25. jūnijs, Pirmdiena
Vārda dienas: Maiga, Milija
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Ventspils mērs Aivars Lembergs uzskata, ka Ekonomikas ministrijas (EM) izveidotā augsta līmeņa darba grupa elektroenerģijas obligātā iepirkuma maksājumu sistēmas atcelšanai ir lieka un vienīgais risinājums ir obligātās iepirkuma komponentes (OIK) sistēmas atcelšana.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Valdības izveidotā augsta līmeņa darba grupa elektroenerģijas obligātā iepirkuma maksājumu sistēmas atcelšanai daudz laika tērēta skaidrojot sistēmu nezinātājiem. Tā šorīt intervijā Latvijas Radio pastāstīja Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) Enerģētikas komitejas vadītājs Kaspars Osis.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Valdības izveidotā domnīca ar ambiciozo nosaukumu «Darba grupa elektroenerģijas obligātā iepirkuma maksāšanas sistēmas atcelšanai» realitātē nevar piedāvāt tādu risinājumu, lai valsts neiekļūtu dārgās tiesvedībās uz daudziem gadiem un komplektā vēl nesaņemtu neoficiālas sankcijas no Eiropas Komisijas par klimata mērķu neizpildi. Saskaņā ar pašlaik spēkā esošajiem normatīviem un izsniegtajām enerģijas ražošanas licencēm Latvijas iedzīvotājiem par OIK ir jāsamaksā vēl pusotra miljarda eiro. 1,8 miljardi jau samaksāti.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Degvielas cenas gada laikā pieaugušas aptuveni par piektdaļu, liecina Neatkarīgās pētījums. Visvairāk sadārdzinājusies dīzeļdegviela. Tās cena gada laikā kāpusi par 22 centiem litrā.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Latvija un Liepāja cenšas tikt vaļā no nelaimju apvītā zīmola Liepājas metalurgs.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Satversmes tiesa (ST) atteikusies ierosināt lietu pēc ģenerālprokurora Ērika Kalnemeiera pieteikuma par obligātās iepirkuma komponentes (OIK) jeb subsidētās elektroenerģijas regulējumu par neatbilstošu Latvijas Satversmei.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Pēdējā laikā gan masu medijos gan valdības gaiteņos asas diskusijas ir izsaucis obligātās iepirkuma komponentes (OIK) jautājums. Par to medijos publicē rakstus dažādi politiķi, arī kādas partijas priekšvēlēšanu solījumos pavīd tēze par OIK atcelšanu. Kaut arī pilnīgi visos līmeņos OIK ir atzīts par afēru/krāpšanu jeb vienkārši negodīgu lietu no valsts puses, tomēr atbildīgā ministrija ar OIK atcelšanu pavisam nesteidzas, informē Latvijas bezdarbnieku un darba meklētāju interešu aizstāvības biedrība.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Lai arī aptuveni gadu dabasgāzes tirgus Latvijā pilnībā atvērts visiem lietotājiem, kas nosaka, ka lietotājiem ir nodrošināta iespēja izvēlēties dabasgāzes tirgotāju un dabasgāzes cena tiek noteikta, tirgotājam un lietotājam vienojoties, šo iespēju izmantojis neliels skaits mājsaimniecību un privātpersonu.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Lēmums no 1. jūlija samazināt elektrības kopējās cenas obligātās iepirkumu komponentes (OIK) lielumu par 27,8% izskatās labi, lai gan elektrības patērētāju ieguvumi no šā lēmuma būs niecīgi.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

No 1.jūlija obligātās iepirkumu komponentes (OIK) fiksētā daļa visiem elektroenerģijas lietotājiem saruks par 27,8%, informēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK).
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Aptuveni 2,5 % no pasaulē saražotās produkcijas tiek viltota, liecina Eiropas Intelektuālā īpašuma tiesību pārkāpumu novērošanas centra (EU Observatory) pētījumu dati. Viltoto preču un pirātisma apkarošana ir liels izaicinājums, ar kuru ikdienā saskaras tiesībaizsardzības iestādes visā pasaulē.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Pasaules biržās vakar valdīja optimistisks noskaņojums, bet dolāra vērtība paaugstinājās – šādi biznesa aprindas reaģēja uz ziņu, ka vismaz pagaidām izdevies izvairīties no ASV un Ķīnas tirdzniecības kariem.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Lielākais pieprasījums pēc Eiropas Savienības (ES) fondiem ir ražošanas un infrastruktūras attīstības jomās, informēja Finanšu ministrijā (FM).
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Ekstrēmi zemo elektrības cenu Latvijā izskaidro sniega kušana Skandināvijas kalnos un Debesbraukšanas dienas svinēšana – ielejās.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) šogad pirmajā ceturksnī, pēc sezonāli un kalendāri neizlīdzinātiem ātrā novērtējuma datiem, ir pieaudzis par 4,3%, salīdzinot ar 2017.gada attiecīgo periodu, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk
Jaunākie komentāri
Mediju apskats