24. maijs, Piektdiena
Vārda dienas: Ilvija, Marlēna, Ziedone
Sākuma lapa » Makroekonomika » Pētersone: Slieksnis konta apgrozījumam, pie kura bankām jāziņo VID, ir par zemu
Pētersone: Slieksnis konta apgrozījumam, pie kura bankām jāziņo VID, ir par zemu
Autors: Anete Jansone, BIZNESS.LV / 7. jūnijs 2018, 12:07
Bijusī Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadītāja Ināra Pētersona uzskata, ka šobrīd Latvijā noteiktais slieksnis fizisko personu konta apgrozījumam, pie kura bankām šobrīd ir jāziņo dienestam, ir par zemu.Kā zināms, 18. maija spēkā stājas izmaiņas normatīvos, kas paredz, ka bankām būs jāziņo Valsts ieņēmumu dienestam par klientiem, kuru konta apgrozījums gadā pārsniedz 15 000 eiro.

Kā liecina Finanšu ministrijas (FM) informācija, likums paredz fizisko personu nodokļu nomaksas uzraudzības pilnveidošanu, nosakot pienākumu kredītiestādēm un maksājumu pakalpojumu sniedzējiem sniegt informāciju par fizisku personu, ja tā konta apgrozījums iepriekšējā gadā pārsniedz 15 000 eiro.

Intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” Pētersone atgādināja, ka VID paredz, ka tā redzeslokā nonāks fiziskās personas, kuru mantiskais stāvoklis saskaņā ar kontu informāciju ir neatbilstošs deklarētajiem ienākumiem, tas ir, ienākušās summas kontos vai izejošās summas ir daudz lielākas par deklarētajiem ienākumiem. Summa, par kuru ziņot, gan esot pārāk zema, uzskata Pētersone.

“Šobrīd šķiet, ka šie 15 000 eiro ir novēloti. Vajadzēja koriģēt uz augstāku summu – tie varētu būt 40 000 eiro vai 50 000 eiro. Šobrīd 15 000 eiro, kas ir 1000 eiro ar astīti, kas legāli atnāk kaut vai tikai par darba algu, ir nesamērojami,” atzina Pētersone

Kā zināms, Saeima 2017.gada jūlijā galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā par nodokļiem un nodevām, kas paredz pienākumu kredītiestādēm un maksājumu pakalpojumu sniedzējiem reizi gadā VID iesniegt informāciju par klientiem.Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats