17. oktobris, Ceturtdiena
Vārda dienas: Gaits, Karīna
Sākuma lapa » Finanšu tirgus
Finanšu tirgus
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Neraugoties uz politisko spiedienu, bankas “Citadele” valdes locekle Santa Purgaile neplāno atteikties no kandidēšanas uz Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) vadītājas amatu.

Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Valsts ieņēmumu dienests (VID) oktobrī izvērtēsim visus čekus, lai atrastu iespējamas negodprātīgas rīcības no uzņēmēju puses.

Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Kodu kartes būs derīgas vēl mēnesi – līdz 10. septembrim, pēc tam pieslēgties internetbankai varēs tikai izmantojot Smart-ID aplikāciju vai kodu kalkulatoru. Izmaiņas tiek ieviestas saistībā ar stingrākām Eiropas Savienības (ES) prasībām attiecībā uz klientu digitālo autentifikāciju, lai pasargātu tos no krāpšanas gadījumiem. Lai saglabātu ierasto maksājumu kārtību, klienti tiek aicināti izmantot bezmaksas mobilo lietotni Smart-ID vai kodu kalkulatorus.

Atlikt ziņuSlēpt ziņu

2019. gada 1. pusgadā samazinājies Latvijā atklāto viltojumu skaits un nodarītie finanšu zaudējumi.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Latvijai vajadzētu sākt saimniekot ar nulles deficīta budžetu, intervijā Latvijas Radio sacīja Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) prezidents Aigars Rostovskis.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Valsts ieņēmumu dienestam (VID) ir izdevies panākt, ka nodokļu krāpšanas shēmās arvien retāk amatos nonāk bezpajumtnieki. Viņu vietu tagad ieņem viltus uzņēmēji no Krievijas un citām kaimiņvalstīm. Taču arī mūsu fiktīvie direktori un īpašnieki bez peļņas iespējām nav palikuši, vēsta TV3 raidījums “Nekā personīga”.

Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) un citas instances atspēko finanšu ministres Danas Reiznieces-Ozolas apgalvojumu, ka banku saziņas tīklu turētājs SWIFT dienām ilgi kavējot Latvijas komercbanku doto maksājumu uzdevumu izpildi, lai pārbaudītu darījumu legalitāti.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) ir pārbaudījusi informāciju par Latvijas banku it kā apgrūtināto maksājumu ziņojumu apmaiņu SWIFT organizācijas pakalpojumu tīklā - nav iegūta informācija par Latvijas iekļaušanu augsta riska valstu sarakstā. Latvijas komercbankas šodien FKTK ir apliecinājušas, ka visi procesi norit ierastajā kārtībā. Savukārt SWIFT reģionālā pārstāvniecība ir informējusi Latvijas atbildīgās iestādes, ka šīs organizācijas rīcībā nav informācijas par SWIFT lēmumiem saistībā ar augsta riska valstu sarakstu veidošanu.    
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

No šīs dienas, 9. novembra, “Norvik Bankas” grupa maina nosaukumu uz “PNB Banka”. Banka turpinās nodrošināt visus līdzšinējos pakalpojumus, kā arī paplašinās savu pieejamību klientiem. Bankas klientiem visi līdzšinējie līgumi un vienošanās, kas noslēgtas ar AS “Norvik Banka”, paliek spēkā, un arī ikdienas saskarsme ar banku turpināsies kā ierasts filiāļu tīklā visā Latvijā.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

No brīža, kad 2018. gada 17. septembrī Jāņa Kārkliņa advokātu birojs (JKAB) izsludināja 1 miljona eiro atlīdzības fondu pierādījumiem par centieniem panākt ABLV bankas piespiedu likvidāciju, līdz šodienai advokātu birojā vērsušās jau vairāk nekā 20 personas ar dažāda līmeņa un nozīmes informāciju.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Latvijas banku sektorā (jo īpaši t.s. ārvalstu klientus apkalpojošajās bankās), pārskatot līdzšinējo biznesa pieeju, kopumā ir paveikts pašattīrīšanās process, atsakoties no pārāk riskantā ārvalstu klientu segmenta. Nepilna gada laikā teju par pusi samazināts ārvalstu noguldījumu īpatsvars kopējos noguldījumos, 2018. gada septembrī – 20,5% (2017 - 39,7%). Pakāpeniski ārvalstu klientu noguldījumu segmentā vērojama stabilizācija.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Septembrī ne banku izsniegto kredītu, ne piesaistīto noguldījumu attīstības tendences nemainījās, lai gan iekšzemes kredītportfelis nedaudz pieauga, bet noguldījumu atlikums samazinājās.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Kaut gan benzīna litrs gada laikā sadārdzinājies par aptuveni 18 centiem, bet dīzeļdegvielas – par 20 centiem litrā, turklāt daļu no šī cenu kāpuma izraisīja gada sākumā paaugstinātais akcīzes nodoklis degvielai, Finanšu ministrija neredz vajadzību samazināt šī nodokļa likmes. Gluži otrādi – akcīzes nodokli degvielai nākotnē plānots palielināt.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Starptautiskā kredītrisku apdrošinātāja “Coface” veidotajā Baltijas valstu 50 lielāko uzņēmumu topā Latviju pārstāv septiņi uzņēmumi, kas ir par trim mazāk nekā pērn. No Lietuvas topā iekļuvuši 28, bet no Igaunijas 15 uzņēmumi.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) pieļauj iespēju uz laiku uzņemties Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta uzraudzību. Tā šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” atzina pats premjers.A
 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats