12. jūlijs,
Vārda dienas: Indriíis, Ints
Sākuma lapa » Finanšu tirgus » Kazāks: Latvijas Banka var būt arī spēcīgāks mugurkauls Latvijas finanšu sistēmai
Kazāks: Latvijas Banka var būt arī spēcīgāks mugurkauls Latvijas finanšu sistēmai
Autors: bizness.lv / 25. novembris 2019, 11:18
Latvijas Bankas padomei būtu jāpārņem valdes funkcijas, lai tā varētu kļūt par jaudīgu pamatu Latvijas ekonomikas izaugsmei, šorīt intervijā Latvijas Radio sacījis Latvijas Bankas prezidenta amata kandidāts, centrālās bankas padomes loceklis Mārtiņš Kazāks.Latvijas Bankas padomei būtu jāpārņem valdes funkcijas, lai tā varētu kļūt par jaudīgu pamatu Latvijas ekonomikas izaugsmei, šorīt intervijā Latvijas Radio sacījis Latvijas Bankas prezidenta amata kandidāts, centrālās bankas padomes loceklis Mārtiņš Kazāks.

Pēc viņa sacītā, Latvijas Bankā vajadzētu mainīt esošo pārvaldības modeli, kas nosaka tā ir padome un valde. Viņa ieskatā, centrālās bankas padomei nākotnē būtu jāpārņem valdes funkcijas. Tas, viņa ieskatā, palīdzētu Latvijas Banku padarīt par jaudīga struktūru, kas varētu arī vairāk palīdzēt Latvijas ekonomikas attīstībai.

Tāpat, viņa ieskatā, būtu nepieciešams samazināt Latvijas Bankas izmaksas, kā arī domāt par bankas darbinieku skaita samazināšanu. ” Vadības darbinieku skaitu noteikti var samazināt, sākot jau ar pašu augstāko,” sacīja Latvijas Bankas vadītāja amata kandidāts.

“Mazāks cilvēku skaits bankas augstākajā vadībā būtu gan finansiāli efektīvāk, gan arī lēmumu pieņemšana būtu ātrāka un šī pārvaldības struktūra līdz ar to būtu demokrātiskāka,” raidījumam norādīja Kazāks.

Pēc viņa domām, tā Latvijas Banka varētu būt krietni jaudīgāks atbalsts Latvijas ekonomikai, attīstot starpbanku maksājumus, veicinot zibmaksājumus, darot ekonomiku efektīvāku un ienākumus iedzīvotājiem potenciāli lielākus.

Viņš norādīja, ka Latvijas Banka var būt arī spēcīgāks mugurkauls Latvijas finanšu sistēmai. Latvijas Banka tāda varētu kļūt pēc tam, kad tai pievienotu Finanšu un kapitāla tirgus komisiju (FKTK). “Apvienojot šīs funkcijas zem Latvijas Bankas jumta, es domāju, atbalsts Latvijas ekonomikai finanšu sektora izaugsmes ziņā nākotnē būtu krietni skaidrāks un spēcīgāks,” sacīja Kazāks.

Kā ziņots, Latvijas Bankas prezidenta amata iespējamo kandidātu vidū minēti Latvijas Bankas padomes loceklis Mārtiņš Kazāks, Fiskālās disciplīnas padomes locekle Inna Šteinbuka un bijušais Finanšu un kapitāla tirgus komisijas priekšsēdētājs Uldis Cērps, kuri ir apliecinājuši gatavību ieņemt šo amatu un jau tikušies ar atsevišķām partijām.

Pašlaik neviens kandidāts uz Latvijas Bankas prezidenta amatu vēl nav izvirzīts.Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats