13. decembris, Trešdiena
Vārda dienas: Lūcija, Veldze
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Šobrīd Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) sākusi sarunas ar pašvaldībām par skolu tīkla optimizāciju, kā pamatu izmantojot nesen veikto pētījumu. Kurzemes reģions atšķirībā no Latgales atbalsta ministrijas redzējumu – par to konstruktīvā sarunā ar Kurzemes plānošanas reģiona vietvaru pārstāvjiem pārliecinājies nozares ministrs Kārlis Šadurskis.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Skolēnu pārvadājumiem pašlaik tērē ievērojamas summas no pašvaldību budžeta. Bet, ja mācību iestādes īstenos vidusskolu reorganizāciju, kā paredz skolu tīkla pētījums, maršrutu tīkls pieaugs vēl vairāk. Vietvaras raizējas, ka līdz ar to izdevumi palielināsies gan tām, gan skolēnu vecākiem, bet ceļš līdz skolai kļūs tik tāls un apgrūtinošs, ka daļa lauku bērnu var palikt bez vidējās izglītības.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Valdībai būs tiesības noteikt minimālo skolēnu skaitu vidusskolas klasēs, – šādus grozījumus Izglītības likumā atbalstīja Saeima. Pašvaldības gan uzskata, ka tas nav loģisks solis, jo tā ir vietvaru kompetence. Tās arī raizējas, ka ar laiku var tikt pieņemti tādi noteikumi, kas liegs iespēju saglabāt ne tikai vidusskolas, bet arī pamatskolas.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija šodien spriedīs par Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) rosinājumu obligāto pamatizglītības apguvi sākt no sešiem gadiem.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Satversmes tiesa (ST) secinājusi, ka absolūts aizliegums strādāt par pedagogu personai, kura tikusi sodīta par tīšu smagu vai sevišķi smagu noziegumu, neatbilst Satversmei.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Ventspils mērs Aivars Lembergs Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) virzīto izglītības reformu, kuras mērķis ir it kā veicināt kvalitatīvas izglītības pieejamību skolēniem visā Latvijas teritorijā, sauc par balagānu. Pēc viņa sacītā, nav nekādu oficiālu dokumentu un kritēriju, kas iepazīstinātu ar reformu un izskaidrotu tajā ietvertos jēdzienus.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Pasaules Brīvo latviešu apvienība (PBLA) paudusi atbalstu pārejai uz izglītību latviešu valodās Latvijas valsts skolās. Apvienība nosūtījusi atklātu vēstuli Ministru prezidentam Mārim Kučinskis (ZZS).
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Ieviešot skolās jauno mācību saturu, būtiski ir, kā to praksē īstenos pedagogi. Tas nozīmē, ka augstskolām, gatavojot jaunos skolotājus, vajadzēs piedāvāt jaunas programmas. Ir arī plānotas citas izmaiņas, kuru ieviešanai kopumā jau tiek ieguldīti 3,5 miljoni eiro no valsts budžeta, taču nozares ministrija vēlētos saņemt vēl 3 miljonus eiro – valsts pētījumu programmai pedagoģijas zināšanu bāzes izveidei.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pasūtītā skolu tīkla pētījuma mērķis nav objektīva analīze. Neatkarīgi no skolēnu skaita Latvijā nevar pastāvēt skolas ar zemu izglītības līmeni, otrdien, 14. novembrī, preses konferencē pauda Ventspils mērs Aivars Lembergs.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Pedagogu darba samaksas grafiks, kas paredz celt pakāpeniski algas likmi līdz pat 900 eiro, beidzot nonācis līdz valdībai, taču nu atkal uz divām nedēļām atlikts, lai «aktualizētu informāciju». Finanšu ministrija skeptiski vērtē iespēju piešķirt dokumentā minētās summas – nākamgad tie būtu desmit miljonu eiro, 2019. gadā – 34 miljoni un tālāk – vēl vairāk. Pedagogu arodbiedrība mudina neatlikt grafika apstiprināšanu, lai tas atkal neiestrēgtu atvilktnēs uz desmit gadiem.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Pedagogu darba samaksas pieauguma grafika pieņemšana valdībā būtu vēsturisks notikums, uzskata Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētāja Inga Vanaga.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Pašvaldības panākušas, ka valsts turpinās finansēt 12 internātpamatskolu, kas piedāvā vispārizglītojošās programmas, līdz 2019. gada augustam, nevis 2018. gada 1. janvārim, kā sākotnēji bija plānojusi Izglītības un zinātnes ministrija (IZM). Vietvaras, kurās ir šīs skolas, par šādu «pagarinājumu» ir gandarītas un solās to izmantot, lai izlemtu, kā rīkoties tālāk.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Valdības stabilitātes vārdā tiek virzīti apšaubāmi grozījumi Izglītības likumā, otrdien, 7. novembrī, preses konferencē izteicās Ventspils mērs Aivars Lembergs.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” uzsākta parakstu vākšana par krievu valodas kā mācību valodas pozīciju saglabāšanu izglītībā Latvijas skolās. Iniciatīvas pieteicēji ir Latvijas Krievu mācībvalodas skola.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Izglītība ir viens no sāpīgajiem jautājumiem, par ko deputāti nespēj vienoties jau gadiem. Neskaitot skolu reformu, šobrīd aktīvisti arī diskutē par pāriešanu tikai uz latviešu valodu, savukārt Saeimas deputāts Ints Dālderis (Par!/V) kā vēl vienu priekšlikumu iesniedzis obligāto vidējo izglītību.
 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk
Jaunākie komentāri
Mediju apskats