25. aprīlis, Otrdiena
Vārda dienas: Bārbala, Līksma
Sākuma lapa » Makroekonomika
Makroekonomika
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Jāmaina nodokļu administrēšana, – to nepieciešams vienkāršot, intervijā Latvijas Radio pauda Ārvalstu investoru padomes Latvijā valdes priekšsēdētāja Zlata Elksniņa-Zaščirinska.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Jaunā nodokļu reforma sola ne tikai mazākus nodokļus strādājošajiem, bet arī cenu kāpumu daļai preču. Neatkarīgās aplēses liecina, ka nelielo algu saņēmējiem ar vairākiem apgādājamajiem ieguvums no jaunās nodokļu reformas nebūtu nekāds, taču, ja būs inflācija, tā gan viņus skars.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Koalīcijas partija “Vienotība” plāno aicināt Ministru prezidentu Māri Kučinski (ZZS) uz frakcijas sēdi, lai saņemtu atbildes uz visiem jautājumiem saistībā ar nodokļu reformu.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Valdošās koalīcijas partijas pirmdien plāno diskutēt par Finanšu ministrijas piedāvātajām nodokļu reformas pamatnostādnēm.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Finanšu ministrijas piedāvātā nodokļu reforma radīs pusmiljarda eiro iztrūkumu, un šobrīd nav skaidrs, kā to kompensēs, LTV “Rīta panorāmai” sacīja partijas “Vienotība” Saeimas frakcijas vadītāja Solvita Āboltiņa, norādot, ka reformas izstrāde parādās neprofesionalitāte.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Lai izskatītu ar nodokļu reformu saistītos likumprojektus, Saeima strādās arī vasarā, šorīt intervijā LTV raidījumam “Rīta panorāmai” sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība).
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Ņemot vērā ilgstošo vilcināšanos ar Pasaules Bankas (PB) izstrādāto priekšlikumu Latvijas nodokļu sistēmas uzlabošanai prezentāciju, tie ir zaudējuši aktualitāti, sacīja Latvijas Bankas Monetārās politikas pārvaldes vadītājs Uldis Rutkaste.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK), Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK), Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) un Latvijas Banka aicina valdību rīkoties apņēmīgi un pieņemt lēmumus par nodokļu sistēmas modernizāciju. Būtiski jau tagad apstiprināt vidēja termiņa nodokļu stratēģiju, bet par atsevišķām detaļām, kurās ir dažādi viedokļi ieinteresētajām institūcijām, turpināt tālākas diskusijas. Šāda apņēmīga rīcība ļautu padarīt nodokļu sistēmu konkurētspējīgu un uzņēmumu izaugsmi veicinošu.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Kadastrālās vērtības, kuras izmanto, lai aprēķinātu nekustamā īpašuma nodokli (NĪN), uz turpmākiem diviem gadiem iesaldēs pašreizējā līmenī. Teorētiski tas varētu apturēt īpašuma nodokļa kāpumu, ja vien pašvaldība nepalielina nodokļa likmi. Izņēmums varētu būt pēdējo 18 gadu laikā uzbūvētās mājas un īpašumi, kas atrodas Baltijas jūras un Rīgas jūras līča aizsargjoslā – tām gaidāms diezgan ievērojams kadastrālo vērtību un tātad arī NĪN kāpums.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Finanšu ministrija (FM) nākusi klajā ar priekšlikumu nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) “pārpildes naudu” – līdzekļus, kas pārsniedz prognozētos nodokļa ieņēmumus, no pašvaldību budžetiem novirzīt valsts budžetā. Šorīt LTV raidījumā “Rīta panorāma” atzina tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (Nacionālā apvienība).
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Atliekot nodokļu reformu, Latvija turpinās zaudēt konkurētspēju un var zaudēt laiku, kamēr vajadzības nekur nepazudīs un sekas var būt nepatīkamas, brīdināja Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) padomes priekšsēdētājs Aigars Rostovskis.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Nodokļu reformu vadības grupā joprojām tiek apsvērta iespēja palielināt valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu likmi. Kā pēc Nodokļu reformu vadības grupas sēdes atzina finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS), veselības nozarei nepieciešamais finansējums būs saistīts ar sociālo nodokli.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) noliedz informāciju, ka pēc iecerētajām nodokļu sistēmas izmaiņām ienākumu zudums budžetā būs ap 460 miljoniem eiro.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Ministru kabinets drīz skatīts jautājumu par to, kā mainīt daudziem iedzīvotājiem grūti samaksājamo nekustamā īpašuma nodokli (NIN). Vairums no viņiem gan netic, ka valdībai tuvākā pusgada laikā izdosies rast visām iesaistītajām pusēm apmierinošu risinājumu jautājumā par nekustamā īpašuma nodokļa piemērošanu.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Pirmajā gadā pēc Finanšu ministrijas (FM) plānotajām nodokļu izmaiņām ienākumu zudums valsts budžetā varētu būt gandrīz 460 miljoni eiro, atsaucoties uz marta beigās sociālajiem partneriem prezentētiem ministrijas aprēķiniem, vēsta žurnāls “Ir”.
 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats