11. jūlijs, Sestdiena
Vārda dienas: Leonora, Svens
Sākuma lapa » Būvniecība, arhitektūra » Septembrī būvniecības izmaksas palielinājās par 0,5%
Septembrī būvniecības izmaksas palielinājās par 0,5%
Autors: CSP dati / 25. oktobris 2018, 15:30
2018. gada septembrī, salīdzinot ar augustu, būvniecības izmaksu līmenis Latvijā palielinājās par 0,5%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Strādnieku darba samaksa pieauga par 1,2%, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 0,5%, bet būvmateriālu cenas – par 0,1%.


Septembrī būvniecības izmaksu vidējo līmeni visvairāk ietekmēja darba samaksas pieaugums apdares būvdarbu strādniekiem (jumiķi, apmetēji, sanitārtehniķi un citi), kā arī montētājiem.

Salīdzinot ar 2017. gada augustu, būvniecības izmaksas palielinājās par 4,8%. Strādnieku darba samaksa pieauga par 9,8%, būvmateriālu cenas – par 3,6%, bet mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 3,4%.

2018. gada 3. ceturksnī, salīdzinot ar 2. ceturksni, kopējais būvniecības izmaksu līmenis palielinājās par 1,0%. Strādnieku darba samaksa pieauga par 2,9%, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 1,2%, bet būvmateriālu cenas – par 0,2%.

2018. gada 3. ceturksnī, salīdzinot ar 2017. gada 3. ceturksni, kopējais būvniecības izmaksu līmenis pieauga par 4,7%. Strādnieku darba samaksa palielinājās par 9,2 %, būvmateriālu cenas – par 3,8%, bet mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 3,2%.

2018. gadā datus par būvniecības resursu cenām sniedz ap 190 būvuzņēmumu un vairāk nekā 40 tirdzniecības uzņēmumu. Būvizmaksu indeksa aprēķinos papildus izmanto arī būvmateriālu cenas, kuras uzņēmumi sniedza ražotāju cenu indeksu rūpniecībā un importa cenu indeksa aprēķiniem.

Cenu apsekojuma izlasē iekļauti būvuzņēmumi, kam 2017. gadā bija lielākais pašu spēkiem veiktais būvdarbu apjoms. 80% no apsekotajiem uzņēmumiem pašu spēkiem veikto darbu apjoms pārsniedza 1 milj. eiro gadā, no tiem 33% uzņēmumu darbu apjoms bija virs 5 milj. eiro gadā. Tirdzniecības uzņēmumu atlases kritērijs ir to apgrozījuma lielums un specializācija.
Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk
Jaunākie komentāri
Mediju apskats