19. februāris, Pirmdiena
Vārda dienas: Zane, Zuzanna
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Līdz ar vācu tirdzniecības giganta "Lidl", kas sola zemas cenas daudziem pridkutiem, ienākšanu Latvijas tirgū arī citiem tirgotājiem būs uz laiku jāsamazina cenas. Tā radio "Baltkom" pauda Latvijas Tirgotāju asociācijas prezidents Henriks Danusēvičs.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Krievijas patērētāju tiesību aizsardzības dienests “Rospotrebnadzor” noteicis importa aizliegumu Baltkrievijas āboliem.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Latvijas Tirgotāju asociācija (LTA) uzskata, ka samazinātu PVN likmi vajadzētu piemērot ne tikai Latvijai raksturīgiem svaigiem augļiem, ogām, dārzeņiem un saknēm, bet arī citai veselīgai pārtikai, piemēram, piena produktiem un zivīm. Samazināts PVN obligāti ieviešams arī ēdināšanā.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Zemkopības ministrija (ZM) ir pārliecināta, ka, ieviešot samazināto PVN likmi (5%) Latvijai raksturīgiem augļiem un dārzeņiem, to cenas samazinājušās arī veikalos.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Lai arī līdz ar samazinātās pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmes ieviešanu Latvijai raksturīgajiem augļiem un dārzeņiem cenas šiem produktiem ir mazinājušās, tās joprojām ir augstākas nekā kaimiņvalstīs, secinājis Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centrs.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Medijos izskanējusī informācija par cenu pieaugumu pēc 5% pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmes ieviešanas Latvijai raksturīgiem augļiem, ogām un dārzeņiem ir tendencioza. Savukārt sabiedrībai sniegtais cenu salīdzinājums atsevišķiem augļiem un dārzeņiem Rimi veikalos pērn, janvāra sākumā un šobrīd, ir nekorekts un var maldināt Latvijas iedzīvotājus – informē Latvijas Pārtikas tirgotāju asociācija (LPTA).
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Lielākā daļa piegādātāju nav palielinājuši cenas augļiem un dāzeņiem 2018.gadā. Savukārt visi tirgotāji vadījušies pēc jaunās PVN likmes – 5%, līdz ar to visiem produktiem, kam noteika samazinātā PVN likme, mazinājusies gala cena, informē Latvijas Tirgotāju asociācija (LTA).
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Kopš šā gada 1. janvāra Latvijai raksturīgiem svaigiem augļiem, ogām un dārzeņiem tiek piemērota samazināta PVN likme – 5%, kam teorētiski būtu jāatspoguļojas arī zemākā cenā veikala plauktos. Pārlūkojot veikalu plauktos pārdošanai izliktos augļus un dārzeņus, Neatkarīgā secināja, ka daļa augļu un dārzeņu nemaksā ne par centu lētāk kā pirms gadu mijas, un atsevišķos gadījumos – pat dārgāk.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Lai gan daļa Latvijas piena pārstrādes uzņēmumu šomēnes par pienu zemniekiem maksā par 5 līdz pat 7 centiem mazāk nekā aizvadītā gada decembrī, sviesta, krējuma un citu piena produktu cenas veikalos būtiski nav mazinājušās.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija šodien pēc ilgāka pārtraukuma izskata priekšlikumus smēķēšanas ierobežošanai. Viens no priekšlikumiem ir aizliegt mazumtirdzniecības vietās izvietot tabakas izstrādājumus, tostarp arī elektroniskās smēķēšanas ierīces. Saeima saņēmusi arī virkni iebildumu pret šo priekšlikumu: no tā neesot saprotams, ko nozīmē «aizliegts izvietot» – vai tas nozīmē, ka nedrīkst tirgot vispār; vai priekšlikumu autori padomājuši, cik lielus zaudējumus tas nodarīs ekonomikai. Iespējamos zaudējumus budžetam rēķina arī Finanšu ministrija.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Lai patērētājiem būtu vieglāk izvairīties no negodprātīgiem komersantiem, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) ir izveidojis Melno sarakstu, kurā ir apkopoti komersanti, kuri labprātīgi nav izpildījuši komisijā pieņemtos lēmumus.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Šogad plānots sākt rekonstruēt nolaisto Āgenskalna tirgu, tikmēr tirgotājus satrauc tā iespējamā nākotnē pēc remonta. Kā intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” solīja Rīgas vicemērs Andris Ameriks (GKR), vietā, kur pašlaik atrodas Āgenskalna tirgus, ir un būs tirgus.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja cer parakstīt darījumu par Eiropas Savienības (ES) un Lielbritānijas turpmākajām tirdzniecības attiecībām līdz 2018. gada beigām.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Pamanāmākais cenu kāpums aizvadītajos gados ir bijis sviestam – tā cena ir pieaugusi pat divkārt. Taču šis nav vienīgais pārtikas produkts, kas Latvijas veikalos ir kļuvis ievērojami dārgāks.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Nav objektīvu datu, kas apliecinātu, ka Viduseiropas un Austrumeiropas valstīm saņem zemākas kvalitātes pārtikas preces nekā pārējās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis, uzskata ES veselības un pārtikas drošības komisārs Vītenis Andrjukaitis.
 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk
Jaunākie komentāri
Mediju apskats