25. jūnijs, Pirmdiena
Vārda dienas: Maiga, Milija
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Matemātikas pārbaudījums šogad satraucis ne tikai 12. klases, bet arī pamatskolas beidzējus. Izrādās, divos uzdevumos pieļautas matemātiskas kļūdas, bet vēl citos varēja rasties neskaidrības pārprotamo formulējumu dēļ. Tāpat, iepriekš neinformējot, mainīta formulu lapa. Pedagogi norāda, ka tas samulsinājis daļu devīto klašu audzēkņu, it īpaši no sliedēm izsisti tie, kam ir Aspergera sindroms vai autisma problēmas.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Iesāktais darbs izglītības reformu virzienā ir jāturpina – tā liecina Neatkarīgās izglītības biedrības veiktā pedagogu aptauja, kurā pārliecinošs vairākums (77%) pedagogu ir uzsvēruši, ka par izglītības satura reformas virzīšanu tālāk jālemj šim Saeimas sasaukumam. To, ka lemšana par reformu jānodod nākamajam Saeimas sasaukumam atbalstījuši vien 19% skolotāju.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Patlaban 16 augstskolās kopumā ir 23 533 budžeta vietas. Drīzumā sāksies studentu uzņemšana, un šis ir viens no svarīgākajiem punktiem piedāvājuma klāstā. Augstskolas atzīst, ka būtu nepieciešams lielāks brīvo vietu apjoms, jo tikai daļā programmu to netrūkst. Svarīgi ir arī saglabāt iespēju «pārmest» budžeta vietas no mazāk pieprasītām jomām uz populārākām.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Saeimas atbildīgās komisijas deputātu «noairētie» grozījumi Vispārējās izglītības likumā nav nekāda traģēdija, uzskata izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis. Tas, ka jauno mācību saturu ieviesīs gadu vēlāk, neko daudz nemainīšot. Viņš arī cer sešgadīgo jautājumu virzīt tālāk un pieļauj, ka tas būtu aizgājis, ja nebūtu ielikts kopējā katlā ar pārējām izmaiņām.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) gan Saeimas atbildīgajā Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā, gan Izglītības un zinātnes ministrijas un citās sarunās vienmēr ir paudusi skaidru nostāju, ka atbalsta izglītības satura reformu un arī saskata būtiskus argumentus tās nepieciešamībai. 
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

2018.gada 31.maijā Saeimā norisinājās Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde, kurā tika apspriests likumprojekts "Grozījumi Vispārējās izglītības likumā" (Grozījumi). Grozījumu tālākā virzība ar izmaiņām ir izraisījusi ažiotāžu sabiedrībā, atklātā pauž Česlavs Batņa, Ikšķiles novada domes priekšsēdētāja vietnieks un bijušais Ikšķiles vidusskolas direktors “Alternatīvā” pedagogu atalgojuma modeļa izstrādātājs.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Pēc asām diskusijām Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija ceturtdien, 31. maijā, konceptuāli noraidīja ieceri par skolas gaitu uzsākšanu no sešu gadu vecuma.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Daļā Latvijas skolu pedagogu zemākā mēneša darba algas likme, visticamāk, saglabāsies līdzšinējā līmenī – 680 eiro – un nepieaugs, intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” atzina izglītības ministrs Kārlis Šadurskis (V).
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Nesen sabiedrībā rezonansi izraisījuši Jāņa Dombravas izteikumi par ārvalstu studējošajiem, apgalvojot, ka viņu mērķis Latvijā nav augstākās izglītības iegūšana, bet gan kebabu cepšana. Latvijas Studentu apvienība (LSA) uzskata, ka trešo valstu studējošo diskriminācijai nav pamata, un likumā paredzētā iespēja paralēli studijām strādāt līdz 20 stundām nedēļā netraucē pilnvērtīgai studēšanai. Tomēr gadījumos, kad studenta statusu ieguvušie trešo valstu pilsoņi patiesībā nepiedalās studiju procesā, vairāk uzmanības jāpievērš augstākās izglītības iestādēm, kas šādu situāciju pieļauj.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Pedagogu arodbiedrības padome vakar bija plānojusi pārrunāt nozares aktualitātes ar izglītības un zinātnes ministru Kārli Šadurski, taču viņš atteica tikšanos. Tā viņš rīkojas ne pirmo reizi un divu gadu laikā tā arī nav uzskatījis par vajadzīgu komunicēt klātienē ar vienu no lielākajiem sociālajiem partneriem, sašutumu neslēpj arodbiedrības priekšsēdētāja Inga Vanaga.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Pērn pašvaldību izteiktās prognozes, ka tieši Latvijas simtgades gadā skolu slēgšanas maisam būs gals vaļā, ir apstiprinājušās. Nu jau reorganizējamo un likvidējamo izglītības iestāžu saraksts sasniedzis sešus desmitus. Visticamāk, punkts tam vēl nav pielikts, un tas attiecas arī uz vēl atlikušajām internātskolām.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Latvijas augstākās izglītības modernizācijai ar Eiropas Savienības fondu atbalstu kopumā tērēs apmēram 65 miljonus eiro: 34 miljoni – mācībspēku attīstībai, 20 miljoni – labākai augstskolu un koledžu pārvaldībai un 11 miljoni – starptautiski konkurētspējīgu studiju programmu izveidei.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Ir svarīgi, lai ikviens bērns, neatkarīgi no tā, kur viņš dzīvo, saņemtu kvalitatīvu izglītību, pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Māri Kučinski (ZZS) sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis, piebilstot, ka darbs pie iesāktajām reformām izglītības jomā būs jāturpina arī nākamās valdības laikā.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Pedagogu algu paaugstināšanas grafiks paredz, ka šogad darba samaksa kāps par 30 eiro, sasniedzot 710 eiro par zemāko likmi. Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis paziņojis, ka šis solis ministrijai būs pa spēkam, taču par turpmākajiem gadiem gan tādas pārliecības viņam nav.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Skolu tīkla optimizācija šogad skars pavisam 53 izglītības iestādes Latvija, no kurām 19 nāksies slēgt, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) apkopotie dati.
 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk
Jaunākie komentāri
Mediju apskats