikas veidotājiem aktīvāk fokusēties uz labākiem rezultātiem bērnu veselībā un izglītībā, tādejādi būtiski palielinot iedzīvotāju ienākumus un nākotnes ieguvumus valstīm. Pētījuma ietvaros publiskots jauns indekss – Cilvēkkapitāla Indekss (Human Capital Index). Tajā no 157 indeksā ietvertajām valstīm Latvija ieņem 35. vietu.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Latvijā iedzīvotājiem būs iespēja mantot 2.pensiju līmenī uzkrāto kapitālu. To paredz Saeimas šodien, 11. oktobrī, galīgajā lasījumā atbalstītie grozījumi Valsts fondēto pensiju likumā.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Oktobra beigās varētu būt zināms jaunais Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadītājs, šorīt intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” atzina Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora atlases komisija uz otro kārtu izvirzījusi 6 pretendentus, kas bija pieteikušies atklātajam konkursam. Ņemot vērā iesniegtos dokumentus, tika vērtēta pretendentu atbilstība izvirzītajām izglītības un profesionālās pieredzes prasībām, kā arī veikta sākotnējā potenciālo reputācijas risku analīze.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Tūkstošgades paaudze (Y) jeb mileniāļi krietni atšķiras no iepriekšējām paaudzēm. Palūkosimies, kādu darba vidi un kultūru no darba devējiem sagaida jaunākā nodarbināto iedzīvotāju paaudze. Darba devējs, kurš šīs atšķirības izpratīs un ņems vērā, iegūs aizrautīgus darbiniekus un produktīvu darbu, stāsta Seb.lv.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Tēriņi ikdienas pārtikas iegādei Latvijā ir vieni no lielākajiem Eiropas Savienībā, liecina Eurostat jaunākie dati. Tāpēc Latvijas pircējiem pārtikas cenu izmaiņas ir ārkārtīgi svarīgas. Kopējā inflācija aizvadītajā ceturksnī sasniegusi 2,4 procentus, tajā skaitā pārtikas un dzērienu cenu pieaugums augustā bijis 1,4 procentu robežas. Tajā pašā laikā Maxima Latvija veikalos tā saglabājas tuvu nullei. Šāda inflācijas atšķirība kopumā atstāj būtisku iespaidu uz Latvijas mājsaimniecību rocību.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Zemais bezdarba līmenis (7,7% 2018. gada 2. ceturksnī, kas ir zemākais rādītājs pēdējo desmit gadu laikā), darbaspēka pieprasījuma un piedāvājuma nesabalansētība, darba ņēmēju mobilitāte un lūkošanās pēc pievilcīgākiem darba piedāvājumiem, kā arī darba devēju savstarpējās konkurences pieaugums darba tirgū  ir faktori, kas “uztur” augstā līmenī darba ņēmēju prasības un sekmē “spiedienu” darba devējiem palielināt algas.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

2018. gada sākumā aptuveni 50-60% uzņēmumu Eiropā neatbilda Vispārīgajai datu aizsardzības regulai (GDPR). Savukārt, kopš regulas piemērošanas šī gada 25. maijā Latvijas Datu valsts inspekcija (DVI) trīs mēnešu laikā saņēmusi 880 sūdzības par pretlikumīgām darbībām ar fizisko personu datiem. Saskaņā ar DVI statistiku, vidēji mēnesī tā saņem 787 dažādus pieprasījumus ieskaitot sūdzības, iesniegumus, precizējumus un paziņojumus par pārkāpumiem. Lattelecom GDPR eksperti apkopojuši biežāk sastopamos uzņēmumu pārkāpumus, kas novēroti, strādājot ar klientiem un partneriem. 
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Šis gads paiet Latvijas simtgades zīmē – visa gada garumā tiek rīkoti dažādi simtgadei veltīti pasākumi un radītas arī īpašas simtgades monētas, pastmarkas, dizaina elementi un citi priekšmeti. Latvijas Monētu nams par godu Latvijas simtgadei dāvina tās iedzīvotājiem īpašu šim notikumam veltītu bezmaksas medaļu “Lāčplēsis”. Šis tēls Latvijas kultūrā simbolizē spēku, neatkarību un drosmi.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Indeksēšanas rezultātā pensijas pieaugs vidēji par astoņiem līdz 23 eiro, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" teica Labklājības ministrijas valsts sekretāra vietniece Jana Muižniece.
 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats