24. jūnijs,
Vārda dienas: Jānis
Sākuma lapa » Sabiedrība » Nacionālā apvienība nosoda prezidenta ierosinājumu nepilsoņu bērniem piešķirt pilsonību
Nacionālā apvienība nosoda prezidenta ierosinājumu nepilsoņu bērniem piešķirt pilsonību
Autors: BNA / 8. septembris 2017, 13:18
Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” nosoda valsts prezidenta Raimonda Vējoņa ierosinājumu nepilsoņu bērniem automātiski piešķirt pilsonību un balsos pret šādu normu.

Neeksistē tādas tiesību normas, kas noteiktu par pienākumu automātiski piešķirt pilsonību valstī dzimušiem bezvalstniekiem. Par bērniem līdz 18 gadu vecumam atbildīgi ir viņa vecāki. Piešķirt pilsonību personai, kura ģimene nevēlas bērna nākotni saistīt ar Latviju, nozīmē risku radīt jaunu valstij nelojālu pilsoņu loku.

Pieaugot personai pašai būs iespējas izdarīt patstāvīgu izvēli par labu Latvijas pilsonībai.

Šāds prezidenta ierosinājums nav atbalstāms arī tāpēc, ka Latvijā joprojām ir dalīta izglītības sistēma.

“Ja mērķis ir saliedēta un vienota Latvijas sabiedrība, būtu jāsāk ar lēmumu par bērnudārzu un skolu pāreju uz mācībām tikai valsts valodā,” – uzskata Nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars.

“Ja rūpes tiešām būtu par vienotu sabiedrību, tad prezidents aizstāvētu ideju par skolu tīklu vienā – latviešu valodā. Pašreizējais Raimonda Vējoņa priekšlikums drīzāk atgādina mēģinājumus iegūt prokrieviskās partijas “Saskaņa” atbalstu pirms prezidenta vēlēšanām,” uzskata Dzintars.

Valsts prezidents plāno tuvākajā laikā iesniegt Saeimā likumprojektu, kas noteiks, ka jauni nepilsoņi Latvijā vairs nevar piedzimt, jo vai nu nepilsoņu bērniem jākļūst par Latvijas pilsoņiem ar piedzimšanas brīdi vai arī viņu vecākiem jāizvēlas viņiem citas valsts pilsonība.Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats