20. jūlijs, Ceturtdiena
Vārda dienas: Ramona, Ritma
Sākuma lapa » Dienas tēma
Dienas tēma
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Tā dēvētās Rīdzenes sarunas, kuru atreferējumos ietekmīgiem politiķiem, tajā skaitā Aivaram Lembergam, tiek piedēvēta politisko un ekonomisko norišu vēlamo attīstības scenāriju plānošana, nav leģitīmas. Par to, aicinot pierādīt pretējo, ir pārliecināts sarunās visbiežāk citētais A. Lembergs.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Paruna vēsta, ka divi latvieši savstarpējo nesaskaņu dēļ drīzāk nodibinās trīs partijas, nevis meklēs kompromisu. To apliecina arī piecu savulaik trīs politiskos spēkus apvienojušās Vienotības Saeimas deputātu aiziešana no organizācijas. Eksperti norāda, ka šajā tendencē vainojama gan partiju nespēja mainīties, gan elektorāta attieksmes īpatnības.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Balansējot uz iznīcības robežas, Vienotība tomēr ar bezcerīgu manevru cenšas pierādīt sabiedrībai un partneriem koalīcijā, ka tajā vēl dzirkstī enerģija un vēlme saglabāt politisko ietekmi nekur nav zudusi. Tā Rīdzenes sarunu kontekstā Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) aicina nomainīt zemkopības ministru Jāni Dūklavu.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Nākamajās dienās līdz 21. jūlijam, kad paredzēts galīgajā lasījumā apstiprināt nodokļu reformu veidojošos likumprojektus, diskutējot Saeimā par to lietderību un atbilstību situācijai, emocijas netiks taupītas, taču ceturtdien tie tika nodoti komisijām praktiski bez aizķeršanās un garām debatēm.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Šodien Saeima sāks darbu pie nodokļu sistēmas reformu veidojošo likumprojektu izskatīšanas, un tas solās būt raits, jo, neņemot vērā iebildumus par steigu, kādā premjers vēlas virzīt reformu, koalīcijas partijas paudušas tai atbalstu.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Kaut arī vēlēšanas ir tālu, koalīcijas partijas rēķinās ar to neizbēgamību un negribīgi devušas konceptuālu atbalstu Vienotības iniciatīvai tā dēvēto Rīdzenes sarunu vētīšanai parlamentārās izmeklēšanas komisijā. Tiesa, Vienotība joprojām nav definējusi, ko tieši tā vēlas izmeklēt.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

4. jūlija vakarā tvitera publika ieraudzīja Latvijas Televīzijas ģenerāldirektora Ivara Beltes atklāsmi: «LTV ir pieņēmusi svarīgu, redakcionāli izsvērtu lēmumu par sadarbības pārtraukšanu ar Ventspils domi. Meklēsim alternatīvus fin. avotus!» Izrādās, izsvērti lēmumi tiek pieņemti vakarā, bet sabiedrībai tos paziņo ar sociālo tīklu palīdzību. Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) par šo lēmumu joprojām nav oficiāli informēta.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Ģimenes ārstu streika komiteja šodien tiekas ar premjeru Māri Kučinski, taču runās viņi ne jau par mediķu izvirzīto prasību izpildi, bet gan juridisku streika atzīšanu par streiku. Veselības ministrija un padotības iestādes to spītīgi dēvē par «ārstu protestu». Arī pats premjers streika sarunu vietā uz šodienu saskaņojis «konstruktīvu sarunu». Uzreiz pēc tās viņš dodas komandējumā uz Vāciju.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Pirmdien, 3.jūlijā, vairāk nekā 650 ģimenes ārsti sāks beztermiņa streiku, prasot lielāku finansējumu primārajai veselības aprūpei, sakārtotu e-veselības sistēmu un arī pašreizējo ģimenes ārstu prakšu darbības principu saglabāšanu.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) sadarbībā ar ASV Federālo izmeklēšanas biroju (Federal Bureau of Investigation’s Counterproliferation Center – turpmāk FIB) konstatēja, ka trīs Latvijas bankas – AS “Baltikums Bank”, AS “Privatbank” un AS “Reģionālā investīciju banka” – nav ievērojušas regulējošo normatīvo aktu prasības noziedzīgi iegūtu līdzekļu un terorisma finansēšanas novēršanas (NILLTFN) jomā, informē FKTK.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Neatkarīgā ekonomikas eksperte, analītiķe Jevgeņija ZAICEVA intervijā Neatkarīgajai pauž savu viedokli par valsts varas pieteikto nodokļu reformu.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Ekonomiskās sankcijas pret Krieviju tiks pagarinātas un paliks spēkā vismaz līdz nākošā gada sākumam, intervijā Latvijas Radio apliecināja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V).
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Tuvojoties priekšvēlēšanu aktivitāšu izskaņai, pagājušajā nedēļā trīs politisko partiju – Vienotības, Nacionālās apvienības (NA) un Latvijas Reģionu Apvienības (LRA) – apvienotā saraksta Ventspilī pārstāvji, lai novērstu jebkādas šaubas par godīgu vēlēšanu norisi un nodrošinātu vienlīdzīgas iespējas visiem partiju sarakstiem Ventspils pilsētas vēlēšanās, ar iesniegumu vērsušies Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK), lūdzot atļauju nepārtrauktai vēlēšanu procesa novērošanai gaidāmajās vēlēšanās. Atsaucoties uz Ventspils opozīcijas šaubām, Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) vadītājs Arnis Cimdars paziņoja, ka CVK neesot identificējis likuma pārkāpumus, līdz ar to nav pamata rosināt komisijas atcelšanu. 
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Ventspils mēra amata kandidātā Ģirta Valda Kristovska pārstāvētā trīs politisko partiju – "Vienotība", "Nacionālā Apvienība", "Latvijas Reģionu apvienība" – apvienība, kuru, visticamāk, finansē Šveices advokāts Rūdolfs Meroni, nav spēcīgs oponents valdošajai partijai “Latvijai un Ventspilij”. 
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Jau gandrīz deviņus gadus ilgst tiesvedības process Ventspils mēra Aivara Lemberga krimināllietā, kuru, kā norāda pats Ventspils mērs, pavada dažādas dīvainības, kas savukārt liek apšaubīt tiesnešu objektivitāti.

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats