24. jūnijs,
Vārda dienas: Jānis
Sākuma lapa » Uzņēmējdarbība » Darbs pie e-veselības sistēmas uzlabošanas notiek nepārtraukti, uzsver NVD
Darbs pie e-veselības sistēmas uzlabošanas notiek nepārtraukti, uzsver NVD
Autors: BNA / 17. marts 2017, 16:59
Nacionālais veselības dienests (NVD) noraida ģimenes ārstu pārmetumus par e-veselības sistēmas izmantošanas līguma nosacījumiem un sistēmas tehnisko gatavību, uzsverot, ka darbs pie sistēmas uzlabošanas notiek nepārtraukti.


“Jo aktīvāka būs visu iesaistīto pušu iesaiste un E-veselības sistēmas izmantošana ikdienā, jo daudz pilnvērtīgāk spēsim sistēmā iedzīvināt lietotāju praktisko pieredzi,” uzsvēr NVD direktores vietniece informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jautājumos Linda Freimane.

Freimane arī pastāstīja par sistēmā veiktajiem uzlabojumiem, uzsverot, kas sistēmas pilnveidošana notiek nepārtraukti. Piemēram, jau pērn ir pilnveidots medikamentu atlases mehānisms, kas ļāvis e-recepšu izrakstīšanas ātrumu uzlabot pat vairākas reizes. Arī ārsti, kas jau šobrīd izmanto E-veselību, apstiprināja, ka e-receptes izrakstīšana pacientam šobrīd aizņem līdz vienai minūtei.

Tiekoties ar Rīgas reģiona ārstiem, ārsti tika informēti par veiktajiem uzlabojumiem e-darbnespējas lapu funkcionalitātē, kas nu dod iespēju izrakstīt darbnespējas lapu ar rītdienas datumu, kā arī par veiktajiem uzlabojumiem datu apmaiņas kvalitātē ar VID un VSAA.

Sanāksmē arī tika atgādināts par jaunumu, kas pieejams kopš februāra beigām – pacientiem elektroniski reģistrēties pie ģimenes ārsta (ja ārsts lieto E-veselības sistēmu), kas nozīmē, ka ārsti, saņemot šādu iesniegumu, var to elektroniski apstiprināt vai noraidīt (līdz 10. martam jau saņemti pirmie 14 pieteikumi).

Pie jaunajiem pakalpojumiem tika minēta arī iespēja saņemt e-konsultāciju no ģimenes ārsta, ja ārsts šādu pakalpojumu ir piekritis sniegt, izrakstīt e-nosūtījumus un sagatavot rezultātus. Šobrīd arī noris datu apmaiņa ar Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcu un Veselības centra 4 apvienību, lai drīzumā būtu elektroniski pieejami visi dati par šajās ārstniecības iestādēs veiktajiem izmeklējumiem. Svarīgi uzsvērt, ka medicīniskā informācija E-veselības sistēmā sāk uzkrāties no brīža, kad attiecīgā ārstniecības iestāde uzsākusi darbu E-veselībā.

Neskatoties uz to, ka noslēgto līgumu skaits par E-veselības lietošanu ar ārstniecības iestādēm un ģimenes ārstu praksēm pakāpeniski pieaug, NVD sadarbībā ar teritoriālajām nodaļām martā un aprīlī plāno aktīvi apbraukāt reģionus un uzrunāt ārstus par E-veselību, tostarp individuāli apzinot katra ārsta līguma slēgšanas kavējošos iemeslus. Tāpat NVD turpina darbu ar ārējo sistēmu izstrādātājiem, lai nodrošinātu E-veselības sadarbspēju ar ārstniecības iestāžu un aptieku izmantotajām programmām, kas ir viens no ārstu puses minētajiem iemesliem ātrākas E-veselības sistēmas lietošanas uzsākšanai.Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats