24. novembris, Piektdiena
Vārda dienas: Velta
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Nākamā gada valsts budžets ir “vitamīni tautsaimniecībai”, jo daudz paveikts uzņēmēju un veselības nozares labā, ceturtdien intervijā raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) atbalsta valdības nostāju, virzot nākamā gada valsts budžetu, kas neparedz ārpuskārtas nodokļu izmaiņas un jaunu iniciatīvu finansēšanu.

Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Trešdien, noslēdzot darba dienu īsi pirms pieciem pēcpusdienā, Saeima beidza pirmo cēlienu darbam pie nākamā gada budžeta un to pavadošo likumprojektu apstiprināšanas. Pie atlikušajiem astoņiem likumprojektiem darbu turpinās šodien, bet, līdz šim balsojot, deputāti cenšas pretoties kārdinājumam atturēties. Jautājums par to, ka Saeimas deputātam neklājas slēpt savu attieksmi pret apspriežamo likumprojektu, balsojumā atturoties, vairākkārt nonācis parlamenta dienaskārtībā. Pēc tam, kad ar šādu iniciatīvu Saeimā vērsās vairāk nekā 11 tūkstoši valsts pilsoņu, tā nodota izvērtēšanai Juridiskajā komisijā, bet vairākums deputātu uzskata, ka atturēšanās iespēja balsojumā jāsaglabā.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Viens no preventīviem pasākumiem, kā veicināt uzņēmējdarbības vides sakārtošanu, ir datu publiskošana par uzņēmumu darbību, tostarp, par veiktajiem nodokļu maksājumiem. Finanšu ministrijas paziņojums, ka šā gada deviņos mēnešos nodokļi iekasēti jau 101,3% apmērā, veidojot 75,2 milj. EUR papildu ieņēmumus, liecina, ka šobrīd realizētā politika ēnu apkarošanas jomā un citi pasākumi nesuši rezultātu. 
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Ņemot vērā, ka minimālā mēneša darba alga 2018. gadā tiks paaugstināta līdz 430 eiro, no 2018. gada 1. janvāra un turpmākajos trīs gados pakāpeniski pieaugs no Uzturlīdzekļu garantiju fonda (UGF) izmaksāto valsts garantēto uzturlīdzekļu apmērs bērniem un pilngadīgām personām, kuras turpina iegūt izglītību Latvijas Republikā. Paredz Saeimā galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi Uzturlīdzekļu garantiju fonda likumā.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Saeima trešdien, 22.novembrī, sanāks uz ārkārtas sēdi, kas sasaukta, lai otrajā galīgajā lasījumā izskatītu nākamā gada valsts budžeta likumprojektu, vidēja termiņa ietvaru 2018., 2019. un 2020.gadam, kā arī grozījumus 26 likumos un divu jaunu likumu projektus, kas saistīti ar valsts budžetu.

Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Trešdien, 22.novembrī, Saeima otrajā, galīgajā lasījumā sāks skatīs nākamā gada valsts budžetu. Valdošās koalīcijas partijas ir apstiprinājušas, ka atbalstīs 2018. gada valsts budžetu.

Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Otrdien, 14. novembrī, Ministru kabinets (MK) izskatīja Finanšu ministrijas (FM) sagatavotos grozījumus noteikumos par mikrouzņēmuma nodokļa deklarāciju un to aizpildīšanas kārtību. Noteikumu projekta mērķis ir saskaņot mikrouzņēmuma nodokļu deklarācijas veidlapu ar Saeimā apstiprinātajiem grozījumiem Mikrouzņēmumu nodokļa likumā. No nākamā gada 1. janvāra Nodokļu reformas ietvaros mikrouzņēmumu maksimālais apgrozījums gadā varēs būt 40 tūkstoši eiro līdzšinējo 100 tūkstošu eiro vietā.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Nākamajā gadā – Latvijas simtgades gadā – vidējā bruto darba samaksa varētu sasniegt 1000 eiro, prognozē Swedbank. Salīdzinot ar 2013. gadu, kad Latvija svinēja 95. dzimšanas dienu, vidējā alga tad būtu pieaugusi par aptuveni 284 eiro mēnesī. Valsts amatpersonām atalgojuma kāpums būs vēl iespaidīgāks – piemēram, ministriem algas pieaugs par 1612 eiro mēnesī, salīdzinot ar 2013. gadu, liecina Neatkarīgās pētījums.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Kopš sākusies pieteikšanās nodokļu atbalsta pasākumam, VID saņemts 5 481 pieteikums. Uz šī gada 9.novembri pieņemti 3 655 lēmumi par nodokļu atbalsta pasākuma piemērošanu par kopējo summu 34 952 760,58 eiro.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

No nākamā gada Valsts ieņēmumu dienests (VID) plāno sākt publiskot to uzņēmumu nosaukumus, kuru darbinieku vidējais atalgojums nav lielāks par minimālo algu.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija pirmdien, 13.novembrī, sāks skatīt Saeimas deputātu un ministriju priekšlikumus 2018. gada budžetam pirms izskatīšanas Saeimā otrajā lasījumā.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Swedbank Latvija galvenais ekonomists Mārtiņš Kazāks intervijā Neatkarīgajai teic, ka Latvijas perspektīvu noteiks spēja izrauties no vidējo ienākumu slazda. Bet – nekādu trekno gadu iepriekšējā izpratnē vairs nebūs.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Kā liecina Eiropas Komisijas (EK) publicētās prognozes, šis gads eirozonā noslēgsies ar desmitgades straujāko ekonomikas izaugsmi, Latvijai šogad sagaidāms IKP pieaugums 4,2% apmērā.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Uzņēmējdarbību Latvijā varētu uzlabot, ja Valsts ieņēmumu dienests (VID) sāktu rīkoties, laikrakstam “Dienas bizness” norādīja ēdināšanas tīkla “Lido” padomes priekšsēdētājs Gunārs Ķirsons.
 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk
Jaunākie komentāri
Mediju apskats