24. oktobris, Trešdiena
Vārda dienas: Modrīte, Mudrīte, Renāte
Sākuma lapa » Uzņēmējdarbība » Saeima konceptuāli atbalsta ierosinājumu noraidīt nepamatoti dārgus iepirkumus
Saeima konceptuāli atbalsta ierosinājumu noraidīt nepamatoti dārgus iepirkumus
10. maijs 2018, 12:10
Saeima ceturtdien, 10.maijā, pirmajā lasījumā atbalstīja ierosinājumu par nepamatoti dārgu publisko iepirkumu noraidīšanu.


Rosinātie grozījumi Publisko iepirkumu likumā paredz, ka pasūtītājs noraida piedāvājumu konkrētam publiskam būvdarbu, publiskam piegādes vai publiskam pakalpojuma līgumam, ja tā cena pārsniedz 50 procentus no sākotnējās iepirkuma līguma līgumcenas. Šādās situācijās iepirkums tiks atcelts un būs jārīko jauns iepirkums, pārrēķinot paredzamo iepirkuma līgumcenu, paredz likumprojekts.

“Iecerētās izmaiņas veicinās iepirkumu procedūras caurskatāmību un mazinās ļaunprātību un korupcijas risku, kā arī novērsīs nodokļu maksātāju līdzekļu izšķērdēšanu,” iepriekš norādījis par likumprojekta virzību atbildīgās Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētājs Romāns Naudiņš, atzīmējot, ka darbs pie likumprojekta pilnveidošanas turpināsies, skatot priekšlikumus starp lasījumiem.

Patlaban izsludinātā publiskā iepirkumā pretendenti var iesniegt piedāvājumus, kuri nereti ir nepamatoti dārgi, un pasūtītājs par uzvarētāju iepirkumā var atzīt to pretendentu, kura piedāvājums ir bijis vairākkārt dārgāks, nekā sākotnējā iepirkuma līgumā noteiktā līgumcena, teikts likumprojekta anotācijā.

Grozījumu autori anotācijā norādījuši, ka iespēju iepirkuma līgumu noslēgt par nepamatoti augstu cenu var izmantot ļaunprātīgi, tādējādi pasūtītājam apzināti radot finansiālus zaudējumus. Tāpat anotācijā norādīts, ka dārgākā pretendenta izvēle publiskajos iepirkumos rada augstu korupcijas risku, savukārt valsts un pašvaldību iestādēs – papildu slogu nodokļu maksātājiem.

Lai grozījumi stātos spēkā, tie Saeimai jāatbalsta vēl otrajā un trešajā lasījumā.Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats