18. marts, Pirmdiena
Vārda dienas: Adelīna, Ilona
Sākuma lapa » Makroekonomika » Jūnijā rūpniecības produkcijas apjoms pieaudzis par 0,4%
Jūnijā rūpniecības produkcijas apjoms pieaudzis par 0,4%
3. augusts 2018, 15:04
2018. gada jūnijā, salīdzinot ar 2017. gada jūniju, rūpniecības produkcijas apjoms pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās pieauga par 0,4%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Ražošanas apjoma kāpums bija apstrādes rūpniecībā par 2,1% un ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 16,1%, bet kritums – elektroenerģijas un gāzes apgādē par 8,9%, samazinoties elektroenerģijas ražošanas apjomam.


Nozīmīgs apstrādes rūpniecības produkcijas apjoma pieaugums, salīdzinot ar pagājušā gada jūniju, bija augsto un vidēji augsto tehnoloģiju ražošanas nozarēs: automobiļu, piekabju un puspiekabju ražošanā – par 35,4%, elektrisko iekārtu ražošanā – par 28%, datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanā – par 13,8% un ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanā – par 13,1%. Joprojām ražošanas apjoma kāpumu uzrādīja pēc īpatsvara lielākā nozare – koksnes un koka izstrādājumu ražošana – par 8,6%.

Savukārt produkcijas izlaide samazinājās pārtikas produktu ražošanā un gatavo metālizstrādājumu, izņemot mašīnas un iekārtas ražošanā (kritums attiecīgi par 6,3% un 1,9%). Par 15,1% ražošanas apjoma samazinājums bija arī iekārtu un ierīču remontā un uzstādīšanā, par 10,3% – papīra un papīra izstrādājumu ražošanā un par 8,4% – tekstilizstrādājumu ražošanā.

2018. gada jūnijā, salīdzinot ar 2018. gada maiju, rūpniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās pieauga par 0,6%, tai skaitā ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 2,7% un elektroenerģijas un gāzes apgādē – par 3,2%, savukārt apstrādes rūpniecība palika iepriekšējā mēneša līmenī.

Apstrādes rūpniecības apgrozījums

2018. gada jūnijā, salīdzinot ar 2017. gada jūniju, apstrādes rūpniecības apgrozījums pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem faktiskajās cenās pieauga par 8,1%. Apgrozījums vietējā tirgū pieauga par 8,3% un eksportā – par 7,9% (tai skaitā eirozonā – par 7,5%, ārpus eirozonas – par 8,2%).

2018. gada jūnijā, salīdzinot ar 2018. gada maiju, apstrādes rūpniecības apgrozījums pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem samazinājās par 0,8%. Apgrozījums vietējā tirgū samazinājās par 2,6%, savukārt eksportā pieauga – par 0,2% (kritums eirozonā – par 4,8%, bet pieaugums ārpus eirozonas – par 2,2%).Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats