16. janvāris, Trešdiena
Vārda dienas: Lida, Lidija
Sākuma lapa » Uzņēmējdarbība » FKTK lēmumu par ABLV Bank pašlikvidāciju pieņems līdz šā mēneša beigām
FKTK lēmumu par ABLV Bank pašlikvidāciju pieņems līdz šā mēneša beigām
Autors: Anete Jansone, BIZNESS.LV / 11. maijs 2018, 17:18
Lēmumu par trešās lielākās Latvijas bankas “ABLV Bank” pašlikvidācijas plāna apstiprināšanu vai noraidīšanu Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) plāno pieņemt līdz šā mēneša beigām.


Jau vēstīts, ka 13. februārī “FinCEN” publicētais paziņojums, kurš rosināja noteikt sankcijas pret “ABLV Bank”, paralizēja bankas darbu, līdz kredītiestādes akcionāri 26. februārī izlēma par bankas pašlikvidāciju. Tam gan vēl nepieciešams Latvijas banku uzrauga akcepts.

Kā informē komisijas pārstāve Ieva Upleja, šādu akceptu FKTK varētu dot līdz šā mēneša beigām. “Sākumā banka izsniedza šo vēlmi, bet turpmākajā procesā, protams, bija jāiesniedz daudz un dažādi dokumenti, kas komisijā tika iesniegti pakāpeniski (…) pēdējie dokumenti iesniegti pirms nedēļas,” lietas ievilkšanos žurnālistiem komentēja Upleja.

Jau vēstīts, ka ABLV” banka un tās lielākie akcionāri iesnieguši pieteikumu Eiropas Savienības Tiesā, lūdzot izvērtēt Eiropas Centrālās bankas (ECB) un Vienotā noregulējuma valdes (VNV) 23.februārī pieņemtos lēmumus, pēc kuriem bankas akcionāri pieņēma lēmumu par bankas likvidāciju.

Vienotais uzraudzības mehānisms ir Eiropas banku uzraudzības sistēma, kas ietver ECB un iesaistīto valstu uzraudzības iestādes.

“ABLV” Banka bankas paziņojumā medijiem uzsver, ka iesniegumi tiesai neaptur lēmumu par likvidāciju, taču prasības iesniegšana ir būtiska bankas, tās darbinieku un partneru reputācijai, kā arī iespējamo zaudējumu pieprasīšanai, ja tiesas lēmums bankai un tās akcionāriem būs labvēlīgs.

“Ir virkne būtisku jautājumu, par kuriem tikai Eiropas tiesa var sniegt autoritatīvu viedokli. Tiesas viedoklis par šiem jautājumiem būs noderīgs visiem iesaistītajiem, neapšaubāmi to novērtēs arī Eiropas Centrālā banka un Vienotā noregulējuma valde,” teikts paziņojumā.Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats