19. februāris, Pirmdiena
Vārda dienas: Zane, Zuzanna
Sākuma lapa » Makroekonomika
Makroekonomika
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Šogad saņemtie elektrības rēķini nesuši nepatīkamu pārsteigumu lielai daļai mājsaimniecību un uzņēmumu. Elektrības rēķinu kāpums saistīts ar subsidētās enerģijas maksājumu jeb tā dēvētās obligātā iepirkuma komponentes (OIK) reformu. Ventspils mērs Aivars Lembergs norāda – viņš valdību aicinājis atcelt OIK, taču šis ieteikums nav ticis ņemts vērā.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Saņemot elektrības rēķinus par janvārī patērēto elektroenerģiju šokā bija pat tie, kuri bija rēķinājušies ar iespējamu maksas kāpumu saistībā ar obligātās iepirkuma komponentes (OIK) aprēķināšanas kārtības maiņu. Zemnieku saeima saistībā ar elektroenerģijas sadārdzināšanos plāno prasīt ekonomikas ministra Arvila Ašeradena (Vienotība) demisiju.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Konkursa kārtībā piesaistot reklāmas aģentūru, PTAC izveidoja informatīvi izglītojošu kampaņu Sauc lietas īstajos vārdos, kuras ietvaros radīta vietne parads.lv. Informatīvi izglītojošās kampaņas Atbildīga aizņemšanās koncepta izstrādi un īstenošanu PTAC uzticēja AS RCL, vienojoties par līguma summu - 69 700 eiro bez PVN. Kopā ar PVN šī kampaņa izmaksā 84 337 eiro. Starp pieciem pretendentiem AS RCL piedāvājums droši vien bija labākais, bet arī dārgākais. Komisija, kas lēma par labu RCL, tajā pašā laikā uzsvēra šī piedāvājuma atbilstību izvirzītajām prasībām un tā saimniecisko izdevīgumu.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Latvijā joprojām ir augstākais darbaspēka nodokļu slogs Baltijā, pavēstīja "Swedbank" Finanšu institūta eksperte Evija Kropa.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Nodokļu reforma ir tādu putru ievārījusi, ka nesaprot ne tikai darbinieki, bet bieži vien arī grāmatveži, trešdien intervijā Latvijas Radio sacīja nodokļu konsultante Inga Pumpure.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

“Laiks rādīs, vai šī ir tikai korekcija vai tomēr iezīmē plašākas tendences globālajā kapitāla vērtspapīru tirdzniecībā,” komentējot šīs nedēļas straujo kritumu ASV akciju tirgū, kas vēlāk turpinājās arī Āzijas un Eiropas tirgos, saka Luminor ekonomikas eksperts Gints Belēvičs.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

“Es vēl nesteigtos ar aplausiem” — tā komentējot ekonomikas izaugsmes prognozes, sacīja Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Zemkopības ministrija (ZM) ir pārliecināta, ka, ieviešot samazināto PVN likmi (5%) Latvijai raksturīgiem augļiem un dārzeņiem, to cenas samazinājušās arī veikalos.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

2019.gada valsts budžetam nav brīvas fiskālās telpas, tāpēc deputātu solījumiem brīvu līdzekļu nav, intervijā LNT raidījumam “900 sekundēm” sacīja Fiskālās disciplīnas padomes priekšsēdētājs Jānis Platais.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Lai arī līdz ar samazinātās pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmes ieviešanu Latvijai raksturīgajiem augļiem un dārzeņiem cenas šiem produktiem ir mazinājušās, tās joprojām ir augstākas nekā kaimiņvalstīs, secinājis Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centrs.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Pērn politiskie riski pasaulē nedaudz pieklusa, un pasaules ekonomika pārsteidza ar strauju izaugsmi. Noskaņojums ir optimistisks, un šogad pasaules ekonomika augs vēl straujāk nekā pērn, secināts jaunākajā Swedbank ekonomikas apskatā.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Valsts pārvaldi masveidā pamet darbinieki. Kā galveno iemeslu tam Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis min zemo atalgojumu.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Otrdien, 23. janvārī, Eiropas Savienības (ES) Ekonomisko un finanšu jautājumu padomes (ECOFIN) sanāksmē Briselē Eiropas Komisija informēja par diviem jauniem priekšlikumiem pievienotās vērtības nodokļa (PVN) jomā. Tie attiecas uz vienkāršošanas pasākumiem mazajiem un vidējiem uzņēmumiem (MVU) un PVN likmju regulējuma atjaunināšanu.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Latvijas bankas katru dienu ziņo Valsts ieņēmumu dienestam (VID) par klientu aizdomīgiem finanšu darījumiem, intervijā Latvijas Radio atklāja Latvijas Komercbanku asociācijas (LKA) pārstāvis, bankas “Citadele” valdes loceklis Uldis Upenieks.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Jaunākajā Pasaules Bankas grupas un PricewaterhouseCoopers (PwC) sagatavotajā pārskatā par nodokļu saistību slogu pasaulē secināts, ka Latvija atrodas 13. vietā pasaulē 189 valstu konkurencē.
 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats