28. septembris, Pirmdiena
Vārda dienas: Lana, Sergejs, Svetlana
Sākuma lapa » Uzņēmējdarbība » Ārvalstu investori Latvijā bažās par korupciju un prognozējamības trūkumu
Ārvalstu investori Latvijā bažās par korupciju un prognozējamības trūkumu
Autors: BNA / 13. novembris 2015, 10:11
Latvijā tiek kropļota konkurence, kas ir viens no galvenajiem iemesliem, kas atbaida ārvalstu investorus, piektdien intervijā LNT raidījumā "900 sekundes" sacīja Ārvalstu investoru padomes izpilddirektors Ģirts Greiškalns.


Esošie un potenciālie ārvalstu investori norāda uz vairākām būtiskām problēmām, kas Latvijā bremzē investīciju ienākšanu, galvenokārt, par trūkumu minot prognozējamības trūkumu, kas vērojams virknē jautājumu.

"Mēs redzam, ka ir neprognozējama nodokļu politika. Arī nākamā gada budžets apliecina to, dominē īstermiņa mērķi, kā arī par to liecina citi jautājumi," uzskata Greiškalns.

Viņš pauda viedokli, ka Latvijā tiek kropļota konkurence. Uz jautājumu, kurās jomās korupcijas riski Latvijā ir visskaidrāk saredzami, Greiškalns atzīmē publiskos iepirkumus. "Viena no jomām ir publiskie iepirkumi. Publiskajos iepirkumos ir pietiekami lielas naudas summas, ir sabiedrisko pakalpojumu iepirkumi, kur summas ir krietni lielākas. Tad uzņēmējiem rodas pamatotas aizdomas, ka iepirkumi tiek rakstīti vienam konkrētam pretendentam. Protams, ir grūti uzņēmējam apliecināt, vai tas ir ar nodomu un materiālo ieinteresētību, vai vienkārši draugu un radu būšana," sacīja Greiškalns.

Viņš norādīja, ka investorus atbaida arī darbaspēka pieejamība, izglītības kvalitāte, darbinieku prasmju atbilstība darba devēju vajadzībām un tiesu sistēmas efektivitāte.

"Tie visi ir rādījumi, kuros mēs neesam pirmajās vietās," sacīja ārvalstu investoru pārstāvis.

Vienlaikus viņš norādīja, ka Latvija diemžēl šogad ir zaudējusi iespēju veikt sāpīgas, bet vajadzīgas reformas. "Mūsu uzstādījums šogad bija, ka valdībai ir jāatgriežas pie reformām - ir daudz kas izdarīts krīzes gados, bet pēdējie divi gadi rāda stagnāciju. Ir pabeigtas iesāktās reformas, bet netiek uzsāktas jaunas. Taču bez reformām mēs uz priekšu netiksim, ja gribam ekonomisko izrāvienu, jo 2% izaugsme mums ir par mazu, lai sasniegtu Eiropas Savienības vidējos rādītājus," sacīja Greiškalns.

Lai veicinātu produktivitāti, Greiškalns iesaka samazināt darbaspēka nodokļus, piebilstot, ka pārējie nodokļi esot atbilstoši vidējiem rādītājiem Eiropā.  Tāpat Latvijai būtu jāstrādā pie ēnu ekonomikas samazināšanas un nodokļu iekasēšanas vairošanas.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: bizness, Ģirts Greiškalns, investori, Uzņēmējdarbība

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats