22. februāris, Piektdiena
Vārda dienas: Adrians, Ārija, Rigonda
Sākuma lapa » Sabiedrība
Sabiedrība
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Nepilnas divas nedēļas pirms paredzētās partijas KPV LV biedru sapulces (kongresa) partijas valdes locekle, Saeimas deputāte Linda Liepiņa publiski paziņoja par atkāpšanos no amata.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Uzvaras parka infrastruktūras atjaunošanai tiek prasīti 3,8 miljoni eiro. Daļa parka celiņu nav atjaunoti kopš pagājušā gadsimta 60. gadu vidus, diemžēl šā Rīgas parka politizētais fons liedz uz tā tehnisko stāvokli paskatīties ar vēsu prātu. Būsim godīgi. Tas, pret ko vēršas Latvijas sabiedrības latviskā daļa, notiek vienu dienu gadā. 9. maijā. Ja Otrā pasaules kara beigas Rīgā tiktu atzīmētas 8. maijā, tāpat kā daudzās Eiropas valstīs, eskalācija būtu mazāka. Vai tāpēc parks ir pelnījis būt nesakārtots?
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Kādu kopīgu vērtību vārdā Latvijas iedzīvotāji būtu gatavi apvienoties savas valsts aizsardzībai? Šis ir sarežģīts jautājums, uz kuru atbilde jārod līdz ar iecerēto valsts aizsardzības koncepcijas maiņu. Pašlaik sabiedriskās domas aptaujas liecina, ka sabiedrībā ir vairāk aspektu, kas to šķeļ, nevis vieno, un cilvēki vairāk tic ļaunai acij un burvestībai nekā saviem politiskajiem līderiem.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Lai virzītu Saeimas deputātu prātus valstiskas domāšanas gultnē, vairāk nekā 100 sabiedrībā pazīstamu cilvēku parakstījuši publisku vēstuli, kurā aicina Valsts prezidenta amatā ievēlēt Satversmes preambulas tēvu, Eiropas Savienības tiesas tiesnesi Egilu Levitu. Šāds instruments prezidenta vēlēšanu kampaņā kopš neatkarības atgūšanas izmantots otro reizi. Pirmā bija veiksmīga.

Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Vakar, 19. februārī, izmantojot viltus e-pasta adresi aizsardzības ministra Arta Pabrika vārdā vairākiem adresātiem valsts iestādēs izsūtīta ziņa ar nepatiesu un kompromitējošu saturu.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Telekomunikāciju uzņēmumi Latvijā pagaidām ir neziņā, cik maksās telefona zvani uz Lielbritāniju vai viesabonēšanas pakalpojumu izmantošana šajā valstī pēc Brexit. SIA Latvijas mobilais telefons (LMT) sola vismaz šogad nekādas izmaiņas tarifos neieviest, ja vien, protams, to neizdarīs viesabonēšanas partneri, Bite savukārt uzsākusi sarunas ar lielākajiem Lielbritānijas mobilo sakaru operatoriem par turpmāko sadarbību.

Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Mūsdienās veselīgs dzīvesveids kļūst arvien populārāks. Veselīga dzīvesveida modelī svarīgākais ir fiziskās aktivitātes, kontrolēts stresa līmenis un, protams, arī sabalansēts un veselīgs uzturs. Sabalansēts uzturs nozīmē, ka tajā jābūt visām vielām, kas veido cilvēka organisma sastāvdaļas. Tās ir olbaltumvielas, tauki, minerālvielas, vitamīni. Tāpat ar uzturu jāuzņem pietiekami daudz ūdens. Par veselīgākajiem produktiem joprojām tiek uzskatīti graudaugi un to produkti. To vērtību apliecina kaut vai tik vienkāršs fakts, ka uztura piramīdas pašā pamatā ir graudaugu produkti.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Valsts obligātā veselības apdrošināšana ļaus skaidri ieraudzīt un identificēt tos Latvijas iedzīvotājus, kuri strādā ārzemēs un tur maksā nodokļus, bet nereti saņem valsts apmaksātu veselības aprūpi Latvijā. Pašlaik valsts veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanas kārtība nesadala Latvijas iedzīvotājus grupās pēc tā, kurā valstī viņi strādā un kur maksā darbaspēka nodokļus. Tāpēc ir iespējama situācija, ka Latvijas iedzīvotājs, kurš strādā ārzemēs un tur maksā nodokļus, nepieciešamības gadījumā atbraucot uz Latviju, piesakoties uz valsts apmaksātu veselības aprūpes pakalpojumu – analīzēm, izmeklējumiem, ģimenes vai cita ārsta konsultāciju, var saņemt šos pakalpojumus tieši tādā pašā kārtībā, kādā Latvijā dzīvojoši un strādājoši iedzīvotāji.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Statistikas dati liecina, ka pērn Latvijā bijis lielākais tūristu skaita pieaugums Eiropā. Apkalpoto viesu skaits Latvijas tūristu mītnēs kopumā pieaudzis par 6,5%, sasniedzot 1,03 miljonus, savukārt viesu pavadīto nakšu skaits audzis lēnāk – par 5,3% (dati par 3. ceturksni). Paraugoties uz ārvalstu viesu skaitu, redzams lielāks pieaugums – viesu skaits pieaudzis par 7,2%, bet pavadītās naktis par 8,3%.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Pēc 2018. gadā veiktajiem remontdarbiem valsts autoceļu tīklā 64,1 % galveno autoceļu ir labā un teicamā tehniskajā stāvoklī. Visi valsts galvenie autoceļi ir ar asfaltbetona segumu. 10,3 % valsts galveno autoceļu ir apmierinošā stāvoklī un vēl 25,6 % - sliktā tehniskā stāvoklī.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Jau divkārt izskatīšanai Saeimas plenārsēdē piedāvāti grozījumi Valsts sociālo pabalstu likumā ar priekšlikumu palielināt ģimenes valsts pabalsta apmēru. Abos gadījumos šīs ierosmes nākušas no opozīcijā esošām partijām un abos gadījumos diezgan pārliecinoši noraidītas.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Līdz likumā noteiktajai dienai, kad Saeimas prezidijā jābūt iesniegtiem Valsts prezidenta amata kandidātiem, vēl ir 66 dienas, taču aizvien skaidrāk iezīmējas viena kandidāta vārds – jurists Egils Levits. Tiesa, Saeimas kuluāros mēļo, ka to, vai viņš tiešām tiks izvirzīts augstajam amatam, izšķirs divi šogad sadalāmi amati – Eiropas Savienības komisāra un Latvijas Bankas prezidenta amati.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) ir pieprasījis Rīgas mēram Nilam Ušakovam paskaidrojumus par Valsts kontroles (VK) veiktajā pārbaudē atklātajiem pārkāpumiem, ministrija gaida atbildes arī par to, kā tērētas valsts mērķdotācijas Rīgas pilsētas pašvaldības ceļiem.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Lielas Purvciema iedzīvotāju daļas neapmierinātību izraisījusi Rīgas pilsētas būvvaldes atļajuja SIA “Lidl Latvija” Dzelzavas ielā 75B tieši zem iedzīvotāju guļamistabu logiem izcirst vairāk kā 20 kokus un būvēt LIDL lielveikalu ar autostāvvietu. Šķiet, ka neapmierinātos iedzīvotājus tuvākajā nākotnē sagaida vēl kāds nepatīkams pārsteigums plānotās lielveikala būvniecības dēļ – sabiedriskā transporta pieturvietas “Ilūkstes iela”, kas atrodas pie zemesgabala Dzelzavas ielā 75B un ko ikdienā izmanto daudzi Purvciema iedzīvotāji, pārcelšana. Konkrētajā pieturvietā piestāj tādi populāri maršruti, kā 17. un 23. trolejbuss un 5. autobuss.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Lai gan augstskolas mēģina cīnīties ar studiju darbu plaģiātismu un pirkšanu, izmantojot arī jaunās tehnoloģijas, tomēr izskaust šādu praksi neizdodas. To rāda arī plašais piedāvājums internetā, zem kura slēpjas dažādi speciālisti un pat augstskolu pasniedzēji. Diemžēl nekādas likuma normas viņus neierobežo, tāpēc tas ir gluži legāls bizness. Augstskolas uzskata, ka viens no risinājumiem, lai vismaz šādus darboņus nodzītu pagrīdē, ir administratīva gan pircēju, gan pārdevēju sodīšana, līdzīgi kā tas ir Lietuvā.
 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats