23. aprīlis, Pirmdiena
Vārda dienas: Georgs, Jurģis, Juris
Sākuma lapa » Sabiedrība » LPS: Skolu tīklu optimizāciju nevar īstenot līdz brīdim, kad būs sakārtoti ceļi
LPS: Skolu tīklu optimizāciju nevar īstenot līdz brīdim, kad būs sakārtoti ceļi
Autors: BNA / 17. marts 2017, 10:24
Kamēr nebūs sakārtots Latvijas ceļu tīkls, nekādu skolu tīkla optimizāciju nevar veikt, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) vadītājs Andris Jaunsleinis.


Viņš norādīja, ka neiebilst pret skolu tīkla optimizāciju, taču to nevar īstenot līdz brīdim, kad būs sakārtoti ceļu tīkls. “Es neesmu pret izglītības reformu, bet, vai jūs redzat, pa kādiem ceļiem bērni jāved uz skolu?” vaicāja Jaunsleinis.

Pēc viņa teiktā, pēdējos gados Latvijā ir slēgtas aptuveni 40 skolas, bet netiek sakārtoti ceļi, lai bērni laikus nokļūtu skolā. “Vai no valsts puses kāds ko ir izdarījis, lai kādu ceļu atjaunotu?” vaicā Jaunsleinis.

Jau ziņots, ka līdz ar siltāka laika iestāšanos aktualizējies jautājums par ceļu, īpaši grants ceļu stāvokli.

Kā zināms, satiksmes ministrs Uldis Augulis aprīļa beigās plāno nākt klajā ar priekšlikumiem ceļu remontu finansēšanas jautājumā. Ministra ieskatā viens no veidiem, kā situāciju varētu risināt, ir otrā un trešā līmeņa pensiju fondu naudas virzīšana ceļiem. “Piemēram, no otrā un trešā līmeņa pensiju fondiem varētu daļu līdzekļu veltīt ceļiem. “To var darīt, taču esot pārliecinātiem, lai nemazinātos ienesīgums no fondiem,” iepriekš pauda Augulis.

Augulis norādīja, ka pēdējo 25 gadu laikā autoceļu remontu deficīts ir uzkrājies 4 miljardu eiro apmērā. Šādu finansējumu valsts budžets nevar atļauties, jo tā būtu puse no visiem valsts gada izdevumiem.

Tikmēr Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) uzsvēra, ka iespējams, nepieciešams aizņemties ceļu sakārtošanas finansēšanai, taču otrā pensiju fonda līdzekļi nav ilgtermiņa risinājums, kas nepieciešams.Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats