05. aprīlis,
Vārda dienas: Aivija, Vidaga, Vija
Sākuma lapa » Ceļojumi, viesnīcas » Rīgas lidostā šogad paredz visu laiku lielāko apkalpoto pasažieru skaitu
Rīgas lidostā šogad paredz visu laiku lielāko apkalpoto pasažieru skaitu
Autors: BNA / 28. jūlijs 2016, 10:33
Rīgas lidostā šogad paredz visu laiku lielāko apkalpoto pasažieru skaitu, ceturtdien intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja lidostas padomes priekšsēdētājs Juris Kanels.


Jau šī gada 1.pusgadā lidostas apkalpoto pasažieru skaits kopumā pieaudzis par 6,3%, lidojumu skaits pieaudzis par 2,1%, savukārt apkalpoto kravu apjoms palielinājies par 9,8% salīdzinājumā ar 2015.gada pusgadu. Tāpat vērojams straujš transfera pasažieru skaita pieaugums +18,4%, ko nodrošinājusi nacionālā pārvadātāja airBaltic veiksmīgā darbība transfera pasažieru piesaistē.

2016.gada pirmajā pusē tranzīta/transfera pasažieru skaits veidoja 26,6% no kopējā pasažieru skaita. Galvenie transfera galamērķi ir Tallina, Viļņa, Helsinki, Maskava, Pēterburga, Stokholma, Kijeva, Berlīne, Amsterdama un Kopenhāgena, bet lielākais pieaugums transfera satiksmē bijis Maskavas, Pēterburgas, Tallinas, Londonas un Kijevas virzienos.

Lidostas padomes priekšsēdētājs Juris Kanels intervijā LTV atklāja, ka Rīgas lidostā šogad paredz visu laiku lielāko apkalpoto pasažieru skaitu. Viņš lēsa, ka šogad lidosta varētu apkalpot 5,3 miljonus cilvēku.

Populārākie galamērķi apkalpoto pasažieru skaita ziņā šogad ir Londona, Maskava, Frankfurte, Oslo un Helsinki, savukārt lielākā izaugsme – lidojumiem uz Berlīni, Londonu, Kijevu, Maskavu un Stokholmu.

Starptautiskā lidosta “Rīga” ir lielākais aviosatiksmes mezgls Baltijas valstīs, apkalpojot 45% Baltijas aviopasažieru. No lidostas “Rīga” ziemas sezonā iespējams doties uz 69, bet vasaras sezonā uz 79 galamērķiem, ko nodrošina 20 aviosabiedrība.Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk
Jaunākie komentāri
Mediju apskats