20. jūlijs, Ceturtdiena
Vārda dienas: Ramona, Ritma
Sākuma lapa » Sabiedrība
Sabiedrība
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

“Mūsdienīga skolu infrastruktūra ar daudzpusīgām iespējām, pedagogu atalgojums un prestižs, plašas jauniešu brīvā laika pavadīšanas iespējas, sociālie kontakti ir modelis, kādai jābūt mūsdienīgai vidusskolai,” saka izglītības un zinātnes ministrs, profesors Kārlis Šadurskis.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers intervijā laikrakstam “Neatkarīgā” pauž, ka “oligarhu sarunu” izpaušana ir noziegums, jo veikto sarunu ieraksti ir valsts noslēpuma statusā.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Atsaucoties uz Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas sniegto informāciju medijiem, Nacionālais veselības dienests (NVD) vērš uzmanību, ka ģimenes ārstu prakses nevar sniegt pacientiem valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus kā maksas pakalpojumus. Turklāt ģimenes ārstu protesta laikā valsts apmaksātos pakalpojumus iedzīvotāji nepieciešamības gadījumā var saņemt arī pie dežūrārstiem.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Nacionālais veselības dienests (NVD) paziņojis, ka ģimenes ārstu prakses nevar sniegt pacientiem valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus kā maksas pakalpojumus. Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas (LĢĀA) pārstāve Solvita Olsena NVD paziņojumu  sauc par nelikumīgu.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

''Tā saucamo “oligarhu lietu” pret mani īstenojuši "Jaunās konservatīvās partijas" deputāti un bijušie Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja darbinieki Juris Jurašs un Juta Strīķe,'' uzskata Ventspils mērs Aivars Lembergs.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Latvijas Zvērinātu advokātu padome izsaka nosodījumu apzinātiem mēģinājumiem ietekmēt sabiedrisko domu pretēji tiesiskas valsts pamatprincipiem, kā arī apzināti un nepamatoti graut sabiedrības uzticēšanos tieslietu sistēmai un tās augstākajām amatpersonām. Izsakām aicinājumu politiķiem un žurnālistiem nošķirt politiskās un tiesiskās atbildības izvērtēšanas procesus valstī.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Žurnālā “Ir” publiskotās viesnīcā “Rīdzene” ierakstītās sarunas ir falsifikācija un to autentiskums nav pierādīts, līdz ar to Ventspils mērs Aivars Lembergs medijiem izsūtījis vēstuli, kurā pieprasa ekspertīzes slēdzienu par to, ka sarunas notikušas. Ja mediju rīcībā šāda slēdziena nav, tad, visticamāk, varētu sekot tiesas darbi un lūgums atsaukt medijos atrodamās publikācijas, kas nomelno Ventspils mēra vārdu.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Ģimenes ārstu streika dēļ slimnīcu uzņemšanas nodaļās ir vērojams vairāk pacientu, kas slimnīcu personālam nozīmē papildu slodzi. Tā intervijā Latvijas Radio norādīja Latvijas Slimnīcu biedrības vadītājs Jevgēņijs Kalējs.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Veselības ministre Anda Čakša ir bērniņa gaidībās, kas nozīmē, ka vismaz uz kādu laiku viņas vietu ieņems kāds cits, raksta “Latvijas Avīze”.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers vēlreiz ir apliecinājis, ka saistībā ar tā dēvētās “oligarhu lietas” izbeigšanu nav notikusi apzināta ļaunprātība. Viņš ir gatavs sadarboties ar Saeimas parlamentārās izmeklēšanas komisiju un vērtēt arī savu atbildību notikušajā.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Turpinoties ģimenes ārstu streikam, Latvijas Ģimenes ārstu asociācija (LĢĀA) nolēmusi spert soli pretī pacientiem un no otrdienas, 18. jūlija, mainīs protesta formu. Kā uzsver LĢĀA vadītāja Sarmīte Veide, turpmāk tiks pieņemti ne vairāk kā 20 pacienti dienā. Tas nozīmē, ka daudziem pieraksts pie ārsta būs jāgaida pat ilgāk nekā trīs nedēļas. Pagaidām valdība un nozares atbildīgā ministre šo situāciju risināt negrasās.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Valdība nākotnē varētu pārskatīt lēmumu palielināt akcīzes nodokli, šorīt intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” pieļāva finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Neapmierināti ar valdības un Veselības ministrijas piedāvājumu, Latvijas Ģimenes ārstu asociācija nolēmusi turpināt streiku, taču, mainot protesta forma, ģimenes ārsti atsāks pieņemt pacientus. Streika komiteja arī aicina ģimenes ārstus neparakstīt eveselības līgumu un eveselību nelietot, un šāds solis konfliktu starp Veselības ministriju un asociāciju, visticamāk, vēl vairāk padziļinās.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Pedagogu kvalitātes pakāpes turpmāk piešķirs skolas direktors, ņemot vērā īpašas, izglītības iestādē izveidotas komisijas ieteikumus. Nozarē strādājošie kopumā šos grozījumus Izglītības likumā atbalsta, tomēr atzīst tos par lokālu, nevis nacionālu sistēmu, kas sevī slēpj arī vairākus zemūdens akmeņus.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Veselības ministre Anda Čakša apšauba, ka Latvijas Ģimenes ārstu asociācija pārstāv visus savus biedrus un uzskata, ka ir jādod iespēja izteikties ģimenes ārstiem pašiem.
 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats