18. jūnijs, Pirmdiena
Vārda dienas: Alberts, Madis
Sākuma lapa » Sabiedrība » Finansējumu demogrāfijai varētu rast atliekot Liepājas cietuma būvniecības projektu
Finansējumu demogrāfijai varētu rast atliekot Liepājas cietuma būvniecības projektu
Autors: BNA / 6. septembris 2017, 16:51
Turpinoties nākamajā gada budžeta skatīšanai, valdība nonākusi pie risinājuma demogrāfijas problēmu finansēšanai. Kā pēc sēdes atzina Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) un finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS), lai izpildītu Nacionālās apvienības prasības, varētu atlikt Liepājas cietuma būvniecības projekta īstenošanu.


Trešdien pēc tikšanās ar sociālajiem partneriem, Ministru prezidenta atzina, ka demogrāfijas jomai nepieciešamo finansējumu varētu rast, piemēram, atliekot Liepājas cietuma būvniecības projektu.

Kučinskis atzina, ka tiek pārrunāti dažādi varianti, bet viens no risinājumiem ir kāda investīciju projekta atlikšana. Šādu ideju atbalsta arī finanšu ministre, norādot, ka “ja jāizvēlas starp atbalstu ģimenēm ar bērniem vai dubultu izmaksu cietuma celtniecībai, tad šādu ideju atbalstu.”

Arī pirmdien politiķi tā arī nespēja vienoties par nākamā gada valsts budžeta jautājumiem. Vienošanās joprojām netika panākta attiecībā uz demogrāfijas pasākumiem, kuriem koalīcijas gatava piešķirt 12 miljonus eiro no 30 prasītajiem. Vienlaikus premjers pavēstīja, ka vienošanās par prioritātēm ir gandrīz panākta.

Partneri sarunas turpinās trešdien, 6.septembrī, bet piektdien, 8.septembrī, iecerēta valdības ārkārtas sēde. Savukārt 7.septembrī būs Demogrāfisko lietu centra sanāksme, lai izvērtētu, kuri pasākumi būtu īstenojami prioritāri ierobežoto līdzekļu situācijā.

Jau vēstīts, ka koalīcijas partneru sēdē pirmdien tika piedāvāts risinājums demogrāfijas programmai 2018.gadā piešķirt papildu 12 miljonus eiro.

VL-TB/LNNK līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars uzsver, ka demogrāfija ir viena no prioritātēm valdības veidošanas laikā, tam esot jāatspoguļojas arī budžetā. Kopumā NA prasa 85 miljonus eiro, no tiem 30 miljonus jau šajā budžetā.

Jau vēstīts, ka nākamgad ministriju prioritārajiem pasākumiem būs pieejami 80 miljoni eiro.

Kopumā ministrijas iesniegušas 107 priekšlikumus procesu efektivizēšanai, tostarp budžeta pieprasījumu izstrādei un budžeta izpildes analīzei. No tiem lielāko daļu Finanšu ministrija plāno risināt jau tuvākā gada laikā. Būtiski, ka pateicoties aktīvai ministriju iesaistei, jau ir ieviestas izmaiņas un noteikta jauna kārtība finansējuma piešķiršanai prioritārajiem nozaru pasākumiem, kā pamata kritērijus izvirzot – pozitīvu ietekmi uz tautsaimniecību, ekonomiskās izaugsmes veicināšanu un strukturālās reformas.Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats