16. jūnijs,
Vārda dienas: Justīne, Juta
Sākuma lapa » Makroekonomika » SVF samazina Latvijas ekonomikas izaugsmes prognozes
SVF samazina Latvijas ekonomikas izaugsmes prognozes
Autors: Anete Jansone, Labdien.lv / 9. oktobris 2018, 13:15
Starptautiskais Valūtas fonds (SVF) samazinājis Latvijas iekšzemes kopprodukta (IKP) pieauguma prognozes šim un nākamajam gadam, liecina SVF jaunākais pārskats par pasaules ekonomikas perspektīvām (“World Economic Outlook”).


Tiek uzskatīts, ka Latvijas ekonomika šogad pieaugs par 3,7% un 3,3% nākamgad. Tas ir mazāk nekā aprīlī, kad SVF Latvijas IKP pieaugumu prognozēja 4% apmērā šogad, bet 3,5% apmērā nākamgad.

SVF jaunākajā pārskatā inflāciju Latvijai šogad prognozē 2,7%, bet nākamgad 2,4% apmērā.

Pēc SVF prognozēm, bezdarbs saruks līdz 7,9% šogad un 7,8% nākamgad, salīdzinot ar 8,7% pērn, bet kārtējo maksājumu kontā šogad tiks reģistrēts deficīts 2% no IKP apmērā, kas nākamgad pieaugs līdz 2,6%.

No Baltijas valstīm identisku IKP pieaugumu kā Latvijā šogad SVF sagaida Igaunijā, kur tas arī tiek prognozēts 3,7% apmērā, bet Lietuvai prognozē ekonomikas izaugsmi 3,5% apmērā, kas nākamgad palēnināsies līdz 2,9%.

Kā zināms, Finanšu ministrijas februāra prognozes liecina, ka Latvijas ekonomika 2018. gadā pieaugs par 4%, 2019. gadā ekonomikas izaugsme veidos 3,4%, bet 2020.-2021. gadā izaugsme būs tuvu potenciālajam līmenim – 3%.

Tāpat vēstīts, ka šī gada pirmajā pusē Latvijas ekonomikas izaugsme bija 4,6% – tuvu pagājušā gada rekordiem.Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats