18. februāris, Otrdiena
Vārda dienas: Kintija, Kora
Sākuma lapa » Makroekonomika
Makroekonomika
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ir izdevis rezolūciju ekonomikas ministram Ralfam Nemiro nekavējoties uzsākt darbu un pēc iespējas ātrāk izskatīšanai valdībā iesniegt noteikumu projektu obligātā iepirkuma komponentes (OIK) efektīvākas pārraudzības nodrošināšanai.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes nodokļu apakškomisijas sēdē Finanšu ministrija (FM) sadarbības partneriem prezentējusi vairāku politisko partiju priekšlikumus un idejas izmaiņām kopējā nodokļu sistēmā, tostarp saistībā ar mikrouzņēmumu nodokli.

Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Solidarizējoties ar tiem iedzīvotājiem, kuru algas šogad un pāris turpmākajos gados netiks palielinātas prasītajā apmērā, Saeimas deputāti uz laiku iesaldēja savas algas. Tomēr tas neattiecas uz kompensācijām, ko tautas kalpiem maksā par transportu un mitekļa īri. Tās šogad ir paaugstinātas, un nu jau maksimālais kompensāciju apmērs vienam deputātam šai vajadzībai pārsniedz 1000 eiro mēnesī.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Eiropas Savienība kompensē Latvijai 2021.–2027. gadam garantēto palīdzības maksājumu samazināšanu par pāris miljardiem eiro ar atļauju konkursu kārtībā paņemt kaut 200 miljardus eiro no naudas jaunām iniciatīvām, kas nākamajā plānošanas periodā veidošot lielāko ES budžeta sadaļu.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Pēdējo 20 gadu laikā visiem pārtikas produktiem Latvijā cenas ir gandrīz dubultojušās, atsevišķos gados pārtika sadārdzinājusies par vairāk nekā 10 procentiem. Savukārt pasaulē kopš 2000. gada pārtikas cenas vidēji aug par 2,6 procentiem gadā, liecina Latvijas Tirgotāju asociācijas aprēķini.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Saeima šodien galīgajā lasījumā skatīs rosinātos priekšlikumus grozījumiem akcīzes nodokļa likumā, kas paredz noteikt lielāku akcīzes nodokļa likmi saldinātajiem bezalkoholiskajiem dzērieniem.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Liela politiskā entuziasma atjaunot pensiju piemaksas Saeimā pašlaik nav. Iedzīvotājiem, kuri pensionējušies, sākot no 2012. gada, pensiju piemaksas nepiešķir, pat neraugoties uz prāvu darba stāžu līdz 1996. gadam.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Šis gads atnesa labas ziņas strādājošiem un sociālās iemaksas veicošiem Latvijas iedzīvotājiem – tagad ikvienam ir iespēja izvēlēties, ko darīt ar savu otrā pensiju līmeņa uzkrājumu gadījumā, ja cilvēks nomirst pirms pensionēšanās vecuma sasniegšanas. Līdz šim, cilvēkam nomirstot priekšlaicīgi, uzkrājums palika sociālajā budžetā. Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra informatīvā kampaņā un sociālajos tīklos aktīvi aicina cilvēkus izvēlēties, ko darīt ar otrā pensiju līmeņa uzkrājumu, un divi no iespējamiem variantiem ir saistīti ar uzkrājuma atstāšanu mantojumā – vai nu Civillikumā noteiktā kartībā saviem likumīgajiem mantiniekiem, vai jebkurai citai personai, kura to varēs pieskaitīt savam otrā pensiju līmeņa kapitālam.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Budžeta plānošana palīdz izvairīties no daudziem impulsīviem pirkumiem un liekiem tēriņiem, taču reizēm papildu nauda ir vajadzīga svarīgiem mērķiem. Ir divas iespējas, kā to iegūt – aizņemties vai izmantot iekrājumus, taču abi varianti izraisa jautājumus.
Vai bezprocentu kredīts ir laba izvēle? Kāpēc krāt naudu kontā ir efektīvāk nekā skaidrā naudā? Lasi šajā rakstā, kā visefektīvāk nodrošināties ar personīgajām finanšu rezervēm un kā rīkoties, ja neparedzētu apsvērumu dēļ nepieciešami papildu līdzekļi!
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Valdības deklarācija paredz izvērtēt iespējas ieviest samazināto pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi svaigai gaļai, zivīm, olām un piena produktiem. Kopš 2018. gada Latvijai raksturīgiem augļiem, ogām un dārzeņiem jau tiek piemērota samazinātā PVN likme 5 procentu apmērā, un, iespējams, šogad tiks samazināta PVN likme arī sabiedriskajā ēdināšanā.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Veselības ministrija ar grozījumiem Veselības aprūpes finansēšanas likumā vēlas reanimēt veselības apdrošināšanu, iesaistot veselības iemaksu veikšanā iedzīvotājus, kuri līdz šim nav tās maksājuši, piemēram, mikrouzņēmumos strādājošie, kā arī tos, kuri nav veikuši un neveic sociālās iemaksas, kas ļautu saņemt veselības apdrošināšanu.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Saeimā ievēlētās partijas nu var baudīt viena no sabiedrības visvairāk peltajiem to darbu augļiem – Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) tām pārskaitījis pusi no valsts budžeta paredzētā finansējuma šim gadam. Lielākā ieguvēja ir Saskaņa, kas līdz pat nākamajām Saeimas vēlēšanām ik gadu saņems 800 tūkstošus eiro.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju, kuri ir pensiju otrā līmeņa dalībnieki un jau izdarījuši izvēli, kam atstāt valsts fondētajā sistēmā uzkrāto, izvēlējušies to nodot mantojumā Civillikuma noteiktā kārtībā. Kopumā no vairāk nekā miljona lēmumu pieņēmuši jau 29 000 iedzīvotāju.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Valsts amatpersonu mēnešalgas šogad, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, pieaugušas par aptuveni sešiem procentiem. Izņēmums ir Saeimas deputāti, kuru algas ir iesaldētas pērnā gada līmenī. Taču pagaidām Saeimā valda neziņa, kā tautas kalpiem aprēķināt kompensācijas par transportu un mājokļa izdevumiem – pēc šā gada vai pagājušā gada cenām.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Lai gan daļa pārtikas produktu šogad pasaules tirgū varētu palikt lētāki, Latvijā šīs izmaiņas nebūs jūtamas. Pārtiku Latvijā sadārdzinās izmaksu kāpums, piemēram, akcīzes nodokļa sadārdzinātā degviela un darbaspēka trūkuma izraisītais atalgojuma pieaugums.
 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats