20. jūnijs, Trešdiena
Vārda dienas: Maira, Rasa, Rasma
Sākuma lapa » Sabiedrība
Sabiedrība
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Darba samaksas kāpums Latvijā turpinās – vēl nesen tika apgalvots publiskajā telpā. Attiecībā uz valsts augstskolu rektoriem tas noteikti nebūs melots. Vairumam gada griezumā maciņš kļuvis vēl biezāks, turklāt lielai daļai vienīgais ienākumu avots nav plika alga par augstskolas vadīšanu, atliek laiks arī piepelnīties citos darbos, daži vēl saņem iespaidīgu pensiju vai ienākumus no saimnieciskās darbības.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Degvielas cenas gada laikā pieaugušas aptuveni par piektdaļu, liecina Neatkarīgās pētījums. Visvairāk sadārdzinājusies dīzeļdegviela. Tās cena gada laikā kāpusi par 22 centiem litrā.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Ņemot vērā šīs vasaras sausumu un prognozes par ražas samazināšanos, jādomā par atbalstu lauku apdrošināšanas stimulēšanai, uzskata Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Veicot muitas kontroles pasākumus Rīgas pasažieru ostā, Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvaldes amatpersonas pamanīja, ka vienā no transportlīdzekļiem atrodas aizdomīga krava. Piesaistot Valsts policiju, tika noskaidrots, ka transportlīdzeklī ir vairāk nekā 2,3 miljoni nelegālo cigarešu un 960 litru spirta. Aizdomās par šo preču pārvadāšanu un saistītām nelikumībām Valsts policija ir aizturējusi četrus vīriešus un kratīšanu laikā kādā noliktavā atsavinājusi vēl vairāk nelikumīga alkohola.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

25. maijā Latvijā sāka piemērot Eiropas Savienības (ES) Vispārīgo datu aizsardzības regulu (Regulu), kurai arī piekārto Latvijas jauno Personas datu apstrādes likumu. Par to runāts daudz, bet skaidrības maz – lai to vairotu, Neatkarīgā iztaujāja Datu valsts inspekcijas (DVI) direktora vietnieci Lāsmu Dilbu.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Gadiem ritot, vēlēšanu process padarīts pieejamāks gan Latvijā vēlošajiem pilsoņiem, gan tiem, kas vēlēšanu dienā atrodas ārvalstīs, taču kopš pirmajām Saeimas vēlēšanām pēc neatkarības atgūšanas vēlētāju aktivitāte pakāpeniski sarukusi par 32 procentpunktiem.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Veselības ministrija atzīst, ka e-veselībā joprojām varētu būt īslaicīgi traucējumi, taču līdz jūlijam atbildīgās iestādes ir apņēmušās veikt visus nepieciešamos labojumus, lai e-veselība strādātu bez aizķeršanās, Neatkarīgajai pastāstīja Veselības ministrijā. Tāpēc nekādas atkāpes tālākā e-veselības ieviešanā nav plānotas – jau no septembra sāksies elektroniskais nosūtījums pie speciālista vai uz izmeklējumu.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Tuvojoties vēlēšanām, ik reize, kad politiķis var atrādīties savam vēlētājam, ir zelta vērtē. Tādēļ, lai paspētu piedalīties komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienas pasākumos, Saeima ceturtdien debašu vidū līdz nākamajai nedēļai pārtrauca sēdi, kurā deputātiem jābalso par neuzticības izteikšanu tieslietu ministram Dzintaram Rasnačam. Intrigu par parlamentāriešu balsojuma rezultātu šāds lēmums neuzturēs, jo parlamenta vairākumu veidojošās koalīcijas partneri apņēmušies valdību negāzt. Tiesa, ministra gāšanas mēģinājuma gaismā kļuvuši skaidrāki dažu deputātu nākotnes plāni.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Saeima šodien atbalstīja  “Latvijas Reģionu Apvienība” (LRA) iesniegtos grozījumus Patērētāju tiesību aizsardzības likumā, nododot tos tālākai izskatīšanai Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai. LRA virzīto grozījumu mērķis – ierobežot “ātro kredītu” devēju “apetīti”, nosakot dienas procentu likmi – 0,07% jeb aptuveni 25% gadā, attiecībā uz visa veida līgumiem.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Pensiju speciālajā budžetā pagājušajā gadā ieskaitīti 8,4 miljoni eiro kā mirušo otrā pensiju līmeņa dalībnieku pensijas kapitāls. Pērn nomiruši 5152 cilvēki, kuri bija dalībnieki otrajā pensiju līmenī, liecina Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras dati.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Maksātnespējas administratoru greznās dzīves iedragā ticību tam, ka mēs dzīvojam taisnīgā valstī, pieprasot tieslietu ministra Dzintara Rasnača (NA) demisiju, šodien sacīja pie Saeimas frakcijas nepiederošais deputāts Romāns Mežeckis.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Daļa valstspiederīgo, kas izvēlējušies no Lielbritānijas atgriezties Latvijā, pēc pāris mēnešu dzīves dzimtenē tomēr nolemj atkal doties emigrācijā uz ārzemēm. Viņi nespēj Latvijā pierast pie zemās minimālās algas, garajām darba stundām un darba devēju nevēlēšanās māmiņām ar bērniem piedāvāt draudzīgāku darba grafiku, tā "LNT Ziņām" trešdien skaidroja paši tautieši.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Joprojām nav skaidrs modelis, kādā veidā nodrošināt pedagogu atalgojuma palielināšanu. Vakar Ministru kabinets atlika Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavotā informatīvā ziņojuma izskatīšanu. Tajā pašā laikā IZM ierēdniecībai par sava atalgojuma aprēķināšanas modeli nav jāraizējas. Tas ir nemainīgs jau gadiem – līdzas mēnešalgai likuma ietvaros viņi var saņemt piemaksas, pabalstus, kompensācijas, naudas balvas u.tml.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Rīgas centrā sāk pazust Narvesen kioski, kuros varēja iegādāties preses izdevumus, braucienu biļetes sabiedriskajā transportā, ūdeni vai uzkodu, suvenīrus un citas lietas, kas ir vai nu nepieciešamas, vai spontāns pirkums, kad par kaut ko vajadzīgu atceras garāmejot.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes (LOSP) vērš atbildīgo institūciju uzmanību uz nelabvēlīgo un sarežģīto situāciju augļkopības nozarē.
 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats