29. oktobris, Ceturtdiena
Vārda dienas: Elva, Elvijs, Elvis
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Rīgā, Ķīpsalā, no 9. līdz 12. septembrim norisinās starptautiskā pārtikas izstāde “Riga Food 2020”, kurā piedalās 450 pārtikas uzņēmumi no 25 valstīm. Izstādē ir aplūkojami 10 valstu nacionālie stendi. Latvijas nacionālo kopstendu ar Zemkopības ministrijas atbalstu organizējis Agroresursu un ekonomikas institūts (AREI). 
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Šobrīd vairs tikai četras valstis Eiropas Savienībā (ES) pārtiku apliek ar pilnu pievienotās vērtības nodokli (PVN).

Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Latvijas Olu un putnu gaļas ražotāju asociācija nosūtījusi Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam aicinājumu nekavējoties apturēt olu un olu produktu importu no trešajām valstīm. Uz tik radikālu rīcību Latvijas putnkopības nozarē strādājošos pamudinājis fakts, ka šogad vairākkārt olu produktu kravās no Ukrainas konstatētas salmonellas baktērijas.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Milti un miltu izstrādājumi, piena šokolāde, augļi un dārzeņi šogad, salīdzinot ar pagājušo gadu, ir ievērojami sadārdzinājušies. Būtiski samazinājušās tikai dažu citrusaugļu cenas, liecina Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centra rīcībā esošā informācija.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Saldējuma ražotājiem Latvijā primārais ir vietējais tirgus, kurā, tiesa, ir jākonkurē arī ar importa saldētajiem našķiem. Lai ieinteresētu pircējus iegādāties tieši Latvijā gatavotu saldējumu, ražotāji ik gadu cenšas radīt jaunus produktus – ar eksotiskām garšām, neredzētām formām un neticamām krāsām. Šogad kārumniekus vietējie uzņēmumi lutina ar daudziem jauniem gardiem saldējumu veidiem – Pols melnā vafeļu glāzītē (Food Union), saldējums ar cukurvates garšu (Rūjienas saldējums), Druvas cidoniju saldējums (Tervete food).
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Šā gada martā, salīdzinot ar 2018. gada martu, būtiski pieaugušas vairāku augļu un dārzeņu, kā arī miltu un gaļas produktu cenas Rīgas lielveikalu ķēdēs. Savukārt nedaudz samazinājušās sviesta cenas, liecina Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centra rīcībā esošā informācija.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Mazā formāta jeb ērtas un ātras iepirkšanās veikali kļūst arvien populārāki. Par to liecina gan iedzīvotāju aptaujas, gan arī lielo mazumtirgotāju plāni atvērt arvien vairāk šādu tirdzniecības vietu. Vai tiešām ātra iepirkšanās mazajos piemājas veikaliņos ar laiku izspiedīs laisku brīvdienu pavadīšanu tirdzniecības centros?
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Mūsdienās veselīgs dzīvesveids kļūst arvien populārāks. Veselīga dzīvesveida modelī svarīgākais ir fiziskās aktivitātes, kontrolēts stresa līmenis un, protams, arī sabalansēts un veselīgs uzturs. Sabalansēts uzturs nozīmē, ka tajā jābūt visām vielām, kas veido cilvēka organisma sastāvdaļas. Tās ir olbaltumvielas, tauki, minerālvielas, vitamīni. Tāpat ar uzturu jāuzņem pietiekami daudz ūdens. Par veselīgākajiem produktiem joprojām tiek uzskatīti graudaugi un to produkti. To vērtību apliecina kaut vai tik vienkāršs fakts, ka uztura piramīdas pašā pamatā ir graudaugu produkti.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Tikai nedaudz vairāk kā puse jeb 52% Latvijas iedzīvotāju tirdzniecības vietās spēj atšķirt vietējos piena produktus no importētajiem, liecina Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes (LOSP) un pētījumu centra SKDS veiktais pētījums. Ar mērķi informēt cilvēkus par to, kā atpazīt vietējo produkciju, un aicināt to izvēlēties, LOSP plāno īstenot sabiedrības informēšanas kampaņu “Godīgs piens”. Tās atklāšana paredzēta 25. janvārī plkst. 11.00 Zemkopības ministrijā.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Bezmaksas plastmasas maisiņu tirdzniecības aizliegums, kas stājās spēkā šā gada 1. janvāra dienā, būtiskas izmaiņas pircēju apkalpošanā nav radījis. Lielveikalos joprojām bez maksas ir pieejami mazie caurspīdīgie maisiņi, kur ielikt, piemēram, dārzeņus, augļus, ogas, cepumus, riekstus, konfektes.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome (LOSP) par gada notikumu nosaukusi pievienotās vērtības nodokļa samazināšanu Latvijai raksturīgiem svaigiem augļiem, ogām un dārzeņiem. Savukārt sausuma radītās sekas – par gada neražu.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Tuvojoties gada izskaņas svētkiem, ikvienā mājā tiek bagātīgi klāti galdi. Kā nosaka tautas tradīcijas, Ziemassvētkos uz galda jābūt deviņiem ēdieniem, lai nākamais gads būtu pārticis un bagāts. 
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Kaut arī Latvijā ir senākas saldumu gatavošanas tradīcijas nekā kaimiņvalstīs, Latvijā saldumi nav tik lielā cieņā kā, piemēram, Igaunijā. Turklāt Latvijā ik gadu tiek ievesti saldumi desmitiem miljonu eiro vērtībā no Lietuvas, Polijas, Somijas, Vācijas un citām valstīm.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Šoruden ievērojami palielinājusies pircēju interese par Latvijā audzētiem augļiem un dārzeņiem, un vairāku produktu pārdošanas apjomi, salīdzinot ar iepriekšējā gada rezultātiem, palielinājušies par 20–50%, liecina Rimi Latvia novērojumi. Tas lielā mērā skaidrojams ar 2018. gada sākumā ieviesto pievienotās vērtības nodokļa (PVN) samazināto likmi 5% apmērā, kas piemērota Latvijai raksturīgu svaigu augļu, ogu un dārzeņu piegādēm. 
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Pētot pircēju iepirkšanās paradumus, redzams, ka iedzīvotāji izteikti vairāk izvēlas iegādāties sezonālos produktus, piemēram, dārzeņus un augļus. Nozares apskata “Maxima mazumtirdzniecības kompass” dati par 2018. gada otro ceturksni liecina, ka 30,2% iedzīvotāju izvēlas sezonālos produktus, kas ir par 3,9% vairāk nekā attiecīgajā  periodā pērn. 
 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk
Jaunākie komentāri
Mediju apskats