12. decembris, Trešdiena
Vārda dienas: Iveta, Otīlija
Sākuma lapa » Uzņēmējdarbība » Būvniecības procesā atbildību liks uzņemties būvdarbu pasūtītājiem
Būvniecības procesā atbildību liks uzņemties būvdarbu pasūtītājiem
Autors: Ilze Ivanova / 10. novembris 2017, 17:16
Plānots rosināt izmaiņas būvniecības procesā, kas ietvers atbildības pārnešanu no trešajām personām uz būvdarbu pasūtītājiem, kas pēc tam varētu vērsties pret tiem, kas pieļāvuši kļūdu, intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” informēja Latvijas Būvuzņēmēju partnerības vadītāja Baiba Fromane.


Cilvēkiem ir tendence domāt pēc ne pirms tam, tāpēc, ņemot vērā, traģisko Zolitūdes traģēdija, kad zem veikala “Maxima” jumta gāja bojā 54 cilvēki būvniecības procesi prasa izmaiņas.

Fromane uzskata, ka sākotnēji būtu jāsakārto sistēma kā tāda un atbildību dalījums starp iesaistītajām pusēm.

“Ja gadījumā kaimiņu māja būvdarbu laikā saplaisā, sākotnējo atbildību uzņemas vienas pieturas aģentūra jeb pasūtītājs, kas pēc tam regresa kārtībā vērstos pret īsto atbildīgo – projektētājs, būvnieks vai inženierizpētes veicējs, kur būs pieļāvis kļūdu,” sacīja Fromane.

Viņa apzinās, ka šāds rosinājums, protams, radīs diskusijas starp vairākām pusēm, tomēr nepieciešama kārtība, jo pat ir vērojams pat kritums “Doing Business” reitinga pozīcijā “Būvniecības atļaujas”, atpaliekot no kaimiņvalstīm projektu saskaņošanas garo termiņu dēļ

Ziņots, ka pēc Zolitūdes traģēdijas, kas notika 2014.gadā un kurā zem veikala “Maxima” jumta gāja bojā 54 cilvēki, būvniecības nozarē ieviesta virkne izmaiņu. Taču aizvien tiek norādīts uz virkni problēmām nozarē, tostarp sadrumstaloto atbildību.Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats