25. jūnijs, Pirmdiena
Vārda dienas: Maiga, Milija
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Eirozonas valstu finanšu ministri pieņēmuši lēmumu izbeigt aizdevuma programmu Grieķijai, kura tika uzsākta pirms astoņiem gadiem Grieķijas finanšu krīzes dēļ.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Finansiālā atstumtība (financial exclusion) ir aktuāls temats arī šodien, kad, šķiet, ka ikvienam cilvēkam ir bankas konts. Patiesībā, pēc pasaules bankas datiem, Eiropā dzīvo 37 miljoni cilvēku, kuriem nav pieejas formālajai finanšu sistēmai un bankas pakalpojumiem. Izrādās, arī Latvijā bez bankas konta dzīvo aptuveni 10% iedzīvotāju.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Otrdien, 19. jūnijā, Ministru kabinets (MK) izskatīs Finanšu ministrijas (FM) sagatavotus grozījumus Kredītiestāžu likumā. To mērķis ir stiprināt Latvijas finanšu sistēmu un veicināt stabilu tās ilgtermiņa attīstību.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Darba samaksas kāpums Latvijā turpinās – vēl nesen tika apgalvots publiskajā telpā. Attiecībā uz valsts augstskolu rektoriem tas noteikti nebūs melots. Vairumam gada griezumā maciņš kļuvis vēl biezāks, turklāt lielai daļai vienīgais ienākumu avots nav plika alga par augstskolas vadīšanu, atliek laiks arī piepelnīties citos darbos, daži vēl saņem iespaidīgu pensiju vai ienākumus no saimnieciskās darbības.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Latvijai paies ļoti ilgs laiks, lai sakārtotu finanšu sektoru, intervijā TV3 raidījumam “Nekā personīga” sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis, piebilstot, ka pusotra gada laikā finanšu uzraudzības jomā ir izdarīts ļoti daudz.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Eiropas Savienības (ES) fondu finansējuma sadalē nākamajā plānošanas periodā Latvijai agresīvāk jāiestājas par savām interesēm, uzskata Latvijas Lielo pilsētu asociācijas vadītājs Viktors Valainis.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Saeima šodien atbalstīja  “Latvijas Reģionu Apvienība” (LRA) iesniegtos grozījumus Patērētāju tiesību aizsardzības likumā, nododot tos tālākai izskatīšanai Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai. LRA virzīto grozījumu mērķis – ierobežot “ātro kredītu” devēju “apetīti”, nosakot dienas procentu likmi – 0,07% jeb aptuveni 25% gadā, attiecībā uz visa veida līgumiem.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Pensiju speciālajā budžetā pagājušajā gadā ieskaitīti 8,4 miljoni eiro kā mirušo otrā pensiju līmeņa dalībnieku pensijas kapitāls. Pērn nomiruši 5152 cilvēki, kuri bija dalībnieki otrajā pensiju līmenī, liecina Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras dati.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

ASV iepriekš izskanējušie paziņojumi par “ABLV Bank” pamatīgi satricinājuši Latvijas finanšu sistēmu, no kā vēl ilgi būs grūti atgūties, šorīt intervijā LNT sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Eiropas Padomes Pastāvīgo pārstāvju komitejā (COREPER) prezentētās aplēses jaunajam ES daudzgadu budžetam, no Latvijas viedokļa raugoties, ir vēl sliktākas nekā Eiropas Komisijas sākotnēji pasludinātajā piedāvājumā. Runa nav vairs par 7% samazinājumu kohēzijas politikai, kā solīja Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers, bet Latvijas gadījumā par 13%.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Bijusī Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadītāja Ināra Pētersona uzskata, ka šobrīd Latvijā noteiktais slieksnis fizisko personu konta apgrozījumam, pie kura bankām šobrīd ir jāziņo dienestam, ir par zemu.

Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Maijā čaulas uzņēmumu īpatsvars banku noguldījumos ir vien 9.8%, savukārt tādu uzņēmumu īpatsvars, kurus skar aizliegums, jo tie atbilst divām čaulas veidojuma pazīmēm, jau varētu būt mazāks par 4%, informē Finanšu un kapitāla tirgus komisijā (FKTK).
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Līdz 2019. gada 1. janvārim patērētāju kreditēšanas pakalpojumu sniedzējiem jāizveido noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas iekšējās kontroles sistēma.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

2018. gada 1. ceturksnī mēneša vidējā bruto darba samaksa valstī par pilnas slodzes darbu bija 961 eiro un gada laikā tā pieauga par 8,6 % jeb 76 eiro, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Šis gads Latvijai sākās ar strauju ekonomikas pieaugumu, turklāt uzņemto tempu ir labas cerības saglabāt šogad kopumā pretēji bažām, kas uzplaiksnīja februārī un martā. Ļoti līdzīgi domā arī OECD eksperti, kuri pirms dažām dienām prognozēja 4,1% pieaugumu šogad.
 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk
Jaunākie komentāri
Mediju apskats