27. septembris,
Vārda dienas: Ādolfs, Ilgonis
Sākuma lapa » Makroekonomika » Pavļuts: Nedrīkst solīt, ka, laukos dzīvojot, turpat būs arī kur strādāt
Pavļuts: Nedrīkst solīt, ka, laukos dzīvojot, turpat būs arī kur strādāt
Autors: Apollo.lv / 16. janvāris 2013, 14:19
Ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts (RP) piekrīt investīciju baņķiera Ģirta Rungaiņa teiktajam, ka nevar sagaidīt - jebkurā Latvijas vietā būs vienāds attīstības līmenis.


Intervijā laikrakstam «Latvijas Avīze» Pavļuts skaidro: «Piekrītu Rungainim tajā ziņā, ka nevar sagaidīt, ka jebkurā Latvijas vietā būs vienāds attīstības līmenis.Neizbēgami, ka atlīdzība un dzīves līmenis koncentrējas attīstības centros, kas kartē acīmredzami iezīmējas tur, kur ir dzelzceļš, ostas, vēsturiskās rūpnīcas. Tās ir deviņas lielās pilsētas un vēl dažas pilsētas, piemēram, Dobele un Līvāni, kurās ir ražošanas potenciāls. Nedrīkst solīt, ka, laukos uz vietas dzīvojot, turpat būs arī kur strādāt. Lai būtu labklājība, ir jābrauc tur, kur ir darba vietas,» sacījis ministrs.

Jau ziņots, ka Rungainis uzskata - Latvijas reģionu vienmērīga attīstība ir utopija, kurai jābeidz ticēt pēc iespējas ātrāk.

Rīga vienmēr būs Latvijas galvenais ekonomikas centrs, bet «dažādi mēģinājumi attīstīt reģionus, turklāt šai šķietamajai attīstībai vēl piešķirot daudz naudas, ir vienkārši šo līdzekļu izniekošana,» uzskata Rungainis.

Viņš uzsver, ka līdzekļi jāiegulda galvaspilsētā, jo tieši tur no tiem būs vislielākā atdeve.

Rungainis neredz nekādus argumentus par labu tam, ka ar finansējumu infrastruktūrā un atsevišķos projektos vismaz tiktu saglabāts esošais dzīves līmenis reģionos. Tas, viņaprāt, ir bezjēdzīgi.


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Daniels Pavļuts, darbs, Ģirts Rungainis, Latvijas Avīze, lauki

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats