16. jūnijs,
Vārda dienas: Justīne, Juta
Sākuma lapa » Sabiedrība » Ārlietu ministrs: Bezvienošanās Brexit risks ir augstāks nekā jebkad agrāk
Ārlietu ministrs: Bezvienošanās Brexit risks ir augstāks nekā jebkad agrāk
Autors: BNA / 29. marts 2019, 18:30
Iespēja, ka Lielbritānija no Eiropas Savienības (ES) varētu aiziet bez vienošanās ir ļoti augsta, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” pauda ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

Viņš norādīja, ka Lielbritānijas parlaments šobrīd ir ļoti sašķelts. “Sašķeltas ir abas partijas – gan leiboristi, gan konservatīvie. Ņemot vērā, ka lēmumam ir jātiek pieņemtam ne vēlāk par 12. aprīli, kas ir saistīts ar Eiropas Parlamenta vēlēšanām, un britu parlamentā balsojumi nebija pozitīvi, tad iespēja, ka beigās britu parlaments nevar vienoties ne par garāku pagarinājumu, ne par citu modeli, tad tā sauktais bezvienošanās “Brexit” ir pat augstāka iespēja kā jebkad agrāk,” uzskata ministrs.

Pēc viņa sacītā, šāds scenārijs ir ļoti neizdevīgāks gan Eiropas Savienībai, gan Lielbritānijai, gan arī Latvijai kā Eiropa Savienības dalībvalstij.

“Mēs redzam, ka ir ļoti liela kustība gan pašā parlamentā, gan sabiedrībā, kas aicina vēlreiz izvērtēt gan to, kas ir panākts vienošanās sakarā, gan to, vai šī vienošanās atbilst Lielbritānijas interesēm. Mēs redzam, ka ir vairāki miljoni parakstu zem elektroniskās petīcijas, kas aicina parlamentu šo pārskatīt, tajā pašā laikā britu parlamentā ir ļoti spēcīgs konservatīvo “breksitieru” spārns, kas uzskata, ka vēl viens referendums nav nepieciešams, ka tauta jau savu ir pateikusi, ka valdībai tas būtu jāizpilda un ka “no deal” ir labāks nekā pagarināšana un kāda muļļāšanās,” pauda Rinkēvičs.

Jau vēstīts, ka Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja piektdien, 29. martā, varētu trešo reizi izvirzīt balsošanai panākto vienošanos par izstāšanos no Eiropas Savienības.

Tāpat vēstīts, ka britu parlaments noraidījis izstāšanās no Eiropas Savienības bez vienošanās, palikšanu ES muitas savienībā un vienotajā tirgū, sarunas par ciešākām ekonomiskām saitēm ar ES pēc “Brexit”, referenduma rīkošanu par jebkādu “Brexit” vienošanos vai “Brexit” atcelšanu vispār. Tajā pašā laikā vislielāko atbalstu guva priekšlikumi par valsts līdzdalību Eiropas Savienības muitas savienībā, kā arī par referenduma rīkošanu par “Brexit” vienošanos.Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats