23. aprīlis, Pirmdiena
Vārda dienas: Georgs, Jurģis, Juris
Sākuma lapa » Sabiedrība
Sabiedrība
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Pedagogu algu paaugstināšanas grafiks paredz, ka šogad darba samaksa kāps par 30 eiro, sasniedzot 710 eiro par zemāko likmi. Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis paziņojis, ka šis solis ministrijai būs pa spēkam, taču par turpmākajiem gadiem gan tādas pārliecības viņam nav.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Īpašumu pārdošanas dēļ lielākos ienākumus starp valsts amatpersonām 2017.gadā ir guvusi Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšniece Ilona Spure un veselības ministre Anda Čakša, bet lielāko algu joprojām ir saņēmis Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs, liecina apkopotie Valsts ieņēmumu dienestā iesniegto valsts amatpersonu deklarāciju dati.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Labklājības ministrija sagatavojusi priekšlikumus likuma izmaiņām, lai palielinātu sociālo nodrošinājumu vecumdienās bērnu vecākiem. To paredzēts darīt, veicot lielākas sociālās iemaksas par vecākiem laikā, kamēr viņi kopj mazuli vai bērnu ar invaliditāti. Tomēr šādas izmaiņas prasa pietiekami lielus finanšu resursus, kam jāvārds būs jāsaka gan Finanšu ministrijai, gan valdībai.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Lai arī būvniecības sezona jau rit pilnā sparā, daļēji sagrautajā kultūras namā Enerģētiķis Salaspils centrā celtnieki joprojām nav atgriezušies. Būvniecības valsts kontroles birojs pieprasījis veikt jaunu tehnisko apsekošanu. Objekts ir bīstams.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

«Diskusija par VDK kartotēku atkārtojas ik reizi pirms Saeimas vēlēšanām, bet risinājumi izpaliek. Tas vedināja domāt, ka VDK kartotēkas jautājumam varētu būt arī politisks zemteksts.» Tā secināts šogad februārī Latvijas Zinātņu akadēmijas Humanitāro un sociālo zinātņu nodaļas rīkotajā ekspertu konsilijā VDK ēna pār Latviju – ko vēlas sabiedrība?
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Pēdējo trīs gadu laikā līgumus par mācīšanos un strādāšanu ārpus Rīgas esošā ārstniecības iestādē – reģionālajā slimnīcā – noslēguši vairāk nekā simt rezidentu. Lai arī jaunajiem ārstiem, kuri izvēlas rezidentūru ārpus Rīgas, maksā par 30 procentiem lielāku atalgojumu, rezidentu skaits reģionos tomēr nav pieaudzis elpu aizraujošos tempos.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Lai uzlabotu kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību, turpinās ES fondu programma par investīcijām ārstniecības iestāžu infrastruktūras un tehnoloģiju attīstībā. Programmas trešajā atlases kārtā projektu īstenošanai no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) pieejami vairāk nekā 13,4 miljoni eiro.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

“Visi runā par reformām. Es uzskatu, ka reformu nav. Nekas sistēmā pēc būtības netiek mainīts, bet tiek dalīta nauda. Visi tagad ir pārņemti ar naudas dalīšanu – kam dos, kam nedos. Un to sauc par galveno reformu,” neiroķirurgs un Saeimas deputāts Renārs Putniņš sacīja RīgaTV 24 raidījumā "Kur tas suns aprakts?", komentējot situāciju veselības nozarē.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Par godu Latvijas simtgadei sarosījušās arī seksuālās minoritātes. Nesen klajā laista grāmata ''LGBTI vēsture Latvijā pēdējos 100 gados'', informē Satori.lv.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

"Rīgas satiksme" pakāpeniski sāk saņemt jaunos "Škoda" zemās grīdas tramvajus. Līdz šim piegādāti trīs zemās grīdas tramvaji – viens četru sekciju tramvajs un divi trīs sekciju tramvaji. Plānots, ka vasarā Rīgai tiks piegādāti visi 20 jaunie zemās grīdas tramvaji. Savukārt pasažieru pārvadāšana 1. un 11.tramvaja maršrutā tiks uzsākta pēc visu drošības testu pabeigšanas.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Valdības un Saeimas bezdarbība jau drīzumā var novest pie neatliekamās medicīniskās palīdzības nepārtrauktības pārrāvumiem, šādas bažas pauž Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA).
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

2018. gada pirmajā ceturksnī Rīgas mikrorajonos sērijveida dzīvokļu cenas pietuvojušās 790 EUR/m2 atzīmei un kopš gada sākuma palielinājušās par 2,24%.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Saruna ar Eiropas Krabju zvejas asociācijas prezidentu, TV raidījuma Nacionālo interešu klubs vadītāju Didzi Šmitu par situāciju ap Svālbarā arestētajiem krabju kuģiem, par mūsu valdības darbību un bezdarbību konflikta risināšanā, par tām valstiskajām struktūrām, kuras ir gatavas aizstāvēt savas valsts nacionālās intereses, un tām, kurām ir pavisam citas intereses.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Aprīlis atnācis ne vien ar datiem par mājokļu cenu kāpumu šā gada 1. ceturksnī, bet arī ar valsts kalpotāju 2017. gada ienākumu deklarācijām, kurās atrodamas norādes uz mājokļu un citu cenu kāpuma apmaksas avotiem.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Pašlaik Rīgā no apkures atteikušies 13 no kopumā aptuveni 8000 dzīvojamo namu. Par apkures sezonas beigām tāpēc runāt nevar – par apkures sezonas beigām a/s Rīgas siltums (RS) pieņem brīdi, kad no siltuma atslēdzas vairāk nekā 50% ēku. Iepriekšējā apkures sezona bijusi garākā RS pastāvēšanas laikā.
 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats