30. marts, Pirmdiena
Vārda dienas: Ilgmārs, Nanija
Sākuma lapa » Sabiedrība
Sabiedrība
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Par jaunā koronavīrusa Covid-19 ietekmi uz finanšu un nodokļu politiku, par pasākumiem krīzes pārvarēšanai un citām aktualitātēm Neatkarīgās intervija ar finanšu ministru Jāni Reiru (Jaunā Vienotība).
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Bažās par pacientu ar jauno koronavīrusu skaita pieaugumu Latvijas lielākās slimnīcas būtiski ierobežo veselības aprūpes pakalpojumus. Vispirms tas attiecas uz plānveida veselības aprūpi, bet no pirmdienas, 23. marta, arī uz lielāko daļu ambulatoro pakalpojumu – slimnīcas vairs nesniegs konsultācijas un neveiks ambulatoros izmeklējumus. Šāds lēmums vēl nav pieņemts, bet, iespējams, ambulatorā palīdzība būs jāierobežo vai jāpārtrauc pavisam arī veselības centros un poliklīnikās.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Ģenerālprokuratūra uzskata, ka ar iepirkumiem, kuros iestāde šogad tikusi pie ASV sankcionētos uzņēmumos ražotām videonovērošanas kamerām, viss ir labākajā kārtībā – ko gribēja, to arī nopirka. Tomēr Ministru prezidenta birojs par to nav tik drošs un uzdevis sākt pārbaudi.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Kaut arī jaunos atkritumu apsaimniekošanas līgumus var noslēgt līdz 19. maijam, iedzīvotāji tiek lūgti to nedarīt pēdējā brīdī. Visoptimālākais termiņš līgumu noslēgšanai būtu 30. aprīlis, jo atkritumu apsaimniekotājiem vēl jāizstrādā maršruti, jānoskaidro nepieciešamais konteineru skaits un tilpums, un tas prasa laiku.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Lielākā daļa strādājošo jeb 83 procenti Latvijas iedzīvotāju pusdienojot cenšas iekļauties piecos eiro. Lai samazinātu ēdienreizes izmaksas, gandrīz puse uz darbu ņem līdzi mājās sagatavotu ēdienu. Savukārt svētku reizē lielākā daļa iedzīvotāju par maltīti ir gatavi tērēt no 10 līdz 15 eiro.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Šobrīd Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) ir saskaņojusi 17 izglītības iestāžu reorganizāciju vai slēgšanu. Visticamāk, saraksts būs garāks, jo ne visi pašvaldību lēmumi ir izskatīti. Bet vislielākās skolu tīkla izmaiņas vēl priekšā – tās notiks pēc administratīvi teritoriālās reformas.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Lai gan Latvijai vismaz tuvākajā nākotnē nedraud karantīna, daudzi pircēji drošības pēc apgādājas ar ilgstoši uzglabājamiem pārtikas produktiem. Nespējot tik ātri aizvietot izpirktos produktus, atsevišķos veikalos redzami pilnīgi tukši plaukti. Neatkarīgās aptaujātie tirgotāji atzīst – iedzīvotāji tiešām ir sākuši veidot pārtikas rezerves.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Latvijas lidsabiedrība airBaltic pieņēmusi lēmumu uz laiku no 2020. gada 23. marta līdz 31. maijam samazināt reisu skaitu no Rīgas uz Milānu, teikts paziņojumā medijiem.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Jelgavnieki vakar protestēja Briselē, Strenču iedzīvotāji šodien bloķē centrālo tranzītielu, bet rīt ar reģionālās reformas gaitu neapmierinātie cilvēki dosies traucēt satiksmi uz galvenajiem valsts autoceļiem teju visā Latvijā.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Lai gan Valsts ieņēmumu dienests (VID) aicināja nesteigties ar gada ienākumu deklarāciju iesniegšanu, jo to iespējams izdarīt arī vēlāk, kad ažiotāža būs aprimusi, vakar līdz pulksten 15 jau bija iesniegtas 237 138 deklarācijas, kas ir aptuveni tikpat, cik pērn pirmo trīs dienu laikā kopā. «Neraugoties uz jau pirmajā diennaktī iesniegto rekordlielo gada ienākumu deklarāciju skaitu, elektroniskās deklarēšanas sistēmas darbībā būtiski darbības traucējumi nav novēroti,» Neatkarīgajai uzsvēra VID Stratēģiskās vadības lietu un sabiedrisko attiecību pārvaldes galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Teice-Mamaja.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Pedagogu arodbiedrība ir gatava atsākt sarunas par skolotāju darba samaksas kāpināšanu no šā gada 1. septembra – no 750 līdz 790 eiro. Ja, tiekoties ar Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pārstāvjiem 12. martā, netiks gūts apliecinājums par solījumu pildīšanu, vairs atkāpšanās nebūs – tiks rīkotas protesta akcijas, brīdina arodbiedrība. Patlaban gan nekas neliecina, ka politiķi plānotu iepriekš apstiprinātā grafika ievērošanu.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Veids, kādā valdošā koalīcija virza uz priekšu administratīvi teritoriālo reformu, ir nedemokrātisks un pārkāpj vietējo kopienu tiesības. To atzinuši arī starptautiskie novērotāji, taču nav pazīmju, ka valdība un Saeima grasītos ņemt vērā šos pārmetumus. Diskusijas ar pašvaldībām tiek uzskatītas par pabeigtām.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Veselības ministrija visu uzmanību veltīs jau esošajiem E-veselības pakalpojumiem un pieņēmusi lēmumu neattīstīt tās nākamo kārtu, tā šodien preses brīfingā medijiem paziņoja veselības ministre llze Viņķele.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Koledžas kategoriski iebilst pret Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) plāniem tām atņemt augstākās izglītības institūcijas statusu, pārvēršot tās par profesionālās izglītības iestādēm. Tā būtu ne tikai skolu prestiža graušana, bet arī radītu virkni juridisku neskaidrību attiecībā uz tajās iegūto izglītību. Tikai pēc iekšlietu ministra Sanda Ģirģena asajiem iebildumiem pret šādu soli IZM nu apņēmusies pārskatīt šo jautājumu un nākt klajā ar informatīvo ziņojumu līdz šā gada 30. jūnijam.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Pateicoties mērķtiecīgam Valsts ieņēmumu dienesta (VID) un tiesībsargājošo iestāžu darbam, nelegālo cigarešu īpatsvars sešu gadu laikā Latvijā ir samazinājies teju divas reizes – no 33 procentiem 2013. gadā līdz 16,8 procentiem pērnā gada beigās. Tomēr, salīdzinot ar citām valstīm, Latvijā nelegālo cigarešu aprite joprojām ir ievērojama. Turklāt Finanšu ministrija ir uzsākusi diskusijas ar sociālajiem partneriem par iespēju paaugstināt akcīzes nodokli tabakai, lai iegūtu valsts budžetā papildu līdzekļus. Taču akcīzes nodokļa kāpums sadārdzinās tabakas izstrādājumus un, visticamāk, veicinās kontrabandu.
 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats