19. septembris, Sestdiena
Vārda dienas: Verners
Sākuma lapa » Ziņas pasaulē » Lielbritānijas parlamentā atliek balsojumu par Brexit vienošanos
Lielbritānijas parlamentā atliek balsojumu par Brexit vienošanos
Autors: BNA / 11. decembris 2018, 14:41
Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja atlikusi šodien, 11. decembrī, britu parlamentā paredzēto izšķirošo balsojumu par “Brexit” vienošanos. Eksperti uzskata, ka šobrīd “Brexit” process izskatās neprognozējamāks un haotiskāks nekā jebkad.

Paziņojot par “Brexit” balsojuma atlikšanu, Meja atzinusi, ka nespēs nodrošināt vairākumu vienošanās atbalstam. Kā galveno klupšanas akmeni viņa nosauca Ziemeļīrijas robežas jautājumu, par kuru līdz šim bijušas smagākās diskusijas. Eiropas Komisija (EK) savukārt paziņoja, ka nepārskatīs esošo vienošanos, ko pārējās dalībvalstis jau apstiprinājušas.

Zināms, ka pret Mejas izstrādāto vienošanos grasās balsot ne tikai opozīcijā esošie leiboristi, liberāldemokrāti un Skotu nacionālā partija, bet arī arī daudzi pašas Mejas vadīto konservatīvo deputāti.

Pašlaik nav skaidrs, kad varētu notikt jauns balsojums, taču Meja grasās turpināt sarunas gan ar britu politiķiem, gan Eiropas līderiem, lai rastu risinājumu. “”Brexit” nevar notikt bez kompromisiem,” norādījusi Meja, aicinot kritiķus piedāvāt alternatīvu risinājumu.

Tikmēr eksperti pauduši bažas, ka esošā situācija liecina par absolūtu haosu un šobrīd neesot prognozējams tālākais “Brexit” process.

Kā ziņots, 27 Eiropas Savienības (ES) valstu līderi svētdien Briselē atbalstīja vienošanos par Lielbritānijas izstāšanos no savienības, kā arī “Brexit” deklarāciju par ES un Apvienotās Karalistes nākotnes attiecībām.

85 lappuses garā izstāšanās vienošanās ir juridiski saistošs dokuments, kas aptver izstāšanās noteikumus. Svarīgākie vienošanās projekta punkti attiecas uz robežu starp Īriju un Ziemeļīriju, uz Lielbritānijā dzīvojošo ES pilsoņu tiesībām un uz Lielbritānijas pēdējo maksājumu bloka budžetā.

Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības ir gaidāma nākamā gada martā.Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats