19. oktobris, Piektdiena
Vārda dienas: Drosma, Drosmis, Elīna
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Oktobrī “Executive Forum” ietvaros jau piekto gadu Rīgā pulcējās gan zinošākie ārvalstu, gan Latvijas IT eksperti, uzņēmēji un citu jomu pārstāvji, lai diskutētu par šī brīža nozīmīgākajām nozares un sabiedrības aktualitātēm, kā arī dalītos personiskos novērojumos par IT problēmām Latvijā. Foruma ietvaros eksperti apsprieda kiberpratības nozīmīgumu, gudru datu pārvaldību un nozares iespējas.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Telekomunikāciju uzņēmums "Lattelecom" nākamā gada pavasarī mainīs nosaukumu un turpmāk būs zīmols "tet", atklājis uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis. Nosaukums "tet" ietvers tehnoloģiskus risinājumus, savukārt "Helio" tiks pozicionēts kā izklaides zīmols.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Saeima ceturtdien, 20. septembrī, konceptuāli atbalstīja grozījumus likumā “Par nodokļiem un nodevām”, kas nodokļu nomaksas jomā paredz stingrāk kontrolēt preču tirdzniecību un pakalpojumu sniegšanu internetā.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Pagājušajā nedēļas nogalē Berlīnē notikušās pasaules inovāciju izstādes IFA 2018 laikā uzņēmums Samsung Electronics iepazīstināja ar jaunākajiem sasniegumiem mākslīgā intelekta un lietu interneta (Internet of Things) jomās, prezentējot jaunus gudros produktus, kas ne vien atvieglos ikviena cilvēka sadzīvi, bet arī ietekmēs turpmāko tehnoloģiju tirgus attīstību. 
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Uzņēmuma iekšējā komunikācija ir būtisks instruments ne tikai uzņēmuma vai organizācijas tēla veidošanā, bet arī nozīmīgs faktors kopējās attīstības un izaugsmes stiprināšanā. Ik katrs lielāks uzņēmums ir saskāries ar “intraneta” ieviešanas projektu un zina, kas strādās vai, gluži otrādi - nestrādās, darot to ar Sharepoint, Confluence, Jive vai, nedod Dievs, taisot pašiem savu super-rīku. 
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Latvijā strauji attīstās e-pārvalde, par ko liecina augstie rādītāji e-pakalpojumu nodrošināšanā – šogad Latvija ierindojusies trešajā vietā Eiropā tiešsaistes pakalpojumu nodrošināšanā uzņēmējiem , astotajā vietā Eiropas Savienībā (ES) valsts pakalpojumu elektroniskajā pieejamībā , kā arī devītajā vietā ES digitālo publisko pakalpojumu sniegšanā. Valsts pārvaldes pakalpojumu portālā Latvija.lv sabiedrībai pašlaik pieejami vairāk nekā 500 e-pakalpojumi, kas apvienoti vairāk nekā 120 dzīves situācijas, ko jau pašlaik Latvijas iedzīvotāji portālā Latvija.lv var risināt digitāli. 
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

IT speciālisti ir vieni no darba tirgū pieprasītākajiem un labāk apmaksātajiem speciālistiem visā Eiropā. Par IT speciālistiem tradicionāli tiek dēvēti IT projektu vadītāji, sistēmanalītiķi, datortīklu un datubāzu administratori, kiberdrošības speciālisti, sistēmu arhitekti, grafiskie dizaineri. Kā liecina Igaunijas kompānijas RIA.COM Marketplaces apkopotā informācija – Latvijā IT speciālistiem vidēji ir viens no augstākajiem atalgojumiem reģionā. 
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

“WhatsApp” īpašnieks “Facebook” ir nolēmis sākt pelnīt ar lietotni, laižot klajā jaunus rīkus (pay-to-use) “WhatsApp” biznesa lietotājiem, kuri ar aplikācijas palīdzību komunicē ar saviem klientiem, ziņo BBC.com.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

No sociālā tīkla “Facebook” izdzēstas vairāk nekā 30 viltus mājaslapas un profili, kas, pēc visa spriežot, bijuši izveidoti, lai ietekmētu sabiedrisko domu politiskos jautājumos pirms gaidāmajām ASV vēlēšanām.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

ASV bāzētais uzņēmums “Facebook” ceturtdien piedzīvojis visu laiku lielāko vienas dienas vērtības samazinājumu starp biržās kotētajiem uzņēmumiem. “Facebook” akciju cena ceturtdien samazinājās par 19%, uzņēmuma tirgus vērtībai nokrītoties par aptuveni 119 miljardiem dolāru, ziņo ASV raidorganizācija CNN.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Samsung Electronics Baltics veiktajā aptaujā noskaidrojis, ka ievērojami turpina pieaugt Latvijas jauniešu tendence skatīties tiešsaistes jeb interneta saturu, nevis tradicionālās televīzijas piedāvāto. Pētījuma dati norāda, ka 35% jauniešu vecumā no 15 līdz 24 gadiem arvien vairāk attālinās no lineārā jeb tradicionālā televīzijas satura, tā vietā izvēloties tiešsaistē pieejamo un iespēju to skatīties uz televizora ekrāna. Savukārt, vairāk nekā puse jeb 60% aptaujāto krievvalodīgo dod priekšroku internetā pieejamajām filmām un seriāliem krievu valodā.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Elektronisko sakaru pakalpojumu lietotāji galvenokārt sūdzas par tarifu piemērošanu un par abonenta izpratnē nekorektiem rēķiniem, bet mazāk par elektronisko sakaru pakalpojumu kvalitāti, liecina Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) rīcībā esošā informācija. Lietotāji bieži sūdzas arī par nepatīkamiem pārsteigumiem rēķinos, ko sagādājusi viesabonēšanas pakalpojuma izmantošana.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Latvija ieņem astoto vietu e-pārvaldes jomā Eiropas Savienībā (ES), krietni pārsniedzot ES vidējos rādītājus, liecina ES elektroniskās pārvaldes attīstības pētījums. Pašvaldību spēcīgākā puse ir augsti attīstīti digitālās drošības standarti, savukārt valsts iestādēs – elektronisko dokumentu aprite, secināts Lattelecom un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) veidotajā e-indeksā.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Uz Neatkarīgās jautājumiem atbild Inbox.lv valdes priekšsēdētājs Andris Griķis.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Lemjot par telekomunikāciju uzņēmumu „Latvijas Mobilais telefons” (LMT) un „Lattelecom” nākotni, Latvijas valstij tajos noteikti ir jāsaglabā kaut kāda ietekme. Tā intervijā LTV raidījumā „Rīta panorāma” pauda Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).
 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk
Jaunākie komentāri
Mediju apskats