21. novembris, Otrdiena
Vārda dienas: Andis, Zeltīte
Sākuma lapa » Makroekonomika
Makroekonomika
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Trešdien, 15. novembrī, notiks Ministru prezidenta Māra Kučinska (ZSS) un partijas “Vienotība” tikšanās. Partijas pārstāvis Ainars Latkovskis to sauca par zināmā mērā PR gājienu.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija pirmdien, 13.novembrī, sāks skatīt Saeimas deputātu un ministriju priekšlikumus 2018. gada budžetam pirms izskatīšanas Saeimā otrajā lasījumā.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Swedbank Latvija galvenais ekonomists Mārtiņš Kazāks intervijā Neatkarīgajai teic, ka Latvijas perspektīvu noteiks spēja izrauties no vidējo ienākumu slazda. Bet – nekādu trekno gadu iepriekšējā izpratnē vairs nebūs.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Kā liecina Eiropas Komisijas (EK) publicētās prognozes, šis gads eirozonā noslēgsies ar desmitgades straujāko ekonomikas izaugsmi, Latvijai šogad sagaidāms IKP pieaugums 4,2% apmērā.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Uzņēmējdarbību Latvijā varētu uzlabot, ja Valsts ieņēmumu dienests (VID) sāktu rīkoties, laikrakstam “Dienas bizness” norādīja ēdināšanas tīkla “Lido” padomes priekšsēdētājs Gunārs Ķirsons.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Patēriņa cenas gada laikā pieaugušas vidēji par 2,8%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Viens no galvenajiem mērķiem, kāpēc iedzīvotāji Valsts ieņēmu dienestam brīvprātīgi iesniedz gada ienākumu deklarācijas, ir cerība atgūt pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN). Šogad IIN maksātāji var atgūt daļu naudas, kas pērn tika samaksāta par veselības aprūpi, izglītību, iemaksām pensiju 3. līmenī un tamlīdzīgi. Nodokļu reforma nākamgad skars arī šo jomu, un daļai iedzīvotāju tā būs neizdevīga.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Katrs ceturtais legāli strādājošais Latvijā daļu algas saņem aploksnē, liecina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) pētījums. Pērn valsts budžets aplokšņu algu dēļ zaudēja aptuveni 661 miljonu eiro. Tā kā šajā pētījumā nav ņemti vērā nelegāli nodarbinātie un par viņiem nesamaksātie nodokļi, valsts kasei garām paslīd vēl lielākas summas.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs brīdinājis, ka šobrīd Latvijai ir divi, divi ar pusi gadi laika, lai sagatavotos iespējamai pasaules finanšu krīzei.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija nākamā gada valsts budžeta projekta un to pavadošo likumprojektu otrajam lasījumam kopumā saņēmusi vairāk nekā 400 priekšlikumu.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs, strādājot Latvijas Bankā, pērn algā saņēma 150 824 eiro, kas ir par 13 187 eiro jeb 10% vairāk nekā 2015. gadā, liecina viņa valsts amatpersonas ienākumu deklarācija. Tajā pašā laikā 2016. gadā vidējā alga uz rokas Latvijā bija 631 eiro mēnesī (Centrālās statistikas pārvaldes dati) jeb 20 reižu mazāk nekā Latvijas Bankas prezidenta atalgojums.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Budžeta un finanšu komisija šo pirmdien konceptuāli atbalstīja nākamā gada valsts budžeta projektu, kuru plānots izskatīt Saeimas sēdē 25. oktobrī. Neraugoties uz finanšu ministres Danas Reiznieces-Ozolas (ZZS) solījumiem, ka satraukumam par pārlieku pieaugošiem budžeta izdevumiem nav pamata, budžets saskāries ar asu kritiku. Iebildes pret esošo budžetu ir gan arodbiedrībām, gan opozīcijas pārstāvjiem. Arī Fiskālās disciplīnas padomi satrauc tas, ka, veidojot nākamā gada valsts budžetu, valdība palielinājusi tēriņus, nedomājot par uzkrājuma veidošanu.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Valsts ekonomikai augot ātrākos tempos par iepriekš plānotajiem, budžetu ar pārpalikumu varētu veidot jau uz nākamo gadu, taču valdība nosliekusies par labu stabilam finansējuma pieaugumam veselības aprūpes sistēmā. Par to, kad ieviest bezdeficīta budžetu, valdība varētu spriest nākamgad.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Jau vairākus gadus pēc kārtas novērota prakse, ka Saeimā nākamā gada valsts budžeta pieņemšana ievelkas līdz naktij vai teju rīta gaismai. Arī šogad novembra beigās plānots pieņemt 2018. gada valsts budžetu, kā arī vidēja termiņa budžeta ietvaru un ar to saistītos likumprojektus. Lai arī paredzēts, ka šogad ar budžetu saistīto likumu pieņemšanai parlamenta sēdes tiks rīkotas divas dienas pēc kārtas, sabiedrība joprojām pauž bažas par iespējamo kārtējo “nakts budžetu”.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Nākamā gada budžetā pēc skatīšanas Saeimā iespējamas tikai nelielas izmaiņas salīdzinājumā ar variantu, kāds tika atbalstīts valdībā, šorīt Latvijas Radio sacīja Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Jānis Vucāns (ZZS).
 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats