26. februāris,
Vārda dienas: Amēlija, Evelīna, Mētra
Sākuma lapa » Dienas tēma
Dienas tēma
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Tāpat kā deputāti vakar neapturami rāpās pāri guļošiem protestētājiem, lai tiktu iekšā parlamenta ēkā, tā brīvās tirdzniecības līgums ar Kanādu nenovēršami iesoļo ES dalībvalstu tautsaimniecībā. Eiropas Parlaments ir devis zaļo gaismu.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Arvien skaļākas izvēršas diskusijas ap Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) plāniem reorganizēt Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmiju (RPIVA), pievienojot to Latvijas Universitātei (LU). Kamēr izglītības ministrs Kārlis Šadurskis (Vienotība) reformu nepieciešamību skaidro ar studiju programmu skaita samazināšanu un budžetu līdzekļu sabalansēšanu, pieaug bažas, ka ministra nosauktie iemesli ir tikai pievilkti klāt aiz matiem. 
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (Vienotība), kura vārds pēdējā laikā asociējas ar haosu izglītības sistēmā un nepamatotām reformām, tai skaitā augstskolu konsolidāciju un skolu tīklu reorganizāciju, šobrīd ir viens no nepopulārākajiem ministriem valdībā.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Vienpadsmitajā februārī aprit gads, kopš Ministru prezidenta amatu no Vienotības pārņēma Zaļo un zemnieku savienību pārstāvošais Māris Kučinskis. Sabiedrības vērtējums valdību un tās vadītāja pārstāvēto politisko spēku nav lutinājis. Daži uzskata, ka tas ir neveiksmīga mantojuma dēļ, citi – ka kļūmīga ir komunikācija ar sabiedrību.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Kopš ASV paziņojuma, ka drošības garantijas Austrumeiropai ir svētas, pagājuši trīs gadi, Baraks Obama vairs nav prezidents, bet viņa pēctecis Donalds Tramps cenšas šīs drošības garantijas no reliģiskas pielūgsmes objekta pārvērst lietišķā līgumā – jūs maksājat naudu, mēs sniedzam drošību. ASV tanki uz Latviju šodien gan ir atvesti, neraugoties uz to, ka solījums aizsardzībā ieguldīt 2% no IKP pildīts netiek.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

TV3 raidījumā “Nekā personīga” rīcībā nonākusi Valsts ieņēmumu dienesta (VID) darbinieku sagatavotā rokasgrāmata, kā pareizi apšmaukt valsti. Pamācībās rokrakstā uzskaitītas prasības, kas uzņēmumiem jāievēro, lai darījumus nefiksētu ieņēmumu dienesta riskanto uzņēmumu filtrs un lai informācija par to nonāktu pie konkrēta nodokļu inspektora.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Lielākā valdošās koalīcijas partija "Vienotība", kura sodīta par pārkāpumiem priekšvēlēšanu aģitācijā un zaudējusi valsts finansējumu, iespējams, vienojusies par abpusēji izdevīgu darījumu ar Latvijas Universitāti (LU).
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Ar skaļiem saukļiem un plakātiem trešdien, 25. janvārī, piketējot pret Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) reorganizācijas un pievienošanu Latvijas Universitātei (LU) protesta gājienā vairāki simti cilvēku pieprasīja nozares ministra Kārļa Šadurska (V) demisiju.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Protestējot pret augstskolas reorganizāciju, rīt, 25. janvārī, Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) studenti un personāls dosies protesta gājienā.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Lai nabadzīgo valstu eiropieši arī turpmāk varētu piepelnīties bagātajās, dempingojot darbaspēka izmaksas, Eiropas Savienība (ES) vienotus atalgojuma principus dalībvalstīm neuzspiedīs. Un nabadzīgās arī pašas ir pret – kā citādi konkurēt, ja ne ar lētiem cilvēkiem.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Pensionāri vēlas neapliekamā minimuma celšanu līdz aptuveni 280 – 300 eiro pašreizējo 225 eiro vietā, intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja Latvijas Pensionāru federācijas vadītājs Andris Siliņš.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Tas būtu politiķu drosmes un atbildības lēmums beidzot reorganizēt Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB) un pievienot citai institūcijai, LTV1 raidījumā “Rīta panorāma” paziņoja tiesībsargs Juris Jansons.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) vēlme tempā izdzīt cauri Rīgas Pedagoģiskās un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) un Latvijas Universitātes (LU) apvienošanu ir nedemokrātiska un necaurspīdīga, uzskata nozarē strādājošie. Lai gan vakar RPIVA vadība, protestējot pret notikušo, neieradās uz tikšanos ar IZM, ministrija ir pilna apņēmības jau pēc pāris nedēļām iesniegt Ministru kabinetā (MK) lēmuma projektu. Tā arī nenoliedz, ka tas nebūs vienīgais solis augstskolu optimizācijas virzienā.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Jaunu uzņēmumu reģistrēšanas dinamiku nenoliedzami ietekmē vairāki faktori. Sākot ar valsts īstenotajām reformām, radot iespēju, piemēram, reģistrēt SIA ar samazinātu pamatkapitālu, beidzot ar ekonomiskajiem aspektiem un valsts uzraugošajiem administratīviem lēmumiem.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Valsts ieņēmumu dienests (VID) vēlreiz uzsver – par naudu, kas tiek saņemta no radiniekiem ārvalstīs, nekāds nodoklis nav jāmaksā. Tas ir jādara tikai tādos gadījumos, ja naudas sūtītāju un naudas saņēmēju nesaista radniecīgas saites un pārskaitītā summa gadā pārsniedz 1425 eiro.
 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Reklāma
Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats