15. novembris, Ceturtdiena
Vārda dienas: Leopolds, Unda, Undīne
Sākuma lapa » Sabiedrība » Lembergs brīdina: Nabadzīgās pašvaldības tuvākajos gados paliks vēl nabadzīgākas
Lembergs brīdina: Nabadzīgās pašvaldības tuvākajos gados paliks vēl nabadzīgākas
Autors: Anete Jansone, BIZNESS.LV / 5. decembris 2017, 15:40
Tuvākie gadi Latvijas pašvaldībām būs grūti, otrdien, 5. decembrī, preses konferencē sacīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.


Viņš norādīja, ka īpaši grūti tie būs pašvaldībām ārpus Rīgas, jo “nākamajā gadā paredzēts, ka 130 miljonus eiro iedzīvotāju ienākumu nodokli sadalīs dividendēs,” kuras valsts kapitālsabiedrībām būs pienākums ieskaitīt valsts budžetā.

“Skaidrs, ka ne jau Zilupē dzīvo lielo dividenžu saņēmēji, ne arī Ventspilī (…) viņi dzīvo Rīgā un Pierīgā,” sacīja Lembergs, skaidrojot, ka tās arī būs lielākās nodokļu reformas ieguvējas.

“Pēc diviem gadiem tas ļoti negatīvi iespaidos lielāko daļu Latvijas pašvaldību, jo palielināsies īpatsvars, ko nodokļu veidā saņems Rīga un Pierīga. Nabadzīgās pašvaldības ārpus Rīgas paliks vēl nabadzīgākas,” brīdināja Lembergs.

Ventspils mērs uzsvēra, ka nodokļu reformas ietvaros pašvaldības zaudēs būtisku ieņēmumu daļu. Pēc Lemberga aprēķiniem tie varētu būt 100 miljoni eiro gadā.

“2019. gads būs visgrūtākais. Ja iekšzemes kopprodukts augs tikpat strauji kā šobrīd, tas mīkstinās situāciju. Savukārt, ja dinamika nebūs tik liela, situācija būs smaga,” sacīja Lembergs.Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats