04. jūnijs, Ceturtdiena
Vārda dienas: Elfrīda, Sindija, Sintija
Sākuma lapa » Tiesības, drošība » Jaunzeme: VID ir jāizvirza trīs prioritātes – ēnu ekonomika, digitalizācija un analītika
Jaunzeme: VID ir jāizvirza trīs prioritātes – ēnu ekonomika, digitalizācija un analītika
Autors: Ekonomika.lv / 22. novembris 2018, 11:52
Valsts ieņēmumu dienestā (VID) ir jāizvirza trīs prioritātes – ēnu ekonomika, digitalizācija un analītika, šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” sacīja VID ģenerāldirektora amatam virzītā Ieva Jaunzeme.


Viņa uzsvēra, ka ēnu ekonomikas apkarošana ir kopīga prioritāte gandrīz visiem ieņēmumu dienestiem pasaulē. Savukārt digitalizācijai jābūt kam vairāk par dokumentu elektronisku apriti.

Viņa atzina, ka mācījusies finanses un kredītu un viņai vienmēr bijusi mīlestība pret nodokļiem. Pirmos sava darba gadus Jaunzeme esot pavadījusi, ieviešot sociālās apdrošināšanas iemaksas. “Es līdz pēdējām nezināju, ka būšu tā persona, kuru nominēs [VID vadītājas amatam],” piebilda Jaunzeme, norādot, ka “tas, vai virzīt viņu tālāk, ir ļoti nopietns lēmums” un tas būšot atkarīgs no tā, kā viņa sevi parādīs šajā posmā.

Pēc viņa sacītā, sākotnēji uzņēmumi ir jākonsultē, jo labprātīga nodokļu nomaksa ir lētāka uzņēmējiem. Taču atkārtotu un ļaunprātīgu pārkāpumu gadījumos jāķeras pie sodīšanas.

“Ir noticis ļoti būtisks progress, un to apliecina arī uzņēmēju aptaujas, un tas progress ir jāturpina,” par iecerēto VID darbu izteicās Jaunzeme, norādot, ka viņas prioritātes VID vadītājas darbā būtu līdzīgas kā citās nodokļu iekasēšanas institūcijās ārzemēs – ēnu ekonomikas apkarošana un digitalizācija.

Kā zināms, Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektora atlases konkursā visaugstāko komisijas novērtējumu ieguvusi Ieva Jaunzeme, informēja Valsts kancelejas Komunikācijas departamentā.

Jaunzeme līdz šim strādājusi Ekonomikas ministrijā, ieņemot Administrācijas vadītāja amatu, bet iepriekš bijusi valsts sekretāre Labklājības ministrijā. Tāpat potenciālā VID ģenerāldirektore sešus gadus vadījusi Konkurences padomi, bet pirms tam bijusi padomniece Latvijas Republikas pastāvīgajā pārstāvniecībā Eiropas Savienībā.

Jaunzeme četrus gadus bijusi ģenerāldirektore Latvijas lielākajā darba devēju intereses pārstāvošajā organizācijā – Latvijas Darba devēju konfederācijā.

VID ģenerāldirektora amata kandidātei ir biznesa vadības maģistra grāds un arī Ekonomikas fakultātes ekonomista diploms, kas ar Akadēmiskās informācijas centra lēmumu pielīdzināts profesionālā maģistra grādam.Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk
Jaunākie komentāri
Mediju apskats