12. decembris, Trešdiena
Vārda dienas: Iveta, Otīlija
Sākuma lapa » Ziņas pasaulē » ASV un Ķīna savā starpā paraksta iespaidīgu biznesa vienošanos
ASV un Ķīna savā starpā paraksta iespaidīgu biznesa vienošanos
Autors: BNA / 9. novembris 2017, 11:35
Ķīna un ASV ceturtdien noslēgušas biznesa vienošanās vairāk nekā 250 miljardu dolāru jeb 216 miljardu eiro apmērā, teikts abu valstu publiskotajā oficiālajā paziņojumā.


Šīs vienošanās parakstītas, ASV prezidenta Donalda Trampa vizītes laikā Pekinā.

Darījumi, ko paredz šīs vienošanās, ir sākot no Ķīnas sojas pupiņu importa ASV un 300 lidmašīnu "Boeing" pārdošanas Ķīnai līdz tādiem vērienīgiem projektiem kā sašķidrinātas dabasgāzes ieguve un eksports no Aļaskas.

Dabasgāzes līgums starp Aļasku, "Alaska Gasline Development Corp.", "China Petrochemical Corp.", "China Investment Corporation" un "Bank of China" ietvers kopējās investīcijas līdz 43 miljardu dolāru apmērā.

Amatpersonas norāda, ka šis kopprojekts ASV radīs līdz pat 12 000 darbvietu un samazinās ārējās tirdzniecības deficītu starp ASV un Āziju par desmit miljardiem dolāru gadā. Savukārt Ķīnai šī vienošanās nodrošinās videi draudzīgu un pieejamu enerģiju.

Pēc parakstīšanas ceremonijas Ķīnas tirdzniecības ministrs Džuns Šaņs atzinīgi novērtēja šīs vienošanās "kā patiesu brīnumu ne tikai ASV un Ķīnas attiecību vēsturē, bet visas pasaules vēsturē".

Taču vairāk nekā desmit līgumu parakstīšana neapklusināja Trampa pārmetumus Ķīnai par "negodīgu" tirdzniecības pasākumu īstenošanu.

Ķīnas prezidents Sji Dzjiņpins atzina, ka pastāv nesaskaņas tirdzniecības attiecībās un aicināja vairāk ASV uzņēmumu piedalīties Ķīnas iniciatīvā "Viena josla, viens ceļš", kas ir vērienīga globāla tirdzniecības infrastruktūras programma.

Arī daļa analītiķu uzskata, ka liela apjoma darījumi nebūs pietiekami, lai veiktu tirdzniecības līdzsvara izmaiņas, ja vien netiks mainītas strukturālās barjeras, kas liedz ASV uzņēmumiem godīgi konkurēt Ķīnā.



Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats