19. oktobris, Piektdiena
Vārda dienas: Drosma, Drosmis, Elīna
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Ņemot vērā augošo ASV un Ķīnas tirdzniecības konfliktu un ar to saistīto nervozitāti, lēnāku ekonomikas izaugsmi Latvijas tirdzniecības partnervalstīs, izdaudzināto darbaspēka trūkumu Latvijā, kā arī mazāku graudaugu ražu, preču eksporta sniegums augustā joprojām bija pārsteidzoši labs. Tomēr jau varam novērot, ka iepriekš minēto apstākļu ietekmē eksporta pieaugums pakāpeniski palēninās. Augustā preču eksporta vērtība pieauga par 7.8%, salīdzinot ar pērnā gada augustu. Tas ir lēnākais pieaugums pēdējo piecu mēnešu laikā.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

2018. gada augustā Latvijas ārējās tirdzniecības apgrozījums veidoja 2,55 miljardus eiro, kas faktiskajās cenās bija par 11,3% vairāk nekā 2017. gada augustā, tai skaitā preču eksporta vērtība – par 7,8% un importa vērtība – par 14,0% lielāka, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) operatīvie dati. Augustā Latvija eksportēja preces 1,08 miljardu eiro apmērā, bet importēja par 1,47 miljardiem eiro. Salīdzinājumā ar 2017. gada augustu ārējās tirdzniecības bilance pasliktinājās, eksportam kopējā ārējās tirdzniecības apjomā samazinoties no 43,6% līdz 42,3%.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Pārtikas cenu inflācija Latvijā šogad saglabājas stabili zemā līmenī. Pēc nozares apskata “Maxima mazumtirdzniecības kompass” aprēķiniem šī gada pirmajā pusgadā ievērojamākais cenu samazinājums novērots kafijai un cukuram. Pret iepriekšējā gada atbilstošo periodu kafijai cenas samazinājās vidēji par 8%, savukārt cukura cenām reģistrēta 32.9% deflācija.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Latvija ir ieinteresēta ciešākā Eiropas un Āzijas ekonomiskajā sadarbībā, tostarp transporta un loģistikas jomā. To uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, uzrunājot Turcijā notiekošās 3. Eirāzijas valstu parlamentu priekšsēdētāju konferences “Ekonomiskā sadarbība, vide un ilgtspējīga attīstība Eirāzijā” dalībniekus.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem šā gada septembrī, salīdzinot ar augustu, patēriņa cenu līmenis palielinājās par 0,6%. Precēm tas palielinājās par 1%, bet pakalpojumiem tas samazinājās par 0,3 procentiem, informē Ekonomikas ministrija (EM).
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Starptautiskais Valūtas fonds (SVF) samazinājis Latvijas iekšzemes kopprodukta (IKP) pieauguma prognozes šim un nākamajam gadam, liecina SVF jaunākais pārskats par pasaules ekonomikas perspektīvām (“World Economic Outlook”).
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

2018. gada septembrī, salīdzinot ar 2017. gada septembri, vidējais patēriņa cenu līmenis palielinājās par 3,2%, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Precēm cenas pieauga par 3,3% un pakalpojumiem – par 2,9%.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Septembrī gada inflācija pirmo reizi 13 mēnešu laikā pārsniedza 3%. Tiesa, jau otro gadu pēc kārtas patēriņa cenu kāpums Latvijā ir nedaudz augstāks nekā vidēji eiro zonā. Šajā rakstā – vērtējums, kādi faktori to nosaka un kāpēc inflācija tuvu 3% šobrīd ir Latvijas tautsaimniecības veselīguma pazīme.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Tēriņi ikdienas pārtikas iegādei Latvijā ir vieni no lielākajiem Eiropas Savienībā, liecina Eurostat jaunākie dati. Tāpēc Latvijas pircējiem pārtikas cenu izmaiņas ir ārkārtīgi svarīgas. Kopējā inflācija aizvadītajā ceturksnī sasniegusi 2,4 procentus, tajā skaitā pārtikas un dzērienu cenu pieaugums augustā bijis 1,4 procentu robežas. Tajā pašā laikā Maxima Latvija veikalos tā saglabājas tuvu nullei. Šāda inflācijas atšķirība kopumā atstāj būtisku iespaidu uz Latvijas mājsaimniecību rocību.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Uzņēmumu bankrotu skaits Latvijā pērn sarucis par 18,7%, turpretī Lietuvā pieaudzis par 9,9%, bet Igaunijā kāpis par 2,4%, liecina starptautiskā kredītrisku apdrošinātāja „Coface” apkopotā informācija. Neraugoties uz ekonomisko izaugsmi Centrālās un Austrumeiropas (CAE) reģionā, kopējais maksātnespēju skaits 2017. gadā ir palielinājies. Kā norāda kredītrisku eksperti, tas liecina par pašreizējā ekonomiskā cikla beigām.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Vēlamies turpināt veiksmīgo sadarbību ekonomikā ar Baltkrieviju – mums ļoti nozīmīgu partnervalsti, trešdien, 3. oktobrī, sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, pateicoties Baltkrievijas Republikas ārkārtējai un pilnvarotajai vēstniecei Latvijas Republikā Marinai Dolgopolovai (Marina Dolgopolova) par ieguldījumu abu valstu attiecību veicināšanā.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Šīs nedēļas sākumā darbu Vecrīgā pārtrauc amatnieku darbu veikaliņš/leļļu darbnīca “Ciku caku”. “Valsts mūs soda par to, ka atbalstām amatniekus,” uzskata SIA “Latvju Lietas” īpašnieks Dainis Geidmanis.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Salīdzinot Eiropas mazumtirdzniecības tirgus dažādos reģionos, Latvijā vidējā tirdzniecības platība uz vienu iedzīvotāju ir 1.05 m2, kas ir viens no mazākajiem rādītājiem Eiropā un mazākais starp visām Baltijas valstīm.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Kanāda un ASV svētdienas vakarā (pirmdienas rītā pēc Latvijas laika) panākušās vienošanos par Ziemeļamerikas brīvās tirdzniecības līguma (NAFTA) pārskatīšanu. Jaunā līguma nosaukums būs Savienoto Valstu, Meksikas un Kanādas līgums (USMCA).
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Ķīna un Krievija aicinājusi ASV samazināt sankcijas pret Ziemeļkoreju, norādot, ka Phenjana uzrādījusi pozitīvu progresu.
 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk
Jaunākie komentāri
Mediju apskats