27. maijs, Sestdiena
Vārda dienas: Dzidra, Gunita, Loreta
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Saeima šodien pieņēma likumu, kurā noteiktas augstākas valsts valodas zināšanas prasības ārzemniekiem, kuri pērk lauksaimniecības zemi Latvijā.

Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Saeima ceturtdien, 18.maijā, galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Nekustamā īpašuma valsts kadastra likumā, kas paredz vēl līdz 2020.gadam iesaldēt nekustamā īpašuma kadastrālās vērtības.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Nekustamā īpašuma valsts kadastra likuma grozījumi, kas paredz kadastrālās vērtības iesaldēt arī nākamajos divos gados, Saeimā lūgs skatīt steidzamības kārtā.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” savākti nepieciešamie 10 000 parakstu par iniciatīvu, kas paredz māju iedzīvotāju īpašumā nodot zemi zem daudzdzīvokļu mājām.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Pašvaldības neievēro Nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) likumā noteikto nodokļa atvieglojumu noteikšanas principu, kas saka, ka, nosakot NĪN atvieglojumus, pašvaldības īsteno sociāli atbildīgu politiku, intervijā laikrakstam “Neatkarīgā” pauda tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (Nacionālā apvienība).

Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Apmēram 3500 dzīvokļu īpašniekiem Rīgā ir izsūtīta informācija par to, kā rīkoties, ja saņemti brīdinājumi un prasība segt zemes nomas parādus un parādu atgūšanas izmaksas.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

"Neatkarīgās" lasītāji joprojām meklē un piedāvā variantus, kā atrisināt nekustamā īpašuma nodokļa problēmu, lai lielās summas neizdzītu no mājām cilvēkus, kas nespēj to nomaksāt.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Kadastrālās vērtības, kuras izmanto, lai aprēķinātu nekustamā īpašuma nodokli (NĪN), uz turpmākiem diviem gadiem iesaldēs pašreizējā līmenī. Teorētiski tas varētu apturēt īpašuma nodokļa kāpumu, ja vien pašvaldība nepalielina nodokļa likmi. Izņēmums varētu būt pēdējo 18 gadu laikā uzbūvētās mājas un īpašumi, kas atrodas Baltijas jūras un Rīgas jūras līča aizsargjoslā – tām gaidāms diezgan ievērojams kadastrālo vērtību un tātad arī NĪN kāpums.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Šogad Notāru dienas aizvadītas, notāriem dodoties arī gandrīz 90 mājas vizītēs un konsultējot kopumā 3208 cilvēkus. Zvērinātiem notāriem šīs Notāru dienas bijušas visemocionālākās, jo Latvijas iedzīvotāju problēmas nav gan bijušas iepriekš nezināmas, taču nu koncentrēti atklājušās visā skarbumā. Problēmas, kuras cilvēki diemžēl nerisina, nekur nepazūd arī citā laikā, ārpus Notāru dienām. To apliecina skaitļi – notāru birojus katru dienu apmeklē vidēji 1748 cilvēki.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Arī daudzbērnu ģimenes pirmās pakāpes augšupējiem radiniekiem – vecāka, audžuvecāka vai aizbildņa mātei vai tēvam – pienāksies nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojums. To paredz Saeimā ceturtdien, 6.aprīlī, pieņemtie grozījumi likumā “Par nekustamā īpašuma nodokli”, un tas stāsies spēkā nākamā gada 1.janvārī.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Ministru kabineta komiteja neatbalstīja nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) atcelšanu vienīgajam mājoklim. Tā vietā valdība rosina mazināt kadastrālās vērtības ietekmi uz NĪN aprēķinu.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Ministru kabineta komiteja pirmdien neatbalstīja nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) atcelšanu vienīgajam mājoklim, tā vietā rosinot mazināt kadastrālās vērtības ietekmi uz NĪN aprēķinu.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Ekonomikas ministrijas (EM) un Nacionālās nekustamo īpašumu attīstītāju alianses (NNĪAA) organizētās atklātās diskusijas dalībnieki uzsvēruši, ka nekustamo īpašumu nozare ir viena no būtiskākajām jomām Latvijas ekonomikai, tāpēc pie nepieciešamajām izmaiņām ir jāstrādā steidzami.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Neraugoties uz to, ka liela daļa Rīgas iedzīvotāju sūdzas par lielo nekustamā īpašuma nodokli (NĪN), Rīgas mērs Nils Ušakovs norāda, ka galvaspilsētas iedzīvotājiem pieejama virkne NĪN atlaižu.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Īrēt dzīvokli galvaspilsētā ir dārgi, bet nopirkt savu mitekli daudzi nevar atļauties. Mazo algu saņēmēji, kuriem nav savas mājvietas, priecājas, ja izdodas atrast istabu par saprātīgu cenu. Neatkarīgās eksperti uzsver, ka šobrīd tirgū trūkst kvalitatīvu īres mājokļu vai arī cenas bieži vien ir nepamatoti augstas.
 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk
Jaunākie komentāri

Mediju apskats