15. augusts, Sestdiena
Vārda dienas: Dzelde, Zenta
Sākuma lapa » Uzņēmējdarbība » Euroaptieka iesaka Veselības ministram mainīt profesiju
Euroaptieka iesaka Veselības ministram mainīt profesiju
Autors: BNA / 12. oktobris 2011, 13:38
12.oktobra laikraksta Diena rakstā „Iebilst pret zāļu atlaižu reformām”, Veselības ministrs Juris Bārzdiņš apgalvo, ka aptiekas dod atlaidi tikai tāpēc, ka lai vairāk tiktu pārdoti konkrētas grupas medikamenti. Savukārt produkti, kuri neietilpst mārketinga programmās tiekot noslēpti tālākajos aptieku plauktos.


SIA Euroaptieka valdes priekšsēdētāja Inga Zemdega-Grāpe ne tikai noliedz šādus apgalvojumus, bet arī iesaka ministram mainīt profesiju kļūstot par Euroaptiekas detektīvu, lai iepazītos ar aptiekas darbību praksē un atjaunotu saskarsmi ar realitāti.

„Euroaptieka iedzīvotājus nodrošina ar visiem medikamentiem. Medikamenti netiek izvietoti redzamākos vai neredzamākos plauktos, jo medikamenti atrodas atvilktnēs. Vienīgais, bezrecepšu medikamenti, kuri sastāda vismazāko medikamentu daļu, ir izvietoti redzamā vietā - aiz farmaceita, taču pēc principa, ka tur ir pieprasītākie līdzekļi, lai farmaceitam būtu viegli tos pasniegt. Ar ražotāju sniegtajām atlaidēm tam nav nekāda sakara. Savukārt, tieši Veselības Ministrija ir izdarījusi visu, lai aptiekas ne tikai nevarētu sniegt atlaides, bet arī visādi iznīdē jebkuras klientu un lojalitātes kartes. Bet tagad Veselības Ministrs Juris Bārzdiņš uzveļ vainu aptiekām, ka tās nesniedzot atlaides, jo produkti tiekot noslēpti plauktos. Ministrs ne tikai ir sapinies savos izteikumos, bet arī izskatās, ka nepārzina reālo aptieku darbību, tāpēc mūsu priekšlikums būtu pastrādāt Euroaptiekā, lai atjaunotu saskarsmi ar realitāti”, ierosina Euroaptieka valdes priekšsēdētāja Inga Zemdega-Grāpe.

Neraugoties uz dažādo sociālo partneru kritiku Veselības ministrija plāno virzīt grozījumus, kuri sistemātiski ir virzīti pret jebkurām atlaidēm. Interesanti, ka tie nesaskaņoti ar Farmācijas jomas Konsultatīvo padomi, LTRK un LDDK tiks „likti galdā” pēdējā MK sēdē pirms pilnvaru beigām radot atvadu sveicienu jaunajam ministram un kabinetam. Dažādas farmācijas jomas asociācijas un patērētāju organizācijas norāda, ka šis jautājums nav ne tikai pilnvērtīgi izvērtēts, analizējot riskus, kādi varētu rasties šāda likuma pieņemšanas gadījumā, bet arī norāda, ka gadījumā, ja šie grozījumi stāsies spēkā, cenu samazinājuma vietā iestāsies cenu paaugstināšana, jo rentablas darbības nodrošināšanai netiks pārdoti medikamenti ar atlaidēm un aptiekas būs spiestas veidot maksimālo piecenojumu. Tādējādi no šāda Veselības ministrijas nodoma būtiski samazināsies medikamentu pieejamība, cietīs konkurence un galvenais – pacienti. Dažas nevalstiskās organizācijas pat prognozē vairāku simtu aptieku slēgšanu, īpaši tas attiecināms uz mazām un vidējām aptiekām.


Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats