26. maijs, Piektdiena
Vārda dienas: Eduards, Edvards, Varis
Sākuma lapa » Makroekonomika
Makroekonomika
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Pastāv risks, ka Latvijas valdības piedāvātā nodokļu reforma nemazinās nevienlīdzību, kas Latvijā ir liela problēma, intervijā Latvijas Radio norādīja Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Zviedru koncerns ICA Gruppen, kura pērnā gada tirdzniecības ieņēmumi ir lielāki nekā Latvijas valsts budžets, vēlas saņemt dāvaniņu savai meitai: 6,4 miljonus lielu nodokļu atlaidi saistībā ar jaunā Rimi loģistikas centra būvniecību. Latvijas valdība kavējas ar piekrišanu.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Pirmdien, 22. maijā, Eiropas Komisija (EK) ir publicējusi valstu specifiskās rekomendācijas, kas adresētas Eiropas Savienības dalībvalstīm. EK atzīst, ka nodokļu pamatnostādnes risina iepriekšējā gada rekomendāciju par nodokļa sloga samazināšanu iedzīvotājiem ar zemākiem ienākumiem. Tāpat tiek norādīts, ka darba spēka nodokļu samazināšana netiek pilnībā kompensēta ar nodokļu pārnešanu uz patēriņu.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija trešdien turpinās skatīt likumprojektu par Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu un Muitas policiju apvienošanu.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Partijām tuvākajā laikā būs jāizšķiras, kāda apmērā īstenot piedāvātās nodokļu reformas. Kā šorīt LNT paziņoja premjers Māris Kučinskis (ZZS), pastāv iespēja, ka nodokļu reforma būs jāsamazina 100 miljonu eiro apmērā.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Šovasar Aizsardzības ministrija plāno izsludināt lielāko iepirkumu Latvijas armijas vēsturē. Runa ir par smagajiem auto, ar kuriem pārvietot bruņutehniku un karavīrus. Konkursa summa turpmākajiem 10 gadiem varētu būt 200 miljoni eiro. Auto armijai vēlas piegādāt ASV ražotājs AM General, kas ražo arī Hummer. Kompānijai ar Aizsardzības ministriju jau esot bijusi mutiska vienošanās, taču pavisam nesen latviešu nostāja mainījusies. Rīkošot atklātu konkursu ar prasībām nodrošināt daļu ražošanas Latvijā, vēsta TV3 raidījums “Nekā personīga”.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Saeimas Tautsaimniecības komisija plāno vērsties Finanšu ministrijā ar aicinājumu pagarināt kases aparātu reformas ieviešanai atvēlēto pārejas periodu. Vairākkārt atliktās kases aparātu jaunās prasības nu jau pēc pārejas perioda stāsies spēkā šā gada 1. jūlijā. Speciālisti atzīst, ka ar atvēlēto laiku līdz izmaiņas stāsies spēkā nepietiek visu prasībām neatbilstošo aparātu nomaiņai pret jauniem.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Kadastrālo vērtību iesaldēšana no NĪN kāpuma paglābs tikai daļu īpašumuKadastrālo vērtību iesaldēšana uz diviem gadiem no nekustamā īpašuma nodokļa kāpuma paglābs tikai daļu īpašumu, jo Saeimas akceptētie grozījumi Nekustamā īpašuma valsts kadastra likumā paredz vairākas atkāpes. Ar kadastrālās vērtības pieaugumu un tai sekojošu nekustamā īpašuma nodokļa kāpumu nākamgad jārēķinās, piemēram, jaunajos projektos dzīvojošajiem.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Daudz svarīgāk kā piešķirt finansējumu veselības aprūpei ir skaidrība, kā tā tiks izmantota, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Lai atrastu trūkstošus miljonus eiro veselības aprūpes nozarei, jāskatās uz sociālo iemaksu palielināšanu par vienu procentpunktu, intervijā Latvijas Radio atzīst Zaļo un zemnieku savienības Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Saeima ceturtdien, 18.maijā, galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Nekustamā īpašuma valsts kadastra likumā, kas paredz vēl līdz 2020.gadam iesaldēt nekustamā īpašuma kadastrālās vērtības.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Valsts policija sākusi kriminālprocesu par Eiropas Parlamenta līdzekļu izkrāpšanu. Šajā kriminālprocesā varētu būt iesaistīts arī bijušais Eiropas Parlamenta deputāts Aleksandrs Mirskis, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma".
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Valdības piedāvātā nodokļu reforma izpelnījusies visai pretrunīgu vērtējumu. Kamēr vieni priecājas par iedzīvotāju ienākumu nodokļa (IIN) likmes samazinājumu, citi ar bažām domā, kur tiks ņemti līdzekļi nepieciešamajam izdevumu palielinājumam veselības aprūpei, aizsardzībai, izglītībai, zinātnei, ceļu remontiem un daudz kam citam. Saruna ar uzņēmuma Primex īpašnieku un vadītāju, ekonomistu Jāni Ošleju par valdības piedāvāto nodokļu reformu, tās jēgu, plusiem un trūkumiem.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Valsts kontrole, vērtējot pensiju sistēmas ilgtspēju, secina: valstī nav izdevies pilnā apmērā realizēt pensiju pirmā līmeņa mērķi un nodrošināt, lai minimālās pensijas apmērs sasniedz 20 procentu no vidējās bruto algas valstī, mazinot pensionāru nabadzības risku.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Latvijas Biznesa konfederācijas Goda prezidents Ēriks Rozencveigs uzskata, ka valsts stāvoklis ir teju vai pilnībā identificējams ar tās ceļu stāvokli. Intervijā Neatkarīgajai viņš vērtē šo sasaisti un tās kvalitāti.
 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats