25. jūlijs, Otrdiena
Vārda dienas: Jēkabs, Žaklīna
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Šā gada maijā Latvijas rūpniecībā tika reģistrēts kārtējais straujais izlaides apjomu pieaugums, gada izaugsmei sasniedzot 9,9%. Saskaņā ar jaunākajiem statistikas datiem rūpniecības izaugsme bija visaptveroša, jo ražošanas apjomi kāpuši visās trijās rūpniecības nozarēs. 
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Pašmāju uzņēmumiem ir iespēja pieteikt dalību konkursā “Latvijas Eksportprece 2017”, ko jau piekto gadu organizē Latvijas Eksportpadome ar mērķi paust atzinību, novērtēt un vēlreiz atgādināt par Latvijā strādājošiem uzņēmumiem, kas ražo un eksportē augstas kvalitātes preces un pakalpojumus, kas tādējādi nes Latvijas vārdu pasaulē.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Pat neskatoties uz to, ka valsts kopš 2014. gada daļēji subsidē obligātās iepirkuma komponentes (OIK) maksājumu, vidēji lieliem Latvijas uzņēmumiem šajā komponentē ir jāmaksā teju divtik, cik komersantiem Lietuvā un Igaunijā, un teju četrtik, cik Somijā. Ekonomikas ministrija (EM) ir atradusi risinājumu OIK samazināšanai nākotnē.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Analizējot vidējā termiņa elektroenerģijas tirgus attīstību, Ekonomikas ministrija identificējusi riskus, kas var izraisīt obligātā iepirkuma komponentes (OIK) pieaugumu, attiecīgi palielinot arī elektroenerģijas cenas.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Bezgalīgajam Inčukalna gudrona dīķu smelšanas projektam Eiropas Komisija iezīmējusi vēl 11 miljonus eiro, kas gan ir stipri par maz, lai projektu pabeigtu tikai ar Eiropas dāvinātās naudas palīdzību. Vēl 13 miljonus Valsts vides dienests mēģinās iegūt, attiesājot jau samaksātu naudu atpakaļ no pēdējiem gudrona smēlējiem – Skonto būves.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Ir sākušās valsts sarunas ar ”Latvijas gāzes” īpašniekiem par Inčukalna gāzes krātuves iegādi.Pagaidām interesi izrādījuši vairāki investori, taču valdība paziņojusi, ka Latvija negaidīs Inčukalna gāzes krātuves izlikšanu tirgū, bet pati izteiks piedāvājumu.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Vairākus gadus elektroenerģijas tirgus liberalizācija tika uzskatīta kā lieliska iespēja, kas atvedīs uz Latviju jaunus elektropiegādes uzņēmumus, sakārtos tirgu un konkurences rezultātā samazinās arī tarifus. Taču realitāte liecina par pretējo – izdaudzinātā tirgus liberalizācija sadārdzināja elektrības cenas un deputātu solījumi pasargāt mājsaimniecības no tarifu kāpuma tā arī palika neizpildāmi.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Iecere palielināt akcīzes nodokli degvielai būtu atbalstāma, ja šādā veidā papildus iegūtos līdzekļus novirzītu autoceļu uzturēšanai, bet darīt to citu nozaru finansēšanai nav godīgi, uzskata “Latvijas Valsts ceļu” valdes priekšsēdētājs Jānis Lange.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Iespējamais dabasgāzes tarifa palielinājums patērētāju izmaksas būtiski neietekmēs, norāda Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas vadītājs Roberts Irklis.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Paaugstinot akcīzes nodokli degvielai, dārgāk būs jāmaksā ne tikai par benzīnu, dīzeļdegvielu un autogāzi, bet jārēķinās arī ar cenu kāpumu citās jomās, atzīst Neatkarīgās aptaujātie eksperti. No akcīzes nodokļa paaugstinājuma cietīs arī būvniecība, karjeru izstrāde un mežsaimniecība.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Rīgā šogad pirmajai dzīvojamai mājai siltums atslēgts jau 15. martā, informē pašvaldības uzņēmums Rīgas namu pārvaldnieks (RNP). Tomēr lielākoties daudzdzīvokļu namu iedzīvotāji turpina sildīties – pavasaris šogad zobains, ļoti siltas dienas mijas ar aukstām naktīm, un arī Lieldienās Rīgā uzbira pa sniega pārslai.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

AS Latvenergo valdes loceklis, ražošanas direktors Māris Kuņickis atbild uz jautājumu par pamatvēstījumu, ko raida Latvenergo kļūšana par gāzes tirgotāju: vai Latvenergo cer uz lētāku gāzi un sola lētāku elektrību, vai arī katram gāzes plīts lietotājam būs iespēja apmaksāt gāzi un elektrību ar vienu un to pašu rēķinu?
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Latvija atvērtā gāzes tirgus apstākļos dzīvo pirmās nedēļas. Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks Jānis Patmalnieks intervijā Neatkarīgajai atklāj jaunās situācijas nianses, ieguvumus un izaicinājumus.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Šobrīd Latvijā ir reģistrēti jau deviņpadsmit dabasgāzes pārdevēji, no kuriem tikai trijiem ir līgumi ar dabasgāzes piegādātājiem.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija apstiprinājusi ”Augstsprieguma tīkls” tarifu samazinājumu no 1. jūnija. Atkarībā no pieslēguma vietas un jaudas, samazinājums svārstīsies robežās no 0,3 % līdz 4,3%.
 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk
Jaunākie komentāri
Mediju apskats