24. jūlijs, Pirmdiena
Vārda dienas: Krista, Kristiāna, Kristiāns
Sākuma lapa » Makroekonomika
Makroekonomika
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Nodokļu reforma ir viens no pamatīgākajiem pēdējos gados padarītajiem darbiem Latvijas politikā, šodien Saeimas sēde uzsvēra finanšu ministre Dana Reizniece – Ozola (ZZS).
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Saeima šodien ārkārtas sēdē vērtēs nodokļu reformas likumus pirmajā lasījumā. Kā uzskata Latvijas Banka, Saeimā virzītā nodokļu reforma ir vilšanās, kas neveicinās konkurētspēju.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Līdz ar progresīvā iedzīvotāju ienākumu nodokļa (IIN) likmju diferencēšanu darbaspēka nodokļu sistēma kļūs vēl sarežģītāka, pauž Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācijas (LETERA) prezidents Normunds Bergs.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Eiropas Centrālās bankas (ECB) sadrukātie eiro Latvijā veido augstākus kalnus, t.i., augstāku inflāciju nekā lielākās un bagātākās valstīs un caurmērā eirozonā.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) biedru aptaujā noskaidrojusi, ka 98% uzņēmēju uzskata, ka valsts budžetā, pārskatot izdevumus, ir iespējams ietaupīt līdzekļus, visbiežāk norādot, ka to iespējams veikt no 10% līdz 20% apjomā.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Vislielākais algu pieaugums saistībā ar plānoto nodokļu reformu gaidāms ministriem, deputātiem un citām amatpersonām, tā aprēķinājis laikraksts “Latvijas Avīze”.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Nākamajās dienās, līdz 21. jūlijam, paredzēts galīgajā lasījumā apstiprināt nodokļu reformu veidojošos likumprojektus. Līdz šim laikam jāatrod arī risinājumi pašvaldību finansēšanas iespējām pēc nodokļu reformas.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija konceptuāli atbalstījusi nodokļu reformu un ar to saistītos likumprojektus. Kopumā izskatīšanai Saeimā pirmajā lasījumā komisija virzījusi 10 likumprojektus.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

No valdības mājas uz Saeimu nosūtītā nodokļu likmju pārbīdīšanas pakete nav izpelnījusies lielu piekrišanu sabiedrībā.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Nodokļu reforma noteikti samazinās sociālo nevienlīdzību, pauda Saeimas deputāts Edgars Putra (ZZS), noraidot apgalvojumus, ka ka nodokļu reforma ir domāta un izdevīga turīgajiem valsts iedzīvotājiem.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Apstiprinot nodokļu reformu lielā steigā var radīt līdzīgu haosu, kāds veidojās pagājušajā gadā pēc budžeta pieņemšanas, šādu viedokli intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” pauda partijas “Vienotība” Saeimas frakcijas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Otrdien, 11. jūlijā, Ministru kabinets (MK) nodokļu reformas ietvaros atbalstīja Finanšu ministrijas (FM) sagatavotos grozījumus likumā par iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN), kā arī likumā par valsts sociālo apdrošināšanu, tādējādi reformējot darbaspēka nodokļu sistēmu.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Valdību veidojošo partiju koalīcija vakar vienojās rakstiski apstiprināt, ka veselības nozarei tiks nodrošināts finansējums četru procentu apmērā no iekšzemes kopprodukta, taču solīts makā nekrīt – šādu finansējumu medicīnai ir solījušas vismaz vēl divas valdības pirms Māra Kučinska vadītā Ministru kabineta. Bez rakstiska apliecinājuma, ka ģimenes ārstu prasības tiks izpildītas, ģimenes ārsti streiku nepārtrauks.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Otrdien koalīcijas partneri turpinās skatīt nodokļu reformas likumprojektus, kurus uz Saeimu paredzēts virzīt vienā paketē. Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) pauda pārliecību, ka nodokļu reforma tiks apstiprināta.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Cīņā pret ēnu ekonomiku efektīvāka par vienotu minimālo algu valstī būtu nozaru ģenerālvienošanās par minimālo atalgojumu, uzskata Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) ģenerāldirektore Līga Meņģelsone.
 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats