19. oktobris, Piektdiena
Vārda dienas: Drosma, Drosmis, Elīna
Sākuma lapa » Finanšu tirgus
Finanšu tirgus
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Starptautiskā kredītrisku apdrošinātāja “Coface” veidotajā Baltijas valstu 50 lielāko uzņēmumu topā Latviju pārstāv septiņi uzņēmumi, kas ir par trim mazāk nekā pērn. No Lietuvas topā iekļuvuši 28, bet no Igaunijas 15 uzņēmumi.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) pieļauj iespēju uz laiku uzņemties Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta uzraudzību. Tā šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” atzina pats premjers.A
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Saeima ceturtdien, 20. septembrī, pirmajā lasījumā pieņēma grozījumus Kredītiestāžu likumā, kas paredz īstenot vairākus pasākumus Latvijas finanšu sistēmas stiprināšanai un tās ilgtermiņa stabilitātes veicināšanai.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Septiņi mēneši ir pagājuši kopš ABLV bankai liktenīgā FinCEN ziņojuma, taču jaunu faktu, kas pierādītu vai atspēkotu apvainojumus par netīrās naudas mazgāšanu trešajā lielākajā Latvijas bankā nav.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Nepilna gada laikā teju par pusi samazināts ārvalstu noguldījumu apjoms, liecina Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) sagatavotā infografika par banku sektora īstenotajiem pārmaiņu procesiem kopš 2015. gada.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Kukuļņemšanā apsūdzētā Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča lieta jau šogad varētu nonākt tiesā, tā šorīt intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” atzina ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

2018. gada 1.pusgadā ieguldījumu fondu aktīvi samazinājās par 1.1%, jūnija beigās sasniedzot 213.7 milj. eiro, turpretī alternatīvo ieguldījumu fondu aktīvi pieauga par 1.6%, jūnija beigās sasniedzot 138.1 milj. eiro.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Viens no jautājumiem, par kuru cilvēki dažreiz interesējās centrālajā bankā, ir saistīts ar naudas tirgus likmēm - precizējot un pārbaudot saviem maksājumiem piemēroto procentu likmi. Diemžēl par to, kas nosaka EURIBOR, EONIA vai LIBOR procentu likmes, bieži izveidojies maldīgs priekšstats: šīs naudas tirgus likmes atspoguļo finanšu līdzekļu jeb naudas resursu cenu, par kuru kredītiestādes savā starpā naudu aizdod un aizņemas.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Jau ceturto gadu Latvijas banku uzraudzībā darbojamies Eiropas Centrālās bankas (ECB) uzraudzības mehānisma ietvarā, un šī integrācija kļūst arvien dziļāka, uzsver Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) vadītājs Pēteris Putniņš.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Latvijā jau vairāk nekā pusgadu ir pieejami zibmaksājumi – starpbanku pārskaitījumi dažu sekunžu laikā bez brīvdienām jebkurā diennakts laikā. Tomēr joprojām ir situācijas, kad nauda no vienas bankas uz otru ar pārskaitījumu ceļo vairākas dienas, pēta NRA.lv.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Šā gada pirmajā pusgadā caur Latvijas savstarpējo aizdevumu platformām finansēti aizdevumi 478 miljonu eiro apmērā, kas ir uz pusi vairāk, ja salīdzina ar atbilstošu periodu pirms gada, kad investīciju apjoms sasniedza 208 miljonus eiro, liecina Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas apkopotie dati.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

2018. gada otrajā ceturksnī Kaspersky Lab pretpikšķerēšanas tehnoloģijas apturēja vairāk nekā 107 miljonus mēģinājumu apmeklēt pikšķerēšanas lapas. No tiem 35,7% bija saistīti ar finansiāliem pakalpojumiem un apdraudēja klientus ar viltotām banku vai maksājumu lapām. Kaspersky Lab pārskats «Surogātpasts un pikšķerēšana 2018. gada 2. ceturksnī» liecina, ka otrā smagāk cietusī nozare ir IT ar 13,83% uzbrukumu tehnoloģiju uzņēmumiem, kas ir par 12,28 procentpunktiem vairāk nekā iepriekšējā ceturksnī.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Izdevumi Latvijai ir auguši straujāk, nekā to pieļauj mūsu fiskālie nosacījumi, šorīt intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” sacīja FDP priekšsēdētājs Jānis Platais.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Atbalstot grozījumus Patērētāju tiesību aizsardzības likumā, ar kuriem plānots noteikt jaunu regulējumu patēriņa kreditēšanas nozarei, no tirgus tiks izslēgti nelieli aizdevumi ar īsiem atmaksas termiņiem, kā rezultātā patērētājs būs spiests aizņemties lielākas summas un uz garākiem termiņiem un samaksāt vairāk. Par šādām izmaiņām Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija lēma otrdien, 14. augustā, atbalstot likumprojekta tālāku virzību uz Saeimas 2. lasījumu.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Ļoti īsā laikā izdevies samazināt riskus, kas radās Latvijas finanšu sektorā saistībā ar “ABLV Bank” problēmām, otrdien intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Latvijas finanšu nozares asociācijas valdes priekšsēdētāja Sanda Liepiņa.
 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats