01. oktobris, Ceturtdiena
Vārda dienas: Lāsma, Zanda, Zandis
Sākuma lapa » IT un sakari » Arī Latvijas uzņēmumi cietuši globālajā kiberuzbrukumā
Arī Latvijas uzņēmumi cietuši globālajā kiberuzbrukumā
Autors: Ilze Ivanova / 28. jūnijs 2017, 10:19
Globālajā kiberuzbrukumā Eiropas valstīm un ASV cietuši arī Latvijas uzņēmumi – vidēja lieluma veikalu ķēdes, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” atklāja IT drošības incidentu novēršanas institūcijas “Cert.lv” vadītājas vietnieks Varis Teivāns.


Atbildīgās iestādes ir saņēmušas ziņas, ka globāla mēroga kiberuzbrukumā, kuru veica nezināmi hakeri pret vairākām valstīm, cietuši arī Latvijas uzņēmumi. Vīrusa izplatība sākusies no inficētu “Microsoft Word” failu atvēršanas e-pastā.

Kā atklāja Teivāns, uzbrukumā skartie Latvijas uzņēmumi ir vidēja lieluma nepārtikas veikalu ķēdes, kas var arī atstāt ietekmi uz klientiem. Šobrīd turpinās situācijas apzināšana, bet ziņu par cietušām privātpersonām neesot. Cietušo skaits Latvijā pašreiz uztraukumu nerada un to ietekme pagaidām nav vērtējama kā būtiska.

Eksperts norādīja, ka draudus uzņēmumiem pastiprina fakts, ka veikalu ķēžu sistēmas nav vienotas un mazāka uzmanība tiek pievērsta drošības pasākumiem.

Runājot par to, kuras valsts hakeri būtu vainojami kiberuzbrukumā, Teivāns atzina, ka tas atklājams, jo nelegālās programmatūras saturs nav skaidri zināms.

Globālā kiberuzbrukumā skartas vairākas valstis – līdz šim par datorsistēmu traucējumiem ziņo Ukrainā, Krievijā, Dānijā, Spānijā. Vissmagāk šķietami cietusi Ukraina, kurā kiberuzbrukums skāris daudzas bankas un uzņēmumus, tostarp galveno elektroapgādes kompāniju un Kijevas lidostu, kas radījis traucējumus iestāžu darbā. Cietis arī telefona sakaru operators.Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk
Jaunākie komentāri
Mediju apskats