15. novembris, Ceturtdiena
Vārda dienas: Leopolds, Unda, Undīne
Sākuma lapa » Uzņēmējdarbība » FKTK: ABLV bankas pašlikvidācija – izdevīgāka valstij
FKTK: ABLV bankas pašlikvidācija – izdevīgāka valstij
Autors: Anete Jansone, BIZNESS.LV / 14. jūnijs 2018, 10:53
“ABLV” bankas pašlikvidācija ir izdevīgāka valstij, intervijā LTV atzina Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) priekšsēdētājs Pēters Putniņš.


Viņš uzsvēra, ka būtisks arguments par labu bankas pašlikvidācijai bijusi Latvijas līdzšinējā pieredze vērienīgos maksātnespējas un likvidācijas procesos. “Pieredze, kas mums ir bijusi iepriekšējos gados – gan ar likvidatoriem, gan maksātnespējas administratoriem -, ir tāda, ka diemžēl visi šie procesi agri vai vēlu beidzas ar zināmiem skandāliem,” sacīja Putniņš.

Pēc viņa sacītā, šādi valstij būs plašas iespējas nepieļaut atmazgātās naudas izmaksu atpakaļ kreditoriem. Vienlaikus uzraudzības īstenošanai nepieciešami papildu budžeta līdzekļi – pašlikvidācijas uzraudzībai Kontroles dienests par valsts naudu piesaistīs neatkarīgus ekspertus.

“Es domāju, ka tas ir pareizi, ka šāds atbalsta mehānisms Kontroles dienestā tiktu finansēts no valsts budžeta, nevis akcionāriem, lai tas būtu pilnīgi neitrāls un nekādā veidā nebūtu saistīts ar vēlmi, iespējām vai kādiem lēmumiem, ko pieņem akcionāri,” norādīja Putniņš.

Papildu finanšu līdzekļi gan būšot nepieciešami arī FKTK, jo neliela to darbinieku grupa – 4 līdz 5 cilvēki – nākamos pāris gadu darbosies faktiski tikai ar “ABLV” bankas likvidāciju.

Jau vēstīts, ka FKTK pieņemto lēmumu ir oficiāli apstiprināts līdz šim lielākais kredītiestādes likvidācijas process Latvijā. Tā laikā jālikvidē “ABLV Bank”, kuras aktīvu apjoms šobrīd ir ap 2,4 miljardi eiro.

Tuvākajās dienās tiks sagatavots lēmuma projekts par bankas licences anulēšanu, kas tiks iesniegts Eiropas Centrālajā Bankā. Trīs dienu laikā pēc licences anulēšanas ABLV likvidatori publicēs paziņojumu par pašlikvidāciju oficiālajā laikrakstā “Latvijas Vēstnesis”, kas būs sākums trīs mēnešu termiņam kreditoru prasību pieteikšanai.Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats