19. marts, Otrdiena
Vārda dienas: Jāzeps
Sākuma lapa » Makroekonomika
Makroekonomika
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Latvija kā viena no pirmajām valstīm saņēmusi oficiālo licenci Expo 2020 Dubaijā organizēšanā, tādējādi iegūstot rīkotāju akceptu dalības nodrošināšanai. Latvijas paviljonam ir jābūt gatavam līdz 2020. gada oktobrim, kad izstāde sāks darboties. Expo 2020 solās būt ne tikai vērienīgākā, bet Latvijai arī dārgākā izstāde. Latvijas valsts izstādes vajadzībām tērēs 4,2 miljonus eiro.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Intervija ar Valsts ieņēmumu dienesta vadītāju Ievu Jaunzemi.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Pedagogu algu palielināšanai trūkstošajiem deviņiem miljoniem eiro šobrīd tiek meklēti dažādi avoti. Par to liecina premjera Krišjāņa Kariņa sarunas ar atbildīgajiem ministriem gan iepriekšējā, gan šajā nedēļā. Skolotāji ir skaidri likuši saprast: ja naudas darba samaksas celšanai budžeta projektā, ko valdības sēdē skata otrdien, nebūs, tad 20. martā pie Saeimas pulcēsies vismaz pusotrs tūkstotis niknu pedagogu.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Valsts atradīs iespēju un nežēlos līdzekļus, lai no iedzīvotājiem piedzītu nodokļu parādu, savukārt gadījumos, kad ir izveidojusies nodokļu pārmaksa un iedzīvotājam būtu iespēja to saņemt atpakaļ, valsts konkrēto iedzīvotāju par to neinformē. Līdz ar to iespējama situācija, ka daļa iedzīvotāju gadiem nav saņēmuši no valsts atpakaļ pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli, bet šogad, izveidojoties nodokļu parādam, valsts nekavēsies to piedzīt. Ar iespējamu nodokļu parādu par 2018. gadu jārēķinās vismaz 60 tūkstošiem, ja ne vairāk iedzīvotājiem.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Pašvaldības SIA “Rīgas satiksmes” iepirkumu krimināllietā turpinās intensīvs darbs, šorīt intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” sacīja Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jēkabs Straume.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadītāja Ieva Jaunzeme aicina nesniegt elektroniskās deklarācijas Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS) tieši šodien, jo sistēma var būt pārslogota.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

2018. gadā mēneša vidējā bruto darba samaksa valstī par pilnas slodzes darbu bija 1004 eiro, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Salīdzinot ar 2017. gadu, vidējā alga palielinājās par 78 eiro jeb 8,4 %, un tā pieauga visās jomās.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Spānijas vilcienu būvētājs Patentes Talgo S.L. (Talgo) uzsācis revanša cīņu pret Čehijas uzņēmumu Skoda Vagonka (Škoda) par tiesībām piegādāt Latvijai elektrovilcienu sastāvus apmēram 250 miljonu eiro vērtībā, raksta NRA.lv.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Fiskālās disciplīnas padome (FDP) norāda uz vairākām Latvijas valsts 2019. gada budžeta projekta iezīmēm, kuru dēļ Eiropas Komisijas (EK) ierēdņiem vajadzētu šādu budžetu noraidīt.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Lietuvas centrālā banka, kas vēl rudenī bāra Latviju un Igauniju par reģiona banku sektora reputācijas maitāšanu, tagad pati spiesta kasīt pakausi. Kā tad tā – bez lieliem skandāliem valsts pamanījusies nokļūt Lietuvas mediji vēl nav attapušies, ka jāsāk kaisīt pelnus uz galvas, bet varbūt, atšķirībā no mūsējiem, nemaz negrasās to darīt. Pirmdien centrālajās ziņu lentēs atrodams vēstījums, ka Lietuva vēl nekad nav dzīvojusi tik labi kā tagad. Bet meklētājos ar vārdu Moneyval laukā lec ziņas tikai par Latvijas nedienām un rudenī izplatītais vēstījums, ka Lietuvai jau nu nekas tamlīdzīgs nedraud.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Budžeta plānošanā esam iesprostoti tajā, ko atstājusi iepriekšējā valdība, un fiskālajā disciplīnā, pauda Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Daļu strādājošo ir pārņēmis satraukums par Valsts ieņēmumu dienesta pausto par iespējamu iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) parādu pat gadījumos, kad darba devējs godīgi maksā nodokļus. VID aplēses liecina, ka valstij parādā varētu būt palikuši aptuveni 60 000 strādājošo.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Kamēr valdība šim gadam steidz gatavot tehnisko budžetu, kas neietvers tikpat kā nekādas jaunas politikas, izņemot algu pieaugumu tieslietu, veselības, un iekšlietu resoriem, kā arī finansējumu amerikāņu prasību izpildei banku sektorā, jaunas nepatikšanas briest saistībā ar ES fondu naudu. Uz jautājuma zīmes ir 6% rezerve vairākās programmās – vairāki desmiti miljonu eiro.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

2018. gada 4. ceturksnī, salīdzinot ar 2017. gada 4. ceturksni, iekšzemes kopprodukta (IKP) apjoms pēc sezonāli un kalendāri neizlīdzinātiem datiem ir palielinājies par 5,0 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes ātrais novērtējums.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija atbalstījusi veselības aprūpes reformas pasākumu īstenošanai nepieciešamo finansējuma pārdali. No Eiropas Komisijas atļautās budžeta deficīta atkāpes veselības aprūpes budžetam papildus piešķirs 154,2 miljonus eiro.
 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats