25. septembris, Pirmdiena
Vārda dienas: Rauls, Rodrigo
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Tā kā no 2018. gada 1. janvāra Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) vairs nedos kopumā 4,8 miljonus eiro internātskolu (patlaban to ir 12) uzturēšanai, dažas pašvaldības, kurās ir šādas izglītības iestādes, jau tās slēgušas. Pārējās vēl vilcinās, cerot atrast kādu risinājumu vai arī sameklēt valdībā dzirdīgas ausis, lai varētu saglabāt šīs skolas. Skaidrs ir viens – pilnībā bez valsts finansējuma vietvaras pavilkt to visu nevarēs.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Šis mācību gads būs laiks, lai sagatavotos stabilām pārmaiņām izglītības sistēmā Latvijā, intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” norādīja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (“Vienotība”).
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Kvalitatīva izglītība ir vienīgais ceļš uz stipru valsti un stipru sabiedrību. Tai ir jādod iespēja visiem Latvijas iedzīvotājiem sasniegt visaugstākās personiskās un profesionālās dzīves virsotnes, sveicot 1. septembrī, sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Vairāk nekā puse jeb 51% Latvijas iedzīvotāju viena bērna sagatavošanai skolai iztērējuši vairāk nekā 61 eiro, liecina "Maxima Latvija" veiktā aptauja.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Lai arī Lielo pilsētu asociācijas konceptuāli piekrīt, ka mācības skolā varētu sākt bērni no sešu gadu vecuma, ieceri īstenot traucē nepielāgotās telpas. Tā intervijā Latvijas Radio pauda Latvijas Lielo pilsētu asociācijas vadītājs Viktors Valainis (V).
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

"Redzamu pārmaiņu šajā mācību gadā nebūs" LNT rīta ziņu raidījumam "900 sekundes" pastāstīja izglītības ministrs Kārlis Šadurskis.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Lai arī liela daļa (40%) iedzīvotāju būtiskas izmaiņas izglītības kvalitātē nav manījuši, jaunieši līdz 24 gadiem (26%) biežāk uzskata, ka izglītības kvalitāte pamazām uzlabojas, liecina jaunākais „Baltic International Bank Latvijas barometrs”. Neskatoties uz to, 46% jaunu cilvēku joprojām izjūt, ka izglītības sistēma nesagatavo darbam profesijā, tāpēc, lai atrastu darbavietu, ir jāpaaugstina kvalifikācija.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Šobrīd valstī ir 21 pilsētu vai novadu ģimnāzija, liecina Valsts izglītības informācijas sistēmas datu bāze. Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) plāno atteikties no šāda mācību iestādes veida. Vairākums aptaujāto izglītības darba vadītāju un skolu direktoru atzīst, ka ir nepatīkami pārsteigti par šādām izmaiņām un vēl tikai lems, ko darīt – mēģināt iegūt valsts ģimnāzijas statusu vai kļūt par vidusskolu.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Neatkarīgā izglītības biedrība un Latvijas Privāto pirmsskolu biedrība ir uzsākušas balsu vākšanu sabiedrības iniciatīvas platformā manabalss.lv, lai saglabātu šobrīd esošo kārtību, kad bērni skolas gaitas uzsāk septiņu gadu vecumā, ar retiem izņēmumiem – astoņu gadu vecumā, pretēji Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) plānotajai reformai, kas paredz skolas gaitu uzsākšanu no sešu gadu vecuma.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Programmas “Skolas piens” un “Augļi skolai”, kuras līdzfinansē Eiropas Savienība, jaunajā mācību gadā apvienos. Tas paredz jaunus nosacījumu augļu, dārzeņu un piena piegādei izglītības iestādēm.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Jumpravas internātpamatskolā nu jau vairāk nekā 40 gadu mācās bērni ar dažādiem garīgās attīstības traucējumiem. Šobrīd gan personāls, gan vecāki ir satraukti par mācību iestādes nākotni, jo valsts vēlas atteikties no šādu skolu uzturēšanas, pārliekot tās uz pašvaldību pleciem. Vai vietvarai pietiks labās gribas un naudas – uz to atbildes nav.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Joprojām nav atmesta ideja par mācību gada pagarināšanu. Kā intervijā laikrakstam “Latvijas Avīze” norāda izglītības ministrs Kārlis Šadurskis (V), pagarināt mācību gadu nebūs Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pašmērķis, taču tas varot būt sekas jaunā izglītības standarta kalendārajai izveidei.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Šogad skolēnu rezultāti pasliktinājušies visos obligātajos eksāmenos. Kā liecina Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pētījums, aptuveni puse vidusskolu neatbilst mūsdienu kritērijiem, kas ietekmē izglītības kvalitāti. Kā pauž izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V), nav iespējams pacelt izglītības kvalitāti visās vidusskolās. Masveida skolu slēgšana gan nedraudot.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Par iecerēto skolu tīkla optimizāciju, vai kvantitāte būs kvalitātes virzītājspēks, par sešgadīgiem pirmklasniekiem un Vienotības (V) vadības peripetijām Neatkarīgās intervija ar izglītības un zinātnes ministru un V valdes locekli Kārli Šadurski.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Lai gan mācību gads ir tepat, aiz stūra, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) informē, ka vēl joprojām nav īsti skaidrs kāds būs mācību process un kas notiks ar pedagogu algām.
 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk
Jaunākie komentāri
Mediju apskats