29. novembris,
Vārda dienas: Ignats
Sākuma lapa » Makroekonomika » ZZS paziņo, ka neatbalstīs valsts budžetu
ZZS paziņo, ka neatbalstīs valsts budžetu
Autors: Apollo.lv / 30. oktobris 2013, 17:37
Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) nevar atbalstīt 2014.gada valsts budžetu otrajā lasījumā Saeimā, jo otrdien valdības sēdē  nav atbalstīti būtiskākie no ZZS sagatavotajiem priekšlikumiem, portālam «Apollo» pavēstīja savienības pārstāve Ilona Jurševska.


ZZS jau iepriekš ir norādījusi, ka balsojums par 2014.gada budžetu būs atkarīgs no valdības un koalīcijas spējas izšķirties par atbalstu ZZS iniciētiem priekšlikumiem.

ZZS rosināja iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) ieņēmumu sadalījuma proporcijas mainīt  starp valsts un pašvaldību budžetiem. ZZS uzskata, ka pašvaldību budžetos 2014.gadā jānonāk vismaz 81% no IIN ieņēmumiem šobrīd esošo 80% vietā, savukārt valsts budžetā – 19%.

Otrs no ZZS frakcijas sagatavotajiem priekšlikumiem paredz mērķdotācijas palielināšanu 11,8 miljonu latu apmērā pašvaldību autoceļiem.

Savukārt trešais būtiskais priekšlikums paredz risināt nepietiekamo valsts atbalstu ģimenēm ar bērniem – politiķi rosina Izglītības un zinātnes ministriju brīvpusdienas nodrošināt arī 3. un 4.klaes audzēkņiem jau no nākamā gada.

Šie priekšlikumi nav atbalstīti, tādejādi ZZS nevar nodrošināt nepieciešamo atbalstu koalīcijai balsojumā par 2014.gada budžetu. ZZS jau iepriekš norādīja, ka 2014.gada budžeta projekts joprojām nerisina daudzas sasāpējušas problēmas un neatvieglos Latvijas iedzīvotāju ikdienu.
Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: budžets, Ilona Jurševska, ZZS

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats