20. jūnijs, Trešdiena
Vārda dienas: Maira, Rasa, Rasma
Sākuma lapa » Sabiedrība » Eksperte: Nodokļi dārzeņu audzētājiem neļauj pelnīt
Eksperte: Nodokļi dārzeņu audzētājiem neļauj pelnīt
Autors: Anete Jansone, BIZNESS.LV / 10. augusts 2017, 11:21
Lai arī jau ilgstoši Latvijā tiek diskutēts par samazināto pievienotās vērtības nodokli (PVN) augļiem un dārzeņiem, plānotajā nodokļu reformā tas nav paredzēts.


Kā raidījumā “Rīta Panorāma” pauda kooperatīva “Mūsmāju dārzeņi” vadītāja Edīte Strazdiņa, tas rada augsni ēnu ekonomikai un pasliktina Latvijas zemnieku konkurētspēju.

Jau marta sākumā Zemkopības ministrijas (ZM) izveidotās darba grupas nozaru eksperti vienojās aicināt valdību samazināt PVN svaigiem dārzeņiem, augļiem un ogām līdz 5% (no 21%). Eksperti arī bija vienisprātis, ka PVN jāsamazina tiem svaigajiem dārzeņiem, augļiem un ogām, ko var izaudzēt Latvijā.

Viena no lielākajām problēmām dārzeņu audzētājiem, kas liedz gūtu peļņu no rūpala, ir lielais PVN nodoklis. Peļņu dārzeņu audzētāji neesot guvuši kopš 2014. gada. “Nodokļi dārzeņu audzētājiem neļauj pelnīt,” pauda Strazdiņa.

Jautājums par PVN gan ir iestrēdzis, norāda eksperte, piebilstot, ka arī jautājums par vietējo mazo zemnieku uz priekšu nav pavirzījies.

“Konkurēt ar valstīm, kur ir siltāks klimats, mums ir grūti, jo, lai gan darbaspēks mums ir lēts, nodokļu politika nav labvēlība,” atzina Zemnieku Saeimas pārstāve.

Jau vēstīts, ka Zemkopības ministrija ar Latvijas Tirgotāju asociāciju un Latvijas Pārtikas Tirgotāju asociāciju vienojušās par godīgu samazinātā pievienotās vērtības nodokļa (PVN) svaigiem dārzeņiem, augļiem un ogām ieviešanu mazumtirdzniecības tīklos.Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats