19. marts, Otrdiena
Vārda dienas: Jāzeps
Sākuma lapa » Ziņas pasaulē » Pret Krieviju plāno vērst arvien stingrākas sankcijas
Pret Krieviju plāno vērst arvien stingrākas sankcijas
Autors: Anete Jansone, Labdien.lv / 3. augusts 2018, 11:51
Ņemot vērā Krievijas iejaukšanos ASV prezidenta vēlēšanās, Krimas aneksiju un tās agresiju Sīrijā, ASV senatori ir aicinājuši noteikt jaunas sankcijas pret Maskavu.


ASV senatoru sagatavotais likumprojekts paredz noteikt ekonomiskās sankcijas un ierobežojumus pret virkni Krievijas politiķu un oligarhu.

Tiek norādīts, ka sankcijas tiks pastiprinātas tik ilgi, kamēr Krievija “neatteiksies no kiberuzbrukumiem, neizvedīs karavīrus no Ukrainas un nebeigs centienus radīt haosu Sīrijā”, norāda likumprojekta autori.

Tāpat likumprojekta pieteicējis pieprasa apkopot datus par Krievijas prezidenta Vladimira Putina privāto turību un aktīviem, kas iegūti viņa prezidentūras laikā.

Kā zināms, jūnija beigās Eiropas Savienības (ES) valstu līderi samitā Briselē vienojās vēl par sešiem mēnešiem pagarināt ekonomiskās sankcijas pret Krieviju. Sankcijas tiks pagarinātas līdz 2019. gada sākumam.

Plašas ekonomiskās sankcijas Krievijas banku, naftas un aizsardzības sektoriem tika noteiktas pēc tam, kad 2014.gada jūlijā virs Maskavas atbalstīto kaujinieku kontrolē esošās Austrumukrainas daļas tika notriekta Malaizijas pasažieru lidmašīna.

Eiropas Savienība vairākkārt ir norādījusi, ka atvieglos sankcijas pret Krieviju, kad tā īstenos Minskas līgumu, bet progress ir apstājies jau vairākus mēnešus.

Maskava un Kijeva vaino vienu otru par nespēju turēties pie darījuma, kas ietver pašvaldību vēlēšanas austrumu Ukrainā, Kijevas kontroles atjaunošanu pār visu robežu ar Krieviju, un smago ieroču atsaukšanu no konflikta zonas.Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats