19. oktobris, Piektdiena
Vārda dienas: Drosma, Drosmis, Elīna
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

“Protams, tas atkarīgs no tā, cik ilgi šī valdība vēl strādās, un no Ekonomikas ministrijas, cik ātri mums izdosies saskaņot konceptuālo ziņojumu,” par Obligātā iepirkuma komponentes (OIK) jautājuma atrisinājumu LTV raidījumā “Rīta Panorāma” izteicās ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (Jaunā Vienotība). Viņš atzina, ka tiek vērtēti arī vairāk nekā simts iebildumi un priekšlikumi, kuri tiks integrēti gala ziņojumā.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

AS “Conexus Baltic Grid” (“Conexus”) Inčukalna pazemes gāzes krātuves modernizācijā septiņu gadu laikā plāno ieguldīt 80 miljonus eiro.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Šodien, 10. oktobrī, preses konferencē publiskots Prudentia un Nasdaq Riga veidotais ikgadējais Latvijas vērtīgāko uzņēmumu TOP101. Par Latvijas vērtīgāko uzņēmumu jau desmito gadu pēc kārtas atzīta AS Latvenergo. Tās vērtība šogad ir 1,705 miljrd. eiro. Tāpat AS Latvenergo izdevās saglābāt arī līderpozīcijas Baltijā, ieņemot 3. vietu Baltijas vērtīgāko uzņēmumu TOP10.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Septembrī gada inflācija sasniedza 3.2%. Precēm cenas pieauga par 3.3%, pakalpojumiem par 2.9%. Lielākā ietekme uz patēriņa cenu līmeņa izmaiņām bija cenu kāpumam ar transportu saistītām precēm un pakalpojumiem, ar mājokli, alkoholam un tabakas izstrādājumiem, pārtikai un dažādu preču un pakalpojumu grupai.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Saskaņā ar jaunākajiem statistikas datiem šā gada augustā Latvijas rūpniecības izaugsme kļuva spēcīgāka, ražošanas izlaidei palielinoties par 6,5% salīdzinājumā ar iepriekšējā gada attiecīgo mēnesi. Spēcīga rūpniecības izaugsme reģistrēta arī mēneša griezumā, salīdzinot ar jūliju izlaides apjomiem pieaugot par 2,3%.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

2018. gada augustā, salīdzinot ar 2017. gada augustu, rūpniecības produkcijas apjoms pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās pieauga par 6,5 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Apjoma kāpums bija apstrādes rūpniecībā – par 3,9 %, ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 1,5 % un elektroenerģijas un gāzes apgādē – par 16,9 %. Produkcijas ražošanas pieaugumu enerģētikā  ietekmēja elektroenerģijas ražošanas kāpums koģenerācijas stacijās un gāzes patēriņš.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Ēku apsaimniekošanas uzņēmumus SIA “Latvijas namsaimnieks” sācis klientu ēkām Rīgā un citās lielākajās Latvijas pilsētās pieslēgt apkuri, darbinot siltummezglus gaidstāves režīmā, informēja uzņēmumā.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Pašvaldības aģentūra Rīgas gaisma (RG) paredzējusi iesaistīties konkursā par viedo tehnoloģiju ieviešanu pilsētas apgaismojumā, ko organizē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM). Tādējādi Rīgā varētu samazināt elektroenerģijas patēriņu un siltumnīcefekta gāzu emisijas.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Vadošais atjaunojamo resursu un dīzeļdegvielas ražotājs pasaulē Neste divpadsmito gadu pēc kārtas ir izraudzīts iekļaušanai Dow Jones pasaules ilgtspējas indeksā (DJSI). Kompānija atkārtoti iekļauta DJSI World un DJSI Europe kā viens no ilgtspējīgākajiem  uzņēmumiem pasaulē. Šogad Neste uzrāda labākos rezultātus starp industrijas spēlētājiem klimata stratēģijas, vides pārskatu sagatavošanas un ar ūdens resursiem saistītu risku pārvaldības jomā, kas uzņēmumam palīdzējis ieņemt augstākās vietas ilgtspējas līderu sarakstā.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija apstiprinājusi AS "Gaso" iesniegto dabasgāzes sadales sistēmas pakalpojuma tarifa projektu, kas paredz ieviest fiksētu maksu par pieslēgumu atbilstoši pieslēguma atļautajai slodzei neatkarīgi no dabasgāzes patēriņa apjoma. Vienlaikus dabasgāzes sadales cena lielai daļai lietotāju tiks samazināta par 11% līdz 52%. Tarifu projekta kalkulators pieejams mājaslapā www.gaso.lv.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Ņemot vērā komersantu lielo interesi par ES fondu programmu ražošanas telpu attīstībai apstrādes rūpniecības uzņēmumiem (turpmāk – atbalsta programma), Ekonomikas ministrija sagatavoja noteikumus otrās projektu iesniegumu atlases kārtas īstenošanai. 2018. gada 25. septembra sēdē Ministru kabinets apstiprināja sagatavotos Ministru kabineta noteikumus. 
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

ASV noteikusi papildu sankcijas vairākām Krievijas un Ķīnas Tautas Republikas privātpersonām un kompānijām. ASV lēmums saistīts ar Krievijas Krievijas iejaukšanos citu valstu iekšpolitiskajos procesos un tās īstenoto agresīvo politiku.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Viena no ietekmīgākajām lauksaimnieku organizācijām, biedrība Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome (LOSP) iesniegusi savu redzējumu par Ekonomijas ministrijas paspārnē topošo pasākumu plānu OIK sistēmas pārbūvēšanai. Galvenais iebildums par to, ka atbalsts atjaunojamo resursu izmantošanai elektrības ražošanā joprojām tiek plānots arī koģenerācijas stacijām, kas kurina Krievijas dabasgāzi.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Lai gan akciju sabiedrības “Sadales tīkls” elektroenerģijas sadales sistēmas pakalpojumu tarifi aprēķināti atbilstoši Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas noteiktajai metodikai, nevar apgalvot, ka tarifos ir pilnībā nodrošinātas likumā noteiktās pakalpojuma lietotāju intereses. Tarifos iekļautās izmaksas ne visos gadījumos ir ekonomiski pamatotas un nepieciešamas sadales pakalpojumu sniegšanai.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Viena no šī pirmsvēlēšanu perioda pateicīgākajām tēmām, lai piesaistītu sabiedrības uzmanību ir Obligātā iepirkuma sistēmas pārskatīšana. Izvirzītais mērķis mazināt OIK maksājumu slogu patērētājiem skan skaļi un atbalstāmi. Tomēr izvēlētais skatījums uz šo jautājumu ir visai šaurs, kur pamatfokusā ir cīņa pret atjaunojamo energoresursu izmantošanu. Ignorējot faktu, ka atjaunojamie energoresursi (AER) saņem tikai daļu no OIK maksājumiem, bet tieši vēja, saules un biomasas koģenerācijas spēkstacijas ir tās, kas nodrošinās lētākas elektroenerģijas pieejamību ilgtermiņā.
 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk
Jaunākie komentāri
Mediju apskats