20. jūnijs, Trešdiena
Vārda dienas: Maira, Rasa, Rasma
Sākuma lapa » Uzņēmējdarbība » Latvijas ostās jūtams Krievijas kravu apjoma kritums
Latvijas ostās jūtams Krievijas kravu apjoma kritums
Autors: Ilze Ivanova / 13. septembris 2017, 10:52
Latvijas ostas jūt nelielu Krievijas kravu apjoma kritumu, ko izraisījuši Krievijas plāni novirzīt kravu plūsmu caur savām ostām, taču kritums nav liels un nav pamata satraukumam, intervijā Latvijas Radio norādīja „Latvijas dzelzceļa” (LDz) valdes priekšsēdētājs Edvīns Bērziņš. Tāpat Bērziņš atzīst, ka šis laiks tiek izmantots, lai uzlabotu infrastruktūru.


Kravu pieplūdums ostās parasti notiekot viļņveidīgi. Dažādi ostu termināļi strādā atšķirīgi – vieni uzrāda labus rezultātus, citi ne īsti, turklāt esot tendence termināļiem, kam neveicas, vainot gan konkurentus, gan valsti.

Tāpat pieplūdumu ietekmē arī laikapstākļi. LDz valdes priekšsēdētājs stāsta: “Ja ir auksts un liels pieprasījums pēc šāda veida kravām, tad ir šādu kravu pastiprināta kustība, arī pa dzelzceļu.”

Tomēr Bērziņš pauž to, ka situācija ir stabila. “Katrā negatīvā apstāklī, kad nedaudz samazinājušās kravas konkrētā mēnesī, ir cita veida iespējas – varam uzlabot savu infrastruktūru. Lai uzlabotu infrastruktūru, jāpārtrauc kustība uz zināmu laiku. Un to mēs plānveidīgi darām,” atzīst Bērziņš.

Notiekot normāls darba process, un par tuvāko nākotni nav bažu, tostarp arī nav gaidāma darbinieku atlaišana.

Šā gada pirmajos septiņos mēnešos pa VAS “Latvijas dzelzceļš” infrastruktūru pārvadāto kravu apjoms ir saglabājies iepriekšējā gada līmenī – kopumā pārvadāti 27,2 miljoni tonnu kravu, kas ir 100,1% attiecībā pret 2016.gada janvāri-jūliju.Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats