26. februāris,
Vārda dienas: Amēlija, Evelīna, Mētra
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Latvijas simtgades svinību vienai no iniciatīvām – Latvijas skolas soma, kas ļaus skolēniem piecu gadu periodā (sākot no 2018. gada) klātienē iepazīties ar dabas un kultūras vērtībām, paredzēts tērēt 40% no svinībām paredzētā finansējuma. Transportam un ieejas biļešu iegādei, integrētas mācību programmas izveidei tiks tērēti 13,5 miljoni eiro.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Izglītības un zinātnes ministrijai nav pārdomāta reformu plāna, šobrīd notiek mērķtiecīga vienas augstskolas, kas ir spēcīgākais spēlētājs pedagoģijā, likvidēšana bez pamatotiem argumentiem, uzskata Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) vadība, izglītības un zinātnes eksperti, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA), Latvijas Vadītāju asociācija (LIVA), Latvijas Studentu apvienība (LSA) un pašvaldību vadītāji. Likvidācijas kontekstā jautājumu ir vairāk nekā atbilžu. Bet ministrija vien bārstot solījumus par skaistu nākotni. Rezultātā studenti nonākuši ķīlnieku lomā.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Nav noslēpums, ka daudzi par studiju vietu izvēlas Rīgu, taču diplomu var iegūt ne tikai galvaspilsētā. Augstākās izglītības klātbūtne ir jaušama arī Latvijas reģionos, tostarp augstskolu filiālēs. Augstskolu pārstāvji uzsver, ka filiālēs kvalitāte ir tāda pati kā Rīgā, turklāt studentiem ir iespēja ietaupīt gan laika, gan naudas resursus vairākās pozīcijās.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) eksperti ir piedalījušies Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) organizētajās septiņās darba grupu sanāksmēs, baltoties uz 2015.gada 22.decembra izdoto rīkojumu. Darba grupu sanāksmēs diskutēts par esošās pedagogu profesionālās darbības kvalitātes novērtēšanas kārtības stiprajām un vājajām, kā arī pilnveidojamām pusēm.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Arvien skaļākas izvēršas diskusijas ap Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) plāniem reorganizēt Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmiju (RPIVA), pievienojot to Latvijas Universitātei (LU). Kamēr izglītības ministrs Kārlis Šadurskis (Vienotība) reformu nepieciešamību skaidro ar studiju programmu skaita samazināšanu un budžetu līdzekļu sabalansēšanu, pieaug bažas, ka ministra nosauktie iemesli ir tikai pievilkti klāt aiz matiem. 
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Otrdien, 14. februārī, alejā pretī Ministru kabineta ēkai vairāki desmiti Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) topošie deju un ritmikas skolotāji ar dejas performanci protestēja pret akadēmijas likvidēšanu.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (Vienotība), kura vārds pēdējā laikā asociējas ar haosu izglītības sistēmā un nepamatotām reformām, tai skaitā augstskolu konsolidāciju un skolu tīklu reorganizāciju, šobrīd ir viens no nepopulārākajiem ministriem valdībā.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Ar premjeru Māri Kučinski (ZZS) un valdību kopumā ir vieglāk sadarboties nekā ar izglītības un zinātnes ministru Kārli Šadurski (Vienotība), pauž Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības vadītāja Inga Vanaga.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Izglītības nozares profesionāļu vidū arvien vairāk nostiprinās pārliecība, ka augstskolu konsolidācija, tai skaitā Rīgas pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) pievienošana Latvijas Universitātei (LU), nav reforma, kura izglītības kvalitāti būtiski uzlabos.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Šorīt intervijā raidījumam "900 sekundes" akadēmiķe Raita Karnīte vēstīja, ka šobrīd nav īsti skaidri augstskolu apvienošanas iemesli.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Pēdējo desmit gadu laikā Latvijas skolās būtiski sarucis audzēkņu skaits – ap 66 000 tūkstošiem. Šī krituma dēļ minētajā laikā periodā slēgtas gandrīz 200 mācību iestādes.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Vai zināt kāds izskatās reformu mērkaķis? Liels un spalvainām ausīm? Nez vai. Un diez vai kāds to vispār ir redzējis. Bet vismaz Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) tas noteikti mājo, jo pēdējā laikā reformu vārds šajā ēkā tiek locīts no rīta līdz vakaram. Un droši vien tikai īsts mērkaķis spētu tā izkropļot reformu patieso būtību, kad ar skaļām, bet tukšām frāzēm, kā arī pievilcīgu reklāmas izkārtni ar košiem banānu ķekariem (lasi – reformu šķietamajiem ieguvumiem) tiek aizsegtas mūsu valsts izglītības sistēmas satrunējušās sienas un pamati. 
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Šorīt intervijā raidījumam "900 sekundes" ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens apgalvoja, ka pēc viņa rīcībā esošās informācijas var secināt, ka Rīgas Ekonomikas augstskolas un Rīgas Juridiskās augstskolas rektori varēs saglabāt savus amatus.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Lielākā valdošās koalīcijas partija "Vienotība", kura sodīta par pārkāpumiem priekšvēlēšanu aģitācijā un zaudējusi valsts finansējumu, iespējams, vienojusies par abpusēji izdevīgu darījumu ar Latvijas Universitāti (LU).
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Ārvalstu akadēmiskā personāla piesaistīšanu Latvijas augstskolās ierobežo pārāk striktais regulējums, kas pieprasa latviešu valodas prasmes augstākajā līmenī. Šīs prasības noteikti būtu jāmīkstina, ja gribam kāpināt augstākās izglītības kvalitāti, uzskata augstskolu vadītāji. Viņiem gan iebilst nacionālāk domājošie, norādot, ka tādējādi tiks apdraudēts valsts valodas statuss un izņēmumi likumā var novest pie vēl lielākiem izņēmumiem.
 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk
Jaunākie komentāri
Mediju apskats