20. jūlijs, Sestdiena
Vārda dienas: Ramona, Ritma
Sākuma lapa » Sabiedrība
Sabiedrība
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Indriķis Muižnieks vēl nav apstiprināts Latvijas Universitātes rektora amatā. Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska nesteidz šo jautājumu virzīt uz valdību, tā vietā uzdodot Izglītības kvalitātes valsts dienestam (IKVD) pārbaudīt, vai un kādi pārkāpumi pieļauti rektora pārvēlēšanas procedūrā. Ministre jau iepriekš pieļāvusi – lai kādi būtu IKVD secinājumi, notiks atkārtotas vēlēšanas. Nozares eksperti šādus I. Šuplinskas paziņojumus vērtē kā iejaukšanos augstskolas autonomijā un tās prestiža graušanu.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Šodien pēc svinīgā solījuma nolasīšanas Valsts prezidenta amatā oficiāli stājies Egils Levits. Viņu ievēlējušās Saeimas pārstāvji cer, ka prezidents spēs pildīt savu solījumu būt par visas Latvijas tautas prezidentu un vienot nāciju kopējam mērķim.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Latvijā jau divus gadus bankas Citadele klienti uz veikalu var doties bez skaidras naudas vai pat bez bankas kartes, jo viņi veikalos var norēķināties ar telefonu, pat ar podziņtelefonu. Taču drīzumā arī daļa Swedbank klientu veikalos varēs norēķināties ar viedtālruni.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) organizētajā čeku loterijā ik mēnesi naudas balvas no 100 eiro līdz 10 000 eiro saņems 54 laimētāji, gada izlozē, kurā lielākais laimests ir paredzēts 20 000 eiro, laime uzsmaidīs desmit čeku iesniedzējiem, kuri tiks izvēlēti pēc nejaušības principa. Kopumā divu gadu laikā šajās naudas balvās būtu jāizmaksā vairāk nekā pusmiljons eiro, kuru ar uzviju kompensēšot ēnu ekonomikas mazināšanās valstī.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Attīstībai/Par!, kuras biedri aizvadītās nedēļas nogalē notikušajā organizācijas kongresā daudzināja savu ietekmi, ceturtdien Saeimā piedzīvoja dubultu sakāvi. Koalīcijas partneru neuzticības dēļ tālāka virzība tika liegta gan likumprojektam par ebreju īpašumu restitūciju, gan Dzīvesbiedru likumam. Tiesa, ja pēdējā likumprojekta liktenis šajā Saeimas sasaukumā nu ir skaidrs, restitūcijas jautājums aktualitāti tajā nezaudēs.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Eiropas Parlamenta vēlēšanu process ir noslēdzies, vēlēšanu rezultāti ir zināmi, un it kā vasaras karstumā visiem šķiet, ka kaislības rimušas. Bet ir gluži otrādi: šobrīd tieši sākas īsta politiskā spriedze, jo uz politiskā tirgus letes ir pieci amati: Eiropas Komisijas prezidents, Eiropas Padomes prezidents, ES ārlietu ministrs, Eiropas Parlamenta prezidents un Eiropas Centrālās bankas vadītājs. Kāda pieeja un kādi izvēles principi uzvarēs šajā cīņā?
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Pat ja ārsts izrakstījis kompensējamo zāļu recepti trim mēnešiem, aptiekā pacients drīkst izņemt vai nu visu izrakstīto zāļu apjomu uzreiz, vai tikai vienai nedēļai vai mēnesim, tā zaudējot iespēju ar šo pašu recepti zāles iegādāties turpmāk. Mainīt šo absurdo situāciju aicina Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācija. Ja pacientam ar hronisku saslimšanu ir nepieciešami pieci medikamenti, ārsta izvēle ir izrakstīt piecas receptes trim mēnešiem, bet tad pacientam vai nu jānopērk visi pieci medikamenti trim mēnešiem, vai arī ģimenes ārstam jāizraksta 15 receptes...
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

2016. gada februārī, iezīmējot nesaskaņas pašā Latvijas ebreju kopienā, Saeima ar sakostiem zobiem atsāka jau noslēgto denacionalizācijas procesu un Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padomei atdeva piecus no 275 padomes identificētajiem restitūcijai nododamajiem nekustamajiem īpašumiem. Attīstībai/PAR! uzskata, ka radusi risinājumu, lai restitūcijas jautājumam reizi par visām reizēm pieliktu punktu, turklāt nediskriminējot nevienu ebreju kopienas pārstāvi. Plāns varētu izmaksāt 40 miljonus eiro.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Valsts ar būvniekiem un projektētājiem parakstījusi līgumu, kas ļauj sākt Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas, tās sliežu ceļu un jauna tilta būvniecību. Taču, ja Rīga nedabūs naudu arī saistīto infrastruktūras projektu īstenošanai, galvaspilsētai Rail Baltica būs tikai bezjēdzīgā postpadomju ainavā iedēstīts superprojekts, bet apkaimes vaibstus arī turpmāk veidos tie paši belaši, bezpajumtnieki, zeķbikšu tirgotājas un bīstamas kravas, kas tiek dzītas cauri pašai pilsētas sirdij.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

T. s. Trasta komercbankas likvidācijas krimināllietas materiālos prokurori iekļāvuši sensitīvus datus un fotogrāfijas par personām, kuras nav pat šā kriminālprocesa dalībnieki, – piektdien atklājās Vidzemes priekšpilsētas tiesas atklātajā sēdē.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Kamēr vairākas pašvaldības aptaujā savus iedzīvotājus par attieksmi pret Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) iecerēto administratīvi teritoriālo reformu, bet ministrs Juris Pūce novadu pārstāvjus cenšas pārliecināt par tās nepieciešamību, Neatkarīgās rīcībā esošā informācija liecina, ka sabiedrībā reformas atbalstītāju ir vairāk par tās pretiniekiem, taču vēl lielākam skaitam tā ir vienaldzīga. Iespējams, tieši vienaldzīgo iedzīvotāju uzrunāšana un pārliecināšana varētu pamudināt atbalstu pārmaiņām paust arī iebilstošajiem novadu vadītājiem. Tomēr aptauja liecina, ka jebkurā gadījumā iedzīvotāji vēlas jautājumu par ATR izlemt referendumu ceļā.Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Bažas par pedagogu algu grafika pildīšanu, specializēto izglītības programmu tālāku finansēšanu, skolu tīkla reforma ar tās dilemmām, izglītības satura reforma, pāreja uz mācībām latviešu valodā mazākumtautību skolās, pedagogu trūkums un novecošanās... Izaicinājumu izglītības jomā netrūkst, un tie vēl tikai vispārējā vidējā izglītībā. Par tiem arī intervija ar izglītības un zinātnes ministri Ilgu Šuplinsku (JKP).
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Par Ukrainas olu ražošanas investora ekspansiju Latvijā, par novadu reformu, darba vietām un citām aktualitātēm Neatkarīgās intervija ar Ogres domes priekšsēdētāju Egilu Helmani.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Šodien ir pēdējā diena, kad vairākām iedzīvotāju kategorijām gada ienākumu deklarācija ir jāsniedz obligāti, informēja Valsts ieņēmumu dienestā (VID).
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Šodien Rīgā norisināsies Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) vakanču gadatirgus, kurā 54 darba devēji piedāvās darba meklētājiem vairāk nekā 1700 brīvo darba vietu.
 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats