19. februāris, Pirmdiena
Vārda dienas: Zane, Zuzanna
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Visi elektroenerģijas tirgotāji Latvijā, tostarp Elektrum, rēķinus klientiem par janvārī patērēto elektroenerģiju ir aprēķinājuši atbilstoši jaunajai OIK komponentes aprēķina kārtībai, kas visiem elektroenerģijas lietotājiem Latvijā tiek aprēķināta ar mainīgo un fiksēto daļu, norāda “Latvenergo”.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Valdībai jāpiekāpjas mājsaimniecību un lauksaimnieku prasībām saistībā ar elektrības rēķinu kāpumu, šorīt intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” norādīja Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības priekšsēdētājs Egils Baldzēns.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Pēdējo dienu laikā biedrība “Zemnieku saeima” saņem neskaitāmus zvanus no lauksaimniekiem, kuri pauž neizpratni un sašutumu par janvāra elektroenerģijas rēķiniem, kas ir 40%-60% augstāki nekā rēķini par decembri.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Izvērtējot Obligātās iepirkuma komponentes (OIK) reformu, kas paredz pārdalīt saistību budžetu no vienkāršās attiecināšanas pret patērēto kWh vienlīdzīgi visiem uz attiecināšanu pret pieslēgumu tīklā (ampēriem) un patērēto jaudu, Enerģētikas drošības komisija secina, ka šī sistēma draud kļūt nepārskatāma un diskriminējoša starp patērētāju grupām un klasēm.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Vairākums Latvijas mājsaimniecību novērtē drošumu un stabilitāti, kā savu elektrības piegādātāju izvēloties a/s Latvenergo. Uzņēmuma Elektroenerģijas pārdošanas direktors Uldis Mucinieks intervijā Neatkarīgajai atklāj, ka šobrīd Latvenergo ar elektrību nodrošina aptuveni 800 000 mājsaimniecību klientus, vienlaikus piedāvājot to izmantot energoefektīvi un viedi.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Pirms trim gadiem pilnībā atveroties elektrības tirgum, mājsaimniecības varēja izvēlēties piemērotāko elektrības tirgotāju starp četriem uzņēmumiem. Šobrīd elektroenerģiju mājsaimniecībām piedāvā jau deviņi uzņēmumi, saasinot konkurenci mājsaimniecību klientu noturēšanā un piesaistē.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Valsts vides dienests noslēdzis līgumu ar nākamajiem uzņēmējiem, kas turpmākos piecus gadus apsaimniekos Inčukalna gudrona dīķus vai vismaz to sanācijai atvēlēto naudu – pilnsabiedrību Inčukalns EKO. Informācija par projekta turpmāko gaitu tiek dozēta tik niecīgās porcijās, it kā tas būtu kāds privāts pasākums un pašam dienestam piederoši līdzekļi, nevis publiskais finansējums.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Lai arī decembrī pieauguma temps nedaudz kritās, 2017. gadā rūpniecības produkcijas apjoms ir audzis par 8.5%. Apstrādes rūpniecībā pieaugums bija 8.2%. Apjomu palielinājumu veidoja gan augošais pieprasījums vietējā, gan arī eksporta tirgos. Būvniecības aktivizēšanās ir ļāvis audzēt apjomus ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē (+18.5%). Labvēlīgi apstākļi pērn bija izveidojušies elektroenerģijas eksportam, kā ietekmē par 8.2% palielinājās apjomi elektroenerģijas un gāzes apgādes nozarē (+8.2%).
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Jo gaisa temperatūra slīd uz leju, jo elektrības cenas iet uz augšu.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Divreiz izputējušais metālkausēšanas uzņēmums Liepājas metalurgs gatavojas pārtapt atpakaļ par drāšu un naglu fabriku, no kādas tas cēlies.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Diennakts vidējā elektrības cena Latvijai NordPool spot biržā piedzīvoja lēcienu no 35,54 eiro par megavatstundu 21. janvārī līdz 78,67 eiro vakar un atgriešanos izejas pozīcijās 33,50 eiro vērtībā jau šodien.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Atsevišķi uzņēmumi izrādījuši interesi par maksātnespējīgā uzņēmuma “KVV Liepājas metalurga” velmētavas īri, otrdien intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (V).
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

VAS "Latvijas dzelzceļš" meitassabiedrības SIA "LDZ Ritošā sastāva serviss" (RSS) un uzņēmuma "Baltic3D.eu" pērn uzsāktās sadarbības ietvaros ir izvēlētas un ar 3D printeri izgatavotas astoņu veidu lokomotīvju detaļas. Patlaban sākta to testēšana lokomotīvēs, pārbaudot detaļu piemērotību, izturību, stiprību un citus faktorus. Sākotnējie pilotprojekta secinājumi liecina, ka neliela apjoma nestandarta detaļu izgatavošana ar 3D printeri ir ekonomiski izdevīga un tam nepieciešams mazāk laika, nekā izmantojot citas tehnoloģijas vai detaļas pasūtot no ārvalstīm.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Gadiem ilgi pamestā Černobiļas atomelektrostacija drīzumā varētu atkal ražot enerģiju, vēsta krievu mediji.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Maksātnespējīgā uzņēmuma “KVV Liepājas metalurgs” ražotne, visticamāk, netiks atjaunota un jau tagad skaidrs, ka valsts neatgūs lielāko daļu no galvotajiem 60 miljoniem eiro.
 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk
Jaunākie komentāri
Mediju apskats