27. septembris, Trešdiena
Vārda dienas: Ādolfs, Ilgonis
Sākuma lapa » Dienas tēma
Dienas tēma
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Pēc nedaudz vairāk nekā trim mēnešiem nodokļu izmaiņu dēļ degviela sadārdzināsies par 4 līdz 5 centiem litrā, nerēķinot iespējamās cenu korekcijas, ko varētu ienest notikumi pasaulē. Tā Karību reģionā plosījušās viesuļvētras dēļ Latvijā benzīna cena kopš septembra sākuma ir pieaugusi par aptuveni 5 centiem, dīzeļdegviela – par 6 centiem litrā. Savukārt gada laikā dīzeļdegvielas un benzīna cena pieaugusi par aptuveni 8 līdz 10 centiem litrā.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Aptuveni 75 procenti iedzīvotāju Eiropā dzīvo pilsētās, tāpēc pilsētām Eiropas Savienībā ir daudz kopīgu problēmu un kopēju plānu, arī veiksmīgu priekšnoteikumu attīstībai, un lielās pilsētas spēj ietekmēt Eiropas Savienības politiku.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Valdība uzdevusi Finanšu ministrijai pabeigt būvdarbus divās valstij piederošās ēkās Rīgā, kurās izvietos Latvijas Republikas prokuratūru. Remonti abās ēkās izmaksās nepilnus 12 miljonus eiro. VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) skaidro, ka jaunās telpas tiks pielāgotas īpaši prokuratūras vajadzībām un šī iestāde tur pārcelsies uz palikšanu. Prokuratūras pašreizējām telpām Dzirnavu ielā nepieciešams remonts.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Iespējams, jau šonedēļ Valsts prezidents Raimonds Vējonis Saeimā iesniegs likumprojektu, kas paredzēs atteikšanos no nepilsoņu statusa piešķiršanas nepilsoņu partnerattiecībās dzimušiem bērniem. Progresīvākā sabiedrības daļa jau paudusi atbalstu šādai iniciatīvai, taču Nacionālā apvienība brīdina, ka šādas iniciatīvas apstiprināšana nozīmētu koalīcijas izjukšanu.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Veidojot parlamentārās izmeklēšanas komisiju tā dēvētās oligarhu lietas izmeklēšanas kvalitātes pētīšanai, viens no mērķiem bija noskaidrot, vai publicētās Rīdzenes sarunas ir autentiskas Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) veiktajiem sarunu ierakstiem. Tagad kļuvis skaidrs, ka šādu pārbaudi birojs neveiks.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Neraugoties uz sabiedrībā sacelto ažiotāžu saistībā ar tā dēvētajām “Rīdzenes sarunām”, pierādījumus, kas liecinātu par noziedzīga nodarījuma sastāvu šajās sarunās atrast nav iespējams. Šādu viedokli LTV7 raidījumā  "Točki nad i" pauda kādreizējais “oligarhu lietas” uzraugošais prokurors Māris Leja.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Jūlija beigās Saeimā izveidota tā dēvētās “oligarhu lietas” parlamentārās izmeklēšanas komisija, kura apņēmusies četru mēnešu laikā noskaidrot, kādēļ bez personu saukšanas pie atbildības tika izbeigta skandalozā “oligarhu krimināllieta”. Šīs komisijas formulējums, ko sastādījis “Vienotības” pārstāvis Andrejs Judins, ir par “valsts nozagšanu”. Kā uzsver Ventspils mērs Aivars Lembergs: “Ja lietai ir tik trekns nosaukums, tad to nepieciešams steidzami izmeklēt”.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

SIA "Internet", kuras saimnieciskā darbība saistīta ar sludinājumu portālu "ss.lv", Valsts ieņēmumu dienesta (VID) 1.augustā pieņemto lēmumu par "Internet" saimnieciskās darbības apturēšanu 3.augustā ir pārsūdzējusi VID ģenerāldirektorei Ilzei Cīrulei.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Intervija ar Ventspils domes priekšsēdētāju Aivaru Lembergu – par politiskās vārīšanās pasūtītājiem, par sabiedrisko mediju atteikšanos sadarboties ar Ventspili, par investīciju plāniem, par nodokļu reformu un reģionu politiku.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Lai kā arī atsevišķi politiķi vēlētos krimināli sodīt «Rīdzenes sarunu» dalībniekus, tas nav iespējams, jo Krimināllikums neparedz sodu par runāšanu paziņu lokā – analizējot kaislības par publicētajiem dialogiem, norāda bijušais Augstākās tiesas priekšsēdētājs, Latvijas Juristu biedrības viceprezidents, zvērināts advokāts Gvido Zemrībo.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Nē, neuztraucieties, virsrakstā nav kļūdu, tā sauktās “oligarhu jeb Rīdzenes sarunas” tik tiešām labāk saukt par pasakām. Sarunas tās būtu bijušas gadījumā, ja tiktu pierādītas un apstiprinātas, tagad tās var uzskatīt tikai par kāda autora vai autoru kolektīva kopīgu sacerējumu.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Saeimas Budžeta un finanšu komisija izskatīšanai Saeimā virza visus ar nodokļu reformu saistītos likumprojektus. Plānots, ka šodien, 27.jūlijā, noslēgsies diskusijas par  jauno likumprojektu, kas ilgst jau no otrdienas.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Šodien, 26. jūlijā, sabiedrība tika iepazīstināta ar jauno politisko kustību “Mēs par”, kuru sastāvā, starp 48 cilvēkiem, ir arī pieci no partijas “Vienotība” aizgājušie Saeimas deputāti, bijušais ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts, politikas analītiķe Marija Golubeva, fiziķis Vjačeslavs Kaščejevs, matemātiķis Andris Ambainis, mācītājs Juris Cālītis un citi zināmi cilvēki.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Pašlaik vidusskolēnu ir tik daudz, ka ar tiem varētu aizpildīt 130 skolas. Taču Latvijā to ir divarpus reižu vairāk, tāpēc viens no skolu tīkla reformas uzdevumiem būtu vidusskolu optimizācija, mainot to statusu vai apvienojot izglītības iestādes. Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) izvirzījusi mērķi ik vidusskolā līdz 2020. gadam 10. līdz 12. klasēs nodrošināt vismaz 150 skolēnu.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Tā dēvētās Rīdzenes sarunas, kuru atreferējumos ietekmīgiem politiķiem, tajā skaitā Aivaram Lembergam, tiek piedēvēta politisko un ekonomisko norišu vēlamo attīstības scenāriju plānošana, nav leģitīmas. Par to, aicinot pierādīt pretējo, ir pārliecināts sarunās visbiežāk citētais A. Lembergs.
 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats