23. septembris, Trešdiena
Vārda dienas: Vanda, Veneranda, Venija
Sākuma lapa » Lauksaimniecība » Premjers par sausumu un ražas samazināšanos: Jāstimulē lauku apdrošināšana
Premjers par sausumu un ražas samazināšanos: Jāstimulē lauku apdrošināšana
Autors: Anna Berga / 19. jūnijs 2018, 10:48
Ņemot vērā šīs vasaras sausumu un prognozes par ražas samazināšanos, jādomā par atbalstu lauku apdrošināšanas stimulēšanai, uzskata Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).


Šorīt intervijā LTV Kučinskis nevarēja skaidri atbildēt, vai tiks izsludināta ārkārtas situācija lauksaimniecībā sausuma dēļ, norādot, ka galvenais esot rast risinājumus šai problēmai.

Pēc viņa sacītā, ārkārtas situācijas lauksaimniecībā izsludināšana pati par sevi vēl neko nedos. “Jautājums ir par risinājumiem,” uzsvēra valdības vadītājs.

“Pirmkārt, jāapkopo informācija par esošo situāciju un jāaprēķina zaudējumi (….) otrkārt jāmodelē atbalsta mehānismi, lai stimulētu lauku apdrošināšanu,” uzskata premjers.

Viņš norāda, ka par to tiek runāts gadiem, bet apdrošināšana ir ārkārtīgi dārga, un tāpēc arī tā netiek izmantota, līdz ar to valdības vadītājs pieļāva, ka valsts varētu radīt kādu atbalsta mehānismu, kas stimulētu lauku apdrošināšanu.

Jau ziņots, ka ilgstošā sausuma dēļ ārkārtas situāciju lauksaimniecībā lūdz izsludināt Ventspils, Kuldīgas, Kandavas un Saldus novadā. Arī Alsungas un Brocēnu novados sausuma dēļ pieļauj iespēju prasīt izsludināt ārkārtas situāciju.Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk
Jaunākie komentāri
Mediju apskats