11. jūlijs, Sestdiena
Vārda dienas: Leonora, Svens
Sākuma lapa » Izglītība, kursi, semināri » 63% saņēmuši finansiālu un praktisku atbalstu no ģimenes senioriem
63% saņēmuši finansiālu un praktisku atbalstu no ģimenes senioriem
Autors: AS Norvik Banka / 12. septembris 2018, 10:33
Seniori arī šodien sniedz būtisku artavu bērnu un mazbērnu skološanā, palīdzot tiem atbilstoši savām iespējām, liecina Norvik Bankas veiktā aptauja. Vairāk nekā puse jeb 63% iedzīvotāju norāda, ka mācību vai studiju procesā ir saņēmuši kā finansiālu, tā praktisku atbalstu no savas ģimenes senioriem. Visbiežāk (30%) seniori izlīdz ar kabatas naudu, naudu ikdienas tēriņiem un iztikai (25%), kā arī lauku labumiem (25%).


 Zīmīgi, ka teju piektdaļai aptaujāto (18%) ģimenes seniori ik pa laikam sniedz arī lielāku finansiālu atbalstu, lai veiktu kādu nozīmīgu pirkumu, savukārt katram desmitajam (10%) seniori palīdz apmaksāt dzīvošanas izmaksas studiju laikā. Vēl 7% aptaujāto vecākā gadagājuma tuvinieki ir palīdzējuši segt studiju izmaksas. 

“Seniori ir un būs nozīmīga sabiedrības daļa, kā arī neatsverams atbalsts ģimenēm. Mūsu veiktā aptauja apliecina, ka senioru krāšanas kultūras tradīcijas ir spēcīgas – pat ar salīdzinoši zemākiem ienākumiem vecāka gadagājuma cilvēki spēj atlicināt līdzekļus, lai sniegtu atbalstu saviem tuviniekiem. Norvik Bankas apkopotie dati rāda, ka seniori krājkontā katru mēnesi novirza vidēji ap 10 eiro, kas vajadzības gadījumā palīdz segt gan neparedzētus medicīnas izdevumus, gan komunālos rēķinus ziemas periodā, kā arī pēc nepieciešamības ļauj atbalstīt tuviniekus. Katru mēnesi atlikts mazumiņš nebūt nav piliens jūrā, pierāda mūsu seniori,” norāda Anna Vjaksa, Norvik Bankas privātpersonu apkalpošanas pārvaldes vadītāja.

Kā rāda Norvik Bankas aptauja, jaunieši vecumā līdz 30 gadiem saņēmuši vislielāko senioru atbalstu kā lielākiem pirkumiem (32%), tā dzīvošanas izdevumu segšanai (19%). Tikmēr jaunieši, kuru dzimtās saknes ir ārpus lielpilsētām, vairāk tiek lutināti ar dažādiem lauku labumiem (31% pretstatā 25% vidēji). Savukārt piektā daļa aptaujāto (22%) atzīmē̄, ka viņu tuviniekiem nav bijusi iespēja sniegt jebkādu atbalstu.
Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk
Jaunākie komentāri
Mediju apskats