05. jūnijs, Piektdiena
Vārda dienas: Igors, Ingvars, Margots
Sākuma lapa » Uzņēmējdarbība » Laikraksts: Tirgotājiem pāreja uz eiro nav pa kabatai
Laikraksts: Tirgotājiem pāreja uz eiro nav pa kabatai
Autors: db.lv / 23. oktobris 2012, 10:17
Valsts ienākumu dienests nācis klajā ar jauniem noteikumiem par kases aparātu darbību pārejas posmā no lata uz eiro. Deviņus mēnešus ilgajā pārejas periodā visu pirkumu darījumu dokumentācijā kopējai summai jābūt norādītai gan eiro, gan latos. Tirgotāji ir izmisumā, jo lielai daļai nāksies iegādāt jaunu aparatūru, vēsta laikraksts Bizness un Baltija.


Kad tika izmainīta PVN, pēc Latvijas Tirgotāju asociācijas aprēķiniem, nozarei radītie zaudējumi sasniedza 8,73 miljonus latu. Šoreiz izdevumi būs krietni lielāki, raksta DB.LV. Ievērojamai daļai Latvijas tirgotāju ir vairāk nekā desmit gadus veci kases aparāti, kuros nav iespējams veikt pilnvērtīgu valūtas konvertāciju vai divu valūtu summas izdruku uz čeka. Šāda tehnika būs jāmet ārā vai nopietni jāpārveido, stāsta kases aparātu sistēmu uzņēmuma Vekas īpašnieks Viktors Siromjatņikovs.

No mazumtirgotāju kooperācijas Baltstor 530 veikaliem apmēram pusei būs nepieciešami jauni kases aparāti. Vairākos mazo ciematu veikalos kases aparātu iegādei vajadzēs to gandrīz divu mēnešu peļņu, stāsta kooperācijas valdes loceklis Staņislavs Jurkēvičs.

Veikalos Elvi uzstādītie kases aparāti darbojas tikai ar vienu valūtu. Lai atainotu summu abās valūtās, tos būs nepieciešams pārprogrammēt. Tāpēc uzņēmums ar nepacietību gaida oficiālus noteikumus nevis tikai vadlīnijas, lai varētu prognozēt izdevumus un jau laicīgi sākt darbu pie tehnikas uzlabošanas, uzsver Pārtikas tirdzniecības apvienības komercdirektore Laila Vārtukapteine.

Dokuments, kas tiks iekļauts likumā «Par eiro ieviešanu», ir izlikts publiskai apspriešanai vietnē eiro.lv.


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: eiro ieviešana, tirgotāji

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats