05. augusts, Trešdiena
Vārda dienas: Arvils, Osvalds
Sākuma lapa » Sabiedrība » Alberts Jodis: Informatīvā kampaņa par referendumu liks pamatu diskusijai
Alberts Jodis: Informatīvā kampaņa par referendumu liks pamatu diskusijai
Autors: BNA / 4. janvāris 2012, 16:12
Atsaucoties uz Ministru prezidenta Valda Dombrovska šorīt pausto ideju par informatīvās kampaņas iespējamo organizēšanu pirms gaidāmā referenduma par otru valsts valodu, mārketinga speciālists Alberts Jodis uzsver, ka šī iespēja nav izskatāma, informatīvai kampaņai pilnīgi noteikti ir jābūt.


“Šobrīd aktīvas diskusijas par krievu kā otras valsts valodas iespējamību Latvijā norisinājušās tikai krievvalodīgajos masu medijos un sabiedrības daļā. Viņi diskutē, pauž viedokļus, iesaista cilvēkus, aģitē, kamēr latvieši klusē. 

Ir kauns, ka valsts līmeņa darbinieki izliekas, ka nekas nenotiek, aizbildinoties ar nevēlēšanos iesaistīties. Tieši tādēļ ir apsveicama Valda Dombrovska iecere vismaz izskatīt iespēju organizēt informatīvo kampaņu, tajā iesaistot Sarmīti Ēlerti, kas ir nozares profesionāle un pratīs uzlikt pareizos uzsvarus, pievērst auditoriju uzmanību.

Turklāt ir jārunā ne tikai ar krieviem un cittautiešiem, bet liela uzmanība jāveltī arī latviešiem, visiem atgādinot un skaidrojot valstisko un vienlaikus katra pilsoņa attieksmi pret Latviju, tās identitāti. Arī latviešiem no valsts pārvaldes puses ir jādzird apstiprinājums mūsu tautiskumam, jāgūst pārliecība par to, ka valoda joprojām ir svarīga identitātes sastāvdaļa, ka mēs no tās nekaunamies un par to iestājamies. Pretējā gadījumā latviešu klusēšana var tikt uzskatīta par piekāpšanos un domāju, ka daudzi jau tagad tā domā.

Ar Latvijas pilsoņiem valsts pārvaldē strādājošajiem, varasvīriem ir jārunā, un šī ir lieliska iespēja, kas nospraust mērķus, atgādināt par valsts identitāti, vērtībām un veicināt patriotismu, kas pēc tam atmaksāsies arī tīri ekonomiski – radot cilvēkos piederības sajūtu un vēlmi dzīvot un strādāt Latvijā,” atzīmē Alberts Jodis.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Alberts Jodis, referendums, Valdis Dombrovskis

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats