24. maijs, Piektdiena
Vārda dienas: Ilvija, Marlēna, Ziedone
Sākuma lapa » Sabiedrība » Opozīcija: Vienotība un VL-TB/LNNK nevēlas, lai gaismā nāk patiesība par OIK
Opozīcija: Vienotība un VL-TB/LNNK nevēlas, lai gaismā nāk patiesība par OIK
7. jūnijs 2018, 16:50
Šodien Saeimas vairākums atbalstīja “Latvijas Reģionu Apvienība” (LRA) lēmuma projekta “Par uzdevumu ministru prezidentam viena mēneša laikā sagatavot ziņojumu, atklājot OIK ieviešanas hronoloģiju un atbildīgās personas” iekļaušanu nākamās nedēļas darba kārtībā. Vienīgā partija, kas balsoja “pret” lēmumprojekta iekļaušanu Saeimas darba kārtībā bija Vienotība, savukārt VL-TB/LNNK atturējās, kas faktiski arī ir balsojums “pret”.


Likumprojekts netika izskatīts šīs dienas Saeimas darba kārtībā, jo pret to iebilda Vienotības pārstāvji. Kā uzskata Saeimas opozīcija, attiecīgais balsojums liecina par Vienotības un VL-TB/LNNK izmisīgo vēlmi piesegt savus bijušos un esošos ministrus, uz kuriem gulstas liela daļa atbildības par OIK ieviešanu un neapdomīgo licenču dalīšanu.

“Acīmredzami abas partijas saprot, ka patiesības noskaidrošana par personām, kuras stāv aiz Latvijas valstij kaitnieciskiem lēmumiem, varētu būt ļoti neizdevīga īpaši pirmsvēlēšanu laikā,” pauž LRA.

LRA iesniegtais lēmumprojekts paredzēja − uzdot ministru prezidentam izveidot un mēneša laikā Saeimā iesniegt ziņojumu, kas hronoloģiski paskaidro pieņemto lēmumu gaitu un identificē tos cilvēkus, ar kuru parakstiem tika atvērts ceļš OIK afēras īstenošanai, sākot ar 2007. gadu. Tāpat ziņojumā būtu jānorāda personas, kuras parakstījušas uzņēmumiem izsniegtās atļaujas pārdot saražoto elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros, lai sabiedrībai precīzi atklātu – kā, kad un kurš pieņēma lēmumus, par kuriem šodien un vēl daudzus nākamos gadus būs spiesta maksāt visa Latvijas sabiedrība.

Edvards Smiltēns, 12.Saeimas deputāts, LRA valdes loceklis: “OIK jautājumā nepieciešama lustrācija − nodarījuma atzīšana no valsts puses un atbildīgo cilvēku publiskošana. Līdz šim par obligātās iepirkuma komponentes (OIK) ieviešanu ir bijuši neskaitāmi pieprasījumi ekonomikas ministram, notikuši pētījumi un auditi, taču sabiedrība joprojām ir neziņā gan par atbildīgajām personām, gan par OIK ieviešanas hronoloģiju. Latvijas sabiedrība jau ir samaksājusi 2,2 miljardus EUR, un miljardi vēl būs jāsamaksā! Saistības, kas ir spēkā līdz 2034. gadam, lēšamas 1,5 miljardu EUR apmērā. Tie kopā būs 3,7 miljardi EUR, ko mēs visi samaksāsim par OIK. Ja sadalām šos izdevumus uz 858 tūkstošiem Latvijas mājsaimniecību, tad tie ir 4 312 EUR uz katru Latvijas mājsaimniecību! Salīdzinājumam: 3,7 miljardi EUR ir summa, par kuru mēs varētu atjaunot pilnīgi visus Latvijas autoceļus. Esmu pārliecināts, ka iedzīvotāji labprātāk šos maksājumus būtu redzējuši kā ieguldījumus autoceļos, nevis OIK biznesā. Līdz ar to kādam ir jānes atbildība par notikušo! Tāpēc mēs lūdzam nosaukt atbildīgos − kas un kurā posmā pieņēma lēmumus. Tas ir īpaši svarīgi tagad, priekšvēlēšanu laikā, jo tieši tie cilvēki, kuri ir autori OIK afērai, kandidēs 13. Saeimas vēlēšanās, bet sabiedrība par viņu “varoņdarbiem” nemaz nezina. Ja atbildīgie tuvākajā laikā netiks noskaidroti, izlīgums ar sabiedrību tik plaša apjoma iedzīvotāju ienākumu izsaimniekošanā nav iespējams. Sabiedrības uzticamības “bedre” valdībai nebūs aizberama. Ikviens no mums, kas maksā elektrības rēķinus, saprot, ka trešo daļu mēs samaksājam kādam, kas uz mūsu rēķina “taisa biznesu”. Pirmais solis, lai šo situāciju risinātu − publiskot šīs afēras autorus, kam jānes politiskā atbildība par izdarīto. Domāju, ka liela daļa sabiedrības tieši šādi saprot vārdu savienojumu politiskā atbildība.”Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats