23. aprīlis, Pirmdiena
Vārda dienas: Georgs, Jurģis, Juris
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Saruna ar GASO valdes priekšsēdētāju Ilzi Pētersoni- Godmani par to, kāpēc ticis izveidots šis jaunais uzņēmums, par jauno dabasgāzes sadales sistēmas pakalpojuma tarifu projektu un Latvijas gazifikācijas nākotni.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Ministru kabineta sēdē pieņemts lēmums par darba grupas izveidi elektroenerģijas obligātā iepirkuma (OIK) maksājumu sistēmas atcelšanai. Darba grupu vadīs Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens. Plānots, ka darba grupas pirmā sēde notiks nākamās nedēļas laikā.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Ar valdības lēmumu izveidotajai darba grupai, kas pētīs iespēju atcelt vai vismaz samazināt obligātās iepirkuma komponentes (OIK) maksājumus, līdz 1. augustam, tas ir, nepilnos piecos mēnešos, ir jāsagatavo priekšlikumi šīs problēmas risināšanai, lai Ekonomikas ministrija līdz 1. septembrim varētu iesniegt Ministru kabinetā priekšlikumus normatīvo aktu grozījumiem par elektroenerģijas OIK maksājumu sistēmas atcelšanu.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Pašlaik Rīgā no apkures atteikušies 13 no kopumā aptuveni 8000 dzīvojamo namu. Par apkures sezonas beigām tāpēc runāt nevar – par apkures sezonas beigām a/s Rīgas siltums (RS) pieņem brīdi, kad no siltuma atslēdzas vairāk nekā 50% ēku. Iepriekšējā apkures sezona bijusi garākā RS pastāvēšanas laikā.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Koalīcija plāno mazināt obligātās iepirkuma komponentes (OIK) maksājumus uz “Latvenergo” virspeļņas rēķina, žurnālistiem paziņojis ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (V).
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Obligātā iepirkuma komponente (OIK) jeb atbalsta maksājums “zaļās enerģijas” ražotājiem, ko maksā visi elektrības patērētāji, ir smags mantojums politiķiem un sabiedrībai, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA).
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (V) šodien, 9.aprīlī, “Vienotība” valdes sēdē un valdības koalīcijas sadarbības padomes sēdē plāno nākt klajā ar ierosinājumu izveidot augsta līmeņa darba grupu, kurai līdz 1.augustam būs jāizstrādā rīcības plāns elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponentes (OIK) atcelšanai.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Latvijas Atjaunojamās enerģijas federācija (LAEF) kategoriski iebilst pret Ekonomikas ministrijas (EM) plāniem ieviest stingrāku kontroli pār koģenerācijas stacijām, kuras pārdod saražoto elektroenerģiju, intervijā Latvijas Radio atzina federācijas vadītājs Jānis Irbe.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Maksātnespējīgā uzņēmuma “KVV Liepājas metalurgs” velmētavas kustamās mantas izsolē uzvarējis Austrijas uzņēmums “Smart Stahl GmbH”, kas pavēstījis, ka drīzumā cer atsākt ražošanu tepat Liepājā.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Latvijas Ministru prezidenta Māra Kučinska kaut tikai pieļāvuma formā paustais par obligātās iepirkuma komponentes (OIK) likvidēšanu vēl nesen būtu bijusi tāda pati ķecerība kā atbalsts Islāma valstij, bet tagad to var atļauties teikt pat augsta ES dalībvalsts amatpersona.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Obligātās iepirkuma komponentes (OIK) miljoni kā iedzīvotāju un uzņēmēju maksājums ir jālikvidē, vienlaikus rodot mehānismu, kādā veidā valstī turpināt attīstīt zaļās enerģijas un atjaunojamo energoresursu ražošanu, pavēstījis ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (V).
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Valdība šonedēļ sāka samierināt sevi un sabiedrību ar faktu, ka no uzņēmumam Liepājas metalurgs galvojumam iztērētās summas valsts ne tikai neko neatgūs, bet vēl piemaksās par savu zaudējumu norakstīšanas procedūrām.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Obligātā iepirkuma komponentes (OIK) skandālā iesaistītais uzņēmums SIA “Rīgas enerģija”, kam Ekonomikas ministrija (EM) lēma atcelt obligātā iepirkuma atļauju, tiesā no ministrijas varētu prasīt piedzīt ap 50 miljoniem eiro, žurnālistiem atzīst “Rīgas enerģijas” līdzīpašnieks un valdes loceklis Pēteris Dzirkals.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Akciju sabiedrība “Gaso” vērsusies Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā, iesniedzot jaunu dabasgāzes sadales sistēmas pakalpojuma tarifa projektu. “Gaso” valdes priekšsēdētāja Ilze Pētersone-Godmane atzīst, ka jaunais “Gaso” iecerētie gāzes sadales tarifi nedaudz palielinās rēķinu mājsaimniecībām, bet vienlaikus efektīvāk liks izmantot pieslēgumu.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Pagājušajā gadā bija jāsāk strādāt visām elektrostacijām, kas bija saņēmušas atļauju ražot subsidēto elektrību koģenerācijā. Rudenī izrādījās, ka vairāki desmiti uzņēmumu saglabājuši atļaujas, kaut stacijas nebija uzbūvētas. Lai noskaidrotu, kā tas varēja notikt, Ekonomikas ministrija (EM) decembrī izsludināja iepirkumu ekspertiem, kas izvērtētu ierēdņu rīcību. Konkursā pieteicās divi pretendenti. Uzvarēja advokātu birojs BDO Law. Ministrija jau šonedēļ grasījās slēgt līgumu, taču tas nenotika.
 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk
Jaunākie komentāri
Mediju apskats