26. jūnijs, Trešdiena
Vārda dienas: Ausma, Inguna, Inguns
Sākuma lapa » Finanšu tirgus
Finanšu tirgus
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Latvijai vajadzētu sākt saimniekot ar nulles deficīta budžetu, intervijā Latvijas Radio sacīja Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) prezidents Aigars Rostovskis.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Valsts ieņēmumu dienestam (VID) ir izdevies panākt, ka nodokļu krāpšanas shēmās arvien retāk amatos nonāk bezpajumtnieki. Viņu vietu tagad ieņem viltus uzņēmēji no Krievijas un citām kaimiņvalstīm. Taču arī mūsu fiktīvie direktori un īpašnieki bez peļņas iespējām nav palikuši, vēsta TV3 raidījums “Nekā personīga”.

Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) un citas instances atspēko finanšu ministres Danas Reiznieces-Ozolas apgalvojumu, ka banku saziņas tīklu turētājs SWIFT dienām ilgi kavējot Latvijas komercbanku doto maksājumu uzdevumu izpildi, lai pārbaudītu darījumu legalitāti.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) ir pārbaudījusi informāciju par Latvijas banku it kā apgrūtināto maksājumu ziņojumu apmaiņu SWIFT organizācijas pakalpojumu tīklā - nav iegūta informācija par Latvijas iekļaušanu augsta riska valstu sarakstā. Latvijas komercbankas šodien FKTK ir apliecinājušas, ka visi procesi norit ierastajā kārtībā. Savukārt SWIFT reģionālā pārstāvniecība ir informējusi Latvijas atbildīgās iestādes, ka šīs organizācijas rīcībā nav informācijas par SWIFT lēmumiem saistībā ar augsta riska valstu sarakstu veidošanu.    
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

No šīs dienas, 9. novembra, “Norvik Bankas” grupa maina nosaukumu uz “PNB Banka”. Banka turpinās nodrošināt visus līdzšinējos pakalpojumus, kā arī paplašinās savu pieejamību klientiem. Bankas klientiem visi līdzšinējie līgumi un vienošanās, kas noslēgtas ar AS “Norvik Banka”, paliek spēkā, un arī ikdienas saskarsme ar banku turpināsies kā ierasts filiāļu tīklā visā Latvijā.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

No brīža, kad 2018. gada 17. septembrī Jāņa Kārkliņa advokātu birojs (JKAB) izsludināja 1 miljona eiro atlīdzības fondu pierādījumiem par centieniem panākt ABLV bankas piespiedu likvidāciju, līdz šodienai advokātu birojā vērsušās jau vairāk nekā 20 personas ar dažāda līmeņa un nozīmes informāciju.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Latvijas banku sektorā (jo īpaši t.s. ārvalstu klientus apkalpojošajās bankās), pārskatot līdzšinējo biznesa pieeju, kopumā ir paveikts pašattīrīšanās process, atsakoties no pārāk riskantā ārvalstu klientu segmenta. Nepilna gada laikā teju par pusi samazināts ārvalstu noguldījumu īpatsvars kopējos noguldījumos, 2018. gada septembrī – 20,5% (2017 - 39,7%). Pakāpeniski ārvalstu klientu noguldījumu segmentā vērojama stabilizācija.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Septembrī ne banku izsniegto kredītu, ne piesaistīto noguldījumu attīstības tendences nemainījās, lai gan iekšzemes kredītportfelis nedaudz pieauga, bet noguldījumu atlikums samazinājās.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Kaut gan benzīna litrs gada laikā sadārdzinājies par aptuveni 18 centiem, bet dīzeļdegvielas – par 20 centiem litrā, turklāt daļu no šī cenu kāpuma izraisīja gada sākumā paaugstinātais akcīzes nodoklis degvielai, Finanšu ministrija neredz vajadzību samazināt šī nodokļa likmes. Gluži otrādi – akcīzes nodokli degvielai nākotnē plānots palielināt.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Starptautiskā kredītrisku apdrošinātāja “Coface” veidotajā Baltijas valstu 50 lielāko uzņēmumu topā Latviju pārstāv septiņi uzņēmumi, kas ir par trim mazāk nekā pērn. No Lietuvas topā iekļuvuši 28, bet no Igaunijas 15 uzņēmumi.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) pieļauj iespēju uz laiku uzņemties Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta uzraudzību. Tā šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” atzina pats premjers.A
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Saeima ceturtdien, 20. septembrī, pirmajā lasījumā pieņēma grozījumus Kredītiestāžu likumā, kas paredz īstenot vairākus pasākumus Latvijas finanšu sistēmas stiprināšanai un tās ilgtermiņa stabilitātes veicināšanai.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Septiņi mēneši ir pagājuši kopš ABLV bankai liktenīgā FinCEN ziņojuma, taču jaunu faktu, kas pierādītu vai atspēkotu apvainojumus par netīrās naudas mazgāšanu trešajā lielākajā Latvijas bankā nav.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Nepilna gada laikā teju par pusi samazināts ārvalstu noguldījumu apjoms, liecina Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) sagatavotā infografika par banku sektora īstenotajiem pārmaiņu procesiem kopš 2015. gada.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Kukuļņemšanā apsūdzētā Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča lieta jau šogad varētu nonākt tiesā, tā šorīt intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” atzina ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers.
 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats